freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


نظم مکانی، تمرکز حواس را تقویت می‌کند

ژاپنی‌ها تحقیقات جالبی را روی گروه هزارنفری انجام داده‌اند. در این تحقیق، کودکان ده‌ساله‌ای که از بهره‌ی هوشی، استعداد و توانایی ذهنی نسبتاً یکسانی برخوردار بوده‌اند، هر کدام در محیط متفاوتی از دیگران قرار گرفتند. محیط مطالعه‌ی نفر اول، بسیار درهم‌ریخته و شلوغ بود. اتاق نفر دوم، آشفتگی نسبتاً کم‌تری داشت و اتاق نفر سوم نسبت به نفر دوم، کمی منظم‌تر و با وسایل کم‌تر بود، به همین ترتیب تا نفر هزارم که اتاق بسیار منظم و مرتبی، با حداقل وسایل داشت. کتاب‌های یکسانی به همه دادند و به هر یک، فرصت مناسبی برای مطالعه در اتاق‌های مخصوص داده شد. بعد از پایان زمان تحقیق، نتیجه‌ی تحقیق این گونه بود:

میزان مطالعه، بازدهی، میزان به‌خاطرسپاری و تمرکز، با میزان نظم و ترتیب اتاق‌ها، نسبت مستقیم داشت؛ یعنی هر کس در اتاقی با اسباب و وسایل کم‌تر، مرتب‌تر و منظم‌تری قرار گرفته بود، بازدهی کمّی و کیفی بیش‌تری را در مطالعه‌ی خود نشان می‌داد. «شاکتی کوالن» در کتاب بازتاب‌های نور، می‌نویسد: «هر وضعیت درونی، انعکاسی بیرونی و محیطی دارد و هر وضعیت محیطی، بازتابی درونی»؛ یعنی وضعیت منظم پیرامون شما، به نظم فکری و درونی شما کمک می‌کند؛ بنابراین قبل از مطالعه، دو سه دقیقه هم که شده، به مرتب کردن اتاق یا میز مطالعه‌ی خود بپردازید و این مسئله را جدی بگیرید.

بهره‌برداری از تکنیک «حالا این‌جا باش»

به احتمال زیاد، این فن ساده و فریبنده، بسیار مؤثر است؛ یعنی هر وقت متوجه می‌شوید که فکرتان از موضوع منحرف شده، به خودتان بگویید حالا این‌جا باش و به‌آرامی توجهتان را به جایی که می‌خواهید، برگردانید. برای مثال شما در کلاس درس هستید و توجهتان از سخنان استاد به تکالیفی که دارید یا به قرار ملاقات‌تان معطوف می‌شود. در این هنگام، به خودتان بگویید: «حالا این‌جا باش» و دوباره حواستان را متمرکز کنید و تمرکزتان را به سخنان استاد برگردانید و تا جایی که ممکن است، این حالت را حفظ کنید. اگر شما فردی طبیعی باشید، چه‌بسا این کار را صد بار در هفته انجام دهید؛ اما پس از مدتی، درخواهید یافت که هر روز نسبت به قبل، فاصله‌ی زمانی بین منحرف شدن افکارتان بیش‌تر می‌شود. صبور باشید و آن را حفظ کنید و ببینید که پیشرفت خواهید کرد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴:۰ دیده شده : ۱۸۳بار نویسنده : admin

تمرکز حواس تمرکز حواس ویکی پدیا تمرکز حواس در مطالعه تمرکز حواس در قرآن و احادیث تمركز حواس تمرکز حواس چیست تمرکز حواس در کودکان تمرکز حواس در هنگام مطالعه تمرکز حواس و حافظه تمرکز حواس در نماز روش تمرکز حواس در مطالعه روش های تمرکز حواس در مطالعه تمرکز حواس هنگام مطالعه تمرکز حواس هنگام مطالعه و روشهای تقویت آن تمرکز حواس هنگام مطالعه و روشها تقویت آن راههای تمرکز حواس در مطالعه عدم تمرکز حواس در مطالعه تمرکز حواس مطالعه تمركز حواس چيست تمرکز حواس در کودکان ابتدایی تمركز حواس در كودكان عدم تمرکز حواس در کودکان تقویت تمرکز حواس در کودکان تمرکز حواس کودکان راههای افزایش تمرکز حواس در کودکان بالا بردن تمرکز حواس در کودکان عدم تمركز حواس در كودكان راه های تمرکز حواس در کودکان راههای تمرکز حواس هنگام مطالعه عوامل موثر در تمرکز حواس هنگام مطالعه تمرکز حواس و تقویت حافظه تمرکز حواس حافظه راه های تمرکز حواس در نماز (6) Msn 6 Man Tent Msnbc 6 Nbc 6 Miami A350 Msn6 Msn 6 Week Workout Msn 6 Year Old Drummer Msn 6 Free Download Iphone 6 Msn Mazda 6 Msn (6) Companding Is Used (6) Facebook 6 Facebook Statuses That Need To Stop 6 Facebook Friends On Profile 6 Facebook Login 6 Facebook Friends Facebook 6 Apk Facebook 6 Pack Facebook 6 Friends Box Facebook 6 Digit Confirmation Code Hack Facebook 6 Ipa (6) The Sociological Approach Reveals That (6) Emoticon 6 Emoticon Facebook (6) Emoticon Msn Emoticon 6 Di Whatsapp Emoticon 6 Pada Whatsapp Emoticon 6 Jadi 5 Iphone 6 Emoticons Iphone 6 Emoticons Meaning Skype 6 Emoticons Hidden Ios 6 Emoticons Whatsapp (6) Meaning In Chat تمرکز حواس (6)

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۲۷
  • تعداد حاضران : ۲۰۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها