freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در مراسم رونمایی از 6 فروند بالگرد جدید جمعیت هلال‌احمر و توزیع اقلام امدادی و تجهیزاتی میان استان‌ها، با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و یارانش و گرامیداشت یاد شهدای جمهوری اسلامی و هلال‌احمر خطاب به حاضران گفت: شاید شما چندان متوجه ارزش کار خود نباشید، اما کار شما بسیار مهم است؛ چراکه در زمان نیاز انسان‌های گرفتار، اولین گروهی که در صحنه حوادث حضور می‌یابد، نیروهای هلال‌احمر است که هم آلام آنها را تسکین می‌دهند و هم به یاری آنها می‌شتابند. لذا مردم همواره قدرشناس هلال‌احمر هستند.

وی افزود: به همین دلیل نیز هلال‌احمر موقعیت مناسبی در میان مردم دارد. از طرف دیگر ما کشوری هستیم که ویژگی‌های خاص خود را دارد. شاید مهم‌ترین ویژگی آن قرار گرفتن در معرض بحران‌ها و آسیب‌های طبیعی است به طوری که تقریبا سالی نیست که سیل و زلزله نداشته باشیم. اخیرا موضوع ریزگردها نیز به حوادث طبیعی تبدیل شده که بخشی از مردم استان‌های ایلام، خوزستان، سیستان و بلوچستان و حتی مرکز کشور را دچار مشکل کرده است.

معاون اول رییس جمهور حوادث جاده‌ای، کوهستانی  و... را مورد اشاره قرار داد و گفت: به دنبال هر حادثه‌ای طبیعتا خسارت‌های جانی و مالی نیز ایجاد می‌شود. مهم‌ترین کار آن است که آثار اینگونه حوادث کاهش یابد و جایی که می‌توان برای پیشگیری برنامه‌ریزی کرد، اقدامات لازم صورت گیرد و در عین حال در دیگر موارد حوادث نیز مدیریت بحران بسیار مهم است. در کشور ما ستادی به عنوان ستاد مدیریت بحران در وزارت کشور و با حضور دستگاه‌های مختلف فعال است که پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را انجام می‌دهد.

جهانگیری افزود: دولت نیز هر ساله در حد وسعی که دارد منابعی را به حوادث پرداخت می‌کند.  در میان سازمان‌هایی که در مدیریت و کنترل بحران‌ها نقش کلیدی دارند، یقینا هلال‌احمر توانسته کارهای بسیار بزرگی را انجام دهد. مردمی بودن و اتکای کمتر به منابع دولتی از از ویژگی‌هایی است که هلال‌احمر را به سازمانی چابک، فعال و متکی به بحث داوطلبی تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که در فرهنگ ما ایرانی‌ها وجود دارد، همین بحث کارهای خیر و داوطلبانه است. که معمولا به سنین بالا منتهی می‌شود، اما سازمان هلال‌احمر این محدوده را تغییر داده و کار خدمت به هم نوع و انسان‌دوستی را به همه سنین جامعه گسترش داده است.

معاون اول رییس جمهور صحبت‌های، رییس جمعیت هلال‌احمر که این سازمان را یک سرمایه اجتماعی خواند، مورد اشاره قرار داد و گفت: یقیقا هلال‌احمر خود سرمایه‌ای اجتماعی است. فعالیت‌های نوع‌دوستانه و بشردوستانه آن نیز از سرمایه‌های جمهوری اسلامی ایران است. هیچ سرمایه‌ای مهم‌تر از سرمایه اجتماعی برای کشور نیست.  هر حرکتی در جهت آسیب زدن به سرمایه اجتماعی، حتما کاری ضد مردمی است. هرکسی بتواند قدمی در جهت تقویت امید و اعتماد مردم انجام دهد، کاری خدایی کرده است.

جهانگیری افزود: مهم‌ترین سرمایه هلال‌احمر اعتماد میان مردم و داوطلبان است و به عنوان دولت باید به این سازمان که حوزه عملش فقط در داخل مرزها نیست، کمک کنیم و این نقش جمعیت هلال‌احمر با تجهیز این سازمان به امکانات مختلف، باید تقویت شود. آموزش مبحثی بسیار جدی است که خوشبختانه وجود دارد. در مورد، بهره‌مندی از تجهیزات روز دنیا نیز مهم است که هلال‌احمر بخشی از آن را در اختیار دارد و بخشی را ندارد. که دولت باید در این زمینه کمک کند به ابزارهای مدرن و جدید مجهز شود.

وی افزود: یکی از این ابزارها همین بالگردها هستند. جمعیت هلال‌احمر به این تجهیزات نیازمند بوده و به مرور زمان استفاده بیشتری از آنها خواهد داشت.

معاون اول رییس جمهور اقدام جمعیت هلال‌احمر در تامین بالگرد با استفاده از توان داخلی را مورد اشاره قرار داد و گفت: دستگاه‌های دولتی و عمومی تمایل به خرید خارجی‌ زیاد دارند، مثلا در کشتیرانی اگر سفارش به تولیدکننده داخلی داده شود، به جای تحویل دو ساله، دسترسی به کشتی برای فرد سفارش‌دهنده حدود 8 تا 10 سال زمان می‌برد و به همین دلیل است که تمایل به خرید خارجی میان دستگاه‌ها زیاد است. از طرفی دیگر تامین مالی نیز از طرف خارجی‌ها صورت می‌گیرد. به عنوان مثال در زمینه  هواپیماهای ایرباس و بوئینگ ما نباید پولی بدهیم مهم‌ترین وجه این موضوع آن است که هزینه این هواپیماها از محل درآمد پروازها پرداخت خواهد شد. تنها گفته‌اند باید 15 درصد را بپردازید که این رقم را نیز می‌توان به نوعی تامین کرد.  این در حالی است که وقتی  به داخلی سفارش می‌دهیم می‌گویند اول باید پول بدهید.

جهانگیری افزود:  این یک واقعیت است که هیچ کشوری سازنده نشده مگر اینکه این دوره را تحمل کرده باشد. اگر این تحمل را انجام ندهیم و برای مشکلات راهکار نداشته باشیم، همیشه باید مصرف‌کننده کالاهای خارجی باشیم.  اما کشوری مثل ایران با سابقه صنعتی زیاد، توانمند و بهره‌مند از نیروهای خوب انسانی، می‌تواند نیازهای خود و منطقه را تامین کند، اما وابستگی به درآمد نفت در گذشته نگذاشته که این امر محقق شود.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: کار بزرگی بود که هلال‌احمر به توان داخلی اعتماد کرد و بخشی از ضعف سازنده داخلی را تحمل کرد و اجازه داد هلیکوپتر 412 در داخل کشور ساخته شود. این توفیق را تبریک می‌گویم. ما کشوری هستیم که در همه بخش‌ها به هلیکوپتر نیاز داریم و امیدواریم در آینده بتوانیم هلیکوپترهای با کیفیت و قیمت مناسب را در کشور داشته باشیم. دستگاه‌های دیگر از هلال‌احمر یاد بگیرند و به سازندگان داخلی سفارش دهند تا بدین ترتیب کشور به سازنده مهم هلیکوپتر در منطقه تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، همچنین در این مراسم از کارت داوطلبی معاون اول رییس جمهور در جمعیت هلال‌احمر رونمایی  شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸:۳ دیده شده : ۶۵بار نویسنده : admin

آسیب زدن به خود بیماری آسیب زدن به خود آسیب زدن به بدن آسیب زدن به بدن از نظر اسلام آسیب زدن به ماشین دیگران آسیب زدن به دندان آسیب زدن به طبیعت آسیب زدن به محیط زیست آسیب زدن به دیگران وسواس فکری آسیب زدن به دیگران وسواس آسیب زدن به دیگران آسیب های طناب زدن تعبیر خواب آسیب زدن به سرمایه گذار نیازمندیم به یک سرمایه گذار نیازمندیم به یک سرمایه گذار نیازمندم سرمایه به انگلیسی خواب سرمایه به انگلیسی سرمایه گذاری به انگلیسی بازگشت سرمایه به انگلیسی افزایش سرمایه به انگلیسی سرمایه فکری به انگلیسی سرمایه انسانی به انگلیسی سرمایه گذار به انگلیسی سرمایه ثابت به انگلیسی سرمایه در گردش به انگلیسی سرمایه به زبان ساده سرمایه داری به زبان ساده دانلود کتاب سرمایه به زبان ساده سرمایه گذاری به زبان ساده سرمایه گذاری در بورس به زبان ساده نظام سرمایه داری به زبان ساده آموزش سرمایه گذاری در بورس به زبان ساده نیاز به سرمایه گذار نیاز به سرمایه گذار دارم نیاز به سرمایه گذاری نياز به سرمايه گذار نیاز به سرمایه گذار اصفهان نیاز به سرمایه گذار در تبریز نیاز به سرمایه گذار معدن نیاز به سرمایه گذار در اهواز نیاز به سرمایه گذار در اصفهان نیاز به سرمایه گذار تهران نیاز به سرمایه نیاز به سرمایه میلیاردی دعوت به سرمایه گذاری دعوت به همکاری شرکت سرمایه گذاری دعوت به همکاری صندوق سرمایه گذاری دعوت به همکاری شرکت های سرمایه گذاری متن دعوت به سرمایه گذاری آگهی دعوت به سرمایه گذاری دعوت به مشارکت سرمایه گذاری دعوت به همکاری شرکت سرمایه گذاری ساختمانی عظام دعوت به همکاری شرکت سرمایه گذاری نیروگاهی ایران دعوت به همکاری شرکت مشاور سرمایه گذاری به دنبال سرمایه گذار به دنبال سرمایه گذاری کاریکاتور اجتماعی کاریکاتور اجتماعی فرهنگی کاریکاتور اجتماعی سیاسی کاریکاتور اجتماعی ایران کاریکاتور اجتماعی جدید کاریکاتور اجتماعی روز کاریکاتور اجتماعی و سیاسی کاریکاتورهای اجتماعی كاريكاتور اجتماعي کاريکاتور اجتماعي کاریکاتورهای اجتماعی، جالب و مفهومی کاریکاتورهای اجتماعی جدید کاریکاتورهای طنز اجتماعی کاریکاتورهای سیاسی اجتماعی کاریکاتورهای خنده دار اجتماعی کاریکاتورهای بسیار زیبای اجتماعی مفهومی کاریکاتور های سیاسی اجتماعی کاریکلماتور اجتماعی شبکه اجتماعی کاریزنو مددکاری اجتماعی مددکاری اجتماعی چیست مددکاری اجتماعی کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی در زندان مددکاری اجتماعی در بیمارستان مددکاری اجتماعی خانواده مددکاری اجتماعی در کمیته امداد مددکاری اجتماعی در ایران مددکاری اجتماعی کار با خانواده مددکاری اجتماعی در بهزیستی تامین اجتماعی کاریابی جنبش مردمی ضد ربا است یا هست است اثيكا مستشفى است اثيكا است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است كبش معنى است في المعجم آسیب زدن به سرمایه اجتماعی، کاری ضد مردمی است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۲
  • تعداد حاضران : ۱۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها