freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، قاضی مظفری طی سخنانی در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی کودک در مجتمع قضایی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: بعد از انقلاب حقوق کودک در ایران رشد خوبی داشته و حمایت خوبی از آن شده است. در خاورمیانه هم کشوری هستیم که به مفاد پیمان نامه حقوق کودک عمل کرده و کشورمان شاخص بالایی  را در زمینه حقوق کودک داشته است. در دانشگاه‌ها هم رشته حقوق کیفری اطفال را ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: ما در اواخر سال 72 به پیمان نامه حقوق کودک پیوسته ایم. از لحاظ مذهبی نیز احادیث بسیار زیادی را در رابطه با حمایت از کودکان و نوجوانان داریم و امیدوارم بتوانیم کارهای پژوهشی خوبی بر روی آنها انجام دهیم.

مظفری یادآور شد: کانون اصلاح و تربیت در سال 78 ، 500 – 400 مددجو داشت که اکنون این تعداد به زیر 150 نفر رسیده است که نشان می دهد کانون اصلاح و تربیت موفق ترین بخش قوه قضاییه بوده است. همچنین کارگاه های آموزشی را برای قضات در سراسر کشور در نظر گرفته ایم که تاکنون بیش از 100 کارگاه برگزار شده‌ایم. قوانین مختلفی هم در رابطه با حقوق کودکان و نوجوانان به تصویب رسیده است. در سال 81 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان را به تصویب رساندیم، البته نقص هایی دارد ولی موفقیت خوبی بوده است. در قوانین آیین دادرسی کیفری و مجازات اسلامی حمایت های زیادی در رابطه با اطفال شده است.

وی اضافه کرد: ما توانستیم موضوع کودک آزاری را به جامعه بشناسانیم و در جامعه مطرح کرده ایم که این موضوع جرم است و از جرائم عمومی محسوب می شود و نیازی به شاکی خصوصی ندارد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران در امور زندانیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه اقداماتی برای حمایت از کودکان کار انجام شده است؟ گفت: حمایت های زیادی از اتباع بیگانه صورت گرفته و حدود 700 – 800 هزار نفر با سواد شده اند. کلاس هایی را برای این افراد در نظر گرفته ایم. بیشتر اتباع بیگانه از افغانستان هستند و آنقدر از آنها حمایت شده که برخی ایرانی ها از این موضوع شکایت می کنند اما در مرجع حقوق کودک نیز جلسات زیادی را در رابطه با اتباع بیگانه داشته ایم که تصمیماتی هم اتخاذ شده است و آن تصمیمات اجرا می شود. در رابطه با کودکان کار، شهرداری تهران مسئول این امر است و باید ایشان اطلاع رسانی در این زمینه داشته باشند.

مظفری ادامه داد: قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال 92 مواد زیادی را در رابطه با نحوه رسیدگی به جرائم کودکان و نوجوانان در نظر گرفته است. یکی از موارد بسیار مهم در این قانون پرونده شخصیت اطفال و نوجوانان است. اگر پرونده ای به مددکار اجتماعی ارجاع شود، او اقدامات لازم را انجام می دهد و اگر لازم باشد تحقیقات محلی هم برای پرونده شخصیت اطفال انجام می شود.

وی تاکید کرد: بیشترین جرائم اطفال و نوجوانان مربوط به سرقت، ایراد ضرب و جرح و مواد مخدر است. همچنین بیشترین جرائم نوجوانان مونث مربوط به موارد منکراتی و سرقت و پس از آن مواد مخدر است، البته تعداد نوجوانان مونث بسیار کم و زیر 10 درصد است. در مجموع سرقت بیشترین جرم کودکان و نوجوانان محسوب می شود.

وی با اشاره به پرونده قتل ستایش قریشی گفت: من این پرونده را نخوانده‌ام اما بر اساس پرونده شخصیت، وی به رشد عقلی رسیده و قاضی مربوطه آن را احراز کرده بود.حکم به دیوان عالی رفته و باید دیوان عالی تصمیم بگیرد، البته شاید گروه پیشگیری از سلب حیات کودکان و نوجوانان که در دادگستری استان تشکیل شده، بتواند رضایت بگیرد.

به گزارش ایسنا، دبیر کمیسیون عفو و بخشودگی دادگستری استان تهران درباره اعمال مجازات های جایگزین حبس برای اطفال گفت: اکنون مجازات های جایگزین حبس اجرا می شود اما اجرای آن سخت بوده؛ چرا که هم اجتماعی، هم مشارکتی و هم ترمیمی است و امکانات نیاز دارد. اولین بستر آن این است که اعمال این مجازات ها در جامعه جا بیفتد و مردم بدانند که آیا جایگزین ها جواب می دهد یا خیر. باید فرهنگ استفاده از مجازات های جایگزین را در جامعه آموزش دهیم و آنقدر در این زمینه فیلم بسازیم و آنقدر تبلیغات فرهنگی را در این رابطه داشته باشیم تا مردم بدانند که مجازات جایگزین حبس چیست. در حال حاضر امکانات لازم برای مجازات های جایگزین تهیه نشده است.

مظفری در رابطه با تشکیل پرونده شخصیت برای پرونده‌های مربوط به کودکان و نوجوانان اضافه کرد: در پرونده های مهم برای کودکان و نوجوانان پرونده شخصیت تشکیل می شود. در پرونده قتل ستایش که در دادسرای ورامین بود بازپرس پرونده دستور ارجاع پرونده را به واحد مددکاری داد؛ لذا در کیفرخواست پرونده‌های مهم تشکیل پرونده شخصیت دارای اهمیت است تا بفهمند ارتکاب جرم با چه انگیزه ای انجام شده است. پرونده شخصیت در تعیین مجازات صد در صد تاثیر دارد و تشکیل آن نگاهی است که ما به مجرم داریم، اما در گذشته نگاه ما به جرم بود.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران در امور زندانیان با بیان اینکه کودک آزاری در جامعه افزایش نیافته بلکه حساسیت های جامعه نسبت به این موضوع بیشتر شده است گفت: در سال 81 پدری به دلیل برخورد نامناسب با دخترش که وی را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، محکوم به حبس شد که ضمن حکم حبس واحدهای بهزیستی برای وی درس برخورد با کودکان را در نظر گرفتند تا 6 ماه آن را فرا بگیرد.

وی افزود: در  قانون جدیدی که اکنون در مجلس است، تصمیمات خوبی در رابطه با کودک آزاری در نظر گرفته شده که اگر به تصویب برسد بسیار خوب است؛ زیرا مردم را درگیر موضوع کرده و مشارکت آنها را به دنبال دارد.

مظفری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای عدم صدور حکم اعدام برای کودکان و نوجوانان زیر 18 سال اقداماتی انجام شده است؟ گفت: ما اعدام برای اطفال نداریم، اما قصاص حق عمومی و حق مردم است که قوه قضاییه نمی تواند در آن دخالت کند و فقط جهت استیذان موضوع به رئیس قوه قضاییه ارسال می شود.

وی ادامه داد: ما در دادگستری استان تهران دو نوع تشکیلات داریم که یکی از آن‌ها کمیته اجرایی حمایت از کودکان ونوجوانان است که بحث های حمایتی از کودکان در آن مطرح می شود. در بخشنامه ای که در زمان آیت الله شاهرودی صادر شد دفاتری در تمام استان ها به نام دفتر حمایت از کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شد. به غیر از این موضوع، ما گروه پیشگیری از سلب حیات کودکان و نوجوانان را داریم و این گروه در رابطه با قصاص کودکان یعنی در جایی که دستمان کوتاه می شود، کارش را آغاز می کند که متشکل از روانشناس و وکیل است تا برای اخذ رضایت با خانواده اولیای دم صحبت کنند.

معاون رییس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: در همین راستا در سال گذشته با تلاش های صورت گرفته این گروه، 12 نفر از محکومان به قصاص در تهران و 20 مورد نیز در شهرستان ها از قصاص رهایی یافتند و رضایت اولیای دم اخذ شد. گروه پیشگیری از سلب حیات کودکان و نوجوانان در چارچوب قانون تشکیل شده است، البته ناگفته نماند با توجه به قانون جدید مجازات اسلامی مصوب سال 92 قضات می توانند در این رابطه از ماده 91 این قانون استفاده کنند.

مظفری درباره تشکیل پلیس اطفال و نوجوانان نیز گفت: در ماده 31 قانون آیین دادرسی کیفری تشکیل این پلیس پیش بینی شده است که معاونت حقوقی قوه قضاییه لایحه آن آماده شده و به بخش های مختلف ارسال شده تا نظرات اخذ شود که ان‌شاالله به زودی تقدیم مجلس می شود.

وی تاکید کرد: در قانون جدید آیین دادرسی کیفری تحقیقات مقدماتی، بازجویی و برخورد اولیه با افراد زیر 18 سال توسط پلیس ممنوع شده که اگر انجام شود جرم است و با آن برخورد می شود. حتی اگر در جرائم مشهود این افراد دستگیر شوند پلیس حق تحقیقات از آنها را ندارد و باید آنها را تحویل دادسرا و دادگاه دهد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰:۷ دیده شده : ۷۱بار نویسنده : admin

گروه پیشگیری ومبارزه با بیماریها شرح وظایف گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریها عکس از سلبریتی ها عکس سلبریتی های لو رفته عکس سلبریتی های هک شده عکس لو رفته سلبریتی ها عکس های هک شده از سلبریتی ها عکس هایی از سلبریتی ها عکس سلبریتی ها عکس سلبریتی های هالیوود عکس سلبریتی های ایرانی عکس سلبریتی ها بدون ارایش اخبار جدید از سلبریتی ها اخبار جديد از سلبريتي ها خبرهای جدید از سلبریتی ها اخبار جدید سلبریتی ها اخبار جديد سلبريتي ها اخبار جدید سلبریتی ها 2014 جدیدترین اخبار از سلبریتی ها آخرین اخبار از سلبریتی ها جدیدترین اخبار سلبریتی ها جدیدترین اخبار سلبریتی ها 2013 جدیدترین اخبار سلبریتی ها 2014 جدیدترین اخبار هالیوود و سلبریتی ها جدیدترین اخبار و عکسهای سلبریتی ها خبر های جدید سلبریتی ها آخرین اخبار سلبریتی ها خبر های جدید از سلبریتی ها از صفات سلبیه خداوند یکی از صفات سلبی خداوند يكي از صفات سلبي خداوند درباره یکی از صفات سلبی خداوند یکی از صفات سلبی خدا یکی از صفات سلبیه خداوند از جوانان سلب آسایش مکن در خیابان چهره آرایش مکن از جوانان سلب آسایش مکن منظور از سلبریتی منظور از سلبریتی چیست رضایت از زندگی رضایت از زندگی چیست رضایت از زندگی زناشویی رضایت از زندگی عباس پسندیده رضایت از زندگی در سالمندان رضایت از زندگی پرسشنامه رضایت از زندگی زنان رضایت از زندگی و سلامت روان رضایت از زندگی در دانشجویان رضایت از زندگی در دانش آموزان رضايت از زندگي رضایت از زندگی در روانشناسی رضایت از خود رضایت از خودرو دنا رضایت از خودرو ساینا رضایت از خودرو رضايت از خود رضایت از خودرو رانا رضایت از خودرو جیلی رضایت از خودروی رانا میزان رضایت از خودرو جیلی احساس رضایت از خود رضایت مندی از زندگی چیست کتاب رضایت از زندگی عباس پسندیده هنر رضایت از زندگی + عباس پسندیده دانلود کتاب رضایت از زندگی عباس پسندیده دانلود کتاب هنر رضایت از زندگی عباس پسندیده دانلود کتاب رضایت از زندگی نویسنده عباس پسندیده کتاب رضایت از زندگی نویسنده عباس پسندیده کتاب رضایت از زندگی نوشته عباس پسندیده رضایت از شغل احساس رضایت از شغل رضایت شغلی رضايت شغلي رضایت شغلی چیست رضایت شغلی معلمان رضایت شغلی Pdf رضایت شغلی پرستاران رضایت شغلی و تعهد سازمانی رضایت شغلی و بهره وری رضایت از رانا میزان رضایت از رانا رضایت مندی از رانا رضایت مشتریان از رانا رضایت مردم از رانا میزان رضایت از خودرو رانا میزان رضایت مردم از رانا میزان رضایت مندی از رانا رضایت از کار نامه رضایت از کار نامه رضایت از کارمند گواهی رضایت از کار رضایت نامه از کارفرما رضایت از محیط کار رضایت کارکنان رضایت کارکنان + مقاله رضایت کارمندان نمونه نامه رضایت از کار پرسشنامه رضایت از زندگی سالمندان پرسشنامه رضایت از زندگی در سالمندان رضایت از زندگی سالمندان رضایت از تیبا رضایت از تیبا 2 میزان رضایت از تیبا رضایت مردم از تیبا رضایت مندی از تیبا رضایت تیبا میزان رضایت مردم از تیبا میزان رضایت از خودرو تیبا میزان رضایت مندی از تیبا رضایت مردم از خودرو تیبا گروه پیشگیری از سلب حیات دادگستری به‌دنبال اخذ رضایت از خانواده «ستایش»

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۱۴
  • تعداد حاضران : ۲۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها