freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، در یادداشت حسین احمدی‌نیاز چنین آمده است:

« هفدهم مهرماه برابر با هشتم اکتبر روز جهانی کودک را در حالی گرامی می داریم که حجم وسیعی از کودکان مناطق مرزی ایران با عراق در استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام برای امرار معاش مجبور به کولبری بار از آن سوی مرز به داخل کشور هستند. این کودکان ماحصل شرایط اقتصادی و اجتماعی این مناطق بوده به نحوی که یا به علت از دست دادن سرپرست خانوار و یا قرار گرفتن در تنگنای اقتصادی و مالی مجبور به این کار هستند. عدم توسعه اقتصادی ، صنعتی و اجتماعی این استانها و نبود کارخانه  و واحدهای صنعتی ، بیکاری فزاینده، خشکسالی های متوالی و کاهش کشاورزی، گرانی و تورم و بسیاری معضلات دیگر موجب شده تا این کودکان تن به کولبری دهند.

کولبران، کودک فاقد هر نوع نهاد صنفی حمایتی بوده و به‌شدت مورد ستم قرار می گیرند، وضعیت خاص آنان و شرایط اقتصادی و اجتماعی آنان موجب این ظلم مضاعف شده است. این کودکان فراتر از کودکان کار مرسوم مورد هجمه و ظلم قرار می گیرند زیرا از یک سو کار این کودکان در غیاب چشمان تیزبین مطبوعات، رسانه ها، شبکه های اجتماعی و فعالان مدنی صورت می گیرد و از دیگر سو مخاطرات زیادی در مسیر کاری آنان قرار گرفته است که می توان به وجود مین های زمینی، کمیپن های مبارزه با قاچاق کالا، خشونت های فیزیکی و جنسی و... اشاره کرد.

کودکان کولبر به علت فشار فیزیکی حمل کالا و ... که بر آنان وارد می شود به‌شدت دچار آسیب شده و بیماری های جسمی خطرناکی می گیرند و به علت عدم پوشش بیمه ای و نبود مراکز درمانی در این مسیر و ناتوانی مالی در درمان دچار معضلات جسمی زیادی شده و دوره کودکی آنان به دوره ای پر از درد و ستم تبدیل می شود. این کودکان بندرت شادی های دوره کودکی را دیده اند. این نگون بختان فاقد حق بازی و شادی هستند و بازی های کودکانه  آنان حمل کالا و بار سنگین و دیدن انواع و اقسام خشونت است.

نبود سیستم های نظارتی، فقدان نهادهای مدنی فعال در این زمینه، عدم وجود اتحادیه یا سندیکاهای کارگری خاص کودکان و نیاز شدید به درآمد این کار برای ارتزاق زندگی موجب تدوام کولبری کودکان شده و همواره ستم مضاعف شدید به این کودکان وارد شده است. کنوانسیون حقوق کودک برای این کودکان نامفهوم و خنده دار بوده زیرا هرگز برای آنان مراعات نشده است. واقعیت مساله این است که این کودکان بسان کودکان دیگر نقاط ایران و جهان حق شادی و بازی کودکانه و دوران قشنگ کودکی دارند اما چه کنیم که فقر، بیکاری، نابرابری و... موجب وادار شدن این کودکان به کولبری شده است.»

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰:۴ دیده شده : ۱۱۵بار نویسنده : admin

کودک و نوجوان كودك و نوجوان کودک و نوجوان تبیان کودک و نوجوان بازی کودک و نوجوان سابا کودک و نوجوان بانک کشاورزی کودک و نوجوان سرگرمی کودک و نوجوان راسخون کودک و نوجوان حوزه هنری کودک و نوجوان فیلم کودک و مادر کودک و مادر شاغل کودک و مادر فیلم کودکان و مادران شاغل فروشگاه کودک و مادر نمایشگاه کودک و مادر کارگاه کودک و مادر عکس کودک و مادر فروشگاه كودك و مادر نمايشگاه كودك و مادر کودک و سرباز کودک و سرباز دانلود کودک و سرباز رضا میرکریمی کودک سرباز و دریا فيلم كودك و سرباز کودک سرباز دریا کودک سرباز دانلود فیلم کودک و سرباز فیلم سینمایی کودک و سرباز دانلود کتاب کودک سرباز و دریا کودک والد بالغ روانشناسی کودک والد بالغ نظریه کودک والد بالغ کتاب کودک والد بالغ کودک والد و بالغ دانلود کتاب کودک بالغ والد شخصیت های والد کودک بالغ والد بالغ کودک چیست کودک و بازی کودکان و بازی کودک و اسباب بازی کودک بازی کودک بازیگوش کودک بازیگر کودک بازیگران کودک بازی اندروید کودکان بازی و سرگرمی کودک و لاشخور كودك و لاشخور کودک سودانی و لاشخور کودک گرسنه و لاشخور کودک لاشخور عکس معروف کودک و لاشخور کودک آفریقایی و لاشخور نقد عکس کودک و لاشخور کوین کارتر کودک و لاشخور دانلود عکس کودک و لاشخور کودک و فرشته كودك و فرشته کودک و فرشته دانلود کودک و فرشته محسن چاوشی کودک و فرشته از محسن چاوشی سینمایی کودک و فرشته فيلم كودك و فرشته بازیگران کودک و فرشته داستان کودک و فرشته فيلم کودک و فرشته کودک و رسانه كودك و رسانه کودک و رسانه ها کودکان و رسانه ها روز کودک و رسانه حقوق کودک و رسانه کودک رسانه روز جهانی کودک و رسانه رسانه کودک و نوجوان کودکان و رسانه کودک و معماری کودکان و معماری روانشناسی کودک و معماری مقاله کودک و معماری مهد کودک و معماری کودک معماری فضا کودک معماری کودک و فضای معماری رابطه کودک و معماری کودک ، معماری و فضا کودک و تلویزیون کودکان و تلویزیون كودك و تلويزيون روز کودک و تلویزیون روانشناسی کودک و تلویزیون کودک تلویزیون روز جهانی کودک و تلویزیون تاریخ روز جهانی کودک و تلویزیون پوستر روز جهانی کودک و تلویزیون مقاله کودک و تلویزیون «روز جهانی کودک و کودکان کولبر»

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۷
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها