freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


دنیس مایلنبرگ مدیرعامل شرکت بوئینگ معتقد است این شرکت او است که نخستین انسان را به مریخ اعزام می کند، نه اسپیس ایکس. مایلنبرگ که در نمایشگاهی در شیکاگو صحبت می کرد اظهار داشت که "نخستین انسانی که روی مریخ فرود می آید با یک فشاپیمای بوئینگ به این سیاره خواهد رسید."
این در حالی است که ایلان ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس نیز به تازگی از جدیدترین طرح های شرکت خود برای اعزام انسان به مریخ سخن به میان آورده است. فضاپیمایی که اسپیس ایکس به همین منظور در دست تولید دارد، Interplanetary Transport System نام دارد و بسیار قدرتمند است. و البته، در حالی که بوئینگ چندان سروصدایی در این زمینه به پا نکرده، اما به نظر می رسد سخت مشغول رقابت با اسپیس ایکس است.
بوئینگ که سال ها است در زمینه سفرهای فضایی فعالیت دارد، چندی پیش و در پروژه Space Launch System که قدرتمندترین راکت این شرکت تا به امروز است و برای سفر به مریخ طراحی شده، با ناسا وارد همکاری شده است. علاوه بر این، بوئینگ سابقه زیادی در انجام پروژه های فضایی دارد: نقش این شرکت در پیشی گرفتن آمریکا از شوروی در سفرهای اکتشافی به ماه بسیار پر رنگ است. این شرکت در دهه های 60 و 70 میلادی همکاری گسترده ای با ناسا داشت و مبنای سفرها به ماه در همین دوراه بنا نهاده شد.

با این حال، به نظر می رسد ایلان ماسک اهمیت چندانی به سخنان مایلنبرگ نداده است. او در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسیده آیا دوست دارد که شرکت او نخستین انسان را به مریخ اعزام کند یا نه، اینطور پاسخ داد: به نظرم برای همه ما بهتر است که سفر به مریخ توسط چند شرکت مختلف امکان پذیر باشد. هرچه بیشتر، بهتر.
اسپیس ایکس سال 2024 را زمان اعزام انسان به مریخ اعلام کرده و بوئینگ و ناسا، سال 2030 به بعد را هدف قرار داده اند. با این حال، با در نظر گرفتن مشکلات فنی که اسپیس ایکس احتمالا پیش رو خواهد داشت، به نظر می رسد که رقابت بین این دو بر سر زمان اعزام نخستین انسان بسیار تنگاتنگ باشد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲:۱۹ دیده شده : ۶۶بار نویسنده : admin

نخستین انسان نخستین انسان در ایران نخستین انسانی که باسفینه وستوک نخستین انسان روی ماه نخستین انسان نخستین شهریار نخستین انسان ها نخستين انسانها نخستین انسان شبیه سازی شده نخستین انسان فضانورد انسانهاي نخستين اولین انسان در ایران انسان های نخستین در ایران نخستین انسان ایرانی اولین انسان ها در ایران پیدایش اولین انسان در ایران اولین انسان ایرانی نخستین انسانی که باسفینه وستوک درمدارزمین گردش کرد اولین انسان روی ماه اولین انسان روی کره ماه اولین انسان بر روی ماه نخستین انسانی که بر روی ماه گام نهاد نخستين انساني كه بر روي ماه گام نهاد نخستین انسان بر روی ماه نخستین انسانی که روی ماه گام نهاد دانلود کتاب نخستین انسان و نخستین شهریار نمونه های نخستین انسان و نخستین شهریار اولین انسان ها اولین انسان ها روی زمین اولین انسانهای کره زمین انسان های نخستین انسان های نخستین چگونه بودند انسان های نخستین در جنگل امازون انسان های نخستین در امازون انسان های نخستین ویکی پدیا نخستین انسانهای زمین نخستین انسانها نخستین انسانهای روی زمین انسانهای نخستین انسانهای نخستین عکس انسانهای نخستین در کرمان انسانهای نخستین در بوشهر انسانهای نخستین در آمازون اولین انسان شبیه سازی شده حوا اولین انسان شبیه سازی شده عکس اولین انسان شبیه سازی شده اولین انسان فضانورد انسانهای نخستین در آفریقا انسانهای نخستین برهنه زندگي انسانهاي نخستين قد انسانهاي نخستين پيدايش انسانهاي نخستين ارسال به مریخ ارسال انسان به مریخ ارسال اسم به مریخ ارسال نام به مریخ پروژه ارسال انسان به مریخ هند به مریخ رسید هندوستان به مریخ رسید مریخ به اندازه ماه مریخ به مادران نیاز دارد دانلود انیمیشن مریخ به مادران نیاز دارد دانلود انیمیشن مریخ به مادران نیاز دارد دوبله فارسی دانلود کارتون مریخ به مادران نیاز دارد دانلود انیمیشن جدید مریخ به مادران نیاز دارد دانلود انیمیشن فوق العاده زیبای مریخ به مادران نیاز دارد سفر به مریخ سفر به مریخ حرام است سفر به مریخ بدون بازگشت سفر به مریخ بی بی سی سفر به مریخ ناسا سفر به مریخ ویکی سفر به مریخ ایرانی سفر به مریخ ثبت نام سفر به مریخ چقدر طول میکشد سفر به مریخ الهه نوری سفر به مریخ بی بازگشت دلیل سفر بی بازگشت به مریخ چرا سفر به مریخ بی بازگشت است سفر بي بازگشت به مريخ سفر بی بازگشت به کره مریخ پروژه سفر بی بازگشت به مریخ جزئیات سفر بی بازگشت به مریخ درباره سفر بی بازگشت به مریخ شرایط سفر بی بازگشت به مریخ هزینه سفر بی بازگشت به مریخ سفر به مريخ حرام است سفر به مريخ بدون بازگشت چرا سفر به مریخ بدون بازگشت است ثبت نام سفر به مریخ بدون بازگشت سفر به مريخ بدون بليت برگشت سفر بدون بازگشت به کره مریخ هزینه سفر بدون بازگشت به مریخ رفتن به مریخ رفتن انسان به مریخ رفتن به کره مریخ شرایط رفتن به مریخ هزینه رفتن به مریخ ثبت نام رفتن به مریخ ثبت نام برای رفتن به مریخ ورود به مریخ ورود به مریخ چت پروژه رفتن به مریخ نخستین انسان توسط بوئینگ به مریخ اعزام می‌شود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۹۴
  • تعداد حاضران : ۱۷۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها