freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


آسمان شب زیبایی‌های ‌بسیاری را در خود جای داده است. این ماه وقت آن است که کمی از تکنولوژی فاصله بگیرید، کمی سر به هوا باشید و بیشتر از این زیبایی‌ها لذت ببرید.

یک ماه بارش شهابی در انتظار شما است

یک ماه آینده زمان بسیار خوبی برای رصد آسمان است چرا که هم‌اکنون زمین در حال عبور از درون دنباله‌ی باقی مانده از دنباله‌دار هالی است. هر چند ممکن است این خبر ترسناک به نظر برسد، اما اتفاقی شگفت انگیز در پیش است زیرا بارش شهابی جباری (شکارچی) را در پیش دارد و این پدیده‌ی تماشایی تا ۱۷ آبان ادامه خواهد داشت.

اوج این بارش در صبح روز ۳۰ مهر خواهد بود که انتظار می‌رود در هر ساعت تا ۲۰ شهاب را ببینید که در جو زمین می‌سوزند. اما به علت نور ناشی از ماه تابان، بهترین زمان رصد این پدیده از امروز تا ۲۴ مهر و قبل از طلوع فجر است. هر ساله زمین دو‌بار از درون دنباله‌ی جامانده از هالی عبور می‌کند، سری قبل این پدیده در ماه اردیبهشت رخ داد و بارش شهابی اتا دلوی را در پی داشت.

برای مشاهده‌ی شهاب‌ها در این ماه، مجبور خواهید بود تا صبح زود از خواب بیدار شده و قبل از طلوع آفتاب به رصد آسمان مشغول شوید. از نام این بارش شهابی این طور بر می‌آید که همه‌ی شهاب‌ها از صورت فلکی جبار سرچشمه می‌گیرند، اما ممکن است آن‌ها را در هر نقطه‌ای از آسمان بیابید. فقط توجه داشته باشید که ۲۰ دقیقه قبل از شروع رصد محلی تاریک را پیدا کنید تا چشمانتان توانایی تطبیق با محیط را پیدا کند.

بارش شهابی

پنج سیاره را از دست ندهید

اگر بارش شهابی به اندازه‌ی کافی برای شما هیجان انگیز نیست، نگران نباشید چون پدیده‌های زیبای دیگری نیز در راه هستند. شما همچنین فرصت رصد سیاره‌های عطارد (تیر)، زهره (ناهید)، مریخ (بهرام)، مشتری (برجیس) و زحل (کیوان) را خواهید داشت.

سه سیاره‌ی زهره، زحل و مریخ را می‌توانید بعد از غروب آفتاب و در غرب آسمان بیابید. همچنین در روز ۷ آبان زهره و زحل در کنار یکدیگر در یک خط قرار می‌گیرند. همچنین می‌توانید عطارد، کوچک‌ترین سیاره‌ی منظومه‌ی شمسی را قبل از سپیده‌دم در شرق آسمان ببینید. بهترین زمان برای رصد عطارد هفته‌ی سوم مهرماه است که در تاریخ ۲۰ مهر با طلوع مشتری همراه می‌شود. خبر خوب اینکه این دو سیاره را می‌توان در زمان کمی قبل از طلوع آفتاب دید، پس نیازی نیست صبح خیلی زود بیدار شوید.

سیارات

از نور منطقه‌ی البروجی لذت ببرید

شاید از نام این پدیده برداشت کنید که پدیده‌ای در زمینه‌ی طالع بینی است، اما در حقیقت یک پدیده‌ی نجومی واقعی است که با نام فجر کاذب نیز شناخته می‌شود. این پدیده تنها در آسمان تاریک و به دور از نور شهر و در محل هایی که راه شیری را می‌توان دید، قابل دیدن است. پس اگر به آسمانی تاریک و باشکوه دسترسی دارید، از این پدیده‌ی خاص لذت ببرید.

درست قبل از طلوع آفتاب، می‌توانید نوری اسرار آمیز را در افق ببینید. نوری مخروطی و مه‌آلود که از افق شرق کشیده شده است و قبل از سپیده‌دم قابل مشاهده است. این پدیده به علت بازتاب نور خورشید از غبار کیهانی بین سیارات ناشی می‌شود و در کل زمین در ماه‌های فروردین، شهریور، مهر و اسفند قابل رویت است. این شگفت‌انگیز است که بدانید این ذرات غباری متعلق به پنج میلیارد سال قبل و زمان تشکیل سیارات منظومه شمسی است. پس اهمیتی ندارد که در کجای این کره‌ی خاکی هستید یا چه ابزاری دارید، به هر حال سر به هوا باشید و آسمان را از دست ندهید. چرا که فضا پدیده‌های زیبا و غیرمعمولی زیادی را در خود جای داده است.

فجر کاذب

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲:۱۳ دیده شده : ۶۸بار نویسنده : admin

این ماه این ماه پریود نشدم این ماه تولدمه این ماه چند روز است این ماه هم حامله نشدم این ماه دوبار پریود شدم این ماه حامله میشم این ماهم باردار نشدم این ماه تخمک گذاری نداشتم این ماه هم پریود شدم این ماه پریود نشدم چیکار کنم چرا این ماه پریود نشدم من این ماه پریود نشدم میخوام این ماه پریود نشم چرا من این ماه پریود نشدم کاش این ماه پریود نشم این ماه هم باردار نشدم چرا این ماه هم باردار نشدم چرا این ماه دوبار پریود شدم من این ماه دوبار پریود شدم چرا در این ماه دوبار پریود شدم ایا این ماه حامله میشم آیا این ماه باردار میشم من این ماه حامله میشم یعنی این ماه حامله میشم خدایا این ماه حامله میشم این ماهم حامله نشدم چشم از پنجره بردار منجی در آینه است چشم از پنجره بردار چشم ازرق چشم ازرقی چشم ازرق شامی معنی چشم ازرق معنای ازرق چشم ازرق چشم یعنی چه از چشم افتادن از چشم افتادن به انگليسي از چشم افتادن به انگلیسی از چشم افتادن همسر از چشم افتادن شعر از چشم افتادن در یک نگاه از چشم افتادن English شعر درباره از چشم افتادن دعای از چشم افتادن اس از چشم افتادن از چشم ساقی مست شرابم از چشم ساقي مست شرابم از چشم ساقی مستی شرابم آهنگ از چشم ساقی مست شرابم آزمایش چشم ازمایش چشم پزشکی آزمایش چشم Vep آزمايش چشم آزمایش چشم سوم آزمایش چشم Oct آزمایشات چشم آزمایش دید چشم آزمایش بینایی چشم آزمایش فشار چشم از چشم افتادی از چشم افتادي از چشم من افتادی دیگه از چشمم افتادی از چشم من افتادی نازنینم دانلود اهنگ از چشم افتادی از چشم شوهرم افتادم از چشم خود بپرس آرایش چشم ارایش چشم های ریز آرایش چشم مشکی ارایش چشم و ابرو ارایش چشم گود ارایش چشم جدید آرايش چشم آرایش چشم عروس آرایش چشم درشت آرایش چشم دخترانه آسمان برای فتوشاپ دانلود آسمان برای فتوشاپ عکس اسمان برای فتوشاپ براش آسمان برای فتوشاپ دانلود براش آسمان برای فتوشاپ بک گراند آسمان برای فتوشاپ دانلود پس زمینه آسمان برای فتوشاپ آسمان برای رندر عکس آسمان برای رندر آسمان رندر آسمان برج کارون شرکت آسمان برج کارون آسمان برفی عکس آسمان برفی آسمان روزهای برفی آسمان روزهای برفی محمد چرمشیر آسمان برای پست پروداکشن آسمان بر فراز اورانوس آسمان برداشت زیر ابروی عشق اسمان برستاره ازانس اسمان برستاره اسمان برواز ايرانيان اسمان پرواز ايرانيان تبريز آسمان پرواز ايرانيان آسمان پرواز ايرانيان تبريز آسمان برلین ایدز ندارید ازمایش چشم از چشم من ارایش چشم این ماه چشم از آسمان بر ندارید

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۴۱
  • تعداد حاضران : ۱۷۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها