freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaarبه گزارش سلامت نیوز، سایت دکتر کرمانی نوشت: وقتی بچه بودم زیتون از آن خوراکی هایی بود که درست درکش نمی کردم. تمام چیزی که می دانستم این بود که نمکی هستند و یک هسته در میانشان دارند. اما حالا پس از دهه ها، همه چیز را درباره این ماده غذایی می دانم. زیتون یک میان وعده فوق العاده مغذی است و می تواند در بعضی غذاها برای هرچه بهتر شدنشان به کار رود.

زیتون انواع بسیار مختلفی دارد اما نگران انتخاب نباشید، تقریبا تمام آنها سرشار از مواد مغذی هستند که به درد بدنتان می خورد. البته این را انکار نمی کنم که برخی از انواع زیتون ممکن است مزایای بیشتری داشته باشد. اینجا می خواهم به شما بگویم چرا باید زیتون یکی از غذاهای روزانه تان باشد و چطور می تواند از سرتاپا برایتان مفید باشد.


1- پادزهر التهابی بیماری های مدرن است

هر کاری که در جهت کاهش التهاب انجام می دهید، گامی در جهت درست است و زیتون می تواند در این زمینه کمکتان کند. به کار بردن زیتون در برنامه غذایی روزانه، دسترسی تان به پلیفینول ها و به صورت خاص اولئوروپین را افزایش می دهد. اولئوروپین یک ترکیب شیمیایی است که به خاطر داشتن آنتی اکسیدان های قوی، ضد آتروژنیک ها، ضد التهاب ها، ضد قارچ ها و خواص ضد میکروبی معروف است.

بهتر اینکه این پلیفینول های خوشمزه به کاهش استرس اکسیداتیو در مغز و تقویت ذهن کمک می کنند. به عبارت دیگر زیتون راهی عالی برای تقویت ذهن است.


2- سلامت قلب و عروقتان را حمایت می کند

داخل هر زیتون چربی سالم و غیراشباع وجود دارد. این چربی به تقویت کلسترول خوب و کاهش خطر سخت شدن شریان ها کمک می کند. چربی غیر اشباع در زیتون ها حاوی اسید اولئیک است که با کاهش فشار خون و بهبود سلامت کلی قلب و عروق درارتباط است.


3- برای چشم ها و پوستتان مفید است

زیتون سرشار از ویتامین A است، آنتی اکسیدانی که برای محافظت از قرنیه و حفظ سلامت چشم ضروری است. این آنتی اکسیدان می تواند مشکلات مرتبط با چشم از جمله دژنراسیون ماکولا، آب مروارید و آب سیاه را از بین ببرد. در مورد پوست نیز می تواند به از بین رفتن چین و چروک کمک کند.

زیتون حاوی ویتامین E نیز هست و همچنین آنتی اکسیدان هایی نظیر ترکیبات لوتئین و زیگزانتین دارد که تمام اینها به معنای محافظت بیشتر از چشم و پوست است.


4- به کاهش وزنتان کمک می کند

به دنبال رسیدن به وزن سالم هستید؟ زیتون اینجا هم می تواند کمکتان کند. به لطف چربی های غیر اشباع، که با سوزاندن چربی شکمی و حساسیت بهتر به انسولین در ارتباط است، می توانید به عنوان ابزار کاهش وزن روی زیتون حساب کنید.

برای اینکه اشتهایتان را به روشی سالم کنترل کنید، قبل از اینکه وعده های ناهار و شام را میل کنید، یک میان وعده کوچک زیتون استفاده نمایید.اسید های چرب غیر اشباع ( بعلاوه مقداری فیبر ) به گوارش کمک کرده و هورمون های سیری را تحریک می کنند. بنابراین با مصرف زیتون زودتر احساس سیری خواهید کرد.


5- انرژی بیشتری به شما می دهد

گلوتاتیون ( یک ترکیب پروتئینی کوچک از سه آمینو اسید ) دارد؟ اگر زیتون بخورید، سطح گلوتاتیون در خونتان به شکل قابل محسوسی افزایش پیدا می کند. این را تحقیقات زیادی نشان داده و ثابت کرده اند. گلوتاتیون برای تولید انرژی ضروری است. بنابراین اگر به اندازه کافی، این ترکیب پروتئینی را دریافت کنید انرژی تان افزایش خواهد یافت و زندگی فعال تری خواهید داشت.

به علاوه، زیتون ها مخصوصا زیتون های سیاه، مقدار مناسبی آهن نیز به همراه خود دارند، که برای تولید انرژی و عملکرد سیستم ایمنی بدن مهم است. پس سعی کنید سطح این موارد را بالا نگه دارید.


چگونه بهترین نوع زیتون را بخریم:

بسیار خب، حالا زمان خرید زیتون فرا رسیده است. در فروشگاه هستید، به انواع زیتون هایی که برای فروش گذاشته شده خیره شده اید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید. چند توصیه به شما می کنیم تا بدانید باید دنبال چه چیزی باشید:

از فروشگاه خارج شوید: بهتر است خرید زیتون را از خود کشاورزان یا کسانی که محصولات ارگانیک ارائه می کنند انجام دهید. تا جای ممکن از ارگانیک و سالم بودن محصول مطمئن شوید سپس خرید را انجام دهید.

ارگانیک را فراموش نکنید: اگر زیتون را به صورت شیشه ای می خرید دقت کنید روی بسته بندی برچسب ارگانیک خورده باشد.

کنسرو ها را فراموش کنید: سعی کنید تا جای ممکن از خرید زیتون های کنسرو شده بپرهیزید. این زیتون ها در طی فرآیند رشد با آفت کش ها اسپری شده اند. در طول آماده سازی نیز مواد شیمیایی زیادی برای افزایش طول ماندگاری آنها استفاده می شود.

کم بخرید همیشه بخرید: به جای خرید مقدار زیتون به صورت کنسرو شده، به دنبال زیتون هایی باشید که بدون مواد افزودنی ارائه می شوند. طول عمر این نوع زیتون ها شاید کمتر باشد ولی می توانند تمام مزایا را به بدنتان برسانند. مقدار کمی بخرید تا زیتون ها خراب نشوند. همچنین با خرید مقدار کم می توانید انواع زیتون را بچشید و آنهایی که بیشتر خوشتان می آید را انتخاب کنید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷:۴۲ دیده شده : ۱۱۷بار نویسنده : admin

چرا باید ازدواج کرد اصلا چرا باید ازدواج کرد چرا باید زود ازدواج کنیم چرا باید زن را بکنیم چرا مرد باید زن را بکند چرا باید زن را کرد چرا باید زنان را کرد چرا باید دختر را کرد چرا باید زن را از پشت کرد چرا زن ها را باید کرد چرا باید دین داشته باشیم چرا بايد دين داشته باشيم چرا ما باید دین داشته باشیم؟ چرا باید نماز بخوانیم چرا باید نماز بخوانیم احمد طهماسبی چرا باید نماز بخوانیم پناهیان چرا باید نماز بخوانیم اپارات چرا باید نماز بخوانیم قرائتی چرا باید نماز بخوانيم چرا باید نماز خواند چرا بايد نماز خواند چرا ما باید نماز بخوانیم مقاله چرا باید نماز بخوانیم؟ چرا باید حجاب داشته باشیم چرا بايد حجاب داشته باشيم چرا ما باید حجاب داشته باشیم چرا هنگام نماز باید حجاب داشته باشیم چرا در نماز باید حجاب داشته باشیم چرا موقع نماز باید حجاب داشته باشیم چرا در هنگام نماز باید حجاب داشته باشیم چرا باید روزه بگیریم چرا بايد روزه بگيريم چرا ما باید روزه بگیریم چرا باید 30 روز روزه بگیریم چرا باید سی روز روزه بگیریم چرا باید یک ماه روزه بگیریم چرا در ماه رمضان باید روزه بگیریم چرا باید ختنه کنیم چرا باید تعمید بگیریم چرا باید درس بخوانیم چرا بايد درس بخوانيم چرا ما باید درس بخوانیم چرا باید درس عربی بخوانیم هر روز یک گوشه هر روز پاییزه هر روز پاییزه چاوشی هر روز پاییزه دانلود هر روز پاییزه Mp3 هر روز پاییزه 320 هر روز پاییزه چاووشی دانلود هر روز پاییزه از چاووشی هر روز پاییزه چاوشی دانلود هر روز پاییزه کلیپ هر روز پاييزه هر روز چند ثانیه است هر روز چند ثانيه است هر شبانه روز چند ثانیه است هر روز برای همان روز هر روز برای همان روز مسعود مهدوی پور هر روز را برای همان روز زندگی کن دانلود کتاب هرروز برای همان روز خرید کتاب هر روز برای همان روز هر روز براي همان روز دانلود رایگان کتاب هرروز برای همان روز رنج هر روز برای همان روز کافیست درس هر روز همان روز هر روز برایت رویایی باشد هر روز برایت رویایی باشد در دست نه دوردست بگذار هر روز برایت رویایی باشد هر روز برایت رویایی باشد در هر روز پاییزه چاوشی متن اهنگ هر روز پاییزه چاوشی آهنگ هر روز پاییزه چاوشی پیشواز هر روز پاییزه چاوشی دانلود آهنگ هر روز پاییزه چاوشی هر روز پاييزه محسن چاوشي متن ترانه هر روز پاییزه چاوشی هر روزتان نوروز نوروزتان پیروز هر روزتان نوروز نوروزتان پیروز باد هر روزتان نوروز نوروزتان پیروز فامیل دور هر روزتان نوروز نوروزتان پیروز پسوردتان مرموز هر روزتان نوروز نوروزتان پیروز ماشینتان لکسوز هر روزتان نوروز نوروزتان پيروز شعر هر روزتان نوروز نوروزتان پیروز هر روز صبح در آفریقا هر روز صبح در افريقا هر روز یک آیه هر روز یک آیه با تفسیر هر روز یک آیه قرآن هر روز با یک آیه از قرآن نرم افزار هر روز یک آیه هر روز تفسیر یک آیه نرم افزار هر روز یک آیه اندروید تدبر در قرآن هر روز یک آیه هر روز یک آیه از قرآن چقدر روغن زیتون بخوریم روزانه چقدر روغن زیتون بخوریم چه موقع زیتون بخوریم چه موقع روغن زیتون بخوریم زیتون سیاه بخوریم یا نه روزانه چقدر زیتون بخوریم چگونه روغن زیتون بخوریم روغن زیتون را چگونه بخوریم زیتون را چگونه بخوریم روغن زيتون را چگونه بخوريم هر روز دو داستان جديد چرا باید هر روز زیتون بخوریم؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۷۹۸۸
  • تعداد حاضران : ۱۷۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها