freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بنابراین توجه به برنامه‌ی غذایی روزانه و اختصاص دادن سهمی از منابع غذایی ویتامین‌هایی مانند ویتامین C می‌تواند هم بر تعداد و هم بر شدت سرماخوردگی و آنفلوانزا تأثیرگذار باشد. پس با ما همراه شوید تا با خانواده مرکبات که از منابع این ماده مغذی هستند، آشنا شوید.

خواص سبزیجات,خواص میوه های ضد سرما خوردگی ,خواص دارویی میوه های ضد سرما خوردگی ,فواید میوه های ضد سرما خوردگی ,خاصیت میوه های ضد سرما خوردگی ,میوه های ضد سرما خوردگی در طب سنتی ,فواید درمانی میوه های ضد سرما خوردگی ,مضرات میوه های ضد سرما خوردگی ,فوائد میوه های ضد سرما خوردگی , میوه های ضد سرما خوردگی ,طب سنتی ,خواص سبزیجات ,خواص میوه جات , خواص میوه های ضد سرما خوردگی در طب سنتی ,فواید میوه های ضد سرما خوردگی در طب سنتی

لیمو

این میوه بعد از پرتقال بیشترین مقدار ویتامین C را دارد (53 میلی‌گرم به ازای هر 100 گرم). بنابراین هنگام سرماخوردگیبهتر است مخلوط آب پرتقال و لیمو میل کنید. به علاوه، لیمو در مقایسه با سایر اعضای این خانواده به دلیل قند کمتر، کالریناچیزی (9 تا 14 کیلوکالری به ازای 100گرم) دارد و برای کسانی که نگران اضافه وزنشان هستند، انتخابی مناسب محسوب می‌شود.
 
پرتقال

در میان اعضای این خانواده، پرتقال بیشترین مقدار ویتامین C را دارد به طوری که با خوردن یک عدد متوسط آن می‌توان 54 میلی‌گرم ویتامین C را دریافت کرد بنابراین برای تقویت سیستم دفاعی بدن بهتر است این میوه را در برنامه غذایی روزانه‌تان بگنجانید.
 
کامکوآیت یا گربانتین

این میوه کوچک، پوست نسبتاً نازکی دارد و اغلب آن را با پوست می‌خورند و خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات وسلامت - مناسبی است از ترکیب‌هایی به نام فیتونوترینت‌ها که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارند. البته بیشترین مقدار بتاکاروتن (175 میکروگرم در هر 100گرم) در گربانتین است و به این دلیل می‌توان آن را یک میوه ضدسرطان دانست.

نارنگی

این میوه به دلیل اینکه راحت پوست کنده می‌شود، مورد علاقه بیشتر بچه‌هاست.

به یاد داشته باشید که یک نارنگی شیرین پرپتاسیم است و برای فشارخونی‌ها در صورت عدم دسترسی به گریپ‌فروت، یک انتخاب مناسب است. در ضمن بتاکاروتن آن بعد از گربانتین بیشترین مقدار است، پس می‌توان چنین نتیجه گرفت که نارنگیمیوه‌ای با خاصیت ضدسرطانی است.

نارنج

نارنج، میوه‌ای بین نارنگی و گریپ‌فروت است و بیشتر در تهیه سُس‌ها یا چاشنی غذاها از آن استفاده می‌شود.

به علاوه نارنج نیز مانند نارنگی خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت - مناسبی از بتاکاروتن است و کمی بیشتر از پرتقال فولات دارد.

در ضمن مقدار قابل ‌قبول پتاسیم در این میوه خوردن آن را برای یک فرد با سابقه بیماری‌های قلبی به عادتی مناسب تبدیل می‌کند.
 
گریپ‌فروت

گریپ‌فروت در خانواده بزرگ مرکبات بیشترین پتاسیم (200 میلی‌گرم در 100 گرم) را دارد به همین دلیل است که خوردن آن به بیماران فشارخونی توصیه می‌شود.

در ضمن نوع رنگی آن دارای لیکوپن است که خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد. طعم تلخ آن نیز به وجود ترکیبی برمی‌گردد که به نارنجین مشهور است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۸:۵۵ دیده شده : ۸۶بار نویسنده : admin

ضد سرماخوردگی ضد سرماخوردگی کودکان آمپول ضد سرماخوردگی داروی ضد سرماخوردگی واکسن ضد سرماخوردگی اسپری ضد سرماخوردگی گیاهان ضد سرماخوردگی غذاهای ضد سرماخوردگی قرص ضد سرماخوردگی دمنوش ضد سرماخوردگی آمپول ضد سرماخوردگی چیست بهترین داروی ضد سرماخوردگی داروی ضد ویروس سرماخوردگی داروهای گیاهی ضد سرماخوردگی گیاهان دارویی ضد سرماخوردگی داروهای ضد ویروس سرماخوردگی دارو گیاهی ضد سرماخوردگی دارو های ضد سرماخوردگی بهترین داروی گیاهی ضد سرماخوردگی دارو ضد سرماخوردگی عوارض واکسن ضد سرماخوردگی اسپری بینی ضد سرماخوردگی گیاه ضد سرماخوردگی داروی گیاهی ضد سرماخوردگی عرقیات گیاهی ضد سرماخوردگی قرص گیاهی ضد سرماخوردگی دمنوش گیاهی ضد سرماخوردگی گیاه دارویی ضد سرماخوردگی غذاهای ضد سرماخوردگی را بشناسید غذای ضد سرماخوردگی مواد غذایی ضد سرماخوردگی قرص ضد ویروس سرماخوردگی قرص های ضد سرماخوردگی قرص ضد حساسیت سرماخوردگی بهترین قرص ضد سرماخوردگی شش میوه‌ی ضد سرماخوردگی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۲۶
  • تعداد حاضران : ۱۵۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها