freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


مرتضی صفاری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سرمایه‌گذاری خارجی در ایران، اظهار کرد: در شرایط کنونی اقتصاد ایران هیچ‌چیزی ضروری‌تر از جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای برون رفت از شرایط موجود نیست. همان طور که می‌دانید منابع داخلی محدود است و به همین دلیل دولت و بخش خصوصی باید با همکاری یکدیگر شرایط جذب سرمایه‌گذاری خارجی را فراهم کنند.

وی بابیان اینکه تنها در شرایطی می‌توانیم اشتغال ایجاد و تولید را افزایش دهیم که شرایط سرمایه‌گذاری خارجی را فراهم کنیم، افزود: زمانی که سرمایه‌گذاری خارجی در کشور انجام شود ارزش افزوده را به دنبال دارد و وقتی ارزش افزوده افزایش پیدا کند تولید و اشتغال نیز رونق می‌گیرد.

نماینده مردم نطنز و بادرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است تأکید بر این مطلب است که اقتصاد ایران باید درون‌زا و برون‌نگر باشد. منظور از برون‌نگر آن است که نگاهمان به دنبال جذب سرمایه‌گذاری خارجی باشد که در این باره توریسم و ارز حاصل از آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

صفاری گفت: منظور از درون‌زا بودن اقتصاد این است که سرمایه را از داخل کشور بیاوریم یا به عبارت بهتر فراهم کنیم تا بخش تولید تکان اساسی بخورد تا با افزایش تولید ارزش افزوده نیز چند برابر شود. با این شرایط رشد اقتصادی حاصل می‌شود و تا حد زیادی اقتصاد بیمار ما بهبود می‌یابد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنابراین اگر می‌خواهیم سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی افزایش پیدا کند باید شرایط کسب‌وکار را تسهیل کنیم و بروکراسی موجود که کار سرمایه‌گذاری را با پیچیدگی‌های فراوان روبرو کرده است رفع کنیم تا سرمایه‌گذاران احساس امنیت کنند.

وی افزود: برای مثال همین بروکراسی در استان اصفهان موجب شده  که این استان به یکی از سرمایه گریزترین استان‌های کشور تبدیل شود. متأسفانه این گیرهای قانونی بدون هیچ مصوبه قانونی به وجود آمده‌اند و باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.

قانون سرمایه‌گذاری خارجی اجرا نمی‌شود

صفاری با اشاره به قانون سرمایه‌گذاری خارجی، گفت: در ایران قانون سرمایه‌گذاری خارجی وجود دارد اما متأسفانه اجرا نمی‌شود. باید بیمه‌ها به خوبی اطلاع رسانی شوند و البته فضای سیاسی کشور هم باید مطلوب باشد. نباید بدون دلیل به پایِ سرمایه‌گذار بپیچند تا او با رغبت حاضر باشد در ایران سرمایه‌گذاری کند.

نماینده مردم نطنز و بادرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اعتقاد دارم هم‌اکنون نگاه‌ها به ایران خوب است. کشورهای توسعه‌یافته و به خصوص اروپایی‌ها اشتیاق زیادی برای سرمایه‌گذاری در ایران دارند. اگر این نکات پیگیری شود با توجه به اینکه فضای داخلی ایران بسیار امن است بدون شک شاهد سرمایه‌گذاری روز افزون شرکت‌های خارجی در ایران خواهیم بود.

وی افزود: باید سیاست خارجی ایران محور و اولویتش جذب سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه صنعت توریسم باشد. در داخل نیز باید فضای کسب‌وکار را فراهم کنیم و با یک فرهنگ‌سازی مناسب و رفع گیرهای اقتصادی و بین بانکی شرایط را برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم کنیم.

صفاری خاطرنشان کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه خود به جز عربستان تعامل سازنده دارد. اروپا هم نگاه خوبی به ایران دارد. همچنین کشورهای جنوب شرقی آسیا رغبت زیادی برای توسعه روابط اقتصادی خود با ایران اسلامی دارند. با امنیت خوبی که در ایران وجود دارد امیدواریم روز به روز سرمایه‌گذاری خارجی در کشور افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲:۲۹ دیده شده : ۷۴بار نویسنده : admin

راه راه راه راه به انگلیسی راه راه شدن ناخن راه راه والغوت وراه راه آهن راه وزارت راه راه و شهرسازی انتشارات راه راه استخدام راه راه آهن لباس راه راه به انگلیسی پارچه راه راه به انگلیسی راه راست راه راه شدن ناخنها راه راه شدن ناخن دست راه راه شدن ناخن نشانه چیست علت راه راه شدن ناخن ها دلیل راه راه شدن ناخنها دليل راه راه شدن ناخن علت راه راه شدن ناخن دست راه راه شدن روی ناخن علت راه راه شدن روی ناخن راه راه والغوت وراه ما هو راه راه والغوت وراه لغز معنى راه راه والغوت وراه حل لغز راه راه والغوت وراه بركة راه راه والغوت وراه راه راه و الغوت وراه الحل رایتل راه اندازی اینترنت راه اندازی اینترنت رایتل در اندروید راه اندازی اینترنت رایتل در تبلت راه اندازی اینترنت رایتل برای اندروید راه اندازی اینترنت رایتل روی تبلت راه اندازی اینترنت رایتل اعتباری راه اندازی اینترنت رایتل تبلت سامسونگ راه اندازی اینترنتی رایتل راه اندازی اینترنت رایتل دستی راه اندازی اینترنت رایتل برای گوشی رایتل راه اندازی رایتل راه اندازی اولیه سیم کارت رایتل راه اندازی راه اندازی رایتل در گوشی راه اندازی رایتل در تبلت راه اندازی رایتل در اندروید راه اندازی رایتل دیتا راه اندازی رایتل اعتباری راه اندازی رایتل اندروید راه اندازی رایگان سایت راه اندازی سایت رایگان در گوگل راه اندازي رايگان سايت راه اندازی رایگان وب سایت آموزش راه اندازی سایت رایگان راه اندازی سایت تبلیغاتی رایگان آموزش راه اندازی وب سایت رایگان راه اندازی سایت وردپرس رایگان آموزش راه اندازی یک سایت رایگان راه اندازی سایت آگهی رایگان آب زنید راه را آب زنید راه را دانلود آب زنید راه را Mp3 آب زنید راه را هین که نگار میرسد Mp3 آب زنيد راه را دانلود آب زنید راه را هین که نگار میرسد دانلود آب زنید راه را علیقلی آب زنید راه را اینکه نگار می رسد آب زنید راه را دانلود آهنگ دانلود آهنگ آب زنید راه را هین که نگار میرسد دانلود آهنگ آب زنید راه را با صدای علیقلی دانلود آهنگ آب زنید راه را با صدای عقیلی دانلود آهنگ انقلابی آب زنید راه را دانلود رایگان آهنگ آب زنید راه را دانلود آهنگ آب زنید راه را از غزلیات شمس دانلود آهنگ آب زنید راه را با کیفیت 320 دانلود آهنگ آب زنید راه را از علی قلی دانلود آهنگ آب زنید راه را اینکه نگار میرسد بروکراسی موجود راه را بر سرمایه‌گذاری می‌بندد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۶۶
  • تعداد حاضران : ۲۱۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها