freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۲۲۹۵

۱۰۷  بازدید

همه ما در طول زندگی روزمره خود در شهر یا روستای خودمان در محل کار، مسیر خانه و .... خلاصه همه جا با صحنه ها و اتفاقاتی رو به رو میشویم شاید خیلی مهم نباشد ولی لحظه ای ما را به توقف و نگاه عمیق وا می‌دارد. که همیشه پس از آن به سادگی از آن عبور می‌کنیم. ولی چرا این لحظات زیبا ولی غیر مهم ثبت نشود؟

برترین ها: همه ما در طول زندگی روزمره خود در شهر یا روستای خودمان در محل کار، مسیر خانه و .... خلاصه همه جا با صحنه ها و اتفاقاتی رو به رو میشویم شاید خیلی مهم نباشد ولی لحظه ای ما را به توقف و نگاه عمیق وا می‌دارد. که همیشه پس از آن به سادگی از آن عبور می‌کنیم. ولی چرا این لحظات زیبا ولی غیر مهم ثبت نشود؟

اکثر ما یک گوشی با دوربین متوسط در جیبمان داریم. یعنی بهترین وسیله برای ثبت این لحظات زیبا.

در این سری مطالب سعی داریم ابتدا با کمک صفحه "everydayiran" در اینستاگرام و با کمک و همراهی شما گزیده ای از این عکس ها که توسط تلفن همراه شما از سوژه های مختلف در زندگی روزمره خود ثبت کرده در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم مورد استقبال شما قرار گیرد. مثل همیشه ما را با نظراتتان یاری کنید.

***** 

آیین پولکه گردانی در شهرستان عجب شیر در روستای شیشوان واقع در استان آذربایجان شرقی. آیین پولکه گردانی، یکی از مراسم های باشکوهی است که قدمت آن به دوران صفویه بر می گردد. در این آیین شعله های آتش در آسمان و تاریکی شب می چرخند، صدای طبل، دهل و عزادارانی که نام حسین را فریاد می زنند، همه یاد آور به آتش کشیده شدن خیمه های به جا مانده از کاروان امام حسین است. شب عاشورا که می رسد، مردمان روستای شیشوانِ عجب شیر، در میدان اصلی شهر، پوکله را که توری از پارچه است به نفت آغشته می کنند.

 اینجا ایران است (107)
اینجا ایران است (107) 

 

تصویری از آیین بزرگ نخل برداری ظهر عاشورا در یزد. نخل، که نشانی از پیکر سیدالشهدا است و در زیر آن چوب هایی افقی برای حمل قرار داده شده، در صبح هشتم محرم و طی مراسمی خاص، توسط خدام حسینه ها، با پارچه ای سیاه رنگ پوشیده می شود. علاوه بر پارچه سیاه رنگی که نماد پارچه سیاه روی پیکر است و کل سازه را پوشانده، تزئینات دیگری هم بر روی نخل قرار می گیرد که هریک نشان و نمادی از حادثه و یا شخصی در واقعه کربلا هستند. سرو نخل نمادی از قد و قامت رشید حضرت علی اکبر (ع) است که بر خاک افتاد. آیینه نشانی از نورِ وجود مبارکِ امام حسین است که چشم حاجتمندان بسیاری امیدوار به آن است. خنجر، نیزه و شمشیر نشانی از تیر و نیزه هایی هستند که بر بدن پاک امام حسین وارد شدند. پارچه های زینتی و ابریشمی، نمادی از حجله حضرت قاسم، شهید جوان کربلاست و زنگ ها نمادی از زنگ های کاوان امام حسین اند. گفتنی است که نخل برداری، به عنوان یکی از فرهنگ های ملی، در فهرست آثار معنوی سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است.

 اینجا ایران است (107)
اینجا ایران است (107) 

 

آیین سنتی گِل مالی روز عاشورا در لرستان. از قدیم مردم، در سوگ قهرمانان، جوانان و پهلوانان خود، گِل بر سر و روی خود می مالیدند. پس از اسلام و حادثه عاشورا اما، این نوع از عزاداری برای سید الشهدا انجام گرفت. خاکِ تمیز و الک شده، به همراه خاکِ متبرک کربلا، در حوضچه هایی که با گِل ساخته شده ریخته می شود و با گلاب های نذری مردم و آب مخلوط. در نزدیکی آن هم آتشی کوچکی با هیزم فراهم می شود برای خشک شدن افراد. نیمه شب که می رسد، عزادارانی که نذر دارند، به خیابان ها می آیند و به نزدیک ترین هیاتی که تدارک آیین گِل مالی را دیده است می روند. زیر لب ذکر می گویند و گِل را بر سر و صورت، دو کتف و یا تمام لباس های خود می زنند و اصطلاحا به گل می افتند. آفتاب در می آید، آن ها نیز در دسته های چند نفره در کوچه و خیابان نوحه می خوانند و سینه می زنند. مردم نیز با صدای آن ها بیدار می شوند و آماده برای این روز.

اینجا ایران است (107) 
اینجا ایران است (107)
 اینجا ایران است (107)

عکس از سپهر ابطحی


 

آیین عزاداری زنان در آستانه اشرفیه. می گویند بعد از واقعه خونین عاشورا، زنان قبیله بنی اسد، برای دفن کشته شدگان کربلا به کمک آمدند و امروز پس از گذشت قرن ها، زنان آستان اشرفیه در حالی که حجاب کامل دارند و صورت خودشان را پوشانده اند، در روز یازدهم محرم، برای عزاداری به خیابان ها و امامزاده می آیند. سینه می زنند، اشک می ریزند، گاهی بیل به همراه خودشان دارند به یاد زنانی که شهدا را دفن کردند، یا ساقه برنجی که به نشانه عزا بر سر و صورتشان می زنند. این مراسم یازدهم محرم آغاز می شود و تا هفت روز بعد از واقعه کربلا حتی ادامه دارد. درست همان روزهایی که هیات ها خالی می شوند و عزاداری های پر شور پایان می یابد، بعد از مردان و دسته های بزرگ، حالا نوبت زنان است که عزاداری امام حسین را ادامه دهند.
 اینجا ایران است (107)

 

آیین مشعل گردانی در دولت‌آبادِ شهر ری در عاشورا. در روز اولین از محرم، مردمان دولت آباد شهر ری، مشعل های چوبی بر روی علم قرار می دهند تا عزاداران آن ها را بر دوش گذاشته و در خیابان ها برچرخانند. صدای یا حسین نیز قوتشان می شوند و ایمن آن ها از این آتش سوزانندهو به خیابان می روند تا رسیدن محرم را اعلام کنند. روز هشتم محرم نیز به همین صورت می گذرد زیرا لشکر امام حسین وارد کربلا شده و روز عاشورا نزدیک است. آیین مشعل گردانی که اعراب بیشتر آن را اجرا می کنند و قدمتی در حدود 500 سال دارد، علاوه بر شهر ری، در قم، اردکان و یزد نیز برگزار می شود.

 اینجا ایران است (107)

 

اینجا ایران است (107)
 

 

پسری در حال بلند کردن علم در دسته عزادان حسینی در محله قدیمی سبزه مشهد. عکس از کیوان – کاوه

 اینجا ایران است (107)

 

مراسم عزاداری شیرخوارگان حسینی در شهركرد. عکس از سجاد صفری

 اینجا ایران است (107)

 

سرآشپزهای خانم در آشپزخانه مسجد در حال پخت نذری برای امام حسین (ع) در روستای گرجی‌ در شهرستان بهشهر واقع در استان مازندران. عکس از معصومه بهرامی

 اینجا ایران است (107)


 

تعزيه خوانى محرم در شهر گُرگان. عکس از علی بهرام نژاد

اینجا ایران است (107) 

استراحت صبحگاهی راننده‌ تاکسی‌ها در تهران. عکس از امید شیبانی

 اینجا ایران است (107)

 

آهنگری در بازار قزوین. عکس ازQawsom Bawteni

 اینجا ایران است (107)

 

چوپانی در کنار گاومیش ها در کلان شهر اهواز در استان خوزستان. عکس از مرتضي جابريان

 اینجا ایران است (107)

 

زن و شوهر استرالیایی در جمع ورزشکاران زورخانه دانشپور در کاشان. عکس از علیرضا قوامی

 اینجا ایران است (107)


 

نمایی از گرمابه حاج عسگرخان در شمال راسته ی بازار واقع در قم. عکس از مهدی ورال

اینجا ایران است (107) 


 

زنان در قمصر کاشان در حال پاک کردن نعنا. عکس از سینا معدنی

اینجا ایران است (107)
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱:۲ دیده شده : ۱۸۱بار نویسنده : admin

اینجا ایران است اینجا ایران است جایی که اینجا ایران است سرزمینی که اینجا ایران است 1 اینجا ایران است جام جم اینجا ایران است 4 اینجا ایران است رادیو 7 اینجا ایران است شبکه جام جم اینجا ایران است 3 اینجا ایران است رادیو هفت اینجا ایرانه بهرام اینجا ایرانه بهرام دانلود اينجا ايرانه بهرام اينجا ايرانه بهرام دانلود اینجا ایرانه بهرام متن آهنگ اينجا ایران بهرام اينجا ايرانه از بهرام دانلودآهنگ اینجا ایرانه بهرام متن اينجا ايرانه بهرام شعر اینجا ایرانه بهرام اینجا ایرانه نقطه جوش اینجا ایرانه اینجا ایرانه یه گربه اینجا ایرانه یعنی جایی که اینجا ایرانه سیروان اینجا ایرانه دانلود اینجا ایرانه ایرادش اینه ایده اینجا ایران است جایی که ازادی اینجا ایران است سرزمین من جایی که آزادی اینجا ایران اينجا ايران است 1 اینجا ایران است 100 اسلامی اینجا ایران است 12 اسفند 92 برنامه اینجا ایران است 1 ایمیل اینجا ایران است 1 اینجا ایران است جام جم 1 دانلود برنامه اینجا ایران است جام جم 1 سایت اینجا ایران است 1 ایمیل برنامه اینجا ایران است 1 برنامه اینجا ایران است جام جم برنامه اينجا ايران است جام جم تکرار برنامه اینجا ایران است جام جم برنامه اینجا ایران است شبکه جام جم برنامه اينجا ايران است شبكه جام جم شبکه جهانی جام جم اینجا ایران است دانلود اینجا ایران است جام جم برنامه اینجا ایران است 4 دانلود برنامه اینجا ایران است 4 ایمیل برنامه اینجا ایران است 4 مجری برنامه اینجا ایران است 4 دانلود اینجا ایران است 4 سایت اینجا ایران است 4 اینجا ایران است قسمت 4 مجریان اینجا ایران است 4 مجری اینجا ایران است 4 Act 107 Of 1998 Nema Act 107 Of 1998 Nema Act 107 Of 1998 Pdf Nema Act 107 Of 1998 As Amended National Environmental Management Act 107 Of 1998 Pdf National Environmental Management Act 107 Of 1998 Summary National Environment Management Act 107 Of 1998 National Environmental Management Act 107 Of 1998 Regulations National Environmental Management Act 107 Of 1998 Section 30 Act 107 Act 107 In Hindi Act 107 Of 1997 Act 107 Of 1985 Act 107 Of 1990 Act 1070 Manual Act 107 Hawaii Act 1070 Act 107/16 Cat 107.3 107.3 Cat Country Listen Live 107.3 Cat Country Phone Number 107.3 Cat Country Playlist 107.3 Cat Country Online Cat Country 107.3 Hot Mom Cat Country 107.3 Contest Cat Country 107.3 Birthday Cat Country 107.3 Backyard Bbq Cat Country 107.3 Facebook Housing Act 107 Of 1997 Summary Indian Act 107 In Hindi Act 107 116 In Hindi Act No. 107 Of 1985 Cat 107.1 Cat Country 107.1 Listen Online Cat Country 107.1 Address Cat Country 107.1 Bonfire Cat Country 107.1 Contests Cat Country 107.1 Amy Lynn Cat Country 107.1 Contact Cat Country 107.1 Listen Live Cat Country 107.1 Phone Cat Country 107.1 David Nail Act Smart 1070 Manual Act 1070 Smart 2 Republic Act 1070 Corporations Act 1070a Arkansas Act 1070 Of 2011 Corporations Act 1070c Corporations Act 1070d Arizona Act 1070 اینجا ایران است (107)

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۹۳
  • تعداد حاضران : ۲۴۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها