freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش خبرنگار مهر، محققان داده های مربوط به پایگاه داده DILIN (شبکه آسیب کبدی ناشی از دارو) را مورد بررسی قرار دادند. در حالی که DILIN آسیب های شدید کبدی ناشی از هر نوع دارو را ثبت و پیگیری می کند، اما محققان در این مطالعه صرفا بر موارد ناشی از مکمل های رژیمی و گیاهی تمرکز کردند.

محققان دریافتند در حال حاضر ۲۰ درصد از موارد مسمومیت کبدی ناشی از مصرف این محصولات است که عمدتاً مکمل های غذایی چندمولفه ای عنوان می شوند. همچنین آنها دریافتند استروئیدهای آنابولیک و عصاره چای سبز متداول ترین عامل مسمومیت کبدی بودند.

دکتر ویکتور ناوارو، سرپرست تیم تحقیق از مرکز پزشکی انیشتین پنسیلوانیا، در این باره می گوید: «اقدامات بیشتری برای شناسایی عوامل مضر احتمالی موجود در مکمل های گیاهی و رژیمی و پیشگیری یا کنترل بیشتر آنها نیاز است.»

تحقیق دیگری هم نشان داده است که آسیب های کبدی ناشی از مصرف مکمل ها در حال افزایش است. بررسی های اخیر توسط محققان DILIN نشان می دهد که میزان بروز اسیب های کبدی از اوایل دهه ۲۰۰۰ تاکنون بیش از دو برابر شده است.

محققان با سند و مدرک نشان داده اند که چگونه برخی مکمل ها به کبد آسیب می رسانند. استروئید موجب آسیب کوتاه مدت به کبد می شود و توانایی این عضو در تولید صفرا را متوقف می کند. از سوی دیگر عصاره چای سبز و سایر محصولات غالباً موجب بروز التهاب حاد کبد (هپاتیت) می شود.

طبق برآوردها مسمومیت کبدی ناشی از دارو مسئول ۱۰ درصد از تمامی موارد ابتلا به نمونه های حاد هپاتیت در سال است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۸:۳ دیده شده : ۵۵بار نویسنده : admin

مکمل های رژیمی مكمل هاي رژيمي غذايي قرص های مکمل رژیمی انواع مکمل های رژیمی لیست مکمل های رژیمی مکمل های غذایی و رژیمی سندیکای تولیدکنندگان مکملهای رژیمی غذایی ایران سلول گیاهی و جانوری سلولهای گیاهی و جانوری تفاوت سلول گیاهی و جانوری تفاوت سلول گیاهی و جانوری چیست؟ مقایسه سلول گیاهی و جانوری فرق سلول گیاهی و جانوری شباهت سلول گیاهی و جانوری عکس سلول گیاهی و جانوری شکل سلول گیاهی و جانوری تفاوت سلول گیاهی و جانوری علوم چهارم دبستان داروهای گیاهی و خواص آنها داروهاي گياهي و خواص آنها داروهای گیاهی و خاصیت آنها داروهای گیاهی و خواص آن گیاهان دارویی و خواص آنها گیاهان دارویی و خواص آنها با عکس گياهان دارويي و خواص آنها گیاهان دارویی و خواص آنها با تصویر گیاهان دارویی و خواص آنها Pdf داروی گیاهی و خواص آن تفاوت سلولهای گیاهی و جانوری مقایسه سلولهای گیاهی و جانوری فرق سلولهای گیاهی و جانوری تفاوتهای سلولهای گیاهی و جانوری شباهت سلولهای گیاهی و جانوری تفاوت بین سلولهای گیاهی و جانوری فرق بین سلولهای گیاهی و جانوری تفاوت سلولهاي گياهي و جانوري شباهت و تفاوت سلولهای گیاهی و جانوری عرقیات گیاهی و خواص آنها عرقیات گیاهی و خواص آن لیست عرقیات گیاهی و خواص آنها انواع عرقیات گیاهی و خواص آن عرقیات گیاهی و فواید آن لیست کامل عرقیات گیاهی و خواص آنها لیست عرقیات گیاهی و خواص آن پوشش گیاهی و جانوری ایران پوشش گیاهی و جانوری در ایران پوشش گیاهی و زندگی جانوری در ایران پوشش گیاهی و زندگی جانوری ایران پوشش های گیاهی و جانوری ایران پوشش گیاهی و زندگی جانوری در ایران کلاس چهارم پوشش گیاهی و زندگی جانوران در ایران طرح درس پوشش گیاهی و زندگی جانوری در ایران داروهای گیاهی و طب سنتی گیاهان دارویی و طب سنتی داروهای گیاهی طب سنتی داروهاي گياهي طب سنتي نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی جشنواره گیاهان دارویی و طب سنتی داروهای گیاهی لاغری در طب سنتی بانک اطلاعات گیاهان دارویی و طب سنتی دومین نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی گیاهان دارویی در طب سنتی گیاهان دارویی و خواص آن غذاهای گیاهی و رژیمی غذای گیاهی و رژیمی غذاهاي گياهي و رژيمي غذاهای گیاهی رژیمی غذاهاي گياهي رژيمي دستور غذاهای گیاهی و رژیمی طرز تهیه غذاهای گیاهی و رژیمی دستور پخت غذاهای گیاهی و رژیمی طب چینی و گیاهی طب چینی گیاهی گیاهان دارویی و خاصیت آنها انواع داروهای گیاهی و خواص آنها لیست داروهای گیاهی و خواص آنها اسامی داروهای گیاهی و خواص آنها انواع داروهای گیاهی و خاصیت انها کبد به انگلیسی چی میشه؟ کبد به انگلیسی چه میشه کبد به انگلیسی کبد به انگلیسی چه میشود کبدی به انگلیسی کبد چرب به انگلیسی معنی کبد به انگلیسی کبد به زبان انگلیسی ورزش کبدی به انگلیسی سیروز کبدی به انگلیسی ترجمه کبد به انگلیسی کبد به زبان ترکی کبد به زبان ساده سرطان کبد به زبان ساده کبد به عربی کبدی به زبان عربی ورزش کبدی به زبان انگلیسی كبد به انگليسي کمک به کبد کمک به کبد چرب كمك به كبد کمک به عملکرد کبد کمک به درمان کبد چرب کمک به بهبود کارکرد کبد راههای کمک به کبد کمک به بیماران کبدی ضربه به کبد مکمل‌های رژیمی و گیاهی به کبد آسیب می‌رسانند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۱۰
  • تعداد حاضران : ۱۴۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها