freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: اصل تفکیک وظایف نظارتی شورا ایجاب می کند که شورا وظایف قانونی خود را حفظ کند و تفویض همه موارد آن به شهردار نقض غرض است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی "برگزاری مجمع عمومی عادی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه" گفت: صورت های مالی سال 94 این شرکت توسط فردی حقیقی، نه موسسه حسابرسی مورد بررسی قرار گرفته و گزارش وی در تاریخ 15 اردیبهشت ماه سال جاری بدون هیچ نکته و ایرادی با اظهار نظر مطلوب صادر شده و این گزارش حسابرسی یک روز بعد توسط بازرس قانونی شرکت تایید و به مجمع عمومی شرکت ارجاع شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با بیان اینکه مجمع عمومی شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه نیز در 27 اردیبهشت ماه امسال گزارش عملکرد هیات مدیره و صورت های مالی این شرکت را تایید کرده است، افزود: این عملکرد مالی 12 مهرماه امسال به شورا ارسال شد که در آن مصارف 83 میلیارد تومانی و زیان 14.6 میلیارد تومانی شرکت را در سال 94 تایید کرده است.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه 18 دی ماه سال 84، تمامی وظایف نظارتی شورا در شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه به جز انتخاب بازرس قانونی و افزایش سرمایه شرکت به شهردار تفویض شده است، تاکید کرد: اصل تکفیک وظایف نظارتی شورا ایجاب می کند که شورا وظایف قانونی خود را به جز در موارد اجرایی حفظ کند و تفویض آن به شهردار نقض غرض است.

حافظی گفت: امسال نیز مجمع این شرکت، موسسه اندیشمندان تدبیر را به عنوان حسابرس سال 95 به شورا معرفی کرده و حسابرس و بازرس سال گذشته شرکت اتوبوسرانی را به عنوان بازرسان سال 95 معرفی کرده است، این رویه خوشایند نیست و شائبه ایجاد می کند.

وی همچنین در این جلسه با اشاره به بند 9 تبصره 23 بودجه سال جاری ، اظهار کرد: در این بند برای تملک املاک و اجرای پروژه بیمارستان(خیریه) مغز و اعصاب امام رضا (ع) مبلغ 350 میلیارد ریال بودجه اختصاص یافته است، همچنین اعلام شده یکی از اعضای شورای شهر تهران به عنوان عضو هیات مدیره بیمارستان حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: در این بند صراحتا اعلام شده است، ارائه خدمات توسط بیمارستان و بهره برداری توسط شهرداری تهران به میزان سهم تعیین شده در اساسنامه اصلاحی بیمارستان نیز اعمال شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، همچنین تصریح کرد: بر این اساس بیمارستان مغز و اعصاب امام رضا(ع) باید اساسنامه خود را اصلاح کند و سهم شهرداری به واسطه سرمایه گذاری طی چهار سال گذشته نیز مشخص شود از این رو درخواست داریم شهردار و کمیته تخصیص از تخصیص این بودجه 35 میلیارد تومانی تا زمانی که اساسنامه بیمارستان اصلاح شود، اجتناب کنند.

وی همچنین در بررسی اعتراض فرمانداری به مصوبه "تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران" با بیان اینکه فرمانداری تهران افزایش عوارض از 2 درصد به 3 درصد را مغایر با مصوبه هیات وزیران مِی داند، گفت: در طرح اشاره شده به منظور ایجاد توازن و تناسب توسعه فیزیکی شهر و ارتقای ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی به این بودجه نیاز است، در حقیقت با استناد به قوانین بالادستی در مدیریت شهری مشکلی برای این افزایش وجود ندارد.

حافظی ادامه داد: با استناد به ماده 67 برنامه پنج ساله دوم، شهرداری تهران موظف گردیده است به منظور تامین بخشی از هزینه های ارائه مدیریت خدمات ایمنی و آتش نشانی به شهروندان اقدام کند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در پاسخ به سایر ایرادات فرمانداری تهران به این مصوبه، گفت: فرمانداری اعلام کرده که افزایش وصول عوارض، مضاعف شده که اینگونه نیست زیرا قرار نیست این افزایش عوارض از تمامی ساختمان ها اخذ شود و اثر آن در قیمت تمام شده پروژه ها نیز بسیار ناچیز است.

وی ادامه داد: فرمانداری اعتراض کرده است که اخذ عوارض باید در قبال دریافت خدمات باشد، در این طرح شهروندان، آموزش و آمادگی های لازم برای اطفای حریق را فرا خواهند گرفت. همچنین سازمان آتش نشانی و شهرداری تهران موظف شده اند در اجرای مصوبه هیات وزیران نظارت نموده و موارد تخلف را به مبادی ذی ربط گزارش کنند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۴:۵۴ دیده شده : ۶۷بار نویسنده : admin

تفویض وظایف شورا به انگلیسی شورای نگهبان به انگلیسی شورای امنیت به انگلیسی شورای عالی به انگلیسی شورای صنفی به انگلیسی شورای شهر به انگلیسی شورای اسلامی به انگلیسی شورا به چه معناست شورا بهبهان شورای بهبهان شورا بهنمیر شورای بهنمیر شورا شهر بهنمیر سعید و شورا بهم میرسن شورا شهر بهشهر سخنگو شورای شهر بهشهر شورای شهر بهشهر تصادف شورای شهر بهشهر اعضای شورای شهر بهشهر سایت شورای شهر بهشهر شورای اسلامی شهر بهشهر سخنگوی شورای شهر بهشهر رئیس شورای شهر بهشهر اسامی شورای شهر بهشهر تفویض اختیار شورا به شهردار شورا شهر بهبهان شوراي شهر بهبهان سایت شورای شهر بهبهان اعضای شورای شهر بهبهان رئیس شورای شهر بهبهان شورای شهر اصفهان بهبهانی شورای شهر بهبهان و هاشمی رفسنجانی اخبار شورای شهر بهبهان اعضای شورای شهر بهبهان 92 دیدار شورای شهر بهبهان با هاشمی نامه به شورای شهر نامه به شورای حل اختلاف نامه ی میرحسین به شورای نگهبان نمونه نامه به شورای شهر متن نامه به شورای شهر نمونه نامه به شورای حل اختلاف نامه اداری به شورای شهر نوشتن نامه به شورای شهر نمونه نامه به شورا نامه ای به شورا شوراي شهر بهنمير شورای شهر بهنمیر سایت شورای شهر بهنمیر شورای اسلامی شهر بهنمیر رئیس شورای شهر بهنمیر غرض رفتن است نه رسیدن غرض رفتن است نه رسيدن غرض نقشی است کز ما باز ماند غرض نقشی است کز ما جای ماند غرض نقشي است كزما بازماند غرض نقشی است کز ما غرض نقشي است كز ما بازماند غرض این است غرض کرشمه حسن است ورنه حاجت نیست غرض کرشمه حسن است لأي غرض تستخدم قلعة الجاهلي فور الانتهاء من بنائها؟ نامه به شورا غرض نقشی است لاي غرض تستخدم قلعة الجاهلي تفویض وظایف شورا به شهردار نقض غرض است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۶۳
  • تعداد حاضران : ۲۵۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها