freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


همشهری آنلاین:

تاکنون باور عمومی براین بود که تنها انسان‌ها از توانایی حفظ باورهای غلط و نادرست برخوردارند، اما نتایج تحقیقی جدید نشان می‌دهد میمون‌ها نیز توانایی تشخیص درست را از نادرست در خود پرورش داده‌اند.

براساس گزارش گاردين، اين مطالعه توسط محققان دانشگاه داك، كيوتو، سن‌اندروز و موسسه انسان‌شناسي تكاملي ماكس‌پلانك روي ميمون‌هاي در قفس انجام گرفته‌است. در اين تحقيق به هر ميمون دو ويديوي كوتاه نشان داده شد.

در يكي از اين ويديوها فردي در لباس كينگ‌كونگ درون يكي از دو تل كاهي كه در تصوير ديده مي‌شد پنهان مي شود درحالي كه مردي درحال تماشا كردن او است. مرد به صورت موقت از دري خارج مي‌شود و در زمان نبود او،‌فردي كه لباس ميمون به تن دارد از درون كاه‌ها بيرون آمده و فرار مي‌كند. زماني كه مرد باز مي‌گردد تلاش مي‌كند تا فرد ميمون‌نما را درون كاه‌ها بيابد.

در ويديوي دوم فرد ميمون‌نما سنگي را درون يكي از دو جعبه موجود در تصوير قرار مي‌دهد درحالي كه مرد او را تماشا مي‌كند، اما زماني كه مرد اتاق را ترك مي‌كند سنگ را برمي‌دارد و زماني كه مرد باز مي‌گردد تلاش مي‌كند سنگ درون جعبه را بيابد.

محققان با استفاده از ابزار رصد چشم مادون قرمز توانستند دريابند كه ميمون‌ها در بخش‌هايي خاص از فيلم‌ها، بيشتر به كدام بخش از تصوير نگاه مي‌كنند. نتايج بررسي‌ها نشان داد زماني كه مرد به اتاق بازمي‌گردد،‌ميمون‌ها به توده كاه يا جعبه‌اي نگاه مي‌كنند كه مي‌دانند مرد به اشتباه به آن نزديك خواهد‌شد، حتي با وجود اينكه ديده بودند مرد ميمون نما اتاق را ترك كرده يا سنگ را دزديده‌است.

به گفته محققان اين عملكرد ميمون‌ها با رفتار كودكان دو ساله كه در آزمايشي مشابه حضور داشتند همخواني دارد. اين اولين‌باري است كه يك نوع حيوان توانسته در آزمايش باور نادرست موفق عمل كند. درصورتي كه آزمايش‌هاي بعدي نتيجه اين آزمايش‌ها را تاييد كنند، مي‌توانند دريچه‌اي جديد از عمق درك ميمون‌ها نسبت به يكديگر را به سوي دانشمندان باز كنند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸:۱۰ دیده شده : ۵۳بار نویسنده : admin

را از ازموده را ازمودن خطاست هوا را ازمن بگیر کاندوم را از کجا بخریم؟ آووکادو را از کجا بخریم سیگارم را از پنجره میتکانم ادب را از که آموختی پارافین را از کجا بخریم رفاقت را از گرگ بیاموز لانولین را از کجا بخریم آزموده را آزمودن خطاست آزموده را آزمودن خطاست شعر آزموده را آزمودن خطاست یعنی چه آزموده را آزمودن خطاست معنی آزموده را آزمودن خطاست به انگلیسی آزموده را آزمودن خطاست به چه معناست آزموده را آزمون خطاست مفهوم آزموده را آزمودن خطاست معني ازموده را ازمودن خطاست انشاء آزموده را آزمودن خطاست هوا را ازمن بگیر خنده ات را نه هوا را از من بگیر نامجو هوا را ازمن بگیر خنده ات هوا را ازمن بگیر اما شعر هوا را ازمن بگیر هوا را ازمن بگیر اما لبخندت را نه هوا را ازمن بگير پس هوا را از من بگیر دانلود هوا را از من بگیر نامجو هوا را از من بگیر،خنده ات را نه آووکادو از کجا بخریم ادب را از که آموختی از بی ادبان ادب از که آموختی؟گفت ازبی ادبان ادب از که آموختی ادب از که اموختی از بی ادبان ادب از که اموختی گفت ازبی ادبان ادب از که اموختی طنز ادب از که آموختی از بی ادبان ادب از که آموختی از بی ادبان یعنی چه انشا ادب از که آموختی پارافین از کجا بخریم پارافین ژله ای را از کجا بخریم لانولین از کجا بخریم تشخیص نادرست جنسیت جنین تشخیص اشتباه جنسیت جنین در سونوگرافی تشخیص اشتباه جنسیت جنین تشخیص اشتباه جنسیت جنین در سونوگرافی سه بعدی تشخیص اشتباه جنسیت جنین پسر تشخیص غلط جنسیت جنین تشخیص اشتباه جنسیت جنین با سونوگرافی تشخیص نادرست سونوگرافی تشخیص نادرست جنسیت تشخیص نادرست ام اس تشخیص اشتباه ام اس تشخيص اشتباه ام اس تشخیص غلط ام اس تشخیص اشتباه بیماری ام اس تشخیص نادرست پزشک می دهند تا رسوا کنند می دهند تا رسوا کنند در جدول می دهند و رسوا میکنند می دهند تا گرفتار کنند میمون‌ها درست را از نادرست تشخیص می‌دهند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۱۷
  • تعداد حاضران : ۱۴۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها