freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


وزیر علوم کشورمان در دیدار با هیات علمی آلمان از اعزام هیات علمی از ایران به کشور آلمان در آینده‌ای نزدیک خبر داد

و گفت: این هیات به منظور گسترش همکاری‌های علمی و آموزشی و همچنین عملیاتی کردن تفاهم‌های صورت گرفته در آینده‌ای نزدیک به کشور آلمان سفر می‌کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم در نشست مشترک هیات علمی عالی‌رتبه آلمان که امروز در وزارت علوم برگزار شد، رابطه و همکاری‌های علمی ایران و آلمان را یک رابطه تاریخی دانست و گفت: دو کشور ایران و آلمان از گذشته رابطه تاریخی و گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف بخصوص در زمینه‌های علمی و آموزشی داشته‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: بسیاری از اساتید، محققان و پژوهشگران کشور ما براساس همین رابطه علمی و تاریخی در کشور آلمان تحصیل کرده‌اند و در حال حاضر در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی داخل کشور مشغول فعالیت هستند بنابراین ما خواهان گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی، تحقیقاتی و فناوری بخصوص در زمینه‌های فنی و حرفه‌ای با کشور آلمان هستیم.

وزیر علوم همچنین خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی ایران دانشگاه‌های خوبی وجود دارد که در رنکینگ‌ها و رتبه‌بندی‌های بین‌المللی جایگاه خوبی دارند. همچنین در بین کشورهای منطقه جزء دانشگاه‌های برتر قرار داریم. بنابراین همکاری‌های علمی در عرصه‌های بین‌المللی بخصوص با کشور آلمان می‌تواند در کسب جایگاه علمی خوب کمک‌کننده باشد.

دکتر فرهادی خاطرنشان کرد: ما معتقد هستیم باید همکاری‌های آینده بین دو کشور در عرصه‌های دانشگاهی، آموزشی و علمی با استفاده از روابط و سابق گذشته دو کشور ایران و آلمان در دو سطح بین‌المللی و بین دانشگاهی گسترش پیدا کند. در واقع در بعد آموزش بیشتر دنبال گسترش همکاری‌های آموزشی فنی‌وحرفه‌ای هستیم که از یک قرن پیش این همکاری‌ها بین دو کشور وجود داشته است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران خواهان گسترش همکاری‌های علمی مشترک با کشور آلمان در زمینه تحقیقات مشترک علمی است بخصوص در حوزه مطالعات آب، مدیریت آب، انرژی‌های تجدیدپذیر و سایر عرصه‌هایی که نقش علم و تکنولوژی در آن دخیل است.

وی در ادامه افزود: گسترش دوره‌های آموزشی مشترک بخصوص در دوره دکتری از دیگر علایق جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با کشور آلمان است اگرچه عملا در این زمینه همکاری‌هایی وجود دارد به طوری که دانشجویان مقطع دکتری از کشور آلمان فارغ‌التحصیل و در داخل کشور مشغول فعالیت هستند. اما خواهان آن هستیم که این همکاری گسترده‌تر باشد.

دکتر فرهادی از اعزام 150 دانشجو برای آموزش دوره‌های مشترک به کشور آلمان خبر داد و گفت: این دانشجویان در دوره دکتری برای مدت‌زمانی مشخص به کشور آلمان اعزام خواهند شد بنابراین ایران خواهان گسترش همکاری‌های تحقیقاتی با موسسات بین‌المللی بزرگ در کشور آلمان است و در این زمینه یکی از دانشگاه‌های داخل به عنوان مسئول گسترش این همکاری‌ها انتخاب شده است.

وزیر علوم با تاکید بر اینکه ایران آماده جذب دانشجویان آلمانی در حوزه‌های آموزشی مختلف است، گفت: ما اعلام می‌کنیم در زمینه آموزش‌های متفاوت که علاقه‌مندی‌هایی به این آموزش‌ها در کشور آلمان وجود دارد، دانشجویانی از این کشور به ایران بیایند و آموزش‌های لازم را کسب کنند.

وی همچنین ادامه داد: هنرهای اسلامی، هنر ایرانی، مطالعات خاورمیانه و مطالعات مربوط به علوم اسلامی و ایرانی از جمله آموزش‌هایی است که کشور ما می‌تواند به دانشجویان آلمانی ارائه دهد.

به گزارش ایسنا، در ادامه گئورگ شوته معاون وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان با استقبال از گسترش همکاری‌های علمی بین دو کشور آلمان و ایران گفت: در آلمان یک ضرب‌المثل وجود دارد که می‌گوید «همه چیزهای خوب سه تا هستند» بنابراین خیلی خوشحال هستیم که برای سومین بار با وزیر علوم کشور جمهوری اسلامی ایران ملاقات کرده و در زمینه توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی صحبت می‌کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: همکاری‌های دو کشور آلمان و ایران نباید تنها در سطوح آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای محدود شود بلکه باید در همه عرصه‌های علمی و آموزشی این همکاری‌ها وجود داشته باشند. همچنان که در گذشته گفتگوهای بسیاری برای توسعه همکاری‌های علمی انجام شده است.

شوته همچنین خاطرنشان کرد: ما بسیار خوشحال هستیم که شرایط جهانی به صورتی پیش رفته که امروز بتوانیم رابطه تاریخی بین دو کشور در زمینه‌های علمی و آموزشی را مجدداً توسعه بدهیم و علاقه‌مندی برای گسترش همکاری‌ها از طرف کشور آلمان و هیات بزرگی که امروز به ایران سفر کرده است، وجود دارد.

معاون وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان ساختار علمی آلمان را بسیار متنوع و گسترده توصیف کرد و گفت: یکی از قدرت‌های ساختار علمی کشور ما تنوع نهادهای مختلف علمی در این کشور است که نشان می‌دهد این نهادها کاملا مستقل هستند و همواره گفت‌وگوهای مشترکی بین دو کشور ایران و آلمان به منظور شناسایی عرصه‌های همکاری وجود دارد.

وی در ادامه به سابقه تاریخی همکاری‌های علمی و آموزشی دو کشور ایران و آلمان اشاره کرد و گفت: وقتی که آرشیو همکاری‌های دو کشور را مرور می‌کردم مشخص شد که همواره در حوزه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای از سال 1907 میلادی بین دو کشور همکاری خوبی وجود داشته و در زمینه همکاری‌های علمی نیز در سال 1975 تفاهمنامه‌ای بین دو کشور ایران و آلمان امضا شده که این تفاهمنامه از سال 1977 اجرایی شد. بنابراین این سابقه همکاری کاملا تاریخی بوده و به یک قرن پیش برمی‌گردد و ما می‌توانیم از این تجربه برای همکاری‌های آینده استفاده کنیم.

شوته همچنین به ضرورت تاسیس کمیته مشترک علمی بین دو کشور ایران و آلمان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه علاقه‌مندی زیادی برای توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی بین دو کشور وجود دارد برای اینکه این همکاری‌ها عملیاتی شود پیشنهاد تاسیس کمیته مشترک بین دو کشور را می‌دهم تا نمایندگان علمی دو وزارتخانه در این کمیسیون برای پیشبرد این همکاری‌ها وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه کشور آلمان از تبادل دانشمندان بین دو کشور ایران و آلمان استقبال و حمایت می‌کند، گفت: باید موضوعاتی که در آن زمینه لازم است همکاری وجود داشته باشد دقیقاً مشخص شود. کشور آلمان پتانسیل‌های علمی و آموزشی بسیاری دارد اما من مایل هستم همکاری بین دو کشور بیشتر در حوزه‌هایی صورت بگیرد که در انحصار کشور ما قرار دارد و در این زمینه باید همکاری و دیدارهای مشترک اعضای دو کشور کاملاً گسترده‌تر شود.

معاون وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان به ضرورت تاسیس روز علم در دو کشور ایران و آلمان اشاره کرد و افزود: به نظر من روزی به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان، محققان و اساتید دو کشور ایران و آلمان یک روزی را به عنوان روز علم ایران در آلمان و آلمان در ایران برگزار شود تا شناخت و آشنایی بیشتری از دستاوردهای علمی و آموزشی دو کشور ایجاد شود.

همچنین دکتر فرهادی در پایان خاطرنشان کرد: کشور ایران از تاسیس روزی با عنوان روز علم در دو کشور و همچنین تشکیل کمیته مشترک ایران و آلمان حمایت می‌کند و تلاش می‌کنیم به زودی این روز را برگزار و کمیته مشترک را نیز تا اوایل سال میلادی تشکیل دهیم.

در پایان این نشست تفاهمنامه همکاری در حوزه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و تحقیقات توسط دکتر حسین سالارآملی قائم‌مقام وزیر علوم و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی با گئورگ شوته معاون وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان امضا شد.


به گزارش ایسنا، دکتر شوته، معاون وزیر آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال را در این سفر که بزرگترین سفر یک هیات علمی فناوری کشور آلمان به کشور دیگر است، معاون وزیر آموزش و تحقیقات آلمان، مدیر کل وزارت آموزش و تحقیقات آلمان،مشاور وزیر آموزش و تحقیقات آلمان، مدیر منطقه‌ای وزارت آموزش و تحقیقات آلمان، کارشناس میز ایران و کشورهای منطقه، وزارت آموزش و تحقیقات آلمان، مشاور وزارت آموزش و تحقیقات آلمان، رئیس موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD)، معاون موسسه فدرال آموزش فنی‌وحرفه‌ای، از مدیران موسسه تحقیقاتی فراون هوفر آلمان، از انجمن علمی Senkenberg آلمان، و روسای بنیاد تحقیقات آلمان (DFG) و انجمن ماکس پلانک (MPG) همراهی می‌کردند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۶:۵ دیده شده : ۶۸بار نویسنده : admin

اعزام هیات تجاری اعزام هیات تجاری به روسیه اعزام هیات تجاری به افغانستان اعزام هیات تجاری به عراق اعزام هیئت تجاری اعزام هیئت تجاری به ترکیه اعزام هیئت تجاری هند اعزام هیات های تجاری علمی به انگلیسی علم به انگلیسی هیئت علمی به انگلیسی علمی کاربردی به انگلیسی انجمن علمی به انگلیسی درجات علمی به انگلیسی مدارج علمی به انگلیسی مطالب علمی به انگلیسی گردش علمی به انگلیسی مدارک علمی به انگلیسی علمي بها قدام تلبس عبايه علمي بهواكم وانا سواح علمي بهواكم وانا سواح كلمات علم بهتر است یا ثروت علم بهتر است یا ثروت به زبان انگلیسی علم بهتر است یا ثروت انشا علم بهتر است یا ثروت امام علی علم بهتر است یا ثروت چرا علم بهتر است یا ثروت؟ انشای طنز علم بهتر است یا ثروت طنز علم بهتر است یا ثروت از دیدگاه نهج البلاغه علم بهتر است یا ثروت گوشه پرت نیمکت علم بهتر است يا ثروت مقاله علم بهتر است یا ثروت+انشاء انشای علم بهتر است یا ثروت موضوع انشا علم بهتر است یا ثروت انشا در مورد علم بهتر است یا ثروت انشایی درباره علم بهتر است یا ثروت مقاله علم بهتر است یا ثروت انشا درباره ی علم بهتر است یا ثروت انشایی در مورد علم بهتر است یا ثروت علم بهتر است یا ثروت امام علی ع داستان علم بهتر است یا ثروت امام علی علم بهتر است یا ثروت جواب امام علی داستان علم بهتر است یا ثروت حضرت علی از امام علی پرسیدند علم بهتر است یا ثروت علم به زبان ساده کتاب نفت علم به زبان ساده علوم به زبان ساده علم ژنتیک به زبان ساده علم جفر به زبان ساده علم اقتصاد به زبان ساده علم نجوم به زبان ساده مستند علم به زبان ساده دانلود علم به زبان ساده علم فیزیک به زبان ساده علم بهشهر بهشهر علم و صنعت علم صنعت بهشهر دانشگاه علم بهشهر علم فناوری بهشهر علم و فناوري بهشهر علم وصنعت واحد بهشهر واحد بهشهر علم و صنعت دانشگاه بهشهر علم و فناوری علم به فناوری علم به فناوری درسال های اخیر علم به فناوری یعنی چه تبدیل علم به فناوری تبدیل علم به فناوری درسال های اخیر تبدیل علم به فناوری در ایران تبدیل علم به فناوری کلاس هفتم تبدیل علم به فناوری سالهای اخیر تبدیل علم به فناوری یعنی چه چگونه علم به فناوری تبدیل شد علم به دوش سقا علم به دوش سقا محمود کریمی دانلود علم به دوش سقا مداحی علم به دوش سقا نوحه علم به دوش سقا دانلود علم به دوش سقا کریمی دانلود مداحی علم به دوش سقا دانلود نوحه علم به دوش سقا دانلود نوحه علم به دوش سقا از کریمی متن مداحی علم به دوش سقا کشور آلمان کشور آلمان برای زندگی کشور آلمان برای پناهندگی کشور آلمان مناطق دیدنی کشور آلمان سرود ملی کشور آلمان شهر کلن کشور آلمان عکس کشور آلمان هامبورگ کشور آلمان واحد پول کشور آلمان تصاویر کشور آمریکا مناطق دیدنی عکسهای کشور آلمان کشور آلمان شهر هامبورگ واحد پولی کشور آلمان در آینده در آینده چه کاره شوم در آینده چه اتفاقی می افتد در آینده نزدیک به انگلیسی در آینده به انگلیسی در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد در آینده چگونه معلمی باشم در آینده چه اتفاقاتی می افتد در آینده شهرزاد در آینده میخواهید چکاره شوید من در اینده چه کاره می شوم آینده نزدیک به انگلیسی تکنولوژی در آینده به زبان انگلیسی انشا در آینده میخواهید چکاره شوید انشا در مورد در اینده میخواهید چکاره شوید انشاء در آینده میخواهید چکاره شوید؟ نزدیک بینی نزدیک بینی چشم چیست نزدیک بینی چیست نزدیک بینی بازاریابی نزدیک بینی و دوربینی نزدیک بینی شدید نزدیک بینی در کودکان نزدیک بینی بازاریابی چیست نزدیک بینی در بازاریابی نزدیک بینی و دوربینی چیست؟ نزدیک میشم دور میشم نزدیک میشم دور میشم بلکه نزدیک میشم دور میشم دانلود اهنگ نزدیک میشم دور میشم دانلود آهنگ نزدیک میشم دور میشم دانلود آهنگ نزدیک میشم دور میشم علی عظیمی نزدیک بینی چشم نزدیک بینی چشم کودکان نزديک بيني چشم نزدیک بینی چشم یعنی چه نزدیک بینی چشمها درمان نزدیک بینی چشم علت نزدیک بینی چشم عمل نزدیک بینی چشم علائم نزدیک بینی چشم نزدیک شدن به خدا نزدیک شدن به خداوند نزديک شدن به خدا راه های نزدیک شدن به خدا دعای نزدیک شدن به خدا برای نزدیک شدن به خدا راه نزديك شدن به خدا چگونگی نزدیک شدن به خدا راه نزدیک شدن به خداوند راهاي نزديك شدن به خدا علت نزدیک بینی چشم چیست دوربینی و نزدیک بینی چشم چیست دلیل نزدیک بینی چشم چیست درمان نزدیک بینی چشم چیست نزديك بيني چيست علت نزدیک بینی چیست نزدیک بینی در بازاریابی چیست؟ بیماری نزدیک بینی بازاریابی چیست نزدیک بینی و دور بینی چیست نزدیک به انگلیسی نزديكي به انگليسي از نزدیک به انگلیسی نزدیک شدن به انگلیسی معنی نزدیک به انگلیسی نزدیک بینی به انگلیسی نزدیک بین به انگلیسی کلمه نزدیک به انگلیسی نزدیکترین زبان به زبان انگلیسی نزدیک کربلا بشید ارازل اعزام هیات علمی به کشور آلمان در آینده نزدیک

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۵
  • تعداد حاضران : ۱۷۱
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها