freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


با وجود خورشید و ستاره های نورانی دیگر، فضا پر از نور است، پس چرا ما همیشه آن را تاریک و سیاه رنگ می بینیم؟

جّو زمین به علت ترکیب مولکول‌های تشکیل دهنده‌اش بخش آبی از طیف نور خورشید را بیشتر پخش می‌کند و همین امر موجب می‌شود آسمان در طول روز به رنگ آبی و بسیار روشن دیده شود. از طرف دیگر شدت نور خورشید به حدی است که پخش‌شدگی زیاد این نور در جّو موجب رنگ باختن ستاره‌های کم‌نور در برابر نور خورشید می‌شود.

ما رنگ ها را به این دلیل میبینیم که نور به چشم ما باز می­ تابد. اگر شی­ئی بتواند طیف های مختلف نور را بازبتاباند، آن را سفید می بینیم. زمانیکه رنگ های مختلف را میبینیم، این امر بدین دلیل است که فقط بخشی از طیف نور قابل رویت بازتابانده می­ شود و باقی بوسیله شیئ مورد نظر جذب می ­شوند. بر روی زمین، این پدیده دلیل آبی بودن آسمان و سفیدی ابرها است.

هر کدام از این ها رنگ منحصربفرد خود را دارند و آن هم به دلیل نحوه پراکنده شدن و بازتاب نور توسط مولکول های موجود در هوا است. این پدیده در فضا رخ نمی­دهد زیرا فضا یک خلا کامل است و تنها چیزی که می ­تواند بدون واسطه از آن عبور کند نور است. نور به طور طبیعی مسیری مستقیم را طی می­ کند، بنابراین اگر بوسیله جرم هایی مانند سیاره­ ها و قمرها بازتابانده نشود به سادگی توسط فضا “جذب” می­شود. البته در اینجا جذب شدن بدین معناست که به سوی چشم های ما بازتابانده نمی­ شود.

این مساله همچنین توضیح می­ دهد که چرا می­توانیم سحابی­ ها که باید توده­ های گاز غیرقابل رویت باشند را ببینیم. ما نمی­ توانیم هوایی که در جلوی مان قرار دارد را ببینیم، درست است؟ دلیل این قضیه این است که در سحابی­ ها و کهکشان ها، گازها و گرد و غبار نور ستارگان نزدیک آن ها را بازتاب می­ دهند بنابراین آنها برای ما قابل رویت می­شوند. البته اگر به یک سحابی وارد شوید گازها مانند زمانی که از آن فاصله دارید دیده نمی­ شوند.

تاریکی نشان دهنده نبود نور نیست. فضا پر از نور ستارگانی مانند خورشید است، ولی از آن جایی که چشم مسیر حرکت نور را نمی بیند و در فضا هیچ چیز، حتی مولکول های هوا هم وجود ندارد و خلا حاکم مطلق است، نور بازتاب نمی کند و در نتیجه ما فضا را تاریک و سیاه می بینیم.

در پایان، فضا برای ادراک ما سیاه است، زیرا سحابی­ های اندکی وجود دارند که می ­توانند مانند اتمسفر ما بر روی زمین نور را پراکنده کنند یا بازتاب دهند. به این دلیل که نور در خطی مستقیم حرکت می­ کند به نظر می­رسد که توسط خلا و فضای تهی جذب می­ شود در غیر اینصورت فضا شبیه به آسمان زمین به نظر می­ رسید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۸:۴ دیده شده : ۹۳بار نویسنده : admin

چرا فضا تاریک است چرا فضا سیاه است چرا فضا تیره و تاریک است چرا فضانوردان لباس مخصوص می پوشند چرا فضا سرد است چرا فضانوردان همیشه خیس هستند؟ چرا فضا جاذبه ندارد چرا در فضا جاذبه وجود ندارد چرا فضانوردان لباس مخصوص دارند چرا فضای سبز چرا فضای مدرن انتزاعی است چرا فضانوردان نمیتوانند گریه کنند چرا فضای مجازی تاریک و روون تاريك و روون تاریک و روون ماموستا هیمن تاريك و روون Pdf تاریک و روون هیمن ديوانى تاريك و روون دانلود تاریک و روون کتاب تاریک و روون دانلود کتاب تاریک و روون هێمن موکریانی تاریک و روون تاریک و روشن تاریک و روشن حامد خداداد تاريك و روشن تاریک و روشن عشق هموندان تاریک و روشن تاریکی و روشنایی تاریک روشن دانلود رمان تاریک و روشن عشق دانلود کتاب تاریک و روشن عشق تضاد تاریک و روشن دانلود کتاب تاریک و روون ماموستا هیمن تاریک ورون هیمن تاریک ورون تاريك ورون دانلود کتاب تاریک ورون هیمن دانلود کتاب تاریک ورون ماموستا هیمن کتاب تاریک ورون دانلود کتاب تاریک ورون تاریک و رون ماموستا هیمن دانلود کتاب تاریک و رون ماموستا هیمن تاریک ولی شاعرانه تاریک ولی شاعرانه در جدول تاریک ولی شاعرانه در حل جدول تاریک ولی شاعرانه درجدولانه عکس تاریک و روشن سیاه استخر رشت افکارتان سیاه است استفراغ سیاه رنگ استفراغ سیاه رنگ نشانه چیست علت استفراغ سیاه رنگ استفراغ سیاه استفراغ سیاه در طیور استفراغ سياه علت استفراغ سیاه تعبیر خواب استفراغ سیاه دلیل استفراغ سیاه استفراغ آب سیاه سیاهی استخوان سیاهی استخوان لگن سیاهی استخوان گوش سیاهی استخوان ران سیاهی استخوان کمر سیاهی سر استخوان لگن سیاهی سر استخوان ران درمان سیاهی استخوان علایم سیاهی استخوان علت سیاهی استخوان استاد سیاه قلم استاد سیاه قلم شیراز استادان نقاشی سیاه قلم استاد علی قلم سیاه کتاب استاد محمد سیاه قلم استادان سیاه قلم استاد نقاشی سیاه قلم بهترین استاد سیاه قلم استاد مظاهری سیاه قلم استاد ابوالقاسم قلم سیاه سیاه شدن استخوان لگن استفاده سیاه دانه در ترشی استیل سیاه شده ظرف استیل سیاه شده چرا فضا تاریک و سیاه است؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۲۷
  • تعداد حاضران : ۲۰۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها