freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری سیکر، در طی جنگ سرد آمریکا حدود هزار آزمایش هسته‌ای در سرتاسر این کشور انجام شد.

به استثنای دو بمب اتمی منفجر شده در ژاپن که باعث کشته شدن هزار نفر از مردم غیرنظامی شد و تنها مورد استفاده از تسلیحات هسته‌ای محسوب می‌شود، حدود هزاران بمب هسته‌ای در سراسر جهان پس از آن در مناطق دور افتاده با اهداف آزمایشی بر روی زمین، زیر سطح زمین و حتی در فضا منفجر شد.

بنابر اعلام سازمان کنترل تسلیحات، آمریکا هزار و 30 آزمایش هسته‌ای را از زمان ساخت نخستین بمب هسته‌ای انجام داده است. این در حالی است که در مجموع تاکنون 2055 آزمایش هسته‌ای در سطح جهان انجام شده است. نخستین آزمایش هسته‌ای در سایت نیومکزیکو در 16 جولای سال 1945 انجام شد.

این آزمایش هسته‌ای به دلیل وجود نگرانی‌های ایمنی و امنیتی بالقوه و نیز با توجه به دور افتاده و خالی از سکنه بودن آن در سایت نیومکزیکو انجام شد.  همچنین زمین این سایت صاف بود و اغلب باد کمی در آن‌جا می‌وزید که از جهت پراکنده شدن مواد رادیواکتیو بسیار اهمیت داشت. پس از جنگ جهانی دوم، ارتش آمریکا عملیات آزمایش‌های هسته‌ای خود را به اقیانوس آرام و بخصوص جزیره مارشال منتقل کرد.

میان یک دوره 12 ساله از سال 1946 تا 1958 آمریکا در 67 آزمایش هسته‌ای همواره شدت و دامنه تخریب بمب‌های خود را افزایش داد. در نتیجه انجام آزمایش‌های هسته‌ای متعدد آمریکا در نزدیکی جزیره مارشال بسیاری از ساکنین این جزیره آن را تخلیه کردند که البته برخی دیگر نیز در این جزیره ماندند که در اثر قرار گرفتن در معرض تشعشعات و مواد رادیواکتیو با مشکلات جسمی مختلف و ابتلا به انواع سرطان ها روبرو شدند. چند دهه پس از آزمایش‌های هسته‌ای آمریکا بسیاری از مناطق جزیره همچنان غیرقابل سکونت است.

در اوایل دهه 50 میلادی انجام آزمایش‌های هسته‌ای در یک سایت در نوادا انجام می‌شد. منطقه‌ای که دهه‌های بعد به منطقه‌ای در جهان تبدیل شد که بیشترین آزمایش هسته‌ای در آن انجام شده است. ابرهای قارچ شکل ناشی از انجام آزمایشات هسته‌ای از لاس و گاس قابل مشاهده بودند بطوری که این منظره به نوعی جاذبه توریستی تبدیل شده بود. آمریکا انجام آزمایشات هسته‌ای خود را در دهه 90 میلادی متوقف کرد که البته بیشتر قدرت‌های هسته‌ای دیگر نیز مثل روسیه این دهه اقدام مشابهی را انجام دادند. تاکنون هشت کشور آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس، چین، پاکستان، هند و کره شمالی آزمایش هسته‌ای انجام داده‌اند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۸:۳۰ دیده شده : ۷۸بار نویسنده : admin

آزمایش های هسته ای آزمایش های هسته ای کره شمالی پیمان منع آزمایشهای هسته ای آزمایش های فیزیک هسته ای فیلم آزمایش های هسته ای ازمایش بمب های هسته ای معاهده منع جامع آزمایش های هسته ای روز بین المللی علیه آزمایش های هسته ای آمریکا در جنگ جهانی دوم امريكا در جنگ جهاني دوم نقش آمریکا در جنگ جهانی دوم تلفات آمریکا در جنگ جهانی دوم هواپیماهای امریکا در جنگ جهانی دوم آمریکا جنگ جهانی دوم رئیس جمهور آمریکا در جنگ جهانی دوم رئیس جمهور امریکا در جنگ جهانی دوم رئيس جمهور امريكا در جنگ جهاني دوم ناو هواپیمابر امریکا در جنگ جهانی دوم آمریکا در افغانستان امریکا در افغانستان Pdf سفارت امریکا در افغانستان جنایات امریکا در افغانستان جنایت امریکا در افغانستان جنگ امریکا در افغانستان سفارت امريكا در افغانستان ظلم امریکا در افغانستان اهداف امریکا در افغانستان سیاست امریکا در افغانستان امريكا دريس موقع امريكا دريس امريكا دردشه دردشه امريكا فيديو دردشه شات امريكا دردشه امريكا الصوتيه سفارت امريكا در ايران سفارت آمريکا در ايران سفارتخانه امريكا در ايران سفارت آمریکا در ایران مجازی سفارت آمریکا در تهران مجازی سايت مجازي سفارت امريكا در ايران سفارت مجازی آمریکا در ایران لاتاری سفارت امريكا در ایران اشغال سفارت امريكا در ايران بازگشايي سفارت امريكا در ايران صداي امريكا دري سفارتخانه مجازی آمریکا در تهران سایت مجازی سفارت آمریکا در تهران سفارت مجازی ایالات متحده آمریکا در تهران سايت سفارت مجازی آمریکا در تهران آدرس سفارت مجازی آمریکا در تهران درباره امریکا دردشة امريكا الكتابية دردشة امريكية كتابية امریکایی در خرم اباد کلیپ امریکایی در خرم اباد یک آمریکایی در خرم آباد اپارات امریکایی در خرم اباد توریست آمریکایی در خرم آباد فرهنگسرا چه مکانی است فرهنگسرا چگونه مکانی است موزه چه مکانی است؟ موزه چگونه مکانی است کنیسه چه مکانی است کلیسا چه مکانی است مدرسه چه مکانی است مدرسه چگونه مکانی است مُربد چه مکانی است مسجد چه مکانی است نگارخانه چه مکانی است کتابخانه چه مکانی است کتابخانه چگونه مکانی است دانشگاه چه مکانی است؟ دانشگاه چگونه مکانی است آزمایش‌های هسته‌ای آمریکا در چه مکانی انجام می‌شد؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۲۹
  • تعداد حاضران : ۹۶
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها