freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اگر همسر یا حیوان خانگی‌تان در شب هر سه دقیقه شما را از خواب بیدار کند، مسلما او را از تخت بیرون می‌کنید، اما یک ردیاب خواب جدید دقیقا همین کار را انجام می‌دهد تا به افراد بی‌خواب آموزش دهد چگونه سریعتر به خواب بروند. بر اساس تحقیقات دانشگاه فلیندرز استرالیا، تیم (Thim) یک دستگاه پوشیدنی کوچک است که برای تنظیم مجدد چرخه خواب یک کاربر در طول دوره یک هفته‌ای طراحی شده است، بدون اینکه اختلال چندانی داشته باشد، و همچنین ادعا شده که برای چرت زدن بهتر و ردیابی دقیق تر خواب نیز مفید است.

دستگاه‌های ردیاب خواب بسیاری وجود دارند که می‌توانند در تختخواب به شما بپیوندند، اما بیشتر آنها مانند Juvo، Sleepsense سامسونگ و Sleepace RestOn، بر الگوهای خواب نظارت دارند و از داده‌های جمع‌آوری شده برای ارایه ترفندهایی برای داشتن خوابی بهتر استفاده می‌کنند. سایر دستگاه‌ها مانند FitSleep، طراحی شده‌اند تا سریعتر شما را به آرامش سرزمین خواب و خیال ببرند، اما کارشناسان در مورد علم پشت این دستگاه‌ها کنجکاو هستند.

بر اساس مطالعات انجام شده در دانشگاه فلیندرز در آدلاید استرالیا، Thim   نقش فعال تری (و تحقیقات مورد حمایت) در بهبود الگوهای خواب دارد. محققان دریافتند افرادی که مشکل خواب دارند می‌توانند از طریق یک فرآیند به نام آموزش خواب مجدد، زودتر به خواب روند، در این فرایند آنها بارها و بارها احساس به خواب رفتن را تجربه می‌کنند. به گفته تیم تحقیقی، در هر شب فقط یک ساعت توقف در خواب، به مدت پنج شب متوالی، برای تغییر مجدد عادات فرد در یک چرخه ترمیمی کافی است.

پروفسور Leon Lake یکی از محققان مطالعات مذکور و همچنین مخترع Thim و عینک Re-Timer اذعان داشت: «دستگاه Thim بر تحقیق 10 ساله دانشگاهی استوار است که راهی بهتر برای بهبود خواب را به نمایش گذاشته است. اولین بار تحقیقات ما از طریق Thim به خانه‌ها راه یافته است».

کشش ناگهانی پوشش انگشت به دستگاه اعلام می‌دارد که شخص هنوز بیدار است،و این فرآیند تکرار می‌شود تا دستگاه پاسخی دریافت نکند. دستگاه می‌داند که آنها باید چرت بزنند، پس از آن سه دقیقه طول می‌کشد تا دوباره بلرزد و فرد را به آرامی بیدار سازد. از آنجا که فرد هنوز به خواب عمیق فرو نرفته، این یک وقفه خفیف است، که بدان معناست خواب دوباره بسیار عمیق نخواهد بود. ابزار پوشیدنی Thim هر سه دقیقه تا یک ساعت می‌لرزد، بعد از آن اجازه می‌دهد فرد بدون اختلال تمام شب را استراحت کند.

Thim با چک کردن یک دقیقه‌ای، نسبت به بقیه پویشگران خواب دقیق تر می‌تواند فرآیند خواب را تحت نظر گیرد که مطالعات نشان می‌دهد این مساله می‌تواند به طور کلی اشتباه باشد. از طریق اپ‌های  iOS و اندروید، دستگاه می‌تواند بر داده‌های معمول خواب نظارت و نمره خواب را محاسبه نماید، یا بر روی چرت زدن تنظیم گردد تا فرد خوابیده را دقیقا بعد از ۱۰ دقیقه خوابیدن بیدار نماید، که تیم مذکور ادعا می‌نماید بهترین مدت زمان برای یک چرت کامل بدون احساس ضعف و بی حالی همان ۱۰ دقیقه است.

این تیم در حال اجرای یک کمپین کیک استارتر به منظور جمع آوری کمک‌های مالی برای پروژه Thim است، که در آن برای هر دستگاه ۱۲۹ دلار استرالیا (معادل ۱۰۰ دلار آمریکا) در نظر گرفته شده است. بعد از گذشت ۲۰ روز از تاریخ شروع، کمپین به ۸۰ هزار دلار از هدف ۱۲۰ هزار دلاری اش دست یافته است، و اگر همه چیز بر طبق برنامه پیش رود، Thim در سال آینده وارد بازار می‌شود.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۰:۳۴:۳۴ دیده شده : ۹۲بار نویسنده : admin

خوابیدن به پشت در بارداری خوابیدن به پشت در حاملگی خوابیدن به پشت در دوران بارداری مضرات خوابیدن به پشت در بارداری خطرات خوابیدن به پشت در بارداری خطر خوابیدن به پشت در بارداری خوابیدن به پشت در زمان بارداری ضرر خوابیدن به پشت در بارداری خوابیدن به پشت بارداری خوابیدن به پشت در طول دوران بارداری خوابیدن به پهلوی راست در بارداری خوابيدن به پهلوي راست در بارداري خوابیدن به پهلوی راست در دوران بارداری عوارض خوابیدن به پهلوی راست در بارداری خوابیدن به پهلوی راست در حاملگی خوابیدن به پشت خوابيدن به پشت خوابیدن به پشت روی آب خوابیدن به پشت زن باردار خوابيدن به پشت در دوران بارداري عوارض خوابیدن به پشت در دوران بارداری مضرات خوابیدن به پشت در دوران بارداری خطرات به پشت خوابیدن در دوران بارداری به پشت خوابیدن دوران بارداری خوابیدن به پهلوی چپ خوابیدن به پهلوی چپ در بارداری خوابیدن به پهلوی چپ یا راست خوابيدن به پهلوي چپ در بارداري خوابيدن به پهلوي چپ خوابیدن به پهلو چپ در بارداری علت خوابیدن به پهلوی چپ در بارداری دلیل خوابیدن به پهلوی چپ در بارداری علت خوابیدن زن باردار به پهلوی چپ خوابیدن به پهلو چپ خوابیدن به پهلوی چپ در دوران بارداری فواید خوابیدن به پهلو چپ در بارداری خوابیدن به شکم در بارداری خوابيدن به شكم در بارداري خوابیدن به روی شکم در بارداری خوابیدن به شکم در دوران بارداری خوابیدن به روی شکم در دوران بارداری به شکم خوابیدن در ماه اول بارداری به شکم خوابیدن در سه ماهه اول بارداری مضرات خوابیدن به شکم در بارداری به شکم خوابیدن در اوایل بارداری خوابیدن به پهلو در بارداری خوابيدن به پهلو در بارداري خوابیدن به پهلو راست در بارداری زمان به پهلو خوابیدن در بارداری علت به پهلو خوابیدن در بارداری خوابیدن به پهلو بارداری به پهلو خوابیدن در بارداری دوقلو به پهلو خوابیدن در دوران بارداری خوابیدن به شکم پوزیشن خوابیده به شکم خوابیدن نوزاد به شکم خوابیدن به روی شکم عوارض خوابیدن به شکم مضرات خوابیدن به شکم خوابیدن به انگلیسی خوابیدن به انگلیسی چی میشه انواع خوابیدن به انگلیسی معنی خوابیده به انگلیسی معنی دمر خوابیدن به انگلیسی دمر خوابیدن به زبان انگلیسی خوابیده به انگلیسی خوابی به انگلیسی خوابيدن به انگليسي دمر خوابیدن به انگلیسی شما کمک می کند به انگلیسی تقدیم میکند به انگلیسی هدف وسیله را توجیه میکند به انگلیسی چه فرقی می کند به انگلیسی می کند یا میکند می کند انگار چشمش می کند انگار چشمش باز غوغایی دگر شعر می کند انگار چشمش باز غوغایی دگر دستگاهی که با بیدارکردن به خوابیدن شما کمک می‌کند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۳۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها