freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


ما در اینجا سعی کرده ایم با انتخاب گزیده هایی متفاوت و زیبا از کتاب های مختلف آثار نویسندگان بزرگ، شما را با این کتاب ها آشنا کرده باشیم، شاید گام کوچکی در جهت آشتی با یار مهربان کودکی مان برداشته باشیم. مثل همیشه ما را با نظراتتان یاری کنید.

راهی که امام حسین (ع) پیمودند نه انقلاب بود و نه کوششی برای به دست اوردن قدرت، راه امام حسین(ع) راه دگری بود و قیام ایشان قیامی دیگر، قیـام حضـرتش ناگهـانی بود، موعـد قیـام که رسـید، به پـا خـاست، لشـکري نـداشت. نیروي شکننـده اي نـداشت، از رشـد مردم آگاه بود، می دانست که افکار عمومی قـدرتی نـدارد، همه ي خردمندان و سـیاستمداران عصـر می دانستندکه قیام او باشهادت همراه خواهد بود، قدم جلو گذاشتند، کوشش ها کردندکه از این کار منصرفش گردانند، نپذیرفت.

خودش نه تنها یقین داشت که شام را فتـح نمیکند، می دانست که کوفه را نیز نمی تواند به تصـرف درآورد. ولی به پاخاست،چون هـدفی که در قیام داشت، هدف دیگري بود. قیام حسـین علیه السـلام براي شـهادت بود وحسـین«پیشواي شـهیدان». نهضت حسـین علیه السـلام «جهاد فی سبیل االله» بود، نه «نهضت فی سبیل النفس»، وحسـین سـرور  مجاهـدان در راه خداست...


پیشوای شهیدان | آیت الله رضا صدر

 پاراگراف کتاب (89)


 

در آن جامعه کاملا پدرسالار، چه میزان نبوغ و صداقت لازم بود تا به رغم آن همه انتقاد، محکم به نظر خود بچسبند و عقب نشینی نکنند؟ تنها جین آستین این کار را کرد و امیلی برونته. در خمیرمایه آنها چیز دیگری بود، شاید بهترین چیزها. آنها آن گونه نوشتند که زنان می نویسند، نه آن گونه که مردان می نویسند.

از آن هزار زنی که درآن عصر رمان می نوشتند، تنها این دو نفر هشدارهای پی در پی معلم سختگیر را به کلی نادیده گرفتند. این طور بنویس، آن طور فکر کن. تنها این دو نفر آن صدای سمج و مداوم را نمی شنیدند که گاهی غر می زد، گاهی تحکم می کرد، گاهی اندوهگین بود، گاهی شگفت زده، گاهی خشمگین، گاهی مهربان!


اتاقی از آن خود | ویرجینیا وولف

 پاراگراف کتاب (89)


 

خانم هایی که از صبح تا شب در منزل هستند، هرچند که حوصله شان سرمی رود و نیاز به روابط اجتماعی شان ارضا نمی شود و در مقابل، آقایان نیاز به روابطشان ارضا شده است، اما در عوض خانم هایی که در منزل هستند با پیچیدگی روابط اجتماعی و موانع و اختلالات زیاد در ارضاء نیاز سروکار ندارند.

این آقایان هستند که در این بازار آشفته باید سروکله بزنند، انواع توهین ها، بی احترامی ها و ناکامی ها را دریافت می کنند و اعصابشان مشت و مال می شود (مخصوصا اگر درآمدشان کفاف نیازهایشان را ندهد) لذا شب پر از ناکامی به خانه می آیند و دق دل (پرخاشگری) خود را سر خانم و بچه ها خالی می کنند. تازه باید «ماشین آورد و باقالی بار کرد»؛ زیرا از آن طریق انواع مسائل خانوادگی پیش می آید و مرد به خود، خانواده و رفتار آینده بچه ها (رفتار استبدادی، افت تحصیلی..) صدمه می زند.


آناتومی جامعه | فرامرز رفیع پور

 پاراگراف کتاب (89)


 

وقتی مردم از تمرکز کردن روی رویاهایشان دست می کشند، آنان در راه پرپیچ و خم ذهن هایشان گم می شوند، با کمال تعجب در یک چرخه تکراری سرگردان می شوند. بنابراین وقتی زندگی رنگ می بازد، هیجان نیز می میرد. تا جایی که شما در زندانی که خودتان ساخته اید به دام می افتید و به جای اینکه زندگی کنید، همواره به بیرون از آن چشم می دوزید.


مرد، پول و شکلات | منا ون پراگ

 پاراگراف کتاب (89)


 

آب صاف و خنکی است، این آب هستی بخش و روح افزاست، این آب از کوهستان که سرازیر می شود غران و خروشان است. از تخته سنگ ها می جهد، بوته ها را از جا می کند، شن ریزه ها را با خود می غلطاند. وقتی به جلگه رسید آرام و مصفاست، چمن ها را می آراید و گل ها را طراوت می بخشد و برکت همراه دارد. همین آب وقتی به مرداب رسید و یا در حوض های متعفن باقی ماند، گنداب می شود.

اگر به شوره زار رفت به عمق زمین نشست می کند و روی زمین دیگر اثری از آن نیست. اما باز به قعر زمین که نشست صاف و زلال می شود. این است زندگی من. همان آب صاف و روح افزاست که به این شکل های ناجور در می آید.


چشمهایش | بزرگ علوی

 پاراگراف کتاب (89)

 

در یک روز، در یک ساعت، همه چیز ممکن است درست شود! نکته اصلی این است که دیگران را مثل خودتان دوست بدارید. این نکته ی اصلی است، همه چیز است. به هیچ چیز دیگری احتیاج نیست. آن وقت بلافاصله خواهید فهمید که چطور می شود همه چیز را درست کرد. این حقیقتی است قدیمی. حقیقتی که بارها و بارها گفته شده، ولی باز هم بین انسان ها ریشه ندوانده!


من خواهم جنگید، اگر همه ی ما می خواستیم همه چیز را می شد بلافاصله درست کرد...!


رویای آدم مضحک | فیودور داستایفسکی

 پاراگراف کتاب (89)


 

آیا تا به حال به اجبار به دستشویی عمومی رفته اید که بوی بد بدهد به طوری که حالت خفه شدن به شما دست بدهد؟ دقت کرده اید که بعد از 5 دقیقه، دیگر به آن شدت بوی بد را احساس نمی کنید؟! و اگر تصادفا یک ساعت آنجا گیر بیفتید ممکن است بگویید: انگار اصلا بوی بدی نمی آید. قانونی در این جا داریم که صادق است ما به محیطمان عادت می کنیم.

اگر با آدم های بدبخت نشست و برخواست کنید، کم کم به بدبختی عادت می کنید و فکر می کنید که این طبیعی است! اگر با آدم های غرغرو همنشین باشید عیب جو و غرغرو می شوید و آن را طبیعی می دانید. اگر دوست شما دروغ بگوید، در ابتدا از دستش ناراحت می شوید ولی در نهایت شما هم عادت می کنید به دیگران دروغ بگویید؛ و اگر مدت طولانی با چنین دوستانی باشید، به خودتان هم دروغ خواهید گفت. اگر با آدم های خوشحال و پرانگیزه دمخور شوید شما هم خوشحال و پرانگیزه می شوید و این امر برایتان کاملا طبیعی است. تصمیم بگیرید به مجموعه افراد مثبت ملحق شوید وگرنه افراد منفی شما را پایین می کشند و اصلا متوجه چنین اتفاقی هم نمی شوید.


یکروز را 365 بار تکرار نکنیم | اندرو متیوس

 پاراگراف کتاب (89)


 

کاترینا زندانی نمونه شده بود. در آشپزخانه کار می کرد و قرار بود اگر شروع دادگاه اصلی به تاخیر افتد، در بخش حسابداری نیز مشغول به کار شود. البته آن جا طبق اطلاعات به دست آمده از آمدن او کسی خوشحال نیست و از منضبط بودن او همه «هم کارمندان و هم زندانیان» بیمناکند. امکان آن هم می رفت که او تمام مدت محکومیتش را آن جا سپری کند. دادستان برای او تقاضای پانزده سال زندان کرده و شاید هفت الی ده سال تایید شود.

این ناراحت کننده ترین خبر در تمام زندان بود. مشاهده کنید از انضباط همراه با برنامه ریزی صحیح هیچ جا استقبال نمی شود؛ چه در خود زندان چه در اداره ی زندان.


آبروی از دست رفته کاترینا بلوم | هاینریش بل

 پاراگراف کتاب (89)


 

هر زمان که پدر قصد مسافرت با کشتی را داشت من هم به او ملحق می شدم و اغلب روی عرشه با هم قدم می زدیم و در مورد موضوعات مختلفی که ذهن مان را مشغول ساخته صحبت می کردیم. او می گفت از همان موقع که در نیروی دریایی خدمت کرده همیشه اقیانوس او را یاد خدا می اندازد. همواره به من می گفت، ما همه آفریده او هستیم اما جنس مان از جنس او نیست.

او برایم توضیح داد که اگر یک فنجان برداری و از آب اقیانوس پُر کنی آنچه درون فنجان وجود دارد همان اقیانوس است. درست است که همه اقیانوس در آن فنجان نیست و همان حجم و قدرت را ندارد اما مطمئن هستی که هنوز آنچه در فنجان وجود دارد همان اقیانوس است.

ما نمی توانیم به همان عظمت و بزرگی و اقتدار باشیم ولی ما نیز از آن برخوردار هستیم به این دلیل که از جنس او ساخته شده ایم. اگر من آن فنجان پر از آب اقیانوس را روی عرشه کشتی قرار دهم در نهایت بخار می شود و دوباره به اقیانوس باز می گردد. همان طور که اگر آب اقیانوس در ظرف جداگانه ای باشد قدرت کل نیروی اقیانوس را از دست می دهد.

مسلما دیگر به اندازه اقیانوس قدرت و عظمت ندارد. این راز گرامی داشتن خدایی بودن ما است. درست مانند آن فنجان ما هم در نهایت قالب مان تغییر می کند و به منبع حیات مان باز می گردیم اما مجبور نیستیم بمیریم تا به خدا برسیم. تا زمانی که خود را همانند خدا ببینیم به قدرت او دسترسی داریم همان طور که پدر در یکی از کتاب هایش اشاره کرده است: قدرت خدا یعنی قدرتی بی پایان برای خلق و آفرینش، برای معجزات و برای حس کردن لذت زنده بودن.


تا آهنگ درونت هست وقت مردن نیست | سرنا دایر- وین دایر

 پاراگراف کتاب (89)

 

من عقیده دارم که انسان تغییر نمیکند ولو یکصدهزارسال از او بگذرد. یک انسان را اگر در رودخانه فرو کنید به محض اینکه لباس های او خشک شد، همان است که بود.


یک انسان را اگر گرفتار اندوه نمایی از کرده های گذشته پشیمان میشود، ولی همین که اندوه از بین رفت، به وضع اول برمی گردد و همانطور خودخواه و بی رحم میشود.


سینوهه | میکا والتاری

 پاراگراف کتاب (89)


 

سرتاسر این دوره بلوغ همه شگفتی است. هم سن عقل است و هم سن عواطف؛ گنجینه های دل و جان هر دم سیلی از اندیشه و طوفانی از عشق به هرسو می پراکند. هیچ وقت جهان این همه زیبا به نظر نمی رسد؛ هیچ گاه به این نحو دور از دسترس و با این همه قابل تصرف دیده نمی شود؛ سنهای بعدی به حسرت به آن نگاه می کنند. سن بلوغ، بهار قدرتها و فصل بذرافشان خرمنها است. همه عواطف و احساسات پاک، غذای خود را از این سن می گیرند؛ می توان آن را رنسانس زندگی نامید.

 
لذات فلسفه | ویل دورانت

پاراگراف کتاب (89) 

 

کلاغ خودش را دوست نداشت و بودنش را. از کائنات گله داشت. فکر می کرد در دایره ی قسمت، نازیبایی سهم اوست. او غمگینانه گفت: کاش خداوند این لکه ی سیاه را از هستی می زدود!


خدا گفت: سیاه کوچکم، صدایت ترنمی است که هر گوشی زیبایی آن را درک نمی کند. بخوان! فرشته ها با صدای تو به وجد می آیند. اگر تو نباشی جهان من چیزی کم دارد. خودت را از آسمان دریغ نکن. کلاغ خواند. اما این بار عاشقانه ترین آوازش را. با آوازش جهان زیبا شد. آسمان لبخند زد و ابرهای سفید و سیاه از شوق گریستند.


هر قاصدکی یک پیامبر است | عرفان نظرآهاری

 پاراگراف کتاب (89)


 

افراد ناسالم به جای پذیرش در کمبودها و ضعفهایشان خیال میکنند همه چیز کاملا مرتب است. آنها به جای اینکه در مقابل بازخوردهای شما با گشودگی رفتار کنند مدام حالت تدافعی میگیرند. یعنی کاملا حق به جانب هستند و اثری از فروتنی در آنها دیده نمیشود.

اگر هم اشتباه کنند به جای تغییر رفتارشان، فقط عذرخواهی کلامی میکنند و عملا رفتارشان تغییری نمیکند. به خاطر این ویژگی ها، این افراد از مواجه شدن با مشکلات دوری میکنند و همین مانع رشد شخصیتی و بلوغ فکری آنها میشود. در هنگام بروز مشکلات به جای پذیرش مسئولیت اشتباهشان دیگران را مقصر میشمارند و همه این مشکلات باعث میشود به جای رشد کردن درجا بزنند.


ارتباطات پررویی نیست | مرتضی رجب نیا

 پاراگراف کتاب (89)


 

پیش از اینکه خوبی بکنم با خودم می گفتم که اول باید خوبی را شناختف و مدت ها فکر کردم. حالا به تو می گویم که من آن را می شناسم. خوبی همان عشق و حبت به همنوع است. خوب، ولی حقیقت این است که آدمها همدیگر را دوست نمی دارند. می دانی مانع دوستی چیست؟ اختلاف طبقاتی، فقر، مذلت. پس باید اینها را از میان برداشت. من سردار جنگی ام، من نبرد نیکی را شروع می کنم و می خواهم آناً و بی خونریزی پیروز شوم.


شیطان و خدا | ژان پل سارتر

 پاراگراف کتاب (89)

 

...حسین به سوی مرگ می‌شتابد و می‌رود تا سینه را آماج پیکان دشمن سازد. آیا همراهی‌اش کنیم؟ آیا ما همچون او از همه چیز بگذریم و با پای خود به کام مرگ رویم؟ یا به زندگی‌مان بیندیشیم و جان خود را حفظ کنیم؟... این فکر و اندیشه در مغز همه به وجود آمد و به معارضه پرداخت: در آن دوردستها شرف هست و افتخار، عظمت است و پاکی، اما پایی راهوار و نیرویی شگرف و قلبی آهنین می‌خواهد و اینجا سکوت است و سکون، آسایش است و لذت، پول است و شهرت و تنها رسیدن به این‌ها فقط به چند کرنش و تعظیم و اظهار چاکری و عبودیت احتیاج دارد. کدام‌یک را باید انتخاب کرد؟


آیا نیرویی هست که به راه افتد؟ آنجا که خورشید بی‌دریغ به همه جا نور می‌پاشد. آنجا که حق حکومت می‌کند. آنجا که … و آنجا که انسان‌ها آزاد زندگی می‌کنند و زنجیربافان از بیکاری در حال مرگند. راهی بس دشوار دارد. تنگه‌های مرگ باز و گشوده‌اند، کویرهای خشک دامن گسترده‌اند، گرگان گرسنه دهان باز کرده‌اند و سنگلاخ‌ها به انتظار نشسته‌اند تا پاهای برهنه‌ی پیشروان را در هم شکافند و از راهشان بازدارند، اما در برابر عشقی بزرگ و مقدس، تاب مقاومت ندارند.


اگر آرزوی چنان دیاری در دل خانه کرده، باید از این راه پرخطر گذشت و نمی‌توان گذشت مگر این‌که عشق خدا به دل و شمشیر آزادگی در دست گرفت...


آنجا که حق پیروز است | پرویز خرسند

پاراگراف کتاب (89)
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۱:۴۵ دیده شده : ۳۷۸بار نویسنده : admin

پاراگراف کتاب برترین ها پاراگراف کتاب پاراگراف کتابها پاراگراف از کتاب پاراگراف های کتاب بهترین پاراگراف کتاب پاراگراف انتخابی از کتاب منتخب دانلود کتاب پاراگراف رایتینگ پاراگرافی از کتاب پاراگرافی از کتاب ها دانلود کتاب Paragraph Writing دانلود كتاب Paragraph Writing 90 Day Fiance 90 Day Fiance Season 4 90 Day Fiance Season 3 90 Day Fiance Season 2 90 Day Fiance Season 1 90 Day Fiance Update 90 Day Fiance Wiki 90 Day Fiance Season 2 Where Are They Now 90 Day Fiance Happily Ever After 90 Day Fiance Mohammed And Danielle 90's Music 90's Music Hits 90's Music Artists 90's Music Videos 90's Music Playlist 90's Music List 90's Music Youtube 90's Music Trivia 90's Music Quiz 90's Music Groups 90 Days From Today 90 Days From Today Past 90 Days From Today Future 90 Days From Today Excel 90 Days From Today Was 90 Days From Today What Is The Date 90 Days From Today Excluding Weekends 90's Tv Shows 90's Tv Shows Uk 90's Tv Shows On Netflix 90's Tv Shows Cartoons 90's Tv Shows India 90's Tv Shows On Nickelodeon 90's Tv Shows Quiz 90's Tv Shows Comedy 90's Tv Shows Trivia 90's Tv Shows On Pbs 90's Cartoons 90's Cartoons List 90's Cartoons On Netflix 90's Cartoons Disney 90's Cartoons List Cartoon Network 90's Cartoons Movies 90's Cartoons Philippines 90's Cartoons Theme Songs 90's Cartoons Characters 90's Cartoons Uk 90 Day Fiance Where Are They Now Season 2 90 Day Fiance Where Are They Now Season 3 90 Day Fiance Where Are They Now Season 1 90 Day Fiance Where Are They Now 2016 90 Day Fiance Where Are They Now 90 Day Fiance Where Are They Now Season 4 90 Day Fiance Where Are They Now Mark And Nikki 90 Day Fiance Where Are They Now 2015 90 Day Fiance Where Are They Now Full Episode 90 Day Fiance Where Are They Now Alexi 90 Inch Tv 90 Inch Tv For Sale 90 Inch Tv 4k 90 Inch Tv Dimensions 90 Inch Tv Stand 90 Inch Tv Walmart 90 Inch Tv Costco 90 Inch Tv Amazon 90 Inch Tv Canada 90 Inch Tv Uk 90 Day Challenge 90 Day Challenge Free 90 Day Challenge Before And After 90 Day Challenge Uk 90 Day Challenge Calendar 90 Day Challenge Workout At Home 90 Day Challenge Betty Rocker 90 Day Challenge App 90 Day Challenge Reddit 90 Day Challenge Pictures 90's R&b 90's R&b Artists 90's R&b Groups 90's R&b Singers 90's R&b Playlist 90's R&b Mix 90's R&b Love Songs 90's R&b Songs List 90's R&b Albums 90's R&b Fashion 90's Hits 90's Hits Playlist 90's Hits Songs 90's Hits Youtube 90's Hits Pop 90's Hits List 90's Hits Uk 90's Hits Hip Hop 90's Hits Cd 90's Hits R&b پاراگراف کتاب (90)

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۸۸
  • تعداد حاضران : ۱۷۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها