freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


میلیاردر پی‌پال ایلان ماسک، بیل گیتس یکی از بنیانگذاران مایکروسافت و استفان هاوکینگ دانشمند مشهور، از هوش مصنوعی (AI) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تهدیدها برای موجودیت بشریت یاد کرده‌اند. اما استیو ووزنیاک (Steve Wozniak)، یکی از بنیانگذاران اپل، در مصاحبه‌ی این هفته‌ی خود با پایگاه Business Insider اظهار کرد که او در مورد هوش مصنوعی نگرانی چندانی ندارد. حداقل اینکه اکنون دیگر نگران این موضوع نیست. وی در این مصاحبه گفت که به نوعی افکارش درباره‌ی هوش مصنوعی به چند دلیل دچار دگرگونی شده است. ووزنیاک می‌گوید:

 یکی از این دلایل قانون مور است که بر پایه‌ی آن قرار نیست ماشین‌ها به اندازه‌ی کافی هوشمند باشند تا بتوانند واقعا به روشی همانند یک انسان فکر کنند. یکی دیگر از دلایل هم این است که هنگامی که ماشین‌ها حتی بتوانند در زمینه‌ی فکر کردن هم از انسان پیشی بگیرند، آنها باز هم نمی‌توانند همانند انسان خلاق باشند و به فرض برای انجام کار بعدی خودشان و یا انتخاب رویکرد مناسب برای رسیدن به هدف خود تصمیم بگیرند. آنها به هیچ عنوان چنین مواردی را درک نمی‌کنند.

 در حال حاضر ما واقعا نمی‌توانیم درباره‌ی سطحی از هوش مصنوعی صحبت کنیم که بتواند تا آن حد از پیشرفت برسد. در واقع به نوعی شاید یک اتفاق جادویی برای رساندن سطح هوش مصنوعی به‌ آن جایگاه نیاز باشد. این ماشین‌ها باید تبدیل به فکرکننده‌های مستقل شوند. اما اگر آنها چنین هم شوند، برای همیشه در سایر مشخصات به عنوان شریک و وابسته‌ی انسان باقی خواهند ماند. نظر ووزنیاک با آنچه که فیلسوف سوئدی نیک بوستروم (Nick Bostrom) در کنفرانس تکنولوژی نمایشگاه IP در لندن در همان روز گفته بود، در تقابل است.

 این صاحب‌نظر دانشگاهی معتقد است که ماشین‌ها در دهه‌های آینده به هوش مصنوعی در سطح انسان دست خواهند یافت. وی در کتابی به نام superintelligence به این موضوع پرداخته و معتقد است که ماشین‌ها روزی به این سوپرهوش دست خواهند یافت.

 بوستروم که ریاست انستیتوی «آینده‌ی نوع بشر» (Future of Humanity) در دانشگاه آکسفورد را بر عهده دارد، فکر می‌کند که انسان‌ها ممکن است روزی تبدیل به بردگانی برای یک نژاد برتر از گروه ماشین با هوشمند مصنوعی شوند. این سناریوی آخرالزمانی می‌تواند اتفاق نیفتد یا به تعبیری از وقوع آن جلوگیری شود. وی باور دارد که اگر ماشین‌هایی با توانایی تفکر خودکار اگر از همان مراحل اولیه‌ی توسعه به گونه‌ای مدیریت شوند که صرفا به عنوان اجراکننده‌ی دستورهای مطلوب انسان باشند، آنگاه می‌توان از خطر احتمالی آنها ایمن بود. بوستروم درباره‌ی چگونگی انجام چنین کنترلی روی ماشین‌ها گفت:

این به این معنا نیست که ما ماشین‌ها را با طناب ببندیم یا اینکه به ضرب یک چوبدستی و با تهدید کنترل کنیم!

در عوض، وی چنین باور دارد که توسعه‌دهندگان و شرکت‌های فناوری باید هوش مصنوعی را به گونه‌ای بسازند که در جهت خواسته‌های ما باشد و همان چیزهایی را بخواهد که ما به عنوان انسان می‌خواهیم.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷:۳۲ دیده شده : ۸۹بار نویسنده : admin

بنیانگذار اپل بنيانگذار اپل بنیانگذار شرکت اپل بنيانگذار شركت اپل بنیانگذار برند اپل زندگینامه بنیانگذار اپل بیوگرافی بنیانگذار اپل بنیانگذار شرکت کامپیوتری اپل بنیانگذار شرکت Apple نام بنیانگذار شرکت اپل زندگی نامه بنیانگذار شرکت اپل استیو جابز بنیانگذار شرکت اپل درگذشت استیو جابز بنیانگذار شرکت اپل بنیانگذاران اپل بنیانگذار و مدیر شرکت کامپیوتری اپل هوش مصنوعی هوش مصنوعی Pdf هوش مصنوعی گوگل هوش مصنوعی فیلم هوش مصنوعی دانشگاه شریف هوش مصنوعی در پزشکی هوش مصنوعی در بازی های کامپیوتری هوش مصنوعی شریف هوش مصنوعی و رباتیک هوش مصنوعی Ppt هوش مصنوعي Pdf هوش مصنوعی.pdf Free Download پروژه هوش مصنوعی+pdf مقاله هوش مصنوعی Pdf آموزش هوش مصنوعی Pdf هوش مصنوعی چیست.pdf تعریف هوش مصنوعی.pdf کتاب هوش مصنوعی Pdf جزوه درس هوش مصنوعی+pdf هوش مصنوعی در گوگل مسابقه هوش مصنوعی گوگل کاربرد هوش مصنوعی در گوگل هوش مصنوعی فیلم دانلود هوش مصنوعي فيلم هوش مصنوعی فيلم درس هوش مصنوعی فیلم فیلم هوش مصنوعی ویکی پدیا هوش مصنوعی دانشگاه تهران هوش مصنوعی دانشگاه امیرکبیر هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی شریف جزوه هوش مصنوعی دانشگاه شریف گروه هوش مصنوعی دانشگاه شریف رشته هوش مصنوعی دانشگاه شریف اساتید هوش مصنوعی دانشگاه شریف دانلود جزوه هوش مصنوعی دانشگاه شریف نمونه سوالات هوش مصنوعی دانشگاه شریف هوش مصنوعی در پزشکی Pdf هوش مصنوعی در پزشکی Ppt هوش مصنوعی در پزشکی چیست هوش مصنوعی پزشکی مقاله هوش مصنوعي در پزشكي کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی کاربردهای هوش مصنوعی در پزشکی هوش مصنوعی در علم پزشکی پروژه هوش مصنوعی در پزشکی هوش مصنوعی در بازی های کامپیوتری Ppt کاربرد هوش مصنوعی در بازی های کامپیوتری مقاله هوش مصنوعی در بازی های کامپیوتری پاورپوینت هوش مصنوعی در بازی های کامپیوتری هوش مصنوعی بازی های کامپیوتری بررسي هوش مصنوعي در بازي هاي كامپيوتري هوش مصنوعی و بازی های کامپیوتری هوش مصنوعي شريف شرکت هوش مصنوعی شریف هوش مصنوعی مدرسان شریف جزوه هوش مصنوعی شریف هوش مصنوعی صنعتی شریف گروه هوش مصنوعی شریف اساتید هوش مصنوعی شریف مسابقات هوش مصنوعی شریف هوش مصنوعی و ربات مقاله هوش مصنوعی و رباتیک رشته هوش مصنوعی و رباتیک کنفرانس هوش مصنوعی و رباتیک تفاوت هوش مصنوعی و رباتیک هوش مصنوعی رباتیک کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و رباتیک چهارمین کنفرانس هوش مصنوعی و رباتیک معرفی رشته هوش مصنوعی و رباتیک هوش مصنوعي Ppt هوش مصنوعی Powerpoint مقاله هوش مصنوعی Ppt کاربرد هوش مصنوعی Ppt جزوه هوش مصنوعی Ppt پروژه هوش مصنوعی Ppt هوش مصنوعی Filetype Ppt دانلود جزوه هوش مصنوعی.ppt زنگ خطری برای دلدادگان قلیان داعش خطری برای ایران داعش خطری برای ایران دارد داعش خطر برای ایران ایا داعش خطری برای ایران دارد داعش خطری جدی برای ایران داعش و خطر برای ایران داعش خطر ایران آیا داعش خطری برای ایران است ایا داعش خطری برای ایران محسوب میشود ایا داعش خطری برای ایران هست تلویزیون خطری برای دموکراسی کتاب تلویزیون خطری برای دموکراسی دانلود کتاب تلویزیون خطری برای دموکراسی بنیانگذار اپل: هوش مصنوعی خطری برای بشر ندارد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۶
  • تعداد حاضران : ۲۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها