freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۲۷۸۲

۷۴  بازدید

وبسایت گجت نیوز - مصطفی معصوم پور: حدود 20 میلیون سال پیش کوسه‌ای به طول یک خودرو در دریای آتلانتیک و اقیانوس آرام می‌زیست و با دندان‌های تیز خود ماهی‌ها را شکار می‌کرد. اگر چه فسیل کشف شده حاکی از انقراض آن دارد، اما پنج نمونه از دندان کوسه باستانی پیدا شده است.

دندان کوسه باستانی با قدمت 20 میلیون سال کشف شد

دندان‌های این کوسه به اندازه 4.5 سانتی متر بوده و در ژاپن، کالیفرنیا، پرو و کارولینای شمالی یافت شده‌اند. یکی از باستان‌شناسان دانشگاه دی پاول در شیکاگو به نام کنشو شیمادا در خصوص این کشف و این منطقه جغرافیایی گسترده بیان کرد که اطلاعات بشر نسبت به موجودات دریایی باستانی بسیار اندک است.

کوسه باستانی در اوایل عصر میوسن می‌زیسته و محققان نام آن را Megalolamna Paradoxodon گذاشته‌اند. این اسم به دندان‌های بزرگ، تیز و قدرتمند این کوسه اشاره دارد.

کنشو شیمادا اظهار کرد که در نگاه اول دندان کوسه باستانی شبیه به دندان‌های بزرگ کوسه ماهی‌های خطرناک اقیانوس یا کوسه ماهی سالمون است اما بسیار محکم‌تر و تنومندتر بوده و به همین دلیل به این نتیجه رسیدیم که متعلق به خانواده Otodontidae خواهد بود.

دندان کوسه باستانی با قدمت 20 میلیون سال کشف شد

دندان‌های جلوی این کوسه برای گرفتن و دندان‌های عقب برای خرد کردن مناسب بودند و به وسیله آنها کوسه باستانی غول پیکر طعمه‌ها را گرفته و تکه‌تکه می‌کرد. کوسه Megalolamna Paradoxodon در جاهای کم عمق آب زندگی می‌کرد. آب‌های ساحلی در عرض‌های جغرافیایی میانی مکان‌هایی بودند که محققان دندان کوسه باستانی را کشف کردند.

تخمین طول Megalolamna Paradoxodon با استفاده از اندازه دندان کوسه باستانی

با تجزیه و تحلیل نسبت دندان به بدن و با توجه به کوسه‌های امروزی در خانواده Lamniform مانند کوسه ببری، کوسه ماکو و کوسه سفید بزرگ، محققان تخمین می‌زنند که کوسه باستانی در حدود 3.7 متر طول داشته باشد که در این صورت از کوسه سفید بزرگ کوچک‌تر بوده است. کوسه سفید بزرگ طولی به اندازه 4.6 تا 6.1 متر دارد. البته به گفته جان پاول هادنت، یکی دیگر از محققان بیولوژی در دانشگاه فیلادلفیا، اندازه‌ی دندان، معیار مناسبی برای تخمین زدن اندازه کل بدن نیست. به عنوان مثال برخی از کوسه‌های امروزی دندان کوچک‌تری از دندان کوسه باستانی دارند، اما ممکن است طول آنها حتی به 12 متر نیز برسد.

کشف این دندان باستانی می‌تواند زمینه را برای محققان در جهت تحقیقات بیشتر فراهم کند. پیش از این نیز فسیل کوسه عظیم‌الجثه‌ای با نام Carcharocles Megalodon کشف شده بود که می‌توانست تا 18 متر طول داشته باشد.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰:۵ دیده شده : ۹۵بار نویسنده : admin

دندان کوسه دندان کوسه ای دندان کوسه سفید دندان کوسه ها دندانهای کوسه دندان كوسه فروش دندان کوسه تعداد دندان کوسه خواص دندان کوسه مدل دندان کوسه ای کاکتوس دندان کوسه ای دندان های کوسه تعداد دندان های کوسه تعداد دندان هاي كوسه دندان های کوسه ماهی دندان های کوسه ها تعداد دندانهای کوسه دندان كوسه اي دندان هاي كوسه باستان بار باستانی پاریزی باربری باستان بارمان باستان شرکت باستان بار بازی باربی باستان باستان بابل استان بابل بابلیان باستان بابل باستان کجاست؟ بابل استان مازندران بابلسر استان مازندران شهر بابل باستان خدای بابل باستان خدایان بابل باستان تمدن بابل باستان شهر باستانی بابل شهر باستانی بابل عراق شهر باستاني بابل نقشه شهر باستانی بابل تاریخچه شهر باستانی بابل آثار باستانی شهر بابل آثار باستانی شهر بابلسر شهر باستانی بابل کجاست میلیون سال نوری 6 میلیون سالمند 65 میلیون سال قبل يك ميليون سال پيش انسان یک میلیون سال پیش صد میلیون سال بعد 300 میلیون سال پیش نقشه ایران 300 میلیون سال پیش ماهی 65 میلیون ساله کشف ماهی 65 میلیون ساله پیچ 300 میلیون ساله صد میلیون سال پیش یک میلیون سال بعد کشف شده های عجیب کشف شده خودروهای کشف شده قران کشف شده در قم گنج های کشف شده اجساد کشف شده قوم عاد خودروهای کشف شده سرقتی گنج کشف شده اسکلت کشف شده قوم عاد انجیل کشف شده در ترکیه خودروهای کشف شده در تهران خودروهای کشف شده درکاخ شمس خودروهای کشف شده توسط نیروی انتظامی خودروهای کشف شده امروز خودروهاي كشف شده خودروهای کشف شده در کاخ فیروزه خودروهای کشف شده در کرج خودروهای کشف شده در کاخ قرآن كشف شده در قم قران جدید کشف شده در قم قران تازه کشف شده در قم قران خطی کشف شده در قم قران کشف شده در اطراف قم قرآن کشف شده در بیابان های قم گنج های کشف شده در ایران گنج های کشف شده در همدان گنجهای کشف شده در مازندران گنجهای کشف شده گنجهای کشف شده ایران گنج هاي كشف شده گنج های کشف شده در یاسوج گنجهای کشف شده در اصفهان گنج های کشف شده لرستان گنج هاي كشف شده ايران اجساد كشف شده قوم عاد اجساد کشف شده قوم عاد در عربستان اجساد کشف شده از قوم عاد اجساد کشف شده ی قوم عاد لیست خودروهای کشف شده سرقتی سایت خودروهای سرقتی کشف شده استعلام خودروهای سرقتی کشف شده خودروهای سرقتی کشف شده در تبریز لیست خودروهای سرقتی کشف شده در سال 93 گنج کشف شده در ایران گنج کشف شده در شیراز گنج کشف شده در بوانات گنج کشف شده در لرستان گنج کشف شده در نهاوند گنج کشف شده در هند گنج کشف شده ایران اسکلت های کشف شده قوم عاد اسکلتهای کشف شده از قوم عاد انجیل تازه کشف شده در ترکیه دندان کوسه باستانی با قدمت 20 میلیون سال کشف شد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۷
  • تعداد حاضران : ۲۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها