freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


فعالیت و سخنرانی‌های آزادانه "هبت‌الله آخندزاده" در پاکستان موجب عصبانیت مقامات افغان شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ "هبت‌الله آخندزاده،" سرکرده طالبان افغانستان، در ماه مه (اردیبهشت) ناگهان ناپدید شد و اندکی بعد خبرهایی از ورود وی به خاک پاکستان و زندگی مخفیانه در این کشور منتشر شد. 

سرکرده طالبان در شهر "کچلاک،" واقع در نزدیکی کیتا، جنوب غربی پاکستان مستقر شد و مقامات پاکستانی به رغم ادعای مبارزه با گروه‌های شبه نظامی و تروریستی هیچ اقدامی برای دستگیری وی انجام ندادند. 

حضور نیروهای شبه‌نظامی و تروریستی در پاکستان به روابط این کشور با آمریکا نیز لطمه می‌زند. حدود 10 هزار نیروی آمریکایی در افغانستان مستقر هستند تا با نیروهای شورشی در این کشور بجنگند. با توجه به اینکه سرکرده طالبان آزادانه در پاکستان زندگی می‌کند و حتی به سخنرانی‌های متعدد نیز می‌پردازد، اسلام‌آباد از سوی واشینگتن و کابل به دلیل این کم توجهی تحت فشار خواهد بود.

در پی کشته شدن "ملا اختر منصور،" سرکرده پیشین طالبان، در حملات جنگنده‌های آمریکایی، هبت‌الله آخندزاده جایگزین وی شد. نیروهای آمریکایی 5 سال پیش نیز در نزدیکی اسلام‌آباد عملیات ضربتی برای منهدم کردن مخفیگاه "اسامه بن لادن،" سرکرده القاعده، انجام دادند. این عملیات با موفقیت انجام شد و بن لادن به دست نیروهای آمریکایی کشته شد.

پاکستان مدعی شده است هر کاری برای شناسایی محل اختفای تروریست‌ها و نیروهای شبه‌نظامی انجام می‌دهد؛ اما ماجرای مخفی شدن بن لادن در نزدیکی اسلام‌آباد و حالا سکنی گزیدن سرکرده طالبان در استان بلوچستان این کشور نقض‌کننده ادعای پاکستان در مبارزه با تروریست‌ها است.

کارشناسان مسائل سیاسی معتقدند پاکستان به طور سنتی در طول تاریخ طرفدار طالبان بوده است تا بتواند با بهره‌بردن از قدرت نظامی این گروه شورشی، مقابل تهدیدات هند به عنوان رقیب دیرینه خود بایستد.

"سرافراز بوگتی،" وزیر داخلی استان بلوچستان، در این مورد به رویترز گفته است: من حضور هر یک از اعضای طالبان را در بلوچستان قویا تکذیب می‌کنم، چه برسد به سرکرده این گروه.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰:۴۲ دیده شده : ۶۹بار نویسنده : admin

افغانستان از ایران جدا شد افغانستان از ايران جدا شد افغانستان کی از ایران جدا شد چگونه افغانستان از ایران جدا شد چرا افغانستان از ایران جدا شد افغانستان كي از ايران جدا شد چگونه افغانستان از ايران جدا شد چه زمانی افغانستان از ایران جدا شد افغانستان چه سالی از ایران جدا شد در چه سالی افغانستان از ایران جدا شد افغانستان آزاد افغانستان آزادی رادیو آزادی افغانستان آزادي افغانستان افغان آزاد افغانستان آزاد-آزادافغانستان رادیو افغانستان آزاد افغانستان دانشنامه آزاد دانشگاه آزاد افغانستان حزب آزادگان افغانستان افغانستان ازاد ازادافغانستان افغانستان از نظر معادن افغانستان از نگاه اقتصاد افغانستان از نظر جغرافیایی افغانستان ازادي راديو اخبار افغانستان راديو آزادي افغانستان ازدواج قانون ازدواج افغانستان ثبت ازدواج افغانستان قوانین ازدواج افغانستان سایت ازدواج افغانستان فرهنگ ازدواج افغانستان از استانهای افغانستان از استانهاي افغانستان از استانها افغانستان سرکرده طالبان سرکرده طالبان افغانستان سرکرده طالبان کیست سرکرده گروه طالبان در پاکستان پاکستان در سالی که گذشت داعش در پاکستان شهری در پاکستان رودی در پاکستان تحصیل در پاکستان گروگانگیری در پاکستان نوروز در پاکستان ایالتی در پاکستان بندری در پاکستان داعش در پاکستان و افغانستان حضور داعش در پاکستان داعش پاکستان داعش در مرز پاکستان جنایات داعش در پاکستان اخبار داعش در پاکستان گروه داعش در پاکستان داعش در بلوچستان پاکستان داعش پاکستان فارس نام شهری در پاکستان شهرهای در پاکستان رودی در پاکستان در جدول رودی در مرز پاکستان رودی که در مرز پاکستان تحصیل در پاکستان دندانپزشکی تحصیلات در پاکستان هزینه تحصیل در پاکستان شرایط تحصیل در پاکستان ادامه تحصیل در پاکستان تحصیل داروسازی در پاکستان تحصیل در کشور پاکستان تحصیل در دانشگاه پاکستان شرایط ادامه تحصیل در پاکستان گروگانگیری در مرز پاکستان گروگانگیری در مدرسه پاکستان گروگانگیری طالبان در پاکستان گروگانگیری در پیشاور پاکستان گروگانگیری پاکستان گروگانگیری سربازان ایرانی در پاکستان عید نوروز در پاکستان جشن نوروز در پاکستان مراسم نوروز در پاکستان نوروز پاکستان مراسم عید نوروز در پاکستان نوروز در کشور پاکستان آداب عید نوروز در پاکستان آداب و رسوم نوروز در پاکستان عید نوروز در کشور پاکستان ایالتی در پاکستان سه حرفی ایالتی در پاکستان درحل جدول رویترز: نارضایتی افغانستان از فعالیت آزادانه سرکرده طالبان در پاکستان

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۹۸
  • تعداد حاضران : ۲۷۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها