freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بررسی مجدد یک لوح چوبی باستانی در کشور ژاپن نتایج جالب توجهی را درباره رابطه میان ایرانیان باستان و ژاپنی‌ها در پی داشته است.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از ایسنا، موسسه ملی و تحقیقاتی دارایی‌های فرهنگی «نارا» در کشور ژاپن اعلام کرد یافته‌های یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که ژاپن باستان از طریق جاده ابریشم ارتباط قدرتمندی با دیگر فرهنگ‌های جهانی داشته است.

این موسسه تحقیقاتی اعلام کرد عکس‌های مادون قرمز جدیدی که از یک لوح چوبی متعلق به قرن هشتم در ژاپن بررسی شده است، حاکی از آن است یک فرد ایرانی که احتمالا دانشمند و آموزگار بوده است، در دربار سلطنتی ژاپن حضور داشته است.

اگرچه ثابت شده است که ژاپن روابط تجاری فرهنگی زیادی با کشورهای مختلف از طریق جاده ابریشم داشته است اما مدارکی که گواه این ادعا در ژاپن باستان باشد بسیار نادر بود و به همین دلیل این یافته جدید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

«آکی‌هیرو واتانابه» یکی از پژوهشگران موسسه تحقیقاتی نارا در این‌باره گفت: «ایران و ژاپن حداقل تا قرن هفتم روابط تجاری مستقیمی با یکدیگر داشته‌اند اما بررسی جدید روی یک لوح چوبی که اولین بار در دهه ۱۹۶۰ میلادی در منطقه باستانی نارا کشف شده است نشان از آن دارد که رابطه میان ایران و ژاین بسیار گسترده‌تر بوده است و فردی ایرانی در آن زمان در یک آکادمی ویژه آموزش مقامات دولتی حضور داشته است و به سبب تخصص ایرانیان باستان به احتمال فراوان به این افراد در کاخ «هی‌جو» ریاضیات می‌آموخته است».

یک ایرانی معلم ژاپنی‌ها بوده است؟

یک ایرانی معلم ژاپنی‌ها بوده است؟

این لوح چوبی در دهه ۱۹۶۰ کشف شده اما اخیرا به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

در آن زمان از الواح چوبی به جای کاغذ برای ثبت سوابق و نوشته‌ها استفاده می‌شده است. این لوح چوبی متعلق به سال ۷۶۵ پس از میلاد (۱۲۵۱ سال پیش) است که بنابر اعلام محققان نشان از حضور یک فرد پارسی در ژاپن دارد که یک متخصص بوده است.

کاخ «هی‌جو» بخشی از شهر «هی‌جوکیو» در منطقه نارا بود، که در اواسط قرن هشتم میلادی ساخته شد و برای چندین دهه پایتخت ژاپن بود. در آن زمان ژاپن به شدت سرگرم مدرنیزاسیون و وارد کردن تکنولوژی، روش‌ها و عرف‌های فرهنگی شامل معماری، سبک‌های هنری، مذهب و سیستم قضایی از سایر نقاط آسیا بود.

در حالی که این شهر باستانی دیگر وجود ندارد اما بقایای «هی‌جوکیو» در ۷۰ سال گذشته مورد کاوش باستان‌شناسان قرار گرفته است.

نباید جای شگفتی باشد که بیش از هزار سال پیش فردی از ایران در ژاپن که در انتهای جاده ابریشم قرار دارد، کار و زندگی می‌کرده است. جاده ابریشم ارتباط‌دهنده ژاپن با کشورها و مذاهب در مغرب دور از جمله ایران و امپراتوری بیزانس بوده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲:۴۱ دیده شده : ۱۶۶بار نویسنده : admin

یک ایرانی در بوستون خاطرات یک ایرانی در بوستون یک ایرانی بوستون زندگی یک ایرانی در بوستون یک ایرانی در آمریکا تراژدی مرگ یک زن جوان ایرانی در آمریکا زندگی یک ایرانی در آمریکا وبلاگ یک ایرانی در آمریکا خاطرات یک ایرانی در آمریکا شکنجه یک زن ایرانی در زندان آمریکا+عکس یک ایرانی در بهشت يك ايراني در بهشت یک ایرانی در بهشت دانلود نمایش یک ایرانی در بهشت دانلود تئاتر یک ایرانی در بهشت دانلود فیلم یک ایرانی در بهشت فیلم یک ایرانی در بهشت دانلود نمایش یک ایرانی در بهشت متن نمایشنامه یک ایرانی در بهشت دانلود تئاتر کمدی یک ایرانی در بهشت یک ایرانی در هلند خودسوزی یک ایرانی در هلند یک ایرانی هلند وبلاگ یک ایرانی در هلند خاطرات یک ایرانی در هلند یک ایرانی در قطب شمال یک ایرانی در قطب شمال دانلود کتاب یک ایرانی در قطب شمال دانلود کتاب یک ایرانی در قطب شمال رمان یک ایرانی در قطب شمال داستان یک ایرانی در قطب شمال یک ایرانی در بستون یک ایرانی عاشق فیلم ایرانی یک عاشقانه ساده وبلاگ یک عاشق ایرانی دانلودفیلم ایرانی یک عاشقانه ساده دانلود فیلم ایرانی یک عاشقانه ی ساده دانلود فيلم ايراني يك عاشقانه ساده نوشته های یک عاشق ایرانی یک رمان عاشقانه ایرانی سایت یک عاشق ایرانی آهنگ یک عاشق ایرانی بوده است خری که دم نبودش بوده است خری بوده است خري كه دم نبودش ناهید پدرم بوده است فعل بوده است زمان فعل بوده است نگاری بوده است او هم نگاری بوده است دست نگاری بوده است چشم نگاری بوده است مردمک چشم نگاری بوده است روزگاری او هم نگاری بوده است آن مردمک چشم نگاری بوده است روزی نگاری بوده است همیشه اینگونه بوده است عاشق زاری بوده است اين کوزه چو من عاشق زاري بوده است اين كوزه چو من عاشق زاري بوده است این کوزه چون من عاشق زاری بوده است بلخ كجا بوده است با همه بوده است یک ایرانی، برنده مسابقه مایکروسافت یک ایرانی معلم ژاپنی‌ها بوده است؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۹۸
  • تعداد حاضران : ۲۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها