freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۲۹۷۱

۱۳۱  بازدید

برترین ها: در زیر شهر اودسا در اوکراین، یک شبکه وسیع تونل وجود دارد که تصور می شود بزرگترین سیستم دخمه ای در جهان باشد. قسمت بزرگی از این دخمه نقشه کشی نشده و به صورت اتفاقی زیر سطح شهر گسترده شده است. این ماز عظیم از معابر زیرزمینی بیش از 2500 کیلومتر طول دارد. اگر این تونل ها بیرون و در یک مسیر مستقیم بودند به پاریس می رسیدند. همچنین پاریس جایی است که دومین دخمه بزرگ جهان در آن قرار دارد. اما دخمه اودسا پنج برابر بزرگتر از آن در پاریس است.

گفتن اینکه حفاری این دخمه زیرزمینی اولین بار چه زمانی آغاز شد کار مشکلی است اما تا حد زیادی شروع توسعه آن اواخر قرن هجدهم بوده است، یعنی زمانی که کاترین کبیر دستور داد این شهر جدید بندری در کنار دریا ساخته شود. مقدار باورنکردنی معدن کاری نیاز بود تا سنگ های آهکی را برای ساخت شهر روی زمین استخراج کند. این تونل ها ده ها متر زیر زمین در سه سطح حفر شدند. محورهای جدید هرجایی ایجاد می شدند که قبلی ها از سنگ آهک تخلیه شده بودند و از طریق این فرآیند شبکه پیچیده تونل ها شروع به شکل گیری کرد. این حفاری ها در تمام قرن نوزده و تا قرن بیست ادامه یافت تا وقوع انقلاب روسیه در سال 1917.

این معادن به دست جنایتکاران و ولگردانی افتادند که شروع به استفاده از آن ها برای ملاقات یکدیگر و قاچاق کالا کردند. حتی زمانی این تونل های تنگ و تاریک توسط تاجران برده مورد استفاده قرار می گرفتند. وقتی که نازی ها وارد اودسا شدند و قتل عام مردم را شروع کردند، دخمه ها به عنوان مکان اختفا برای پارتیزان های شوروی شدند. این مخفیگاه به یک فضای زندگی راحت برای جنگجویان چریکی تبدیل شد. اتاق های تفریحی وجود داشت که مردان در آن در نور شمع چکرز، شطرنج یا دومینو بازی می کردند. اتاق ها طاقچه هایی در دیوار دارد که مردان و زنان از آن برای خوابیدن استفاده می کردند. آشپزخانه ها مجهز به اجاق هایی بودند که از سنگ آهک ساخته شده بود و دود آن وارد اتاق های خالی بالا می شد. حتی در این دخمه یک بیمارستان و اتاق عمل وجود داشت.

امروزه برخی از تونل ها بازسازی شده اند و بازدیدکنندگان می توانند شرایطی که پارتیزان ها در آن زندگی می کردند را ببینند. بیش از هزار ورودی شناخته شده که این دخمه پرپیچ و خم و مرموز و پر از غارهای پنهان منتهی می شود، جایی که کاشفان مصنوعات قدیمی مثل سکه، ابزار، لباس،ظروف پخت و پز و اسلحه هایی از جنگ جهانی دوم و روزنامه های قدیمی را کشف می کنند. رفتن به این تونل ها بدون یک راهنما بسیار خطرناک است. خیلی راحت ممکن است در آن گم شوید و هیچوقت بازنگردید.

دخمه پر رمز و راز اودسا 
دخمه پر رمز و راز اودسا 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۶:۹ دیده شده : ۶۴بار نویسنده : admin

رمز وای فای رمز وای فای یادم رفته رمز وای فای شکن رمز وای فای دیگران رمز وای فای را فراموش کردم رمز وای فای هک رمز وای فای مبین نت رمز وای فای اندروید رمز وای فای چیست رمز وای فای ایرانسل رمز و پسورد نود 32 رمز و پسورد نود 32 ورژن 7 رمز و پسورد نود 32 ورژن 5 رمز و پسورد نود 32 ورژن 6 رمز و پسورد نود 32 ورژن 4 رمز و پسورد آپدیت نود 32 جدیدترین رمز و پسورد نود 32 دانلود رمز و پسورد نود 32 دریافت رمز و پسورد نود 32 رمز و پسورد آنتی ویروس نود 32 رمز ورود به تنظیمات مودم رمز ورود به تنظیمات مودم هواوی رمز ورود به تنظیمات مودم مبین نت رمز ورود به تنظیمات مودم D'link رمز ورود به تنظیمات مودم Zyxel رمز ورود به تنظیمات مودم Huawei رمز ورود به تنظیمات مودم دی لینک رمز ورود به تنظیمات مودم Tp Link رمز ورود به تنظیمات مودم تی پی لینک رمز ورود به تنظیمات مودم ایرانسل رمز وای فای یادم رفته اندروید رمز وای فای یادم رفته چیکار کنم رمز وای فای یادم رفته چکار کنم پسورد وای فای یادم رفته رمز وای فای گوشیم یادم رفته رمز وای فای را یادم رفته رمز وای فای رو یادم رفته رمز وای فای مودم یادم رفته رمز وارکرافت رمز وارکرافت 3 رمز وارکرافت دوتا رمز وارکرافت فروزن رمز وارکرافت ۳ رمز وارکرافت 3 دوتا رمز وارکرافت مپ دوتا رمز وارکرافت فروزن ترون رمز وارکرافت Dota رمز وارکرافت 3 فروزن ترون رمز وای فای شکن اندروید رمز وای فای شکن برای اندروید کد وای فای شکن دانلود رمز وای فای شکن دانلود رمز وای فای شکن اندروید نرم افزار رمز وای فای شکن دانلود برنامه رمز وای فای شکن برای اندروید دانلود برنامه رمز وای فای شکن اندروید رمز شکن وای فای برای کامپیوتر پسورد وای فای دیگران چگونه رمز وای فای دیگران را پیدا کنیم یافتن رمز وای فای دیگران هک رمز وای فای دیگران چگونه رمز وای فای دیگران را بفهمیم چگونه رمز وای فای دیگران را بشکنیم چگونه رمز وای فای دیگران را باز کنیم شکستن رمز وای فای دیگران رمز گشایی وای فای دیگران رمز وای فای را فراموش کردم چه کنم پسورد وای فای را فراموش کردم رمز واي فاي را فراموش كردم رمز وای فای رو فراموش کردم رمز وای فای خودمو فراموش کردم رمز وای فای مودم رو فراموش کردم پسورد وای فای رو فراموش کردم رمز وای فای خود را فراموش کردم رمز مودم وای فای را فراموش کردم رمز و جیمیل کلش رایگان رمز ویندوز 7 رمز ویندوز 7 یادم رفته رمز ویندوز 7 برای نصب پسورد ويندوز 7 پسورد ویندوز 7 فراموش کردم پسورد ویندوز 7 رو فراموش کردم پسورد ویندوز 7 نوین پندار پسورد ویندوز 7 فراموش پسورد ویندوز 7 فراموش شده پسورد ویندوز 7 برای نصب دخمه پر رمز و راز اودسا

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۴۰
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها