freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

واشنگتن پست خبر داد؛
تاکید آمریکا بر مسلح کردن کُردها
سرویس جهان- روزنامه واشنگتن پست نوشت: آمریکا مسئله مسلح کردن کردهای سوریه را در دستور کار خود قرار داده است. نامزد دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری هم بر تجهیز و آموزش کردهای عراق در راستای طرح شکست دادن داعش قبل از پایان دولت کنونی امریکا، تاکید کرده است.

به گزارش کردپرس، روزنامه واشنگتن پست امروز نوشت: هیلاری کلینتون، نامزد دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در مناظره اول خود با دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان بر تسلیح و آموزش نیروهای کُرد به منظور پایان دادن به حیات داعش تاکید کرد. این در حالی است که دولت آمریکا تسلیح کردها به سلاح سبک را از قبل در دستور کار خود قرار داده است.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، عجله آمریکا در تسلیح و آموزش نیروهای کرد به این خاطر است که دولت کنونی می خواهد قبل از پایان یافتن دوره باراک اوباما شهر موصل با کمک نیروهای کرد و ارتش عراق از تسلط داعش خارج شود.

به نوشته این روزنامه مسئله کمک تسلیحاتی به کردها در دومین مناظره دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا باز هم مطرح شده و هیلاری کلینتون بر آن تاکید کرده است.

هیلاری کلینتون در مناظره دیشب خود درباره علت توجه بیش از پیش آمریکا به مسئله آزادسازی موصل گفت: این امر به خاطر کسب حمایت از نیروهای کُرد و سنی است. امیدوارم وقتی من رئیس جمهور شوم، توانسته باشیم داعش را از عراق بیرون کرده باشیم.

واشنگتن پست به مسئله نگرانی ترکیه از تسلیح کردهای سوریه از سوی آمریکا اشاره کرد و نوشت این مسئله با توجه به این که ترکیه نیروهای کرد سوریه را تروریستی خوانده، می تواند باعث تشدید تنش میان آمریکا و ترکیه شود.

لینک ورود به کانال رسمی تلگرام کردپرس؛

کد مطلب: 115876  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۷/۱۹  |  ساعت: ۱۶ : ۲۹

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸:۳۵ دیده شده : ۹۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۶
  • تعداد حاضران : ۲۱۶
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها