freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ موز علاوه بر اینکه یک وعده غذایی بسیار مقوی محسوب می‌شود، به لحاظ پزشکی نیز دارای مزایای متعددی برای سلامت شما است.

از جمله خواص منحصر بفرد موز، حفظ کلسیم بدن و جلوگیری از نابودی ذخایر کلسیم استخوان ها است. خوردن موز همچنین به جذب کلسیم بیشتر از شیر و محصولات لبنی منجر می شود و اگر دچار شکستگی استخوان شده اید یا در اثر افزایش سن میزان تراکم استخوان های شما کم شده است، خوردن موز را به عنوان یک مکمل درمانی فراموش نکنید.

اگر می خواهید در بزرگسالی ضریب هوشی شما افزایش پیدا کند می توانید با خوردن موز به این رویای شیرین دست یابید. این میوه به دلیل برخورداری از پتاسیم برای تغذیه سلول های مغزی و افزایش فعالیت قوای ذهن بسیار مفید است و می تواند باعث موفقیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان شود.

اگر نگران ابتلا به انواع سرطان بویژه سرطان کلیه هستید، موز انتخاب ایده‌آلی محسوب می‌شود چرا که این میوه به دلیل دارا بودن مواد مغذی می تواند نقش محافظتی از کلیه ها در برابر سرطان داشته باشد. همچنین موز با جذب کلسیم مازاد در بدن مانع بروز سنگ کلیه و سایر بیماری های دستگاه مجاری ادراری می شود. خوردن موز همچنین باعث سفیدی و زیبایی دندان ها و جلوگیری از بروز بیماری های لثه می شود.

با خوردن موز می توانید دستگاه گوارش خود را بیمه کنید، این میوه معده را تقویت می کند و به دلیل دارا بودن فیبر فراوان در ترکیب خود به هضم غذا و حرکت سریع روده کمک می کند و مواد سمی به این شکل سریعتر از بدن خارج می شوند. بر خلاف یک باور قدیمی میوه موز خاصیت روان‌سازی و ملینی دارد و یبوست را از بین می برد.

برای رفع احساس افسردگی و ناراحتی به جای استفاده از انواع داروهای شیمیایی که عوارض جانبی خطرناکی دارند، موز مصرف کنید چرا که در این میوه ماده شیمیایی تریپتوفان وجود دارد که باعث کنترل و تنظیم خلق و خو و نوسانات ذهنی می شود و افراد را خوش خلق می کند.

محققان حوزه بهداشت و درمان با تحقیق بر روی داوطلبان دریافته اند افرادی که در رژیم غذایی روزانه آنها موز وجود دارد به دلیل دارا بودن پتاسیم بالا و سدیم کم در ترکیب این میوه کمتر دچار حملات سکته مغزی و قلبی و مرگ در اثر این بیماری ها می شوند.

در نهایت موز برای افراد مبتلا به کم خونی مانند قرص مکمل آهن است زیرا در ترکیب موز موادی وجود دارد که جذب مواد غذایی حاوی آهن را بهبود می بخشد و می تواند سبب رفع مشکل کم خونی و فقر آهن در افراد شود.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۳:۲۰ دیده شده : ۱۵۷بار نویسنده : admin

10 واقعیت جام جهانی 10 واقعیت باورنکردنی جام جهانی مطالب جالب درباره ی ریاضی مطالب جالب درباره ی ریاضیات مطالب جالب درباره ی ریاضی هشتم مطالب جالب وخواندنی درباره ی ریاضی مطالب جالب درباره خدا مطالب جالب درباره خداوند مطالب جالب در مورد خدا مطالب جالب درباره ی خدا مطالب جالب و خواندنی درباره خدا مطالب جالب وخواندنی در مورد خدا مطالب جالب درباره ریاضی مطالب جالب درباره ریاضیات مطالب جالب درباره ریاضی هشتم مطالب جالب در مورد ریاضی مطالب جالب در مورد ریاضیات مطالب جالب در مورد ریاضی سوم راهنمایی مطالب جالب در مورد علم ریاضی مطالب جالب در مورد ریاضی هفتم مطالب جالب در مورد ریاضی دوم دبیرستان مطالب جالب درباره حجاب مطالب جالب درباره حجاب و عفاف مطالب جالب در مورد حجاب مطالب جالب در مورد حجاب و عفاف مطالب جالب درباره ی حجاب مطالب جالب وخواندنی درباره حجاب مطالب جالب در مورد بد حجابی مطالب جالب درباره زنان مطالب جالب درباره زنان و مردان مطالب جالب در مورد زنان مطالب جالب در مورد زنان و مردان مطالب جالب در مورد زن و مرد مطالب جالب در مورد زن مطالب جالب درباره زن مطالب جالب درباره ی زنان مطالب جالب در مورد زن ها مطالب جالب در مورد زن و شوهر مطالب جالب درباره محرم مطالب جالب در مورد محرم مطالب جالب درباره ماه محرم مطالب جالب درباره ی محرم مطالب جالب و خواندنی درباره محرم مطالب جالب در مورد ماه محرم مطالب جالب درباره بازیگران مطالب جالب درباره بازیگران ایرانی مطالب جالب درباره بازیگران هالیوود مطالب جالب درباره بازیگران سینما مطالب جالب در مورد بازیگران زن ایرانی مطالب جالب در مورد بازیگران ایرانی مطالب جالب در مورد بازیگران مطالب جالب در مورد بازیگران سینما مطالب جالب درباره بازيگران مطالب جالب درباره ی بازیگران ایرانی مطالب جالب درباره شیمی مطالب جالب در مورد شیمی مطالب جالب درباره ی شیمی مطالب جالب درباره ی شیمی اول دبیرستان مطالب جالب در مورد شيمي مطالب جالب درباره مهندسی شیمی مطالب جالب در مورد علم شیمی مطالب جالب در مورد شیمی آلی مطالب جالب و خواندنی درباره شیمی مطلب جالب درباره نماز مطلب زیبا درباره نماز مطلب جالب در مورد نماز مطالب جالب درباره ی نماز متن جالب درباره نماز مطلب جالب درباره ی نماز مطلب زیبا درباره ی نماز مطالب جالب درباره ی قران خوردن موز در ماه آخر بارداری خوردن موز در ماه نهم بارداری خوردن موز در سه ماه آخر بارداری خوردن موز صبح ناشتا خوردن موز در صبحانه خوردن موز برای صبحانه خوردن موز صبحانه خوردن موز بجای صبحانه خوردن موز در صبح خوردن موز در اول صبح خواص خوردن موز در صبح خوردن موز اول صبح فواید خوردن موز در صبح خوردن موز صبح خوردن موز در بارداری خوردن موز در بارداري خوردن شیر موز در بارداری خوردن موز در اوایل بارداری خوردن موز در زمان بارداری خوردن موز در دوران بارداری مضر است خوردن موز در ماه هشتم بارداری خوردن شير موز در بارداري فوايد خوردن موز در بارداري خوردن موز ناشتا فواید خوردن موز ناشتا مضرات خوردن موز ناشتا چرا خوردن موز ناشتا مضر است خوردن موز به صورت ناشتا خوردن ناشتای موز خوردن موز در ناشتا خوردن شیر موز ناشتا خوردن موز قبل از خواب خوردن شیر موز قبل از خواب خوردن موز قبل خواب خوردن موز در شب خوردن موز در دوران شیردهی خوردن موز در زمان شیردهی خوردن موز بعد از ورزش خوردن موز بعد ورزش 10 واقعیت جالب درباره خوردن موز

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۵۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها