freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بعد از ۲۰ ثانیه که از اولین تبلیغ ویدیویی طولانی فیلم «آب‌های کم‌عمق» گذشته بود، صفحه‌ی یوتیوب ویدیو را بستم. نه به خاطر اینکه تکلیفم در رابطه‌ با افتضاح‌بودن فیلم در همان ۲۰ ثانیه مشخص شد، بلکه به این دلیل که در آن ۲۰ ثانیه چیزی متفاوت در این فیلم دیدم. به همین دلیل نمی‌خواستم آن تبلیغ ۲ و نیم دقیقه‌ای این تجربه‌ی احتمالا متفاوت را خراب کند. بنابراین به امید این اتفاق متفاوت برای دیدن کامل فیلم صبر کردم. منظورم از متفاوت، یک اتفاق بسیار خلاقانه و غیرمنتظره نبود. فقط به نظر می‌رسید «آب‌های کم‌عمق» می‌تواند از تیر و طایفه‌ی فیلم‌های سطحی و بی‌خاصیت زیرژانر «کوسه» نباشد. چون حتما خبر دارید که وقتی استیون اسپیلبرگ «آرواره‌ها» را در سال ۱۹۷۵ ساخت، فقط چیزی که امروزه ما به عنوان فصل بلاک‌باسترهای تابستانی می‌شناسیم متولد نشد، بلکه یک زیرژانر جدید هم خلق شد: فیلم‌های کوسه‌ای. از آن زمان فیلم‌های کوسه‌ای زیادی ساخته شده‌اند. ماجرا به جایی کشیده شده است که ماهی‌های پیرانا و حتی سمورهای آبی زامبی هم جای کوسه‌ها را در این فیلم‌ها به عنوان موجوداتی که شناکنندگان جوان و زیبا را تکه‌و‌پاره می‌کنند گرفته‌اند. اما خب، تاکنون کمتر فیلمی موفق شده به چیزی فراتر از یک کپی دست‌چندم ‌از‌ «آرواره‌ها» تبدیل شود. در عوض با اکران هرکدام از این فیلم‌های کوسه‌ای قلابی، تماشاگران بعد از ۴۰ سال بیش از پیش متوجه می‌شوند که «آرواره‌ها» چه فیلم کاملی است.

اگرچه از «آب‌های کم‌عمق» انتظار نداشتم که به فیلم فوق‌العاده‌ای در حد ساخته‌ی اسپیلبرگ تبدیل شود، اما حداقل فکر می‌کردم فیلم این پتانسیل را دارد که این چرخه‌ی کهنه را بشکند و یک تریلر کوسه‌ای تر و تمیز تحویل‌مان بدهد. اما اشتباه می‌کردم. در عوض با فیلم کم‌عمقی مواجه‌ایم که انگار سازندگان سر صحنه فیلمنامه را به نگارش درآورده‌اند. یعنی با فیلمی طرف هستیم که مثل کاراکترش، بین زمین و هوا معلق است. بعضی‌وقت‌ها که شخصیت اصلی بدون اینکه کاری برای انجام دادن داشته باشد یک‌جا دراز می‌کشد و به آسمان نگاه می‌کند، این حس به تماشاگر دست می‌دهد که انگار نویسنده و کارگردان هم واقعا از حرکت بعدی‌شان بی‌اطلاع بوده‌اند و فقط دوربین را روی بازیگر تنظیم کرده‌اند و همراه او یک‌جا نشسته‌اند تا ببینند چه می‌شود! به‌شخصه از «آب‌های کم‌عمق» انتظار یک فیلم انقلابی را نداشتم، اما انتظار داشتم که به عنوان یک تریلر ترسناک، چندتا لحظه‌ی نفسگیر و خلاقانه داشته باشد، حس خطر را جدی نشان دهد یا حداقل کاری کند تا تماشاگر چرت نزند. «آب‌های کم‌عمق» در هیچکدام از اینها موفق نیست و تمام اینها به خاطر این است که نه کارگردان اصول ژانر را می‌داند و نه می‌داند چه زمانی باید بی‌خیال فرمول شود.

منظورم از اصول ژانر و فرمول را توضیح می‌دهم، اما قبلش بگذارید با شخصیت اصلی فوق-کلیشه‌ای فیلم آشنا شویم. نانسی با بازی بلیک لایولی که موج‌سواری می‌کند، برای انجام ورزش موردعلاقه‌اش به ساحل زیبا اما خلوت و دورافتاده‌ای در مکزیک آمده است که ناگهان پس از اتفاقاتی خودش را گرفتار بر روی تکه صخره‌ای نزدیک به ساحل پیدا می‌کند. یک طرف تا چشم کار می‌کند دریاست و طرف دیگر ساحل. فقط مشکل این است که یک کوسه‌ی بزرگِ سمج عهد کرده که بدون خوردن نانسی بی‌خیال او نشود! ایده‌ی ابتدایی فیلم وضعیت خیلی بدی را توصیف می‌کند. اینکه وسط اقیانوس گرفتار یک کوسه‌ی گرسنه شوید یک چیز است، اما اینکه امنیت در ۲۰۰ متری‌تان قرار داشته باشد و نتوانید به آن برسید، چیزی دیگر. اینکه بدانید تمام داشته و نداشته‌ها و زندگی‌تان فقط ۲۰۰ متر با شما فاصله دارند و به همان اندازه به مرگ نزدیک هستید، سناریوی کابوس‌واری را رقم می‌زند.

‌ فکر می‌کردم فیلم این پتانسیل را دارد که این چرخه‌ی کهنه را بشکند و یک تریلر کوسه‌ای تر و تمیز تحویل‌مان بدهد، اما اشتباه می‌کردم

«آب‌های کم‌عمق» این فرصت را داشته است تا با تمرکز روی همین سناریوی ساده، یک تریلر جمع‌و‌جور مؤثر بیرون بکشد. اما مشکل این است که فیلم به‌طرز بسیار ناشیانه‌ای سعی می‌کند خاطره‌‌ی بدی در گذشته‌ی نانسی را هم به وضعیتِ حاضرش گره بزند. این در حالی است که فیلم یک خرده‌پیرنگ اضافی دیگر هم دارد و آن هم همان ماجرای تکراری «خانواده‌ای که رابطه‌ی بدی با هم دارند و بعد از فیلم به یکدیگر افتخار می‌کنند» است. خب، اگر فیلم تریلر سرراستی بدون این شاخ‌و‌برگ‌های اضافی و بی‌خاصیت بود و شکست می‌خورد، شاید می‌شد همه‌چیز را به عدم توانایی فیلمساز در تنش‌آفرینی نوشت، اما تلاش فیلمنامه برای ربط دادن گرفتار شدن نانسی بر روی صخره با مرگ ناگوار مادرش و رابطه‌ی نه‌چندان خوب او و پدرش، به بار احساسی لازم نمی‌نشیند و بیشتر شبیه فرمولی است که به‌طور کورکورانه‌ای باید از آن پیروی می‌شده است. نه، من مشکلی با این متصل کردن خاطرات و گذشته‌ی پروتاگونیست به تلاش‌اش برای بقا ندارم. اما بعضی فیلم‌ها آن را جهت خالی نبودن عریضه در سناریو می‌چپانند و بعضی فیلم‌ها داستان بقا و مبارزه را حول و حوش آن روایت می‌کنند.

مثلا در «۱۲۷ ساعت» گرفتار شدن کاراکتر جیمز فرانکو در میان آن دو صخره استعاره‌ای از تنها شدن با خود و روبه‌رو شدن با خصوصیات بد شخصیتی‌اش از جمله بی‌مسئولیتی است. اما «آب‌های کم‌عمق» کوچک‌ترین تلاشی برای پرورش دادن این خرده‌پیرنگ‌ها و وارد شدن به ذهن آسیب‌دیده‌ی نانسی نمی‌کند. به این می‌گوید پایین انداختن سر و دنباله‌روی کورکورانه از فرمول. اما فکر نکنید «فرمول»، واژه‌ی خیلی بدی است. مثلا در همین سال ۲۰۱۶ ما حداقل دوتا فیلم فرمول‌محور در ژانر وحشت داشتیم. اولی فیلم تهاجم به خانه‌ی «هیس» بود و دیگری «دعوت». مثلا «هیس» فیلمی است که روی کاغذ هیچ ویژگی منحصربه‌فردی ندارد. حتی نابینا بودن شخصیت اصلی داستان هم الهام‌برداری از یک فیلم قدیمی دیگر است. اما چرا این فیلم که درباره‌ی مورد حمله قرار گرفتن زنی تنها توسط قاتلی روانی است، به یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک امسال تبدیل می‌شود؟ چون اگرچه ساختار کلی فیلم کلیشه‌ای است، اما فیلم در طراحی کشمکش‌ها و جزییات داستان خلاقیت به خرج می‌دهد. بنابراین ما فراموش می‌کنیم این قهرمان و آنتاگونیست را قبلا دیده‌ایم. ناگهان همه‌چیز احساس نو بودن می‌کند. این در حالی است که «هیس» هیچ تلاشی برای چپاندن یک داستان شخصی به ماجرای اصلی نمی‌کند. همه‌چیز به موش و گربه‌بازی سرگرم‌کننده‌ی قهرمان و بدمن خلاصه شده است و تمام.

‌ نانسی پس از اتفاقاتی خودش را گرفتار بر روی تکه صخره‌ای نزدیک به ساحل پیدا می‌کند

وقتی فیلم در زمینه‌ی شخصیت‌پردازی عقیم باشد و از لحاظ تولید ترس و تنش هم رسما هیچ کار ویژه‌ای برای انجام دادن نداشته باشد، دیگر چه چیزی برای هیجان‌زده شدن باقی می‌ماند. اول اینکه کارگردان از فرم بصری و تدوین تاریخ مصرف‌گذشته‌ای استفاده می‌کند که هیچ انسجامی ندارند. نماها از زاویه‌ها و سرعت‌های متناقضی گرفته می‌شوند و کلا نحوه‌ی کارگردانی (مخصوصا در اوایل فیلم) طوری است که انگار در حال تماشای پیام بازرگانی خمیر دندان، موبایل یا یک منطقه‌ی توریستی هستیم. خلاقانه‌ترین صحنه‌ی فیلم هم جایی است که نانسی با استفاده از گوشوار‌ه‌هایش پای آسیب‌دیده‌اش را بخیه می‌زند که اصلا با عقل جور در نمی‌آید. از سوی دیگر، مهم‌ترین سوالی که از خودتان می‌پرسید این است که مگر این کوسه چقدر باید بخورد تا سیر شود؟ آیا ۲‌تا و نصفی آدم، به‌علاوه‌ی آن همه گوشت نهنگی که بلااستفاده آنجا افتاده است برای رفع اشتهای او کافی نیست. البته شاید آن کوسه طعمه‌اش را شناخته است و می‌داند قربانی‌ای مثل بلیک لایولی یک در میلیون است و نباید آن را از دست بدهد!

راستی حرف از اشتهای کوسه شد و باید بگویم کیفیت جلوه‌های ویژه‌ی کوسه هم خیلی توی ذوق می‌زند. کاش حداقل فیلم ساده‌ترین و آشکارترین درسی که از «آرواره‌ها» می‌توانست یاد بگیرد را نادیده نمی‌گرفت: هیولای فیلم باید تا حد ممکن واقعی باشد. در حالی که کوسه‌ی مکانیکی اسپیلبرگ هنوز بعد از تمام این سال‌ها در قالبِ یک ماشین آدم‌خواری بی‌احساس، تهدیدبرانگیز است، کیفیت انیمیشن و مد‌ل‌سازی کوسه‌ی «آب‌های کم‌عمق»، آدم را یاد ساخته‌های شبکه‌ی سای‌فای می‌اندازد. بزرگ‌ترین اشکال «آب‌‌های کم‌عمق» اما این است که در کل فیلم خبری از یک سکانس کلاسیک هیچکاکی نیست. منظورم همان سکانس‌هایی است که از سکوت مطلق آغاز می‌شوند و به انفجاری غافلگیرکننده ختم می‌شوند. صحنه‌های تنش‌زای فیلم با بی‌نظمی شروع شده و تمام می‌شوند. اما در کمال تعجب باید بگویم، بلیک لایولی یکی از نکات مثبت فیلم است. شاید تنها نکته‌ی مثبت فیلم است. اگرچه تمام اجزای فیلم علیه او هستند و به او بد می‌کنند، اما لایولی با وجود تمام اینها موفق می‌شود در زمینه‌ی بازیگری نمره‌ی قبولی را در بین فیلم‌های کوسه‌ای بگیرد.

در نهایت چیزی که «آب‌های کم‌عمق» را حتی در درجه‌ی پایین‌تری در مقایسه با بی‌مووی‌هایی از دسته‌ی «پیرانا» قرار می‌دهد، این است که حداقل وقتی ما به تماشای آنها می‌نشینیم، می‌دانیم که با یک تجربه‌ی مسخره‌ی غیرجدی طرف هستیم که ادعایی ندارد، اما «آب‌های کم‌عمق» نمی‌داند می‌خواهد چه چیزی باشد. به همین دلیل فیلم مدام بین تریلرهای هنری و بی‌مووی‌های خون‌بار در رفت و آمد است. در نتیجه با محصول نامنظمی طرفیم که نه حس دلهره‌مان را برمی‌انگیزد و نه به یک سینمای مفرحِ فراموش‌شدنی تبدیل می‌شود. تنها دستاورد «آب‌های کم‌عمق» این است که به‌طرز زیرکانه‌ای ۹۰ دقیقه از وقت‌تان را هدر می‌دهد.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۳:۲۷ دیده شده : ۲۸۴بار نویسنده : admin

نقد فیلم فروشنده نقد فیلم فروشنده اصغر فرهادی نقد فیلم فروشنده فراستی نقد فیلم فروشنده فرهادی نقد فیلم فروشنده رائفی پور نقد فیلم نقد فیلم ماهی و گربه نقد فیلم لانتوری نقد فیلم بارکد نقد فیلم ملبورن نقد فیلم کوچه بی نام نقد فیلم من نقد فیلم پنج تا پنج نقد فیلم دختر نقد فیلم ماهی و گربه شهرام مکری نقد فیلم ماهی و گربه سعید عقیقی نقد فیلم ماهی وگربه مجید اسلامی نقد فیلم ماهی و گربه ایمان فانی نقد فيلم ماهی و گربه نقد فیلم ماهی و گربه مسعود فراستی بررسی فیلم ماهی و گربه نقد فیلم سینمایی ماهی و گربه نقد بررسی فیلم ماهی و گربه نقد فیلم لانتوری فراستی نقد فیلم بارکد فراستی نقد فیلم ملبورن فراستی نقد فیلم ملبورن نیما جاویدی نقد فيلم سينمايي ملبورن نقد فیلم سینمایی ملبورن نقد های فیلم ملبورن نقد و بررسی فیلم ملبورن نقد فیلم کوچه بی نام فراستی نقد فيلم كوچه بي نام نقد فیلم من سالوادور نیستم نقد فیلم من سهیل بیرقی نقد فیلم من دیگو مارادونا هستم نقد فیلم من پیش از تو نقد فیلم من همسرش هستم نقد فیلم من مادر هستم نقد فيلم من مادر هستم نقد فیلم من و زیبا نقد فيلم من ديگو مارادونا هستم نقد فیلم پنج تا پنج تارا اوتادی نقد فيلم پنج تا پنج نقد فیلم دختر دانمارکی نقد فیلم دختر رضا میرکریمی نقد فيلم دختر گمشده نقد فیلم دختری با روبان زرد نقد فیلم دختری با خالکوبی اژدها نقد فیلم دختر میلیون دلاری نقد فیلم دختری با گوشواره های مروارید نقد فیلم دختری با کفشهای کتانی نقد فیلم دختر از هم گسیخته The Shallows The Shallows Review The Shallows Full Movie The Shallows Trailer The Shallows Cast The Shallows Imdb The Shallows 2016 The Shallows Showtimes The Shallows Rating The Shallows Watch Online The Shallows Review Imdb The Shallows Review Guardian The Shallows Review Ign The Shallows Review Empire The Shallows Review Trailer The Shallows Review Blake Lively The Shallows Review Spoilers The Shallows Review Plugged In The Shallows Review Youtube The Shallows Full Movie Online The Shallows Full Movie Hd The Shallows Full Movie Free The Shallows Full Movie Download The Shallows Full Movie 2016 The Shallows Full Movie In Hindi The Shallows Full Movie Putlockers The Shallows Full Movie Youtube The Shallows Full Movie Watch Online Free The Shallows Trailer 3 The Shallows Trailer 1 The Shallows Trailer Song The Shallows Trailer 2016 The Shallows Trailer Reaction The Shallows Trailer Review The Shallows Trailer Download The Shallows Trailer Ita The Shallows Trailer Deutsch The Shallows Castle Hill The Shallows Castle Rock The Shallows Castleford The Shallows Cast Surfers The Shallows Castle Towers The Shallows Cast Crew The Shallows Imdb Parents Guide The Shallows Imdb Trivia The Shallows Imdb Release Date The Shallows Imdb Reviews The Shallows Imdb Cast The Shallows Imdb Quotes The Shallows Imdb Trailer The Shallows 2016 Full Movie The Shallows 2016 Trailer The Shallows 2016 Movie The Shallows 2016 Hd-ts Readnfo X264-cpg The Shallows 2016 Kickass The Shallows 2016 Movie Download The Shallows 2016 Review The Shallows 2016 Imdb The Shallows 2016 Online The Shallows Showtimes Tomorrow The Shallows Showtimes Amc The Shallows Showtimes Regal The Shallows Showtimes Toronto The Shallows Showtimes London The Shallows Showtimes Harkins The Shallows Showtimes Cinemark The Shallows Showtimes Vancouver The Shallows Showtimes San Antonio The Shallows Rating Uk The Shallows Rating Age The Shallows Rating R The Shallows Rating Nz The Shallows Rating Rotten Tomatoes The Shallows Rating Stars The Shallows Rating Canada The Shallows Rating Australia The Shallows Rating Imdb The Shallows Watch Online For Free The Shallows Watch Online Hd The Shallows Watch Online Vodlocker The Shallows Watch Online Free Full Movie The Shallows Watch Online Free Megavideo The Shallows Watch Online Free Hd The Shallows Watch Online In Hindi The Shallows Watch Online With English Subtitles The Shallows Watch Online Movie آب و هوا آب و هوای تهران آب و هوای مشهد آب و هوای رشت آب و هوای تبریز آب و هوای مسکو آب و هوای ایران آب و هوای استرالیا آب و هوای اتریش آب و هوای باتومی آب و هوای تهران در 10 روز آینده آب و هوای تهران فردا آب و هوای تهران در هفته آینده آب و هوای تهران در 24 ساعت آینده آب و هوای تهران تا آخر هفته آب و هوای تهران چگونه است اب و هوای تهران هم اکنون آب و هوای تهران آنلاین آب و هوای تهران در هفته گذشته آبله مرغان آبله مرغان بزرگسالان آبله مرغان و درمان آن آبله مرغان در نوزادان آبله مرغان در کودکان آبله مرغان در بارداری آبله مرغان در بزرگسالان درمان اب و هوای مشهد 10 روز آب و هوای مشهد در 24 ساعت آینده آب و هوای مشهد مقدس اب و هوای مشهد تا اخر هفته آب و هوای مشهد تا 10 روز آینده آب و هوای مشهد هم اکنون آب و هوای مشهد 14 روزه آب و هواي مشهد-امروز آب و هوای مشهد هفته آینده آب و هوای شیراز آب و هوای شیراز در 24 ساعت آینده اب و هوای شیراز چند روز اینده آب و هوای شیراز در عید اب و هوای شیراز در ده روز اینده اب و هوای شیراز هم اکنون آب و هوای شیراز در روز جمعه آب و هوای شیراز در یاهو آب و هوای شیراز در تابستان اب و هوای شیراز انلاین آپدیت نود 32 آپدیت نود 32 ورژن 4 آپدیت نود 32 ورژن 7 آپدیت نود 32 ورژن 9 آپدیت نود 32 ورژن 8 آپدیت نود 32 ورژن 6 آپدیت نود 32 به تاریخ امروز آپدیت نود 32 رایگان آپدیت نود 32 امروز آپدیت نود 32 سافت گذر آب درمانی آب درمانی چیست آب درمانی به انگلیسی آب درمانی دیسک کمر آب درمانی برای لاغری آب درمانی برای زانو آب درمانی در استخر آب درمانی چهل روزه آب درمانی برای کمر درد آب و هوای ایران در روزهای آینده آب و هوای ایران در چند روز آینده آب و هوای ایران چگونه است آب و هوای ایرانشهر اب و هوای ایران در 24 ساعت اینده آب و هوای ایران در هفته آینده آب و هوای ایران در 5 روز آینده اب و هوای ایران امروز اب و هوای ایران در این هفته آب کرفس آب کرفس را کی بخوریم آب کرفس و هویج اب کرفس را چگونه بگیریم آب کرفس لاغری آب کرفس+مضرات آب کرفس لاغر کننده است اب کرفس ناشتا اب کرفس ولاغری اب کرفس چه خاصیتی دارد آب و هوای رشت در 24 ساعت آینده اب و هوای رشت هم اکنون آب و هوای رشت فردا آب و هوای رشت در 48 ساعت آینده آب و هوای رشت تا آخر هفته آب و هوای رشت در 10 روز آینده اب و هوای رشتخوار آب و هوای رشته کوه البرز اب و هوای رشت در این هفته کمک های اولیه کمک های اولیه Pdf کمک های اولیه به انگلیسی کمک های اولیه در سکته قلبی کمک های اولیه در ورزش کمک های اولیه چیست کمک های اولیه سکته قلبی کمک های اولیه سوختگی با اسید کمک های اولیه سوختگی کمک های اولیه هلال احمر کمیسیون های مجلس دهم کمیسیون های مجلس كميسيون هاي مجلس شوراي اسلامي کمیسیون های مجلس نهم کمیسیون های مجلس شورای اسلامی ایران کمیسیون های مجلس ایران كميسيون هاي مجلس نهم کمیسیون های مجلس خبرگان تعداد کمیسیون های مجلس اعضای کمیسیون های مجلس نهم کماندو های ایرانی کماندو های ایرانی در عراق کماندو های ایرانی آپارات کماندو های ایران كماندو هاي ايران کماندو های ایران در عراق عکس کماندو های ایرانی کماندو های زن ایرانی فیلم کماندو های ایرانی کلیپ کماندو های ایرانی کمیت های اصلی کمیت های اصلی فیزیک کمیت های اصلی در سیستم Si کمیت های اصلی Si کمیت های اصلی و فرعی کمیت های اصلی برق کمیت های اصلی مقاومت کمیت های اصلی در سیستم انگلیسی کمیت های اصلی روشنایی کمیت های اصلی در دستگاه Si کمیت های فیزیکی کمیت های فیزیکی اصلی کمیت های فیزیکی چیست کمیت های فیزیکی در Si كميت هاي فيزيكي کمیت های فیزیک کمیت های فیزیک 1 نماد کمیت های فیزیکی جدول کمیت های فیزیکی انواع کمیت های فیزیکی کمدین های معروف جهان کمدین های معروف دنیا اسامی کمدین های معروف جهان نام کمدین های معروف جهان معروف ترین کمدین های جهان کماندو های ایران اپارات کماندو های ارتش ایران عکس کماندو های ایران کمیته های بیمارستانی کمیته های بیمارستانی در الگوی اعتباربخشی کمیته های بیمارستانی در اعتباربخشی کمیته های بیمارستانی Ppt کمیته های بیمارستانی مازندران كميته هاي بيمارستاني کمیته های بیمارستان دستورالعمل کمیته های بیمارستانی انواع کمیته های بیمارستانی فرایند کمیته های بیمارستانی کمپ های ترک اعتیاد تهران کمپ های ترک اعتیاد کمپ های ترک اعتیاد کرج کمپ های ترک اعتیاد اصفهان کمپ های ترک اعتیاد در مشهد کمپ های ترک اعتیاد شیراز کمپ های ترک اعتیاد مشهد کمپ های ترک اعتیاد تبریز کمپ های ترک اعتیاد اهواز کمپ های ترک اعتیاد رایگان کمدین های ایرانی كمدين هاي ايراني کمدین های ایران اسامی کمدین های ایرانی عکس کمدین های ایرانی لیست کمدین های ایرانی عمق دریای خزر عمق دریای خزر چه قدر است عمق دریای خزر چند متر است عمق دریای خزر و خلیج فارس عمق دریای خزر چقدره عمق دريا خزر بیشترین عمق دریای خزر عمق آب دریای خزر حداکثر عمق دریای خزر بیشترین عمق دریای خزر چقدر است عمق ناکامی عمق ناکامی مستند عمق ناکامی داعش عمق خلیج فارس عمق خلیج فارس و دریای عمان عمق خلیج فارس چندمتراست عمق خلیج فارس و دریای خزر متوسط عمق خلیج فارس چقدر است؟ عمق دریای خلیج فارس چقدر است عمق درياي خليج فارس عمق آب خلیج فارس متوسط عمق خليج فارس نقشه عمق خلیج فارس عمق قبر گبری عمق قبرهای گبری عمق قبر گبر عمق قبر گبرها عمق البحر المتوسط عمق مياه البحر المتوسط اقصى عمق للبحر المتوسط كم عمق البحر الابيض المتوسط ما عمق البحر الابيض المتوسط عمق المحيط الهادي عمق محيط الهادي ما عمق المحيط الهادي ما هو عمق المحيط الهادي كم يبلغ عمق المحيط الهادي ما هو عمق المحيط الهادئ كم هو عمق المحيط الهادي صوت من عمق المحيط الهادي عمق میدان عمق میدان ویکی پدیا عمق میدان در عکاسی چیست؟ عمق میدان وضوح عمق میدان وضوح در عکاسی عمق میدان دید عمق میدان دید در عکاسی عمق میدان عکاسی عمق میدان کم عمق میدان در عکس عمق المحيط عمق المحيط الهندي كم عمق المحيط كم عمق المحيطات ما عمق المحيط الهادى ماهو عمق المحيط الاطلسي ما عمق المحيطات ما عمق المحيط الهندي مامقدار عمق المحيطات عمق البحر الاحمر ما عمق البحر الاحمر ما هو عمق البحر الاحمر كم متر عمق البحر الاحمر عرض وعمق البحر الاحمر كم يصل عمق البحر الاحمر معلومات عن عمق البحر الاحمر عمق نهر النيل عمق نهر النيل فى مصر عمق نهر النيل ويكيبيديا عمق نهر النيل بمصر عمق نهر النيل فى القاهرة عمق نهر النيل في السودان عمق نهر النيل مصر كم عمق نهر النيل كم عمق نهر النيل في مصر ما عمق نهر النيل نقد فیلم The Shallows - آب‌ های کم‌‌ عمق

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۱۹
  • تعداد حاضران : ۱۷۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها