freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۱۸۱۱

۴۳  بازدید

وب‌سایت تکرا - محمدرضا لر زاده: در هیمالیای هند، دهکده‌های کوچک با کاشت گراس (شاهدانه) روزگار می‌گذرانند. دهکدۀ گزارش ما هم یکی از  آنهاست.

 سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

فقط با پای پیاده می‌توان به این دهکده در ارتفاع ۲۷۰۰ متری کوه رسید. اهالی ده می‌گویند دروان خوبی را پشت سر می‌گذرانند چون پلیس فقط دو بار برای قطع گیاهان آمده است و تنها موفق به نابودی قطره‌ای از دریا شده است! گانجا به صورت طبیعی در هیمالیای هند می‌روید و ظاهراً راهی برای جلوگیری از کاشت غیرقانونی آن وجود ندارد.

 سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

خانواده‌ کشاورز گیاهان خشک شده را جمع‌آوری می‌کنندتا پیش از نشستن اولین برف آن را به حشیش تبدیل کنند.


پس از برداشت کانابیس ایندیکا (شاهدانۀ هندی) کشاورزان ساعت‌ها وقت می‌گذارند و آرام صمغ گل گیاه را به دست می‌مالند تا چاراس به دست بیاورند؛ چاراس اعلاترین نوع حشیش در دنیاست که قیمت هر گرم آن در غرب به ۲۰ دلار می‌رسد. کشت کانابیس (شاهدانه یا گراس) غیرقانونی است ولی بسیاری از اهالی ده به خاطر احتیاج مالی به تولید چاراس روی آورده‌اند.
 سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

با مالیدن بخش‌های سبز گیاه شاهدانه به دست و جمع‌کردن صمغ باقیمانده روی دست‌،

ده‌نشینان نوعی حشیش گران‌قیمت به نام چاراس تولید می‌کنند


چاراس هر سال گران‌تر می‌شود ولی زندگی کشاورزان در فقر می‌گذرد. اکثر زمین‌ها کوچک هستند. ۵۰ اصله گانجا تنها ۱۰ گرم چاراس می‌دهد.
 سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

پس از گذراندن سال‌های اولیه تحصیل، بسیاری از کودکان برای ادامه تحصیل

به دهکده‌های دیگر می‌روند که چندین ساعت پیاده راه است.


مردان مقدس سادو-هندو که برای مراقبه به هیمالیا می‌رفتند از اولین کسانی بودند که دست به تولید چاراس زدند. پس از اینکه در دهۀ ۷۰ میلادی، هیپی‌ها در همین کوه‌ها مرید سادوها شدند، افراد محلی که پیش از آن صمغ و باقی اجزای گیاه را با هم مخلوظ می‌کردند، شروع به تولید چاراس کردند. اهالی هنوز از همان تکنیک استفاده و ده‌ها تن چاراس تولید می‌کنند. هیچ یک از مقامات رسمی مسئولیت تولید چاراس هندی یا کشت شاهدانه را به عهده نمی‌گیرد. به خاطر غیرقانونی بودن کشت گیاه، دولت هند هیچ‌گاه تفحص گسترده‌ای برای تخمین ابعاد تولید شاهدانه درون مرزهای خود نکرده است.
 سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

دو کول‌بر در حال حمل گانجای تازه چیده شده هستند. تا خانه ساعت‌ها راه باقی است.

سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

زنی محلی نوۀ خود را در اتاق تندوری (ظرف چوبی) خانه حمام می‌کند.


از آنجا که کانابیس گیاهی محلی است، پلیس به سختی می‌تواند تولیدکنندگان آن را پیدا کند چراکه آنها پیوسته در زمین‌های مرتفع‌تری کانابیس را کشت خواهند کرد. هزاران خانواده در منطقه به تولید چاراس زنده‌اند. کشاورزان صمغ را به خارجی‌ها و هندی‌های شهرهای بزرگ می‌فروشند. مشتری مواد رو به افزایش است و مهمان‌خانه‌ها و مکان‌های جدید برای دود کردن چاراس هر روز سبز می‌شوند.
سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

زنی محلی بقچۀ گانجا را به سر گذاشته و در دست صمغ آن را ورز می‌دهد.


هر چند تجارت مواد مخدر بسیار پیشرفته و پیچیده شده، زمان در این کوه‌ها یخ زده است. زندگی با آهنگ طبیعت همراهی می‌کند. دهکده‌های پراکنده بر بلندی‌های هیمالیا از خانه‌های رنگی با سقف‌های سیاه سنگی تشکیل شده‌اند. یک شیر آب مرکزی، یک معبد قدیمی و چند مغازه هست که صابون، سیگار، حبوبات، برنج و آرد می‌فروشند.
 سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

ریش‌سفیدان ده در میدان ده نزدیک معبد نشسته‌اند.

این نسل نخستین کسانی بودند که شاهدانه وحشی را در ده کاشتند و برداشتند.


قدمت شاهدانه در هند به هزاران سال پیش باز می‌گردد و در متون مقدس بودا از آن نام برده شده است. می‌گویند لرد شیوا برای مراقبه بر قله‌های برفی هیمالیا نشست و از گل‌های گانجا تغذیه کرد. ولی امروز، این گیاه منبع کسب و کار شده و محلی‌ها برای امرار معاش چاراس می‌فروشند.
 سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

کودکان ده لباس محلی به تن دارند و بر روی صخره شیب‌داری بازی می‌کنند.

خانواده‌ها فرزندان زیادی دارند و برخی از آنها را برادر و خواهرهای بزرگ نگهداری می‌کنند.


جوامع هیمالیا به خود مباهات می‌کنند و بسیار تودار هستند. کارگران سخت‌کوش در شرایط سختی زندگی می‌کنند و شغل دیگری جز این نخواهند یافت. بسیاری از کشاورزان هیچ وقت کشت غیرقانونی نکرده‌اند. کشت، تولید، استفاده و شرایط محیطی، همه و همه به عرفان و دین گره خورده است.
سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

دختری محلی به قلۀ کوه چشم دوخته، نگران از اینکه برف سنگین برق ده را قطع کرده است.


به موازات بسیاری از کشورها، با امضای معاهده واحده سازمان ملل علیه موارد مخدر در سال ۱۶۹۱، هند نیز به صف مبارزه جهانی علیه مواد مخدر پیوست. ولی همه پذیرای ممنوعیت کامابیس نبودند و این ماده بخشی از مراسم و جشن‌های مذهبی باقی ماند.
سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

وازندگان در عروسی زوجی جوان در میدان شهر می‌نوازند.

مهمانی‌ها و جشن‌ها مانند دورهمی‌های خانوادگی است، همراه با موسقی، غذا و رقص.


به گفتۀ رومش باتاچاریج، عضو پیشین کمیتۀ موارد مخدر هند: «نزدیک به ۴۰۰ منطقه در میان ۶۰۰ منطقۀ هند شاهدانه می‌دهد. حالا وقتش است که دولت هند خود را از یوغ بردگی سیاست‌های سازمان ملل بیرون بکشد: از سال ۱۹۸۵، کشت و استفاده از کانابیس سیر صعودی داشته و ممنوعیت قانونی هیچ فایده‌ای نداشته است.»
سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

کشاورز در میان مزرعۀ کانابیس


تام بیکمناز عضو مؤسسۀ کارشناسی فراملیتی آلمان می‌گوید: «تعهد به حذف کانابیس با وجود استفادۀ سنتی گسترده در کشور مثالی است از وضعیت استعمارگرانه معاهده سازمان ملل. این معاهده امروز به هیچ‌وجه رای نخواهد آورد.»
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۶:۵۳:۶ دیده شده : ۱۲۴بار نویسنده : admin

سفری به درون سلول سفري به درون سلول سفری به درون سلول Ppt سفری به درون سلول اپارات سفری به درون سلول کنکور سفر به درون سلول پاورپوینت سفری به درون سلول انیمیشن سفری به درون سلول مستند سفری به درون سلول دانلود انیمیشن سفری به درون سلول سفری به دیار مسافر سفری به درون سفری به درون بدن انسان سفری به درون خود سفری به درون زمین سفری به درون انسان سفری به درون بدن سفر به درون غار علیصدر سفر به درون سفری به دیار حشاشین سفری به دربار سلطان صاحبقران دانلود کتاب سفری به دربار سلطان صاحبقران سفر به دربار سلطان صاحبقران کتاب سفری به دربار سلطان صاحبقران سفری به دیار عشق سفر به ديار عشق رمان سفر به ديار عشق دنياي رمان سفر به دیار عشق نودهشتیا سفر به دیار عشق Pdf سفر به دیار عشق دانلود رمان سفری به دیار عشق رمان سفري به ديار عشق رمان سفر به دیار عشق نودهشتیا رمان سفر به دیار عشق Pdf سفر به درون بدن انسان مستند سفر به درون بدن انسان دانلود سفر به درون بدن انسان سفر علمی به درون بدن انسان دانلود مستند سفر به درون بدن انسان دانلود فیلم سفر به درون بدن انسان دانلود سفر علمی به درون بدن انسان مستند سفر به درون بدن انسان از تولد تا مرگ مستند سفر به داخل بدن انسان سفری به دنیای Isi سفري به دنياي Isi سفر به دنیای Isi وبلاگ سفری به دنیای Isi سفری به گرجستان سفر به گرجستان سفر به گرجستان با خودروی شخصی سفر به گرجستان با اتوبوس سفر به گرجستان با ماشین شخصی سفر به گرجستان با قطار سفر به گرجستان از ارمنستان سفر به گرجستان از طریق ارمنستان سفر به گرجستان با خودرو شخصی سفر به گرجستان هوایی سفری به ارمنستان سفر به ارمنستان سفر به ارمنستان با ماشین شخصی سفر به ارمنستان با اتوبوس سفر به ارمنستان زمینی سفر به ارمنستان با قطار سفر به ارمنستان با خودروی شخصی سفر به ارمنستان با ماشین سفر به ارمنستان در زمستان سفر به ارمنستان در نوروز دامنه هیمالیا شاهدانه به انگليسي شاهدانه چیست شاهدانه چيست خواص شاهدانه چیست خاصیت شاهدانه چیست گیاه شاهدانه چیست شاهدانه از چیست روغن شاهدانه چیست مضرات شاهدانه چیست شاهدانه نر شاهدانه نر و ماده شاهدانه نر ماده تفاوت شاهدانه نر و ماده تشخیص شاهدانه نر و ماده فرق شاهدانه نر و ماده گیاه شاهدانه نر تفاوت شاهدانه نر با ماده گل نر شاهدانه تشخیص شاهدانه نر از ماده شاهدانه هندی گیاه شاهدانه هندی خواص شاهدانه هندی شاهدانه خواص خواص شاهدانه برای جنین خواص شاهدانه بو داده خواص شاهدانه در بارداری خواص شاهدانه برای قناری خواص شاهدانه در شیر دهی خواص شاهدانه خام خواص شاهدانه در دوران بارداری خواص شاهدانه طب سنتی خواص شاهدانه برای زنان باردار گیاه نر و ماده شاهدانه تشخیص نر و ماده بودن شاهدانه روش تشخیص شاهدانه نر و ماده فرق بین شاهدانه نر و ماده فرق گیاه شاهدانه نر و ماده شاهدانه در بارداری مصرف شاهدانه در بارداری شاهدانه در دوران بارداری مضرات شاهدانه در بارداری شاهدانه بارداری خوردن شاهدانه در دوران بارداری تاثیر شاهدانه در بارداری خاصیت شاهدانه در بارداری سفری به گانجا در دامنه هیمالیا: مأمن کشت شاهدانه!

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۱۹
  • تعداد حاضران : ۱۷۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها