freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۲۹۴۹

۶۱  بازدید

وبسایت باشگاه خبرنگاران: در دنیای پزشکی مریضی کمابیش نادری وجود دارد که با عنوان «بیماری خودکشی» یا انتحار از آن یاد می‌شود.

پزشکان این بیماری را یکی از پرمشقت‌ترین مصائبی می‌شناسند که ممکن است به سراغ کسی برود.

زنی ۲۳ ساله از ۱۶ سالگی با آن مبارزه می‌کند.«هالی پسینا» هر روز با درد زندگی می‌کند؛ دردی به نام نورالژی عصب سه قلو که بیماری مزمن نادری به شمار می‌رود و بر عصب‌های سه‌قلو در ناحیه صورت اثر می‌گذارد. به بیان ساده می‌توان آن را درد صورت دانست؛ دردی که البته هنوز هیچ درمانی هم برای آن پیدا نشده. با این حال، نوعی جراحی غیر مرسوم کمی شرایط حاد این بیماری را برای او بهتر کرده است.


این زن «بیماری خودکشی» دارد!
این زن «بیماری خودکشی» دارد!

این زن «بیماری خودکشی» دارد!
چنان که خود هالی بیماری‌اش را توصیف می‌کند «نورالژی عصب سه قلو، در بدترین حالتش باعث می‌شود در تختخوابتان بیفتید. دیگر نمی‌توانید کاری کنید، همه چیزتان محدود می‌شود. تمام کاری که می‌توانید انجام دهید این است که تن به مصرف داروهای متعدد دهید تا شاید دردتان تسکین یابد، دردی که حتی پس از مصرف دارو هم احساسش می‌کنید».

این درد از ۱۶ سالگی به سراغ او آمد. با این حال تا زمانی که به ۲۳ سالگی رسید مشکل وی تشخیص داده نشد. بیش از ۶ سال طول کشید تا در آن زمان پزشکی را بیابد که بالاخره بتواند بیماری او را بدرستی تشخیص دهد. پس از معاینه و تشخیص، او ناچار تعداد زیادی سفر انجام داد تا بتواند بیماری دردناک خود را درمان کند یا حداقل به زندگی نیمه‌عادی دست یابد.

بیماری نورالژی عصب سه‌قلو، شرایطی است که در هر منطقه‌ای می‌تواند زندگی کسی را تحت تاثیر خود قرار دهد. او برخی کارها را نیز تجربه کرد به این امید که بتواند از درد در امان باشد یا آن را کنترل کند. از خوردن تا از دست دادن وزن! ...و در نهایت وضعیتش حتی بر روابطی که با شوهر و فرزندانش داشت نیز اثر گذاشته بود.

در سال ۲۰۱۵ او از طریق کسی به پزشکی در دالاس و سپس به متخصصی به نام دکتر ریموند سکولا معرفی شد. درد او بیش از حدی بود که بتواند به گونه‌ای منظم به مسئولیت‌هایش برسد. با این حال، در ملاقاتی که از طریق اسکایپ صورت گرفت، این پزشک متخصص به او گفت می‌تواند با انجام نوعی عمل جراحی نامرسوم به او کمک کند.

پس از جراحی، به قول خودش، «بزرگترین تغییر زندگی» او رخ داد: «پیش از عمل جراحی حتی نمی‌توانستم با خانواده‌ام بیرون بروم. می‌ترسیدم درد در جایی عمومی به سراغم بیاید. اما اکنون می‌توانم با آنها در اماکن عمومی ظاهر شوم. زمانی آن‌قدر ناتوان بودم که ناچار شدم سراغ پرستاری تمام‌وقت بروم اما حالا هنوز هم روزهای بدی دارم، هنوز هم با درد دست‌وپنجه نرم می‌کنم؛ ولی شرایطم دیگر مثل قبل نیست».

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۱۰:۳۳ دیده شده : ۲۱۸بار نویسنده : admin

این زن حرف نمی زند اين زن حرف نمی زند اين زن حرف نمي زند این زن حرف نمی زند دانلود داستان این زن حرف نمی زند فیلم کامل این زن حرف نمی زند فيلم سينمايي اين زن حرف نمي زند دانلود رایگان فیلم سینمایی این زن حرف نمی زند فيلم اين زن حرف نمي زند دانلود این زن حرف نمی زند فیلم این زن می دانست این زندگی به من بدهکاره این زندگی به من بدهکاره آوا بهرام این زندگی به من بدهکاره دانلود اين زندگي به من بدهكاره اهنگ این زندگی به من بدهکاره دانلود آهنگ این زندگی به من بدهکاره دانلود آهنگ این زندگی به من بدهکاره از آوا بهرام دانلود آهنگ این زندگی به من بدهکاره آوا بهرام دانلود اهنگ این زندگی به من بدهکاره فاطما گل دانلود اهنگ اين زندگي به من بدهكاره این زنها این زنها فیلم اين زنها این زنها دانلود In Zanha - این زنها فيلم كامل اين زنها فیلم کامل این زنها دانلود فیلم این زنها سینمایی این زنها فیلم سینمایی این زنها این زندگی منه این زندگی من است تکست این زندگی منه دانلود این زندگی منه دانلود آهنگ این زندگی منه از زدبازی دانلود آهنگ این زندگی منه متن آهنگ این زندگی منه دانلود آهنگ این زندگی منه زدبازی دانلود اهنگ این زندگی منه از زدبازی این زندگی رو میخوام این زندگی رو میخوام حسین توکلی اهنگ این زندگی رو میخوام دانلود این زندگی رو میخوام دانلود آهنگ این زندگی رو میخوام آهنگ این زندگی رو میخوام از حسین توکلی این زندگی رو میخوام با عشق تو دوباره این زندونم به سر میاد این زندون هم به سر میاد دانلود آهنگ این زندونم به سر میاد متن اهنگ این زندونم به سر میاد اين زنجبار اين تقع زنجبار اليمن اين تقع زنجبار عمان اين موقع زنجبار اين هي زنجبار اين تقع منطقة زنجبار اين تقع دولة زنجبار اين تقع جزر زنجبار اين توجد جزيرة زنجبار اين تقع زنجبار في افريقيا این زندگی نفس کش میخواد دانلود اهنگ این زندگی نفس کش میخواد از یاس وقتي ورق برگرده ميبيني اين زندگي به من بدهكاره دارد پاییز میرسد دارد پاییز میرسد انار دارد رشيدي دارد صدایت میزند بشنو صدایم را دارد صدایت میزند شاهین دارد صدایت میزند دارد صدایت میزند بشنو دارد صدایت میزند شاهین نجفی دارد صدایت میزند بشنو صدایم دارد صدایت میزند بشنو صدایش را شعر دارد صدایت میزند دارد صدايت ميزند بشنو صدايم را دارد صدايت ميزند درد دارد وقتی درد دارد درد دارد این نوشته ها درد دارد دلم درد دارد تنهایی درد دارد وقتی میرود درد دارد زندگی درد دارد شبیه یک نوزاد درد دارد نبودنت درد دارد عشق این زن «بیماری خودکشی» دارد!

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۷
  • تعداد حاضران : ۲۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها