freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رئیس جمهور کشورمان براساس خط مشی مقام معظم رهبری در راستای ضرورت نگاه ویژه به مناطق شرقی آسیا، راهی کشورهای ویتنام، مالزی و تایلند شد.

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در راستای ضرورت نگاه ویژه به مناطق شرقی آسیا، چهارشنبه هفته گذشته ( 14 مهرماه) راهی سه کشور جنوب شرق آسیا از جمله ویتنام، مالزی و تایلند شد. 

این سفر که با هدف امضای چند سند همکاری با کشورهای مذکور صورت گرفته است، بخشی از تعقیب منویات اقتصادی و راهبردی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در راستای استراتژی نگاه به شرق است که در روزگاران پسابرجام صورت می گیرد.

روحانی و تیمش در جنوب شرق آسیا بدنبال چیست؟

تعقیب استراتژی نگاه به شرق هم در باور دست اندرکاران دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران بیشتر ناشی از آن است که آینده مناسبات راهبردی دنیا بیش از آنکه با غرب صورت گیرد با کشورهای آسیایی به ویژه کشورهای جنوب شرقی آسیا رقم خواهد خورد؛ بنابراین زمینه‌ای برای آینده روابط با این کشورها باید فراهم شود. به این ترتیب اهمیت سفر دکتر روحانی در همین راستا درخور ارزیابی است. 

در نگاه نخست این سفر از آن جهت حائز اهمیت است که این کشورها قابلیت و پتانسیل‌های فراوانی در عرصه‌های اقتصادی و راهبردی دارند و سیاست همکاری جویانه آنها با ایران می‌تواند متضمن فواید تجاری و اقتصادی باشد. ضمن آنکه گرایش مناسبات راهبردی این کشورها هم نسبت به ایران بیشتر به آن جهت است که نمی خواهند در از سرگیری مناسبات اقتصادی و تجاری با ایران با توجه به فروپاشی رژیم تحریم‌ها نسبت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا عقب بمانند و در انتهای لیست قرار گیرند.

ویتنام، نخستین میزبان روحانی 

رئیس جمهور صبح چهارشنبه، 14 مهر به دعوت رسمی رئیس جمهور ویتنام، با بدرقه معاون اول خود و مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری، عازم هانوی پایتخت این کشور شد. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و "چان دای کوانگ" روسای جمهور ایران و ویتنام، در نشستی مشترک با حضور مقامات بلند پایه دو کشور، راه‌های تقویت بیش از پیش همکاری در عرصه‌های مورد تمایل دو طرف را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

روحانی و تیمش در جنوب شرق آسیا بدنبال چیست؟

به اعتقاد روحانی فرصت بسیار خوبی برای صادرات نفت، گاز، انرژی و پتروشیمی از ایران به ویتنام وجود دارد و تهران برای فراهم کردن بستر حضور شرکتهای ویتنامی و سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران آمادگی دارد. همچنین تهران برای صدور مصالح ساختمانی از قبیل فولاد، سنگ و گج به ویتنام آمادگی دارد و دو کشور در زمینه کشاورزی و شیلات نیز می توانند همکاری های خود را توسعه دهند افزون بر این، ضمن آنکه دو کشور در زمینه صنایع نوین، پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند، می‌توانند در این زمینه نیز با هم همکاری کنند و ایران آماده ارائه خدمات فنی و مهندسی به ویتنام در عرصه‌های نیروگاه، انتقال آب و جاده خواهد بود.

روحانی و تیمش در جنوب شرق آسیا بدنبال چیست؟

روحانی همچنین در جریان سفر خود،  تقویت همکاری‌های بانکی و فرهنگی از جمله تبادل استاد و دانشجو و ایجاد مراکز فناوری و پارک های علمی، تقویت روابط پارلمانی و گردشگری و توریسم را از دیگر محورهای گفت و گو با همتای ویتنامی خود ذکر کرد.

دستاوردهای روحانی در ویتنام

مذاکره هیات‌های عالیرتبه همچنین امضای چند سند همکاری میان دو کشور از دیگر برنامه های سفر دو روزه رییس جمهوری به هانوی بود که این اسناد ، در پایان مذاکرات مشترک هیات‌های عالیرتبه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و "ترای دای کوانگ" روسای جمهوری ایران و ویتنام امضا شد.

روحانی و تیمش در جنوب شرق آسیا بدنبال چیست؟

نخستین سند مربوط به موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و ویتنام در خصوص لغو متقابل روادید برای دارندگان گذرنامه‌های خاص یا خدمت بود که توسط وزیران خارجه دو کشور به امضا رسید.همچنین یادداشت تفاهم بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران،  وزارت ارتباطات و اطلاعات ویتنام در زمینه همکاری‌های ارتباطات و فناوری‌های اطلاعات نیز دومین سندی بود که به امضا رسید.

علاوه بر این هیاتی از بخش خصوصی کشورمان نیز همزمان با سفر روحانی در ویتنام حضور پیدا کرد و در نشستی مشترک، راه‌های توسعه روابط اقتصادی با همتایان ویتنامی خود را بررسی کردند.

روحانی و تیمش در جنوب شرق آسیا بدنبال چیست؟

روحانی در مالزی به دنبال چه بود؟

رئیس جمهور پس از مذاکرات خصوصی با نخست وزیر مالزی و شرکت در نشست مشترک هیات‌های عالیرتبه دو کشور، برقراری رابطه با مالزی را در سیاست خارجی ایران، دارای جایگاهی ویژه دانست.

روحانی و تیمش در جنوب شرق آسیا بدنبال چیست؟

به اعتقاد وی هرچند در سالهای اخیر به دلیل وجود تحریم‌ها، روابط اقتصادی دو کشور کاهش یافت اما قرار است سطح روابط در مرحله نخست، به دوره پیش از تحریم‌ها بازگردد و در مرحله بعدی نیز سرعت آن افزایش یابد تا در شرایط پسابرجام و پساتحریم که سرمایه گذاری‌های فراوانی به سمت ایران سرازیرمی‌شود، مالزی هم در بخش‌های مختلف حضور داشته باشد. بنابراین در دو نشستی که با نخست وزیر مالزی برگزار شد درباره راه‌های حرکت سریع در روند همکاری‌ها گفت و گو و تبادل نظر صورت گرفت که در این میان مهمترین مساله تسریع در تحرک بخشیدن به روابط بانکی دو کشور شناخته شد به طوری که براساس آن باید بخش‌های خصوصی دو کشور از ظرفیت‌های مشترک به طور کامل مطلع شوند.

روحانی و تیمش در جنوب شرق آسیا بدنبال چیست؟

روحانی در مالزی اعلام کرد که ایران از سرمایه گذاری شرکت‌های مالزیایی در بخش های نفت ، گاز و پتروشیمی حمایت می کند و دو کشور همچنین می‌توانند در زمینه صنایع غذایی حلال با هم مشارکت کنند و همکاری های خود را در بخش های دانشگاهی و فناوری توسعه بخشند به هرحال این سفر خواهد توانست به برخی از اهداف سازمان توسعه تجارت خارجی مالزی در مناسبات با ایران که به جهت برقراری رژیم تحریم در تعلیق بود، سرعت عمل دهد.

روحانی و تیمش در جنوب شرق آسیا بدنبال چیست؟

گذر رئیس دولت یازدهم به تایلند افتاد!

روحانی در آخرین سفر خود در خطه جنوب شرقی آسیا در اقلیم تایلند اتراق می‌کند که مسلما سفر به به این کشور نیز همانند سفر به مالزی متضمن فواید راهبردی و تجاری خواهد بود به ویژه آنکه رئیس جمهور در تلاش است با سخنرانی در دومین اجلاس سران مجمع گفت وگوی همکاری های آسیا موسوم به ACD، رشد و توسعه در قاره آسیا را در مسیر جدیدی از راهبردها و مناسبات همکاری جویانه قرار دهد. از شواهد و قرائن پیداست که این هدف با توجه به آنکه اغلب کشورها خواهان حضور در بازار ایران هستند، انگیزه تکاپوی کشورهای موسوم به ACD را با هدف مناسبات تجاری و همکاری‌های راهبردی با ایران بیشتر خواهد کرد و این مناسبات را در دومین دهه از هزاره سوم ابعادی جدید خواهد داد.

روحانی و تیمش در جنوب شرق آسیا بدنبال چیست؟
روحانی در این اجلاس اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران، با درک عمیق از اهمیت امنیت و ثبات آسیا، بر این باور است که چالش برانگیز ترین بحران، افراطی گری و خشونتی است که سرتاسر قاره ما را، از توکیو تا دهلی، و از بغداد و دمشق  تا استانبول، درنوردیده است. امنیتِ شرق و غربِ این قاره، از یکدیگر تفکیک ناپذیر است؛ مداخله قدرتهای خارجی در دوسوی این قاره، تهدیدی کلان برای امنیت همه ماست. امروز ایران همچون سدی استوار، در مقابل نفوذ و گسترش افراط‌گرایی و تروریسم ، ایستاده است و بر این امر پای می‌فشارد که مداخله غیر قانونی قدرت‌ها به تداوم این خشونتها و بی رحمی ها دامن خواهد زده. نمی‌توان از امنیت سخن گفت و عزم توسعه یک‌پارچه داشت، ولی نسبت به فجایع تروریستی در عراق و سوریه و بمباران زنان و کودکان بی‌گناه در یمن و ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین بی‌تفاوت ماند. اندیشه آسیایی، سیاست ورزی و گفتگو را عوامل اصلی در حل و فصل خصومت‌ها می داند؛ و مجمع ما در مواجهه با چالش‌های پیش رو باید بر این رویکرد تاکید کند.

پس از توافق تاریخی هسته‌ای، می‌کوشد با مشارکت در زنجیره تولید، توسعه بازارهای جدید، و تامین پایدار انرژی  نقش فعالی در همکاری‌های آسیایی ایفا کند.

ایران، با برخورداری از ظرفیت‌های مهمی چون نیروی انسانی جوان و تحصیلکرده، منابع غنی نفت و گاز، و موقعیت ویژه جغرافیایی؛ دستیابی به رشد اقتصادی به میزان متوسط سالانه 8 درصد را به عنوان هدف میان مدت خود تعیین کرده است.

افزون بر این، جذب سرمایه‌گذاری خارجی، از دیگر اولویت‌های ایران است. در این راستا، ما با دعوت و استقبال از حضور سرمایه‌گذاران آسیایی، زمینه‌های لازم را برای بهره‌مندی مشترک فراهم کرده‌ایم. اقتصاد ایران با توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌های تحمیلی ‌رشد قابل توجهی را در سال های آینده نوید می دهد.

مزیت جغرافیایی، امنیت و سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه، در زمینه‌ خطوط ریلی، هوایی و دریایی، ایران را به مسیری مطمئن، برای کریدورهای بین‌المللی تبدیل کرده و جمهوری اسلامی ایران به دنبال آن است تا نقشی فعال‌تر در شبکه حمل و نقل آسیا - اروپا ایفا نماید؛ و از طریق توسعه ظرفیت‌های خود، به زودی به قطب جدید حمل و نقل هوایی و ریلی در غرب آسیا تبدیل گردد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۵۲:۱۳ دیده شده : ۱۷۵بار نویسنده : admin

فرصت طلایی فرصت طلایی خرداد فرصت طلایی همراه اول فرصت طلایی بورسیه ترکیه فرصت طلایی بارداری فرصت طلایی خرید خودرو فرصت طلایی تحصیل در ترکیه فرصت طلایی نوروز فرصت طلایی چیست فرصت طلایی کنکور فرصت طلایی خرداد ماه فرصت طلایی خرداد معلمان طرح فرصت طلایی خرداد آسیب شناسی فرصت طلایی خرداد فرصت های طلایی نوروز منظور از فرصت طلایی چیست آسیای شرقی آسیای شرقی ماساژ آسیای شرقی کجاست سینمای آسیای شرقی آسياي شرقي کشورهای آسیای شرقی نقشه آسیای شرقی غذاهای آسیای شرقی تورهای آسیای شرقی برجهای آسیای شرقی آسیای جنوب شرقی کجاست كشورهاي آسياي شرقي نقشه آسياي شرقي تور آسياي شرقي آسياي جنوب شرقي انجمن کشورهای آسیای جنوب شرقی اسامی کشورهای آسیای شرقی نام کشورهای آسیای شرقی لیست کشورهای آسیای شرقی پرچم کشورهای آسیای شرقی اسامی کشورهای آسیای جنوب شرقی لیست کشورهای آسیای جنوب شرقی نقشه کشورهای آسیای جنوب شرقی نقشه آسیای جنوب شرقی نقشه کشورهای آسیای شرقی طرز تهیه غذاهای آسیای شرقی غذای آسیای شرقی غذاهای آسیای جنوب شرقی نام برجهای آسیای شرقی Fifa 17 Fifa 17 Release Date Fifa 17 Ratings Fifa 17 Cover Fifa 17 Beta Fifa 17 Career Mode Fifa 17 Trailer Fifa 17 Pre Order Fifa 17 Gameplay Fifa 17 Soundtrack Fif Finance Fif Finance Tangerang Fif Finance Surabaya Fif Finance Jakarta Selatan Fif Finance Malang Fif Finance Jakarta Barat Fif Finance Denpasar Fif Finance Ciledug Fif Finance Jakarta Timur Fif Finance Semarang Fif Meaning Gif Slang Meaning Plead The Fif Meaning Fif Pakistan Fif Pakistan Wiki Fif Pakistan 2015 Fif Pakistan Website Fif Pakistan Video Fif Pakistan Facebook Fif Pakistan 2014 Fif Pakistan Dailymotion Fif Pakistan Official Fif Foundation Pakistan Fif Spektra Fif Spektra Semarang Fif Spektra Malang Fif Spektra Bali Fif Spektra Tangerang Fif Spektra Medan Fif Spektra Bogor Fif Spektra Solo Fif Spektra Denpasar Fif Spektra Jambi Fif Meme Plead The Fif Meme Plead Da Fif Meme Fifi Cooper Fifi Cooper Songs Fifi Cooper Age Fifi Cooper Truth Or Dare Lyrics Fifi Cooper And Emtee Fifi Cooper Ft Emtee Ngeke Lyrics Fifi Cooper Ft Emtee Ngeke Balunge Lyrics Fifi Cooper Biography Fifi Cooper Ft Emtee Kuze Kuse Lyrics Fifi Cooper Car Fif Astra Fif Astra Karir Fif Astra Tb Simatupang Fif Astra Rawamangun Fif Astra Medan Fif Astra Pondok Gede Fif Astra Yogyakarta Fif Astra Makassar Fif Astra Tangerang Fif Astra Pamulang Fifa A17 Fif Surabaya Fif Surabaya Barat Fif Surabaya Jemursari Fif Surabaya Rajawali Fif Surabaya Timur Fif Surabaya Pusat Kredit Fif Surabaya Telp Fif Surabaya Fif Kertajaya Surabaya Pinjaman Fif Surabaya جایگاه ایران در المپیک 2012 جایگاه ایران در المپیک 2016 جایگاه ایران در المپیک جایگاه ایران در المپیک ریو جایگاه ایران در جدول مدال های المپیک لندن جایگاه ایران در پارالمپیک ریو جایگاه ایران در جهان جايگاه ايران در جهان جایگاه ایران در جهان اسلام جایگاه والیبال ایران در جهان جایگاه ارتش ایران در جهان جایگاه علمی ایران در جهان جایگاه نظامی ایران در جهان جایگاه فوتبال ایران در جهان جایگاه ایران در لیگ جهانی والیبال جایگاه اقتصاد ایران در جهان جایگاه ایران در رده بندی فیفا بهترین جایگاه ایران در رده بندی فیفا جایگاه ایران در آخرین رده بندی فیفا جایگاه فوتبال ایران در رده بندی فیفا جایگاه ایران در لیگ جهانی والیبال 2013 جایگاه ایران در لیگ جهانی والیبال 2014 جايگاه ايران در جدول ليگ جهاني واليبال جایگاه ایران در جدول رده بندی لیگ جهانی والیبال جایگاه ایران در جدول لیگ جهانی والیبال جایگاه ایران در خاورمیانه جایگاه ایران در منطقه خاورمیانه جایگاه اقتصادی ایران در خاورمیانه جایگاه سیاسی ایران در خاورمیانه جایگاه علمی ایران در خاورمیانه جایگاه ارتش ایران در خاورمیانه جایگاه ایران خاورمیانه جایگاه ایران در دنیا جایگاه ارتش ایران در دنیا جایگاه اقتصاد ایران در دنیا جایگاه علمی ایران در دنیا جایگاه اقتصادی ایران در دنیا جایگاه دانشگاههای ایران در دنیا جایگاه نیروی هوایی ایران در دنیا منطقه در کنکور چیست سهمیه منطقه در کنکور چیست منطقه 1 در کنکور چیست منطقه کنکور چیست سهمیه مناطق در کنکور چیست منظور از منطقه در کنکور چیست منطقه بندی کنکور چیست رتبه منطقه در کنکور چیست مناطق کنکور چیست منطقه های کنکور چیست؟ منطقه در کنکور منطقه در کنکور سراسری منطقه در کنکور یعنی چی مناطق در کنکور مناطق در کنکور سراسری تاثیر منطقه در کنکور منطقه بندی در کنکور منطقه 3 در کنکور تعیین منطقه در کنکور منطقه در کنکور یعنی چه استخدام در منطقه آزاد ارس استخدام در منطقه ازاد ارس جلفا استخدام در منطقه آزاد ارس 93 آگهی استخدام در منطقه آزاد ارس استخدام در منطقه ی آزاد ارس استخدام منطقه آزاد ارس جلفا استخدامی منطقه ازاد ارس استخدام های منطقه ازاد ارس آگهی استخدام منطقه آزاد ارس استخدام منطقه آزاد تجاری ارس استخدام در منطقه ویژه پارس جنوبی استخدام در منطقه ویژه پارس جنوبی عسلویه استخدام در منطقه ویژه پارس جنوبی در سال 93 استخدام نیرو در منطقه ویژه پارس جنوبی استخدام منطقه ویژه پارس جنوبی استخدام منطقه ویژه پارس جنوبی 93 استخدامی منطقه ویژه پارس جنوبی استخدام منطقه ويژه پارس جنوبي سایت استخدام منطقه ویژه پارس جنوبی استخدامی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی خودرو در منطقه آزاد انزلی خودرو منطقه آزاد انزلی با وام ماشین در منطقه آزاد انزلی قیمت خودرو در منطقه آزاد انزلی خرید خودرو در منطقه آزاد انزلی فروش خودرو در منطقه آزاد انزلی قیمت خودرو در منطقه آزاد انزلی به روز واردات خودرو در منطقه آزاد انزلی قیمت خودرو در منطقه آزاد انزلی سال 93 قیمت خودرو در منطقه آزاد انزلی سال 92 داعش در منطقه داعش در منطقه ساختمان مشهد وضعیت داعش در منطقه اهداف داعش در منطقه نقش داعش در منطقه داعش در کدام منطقه است موقعیت داعش در منطقه نقشه داعش در منطقه اقدامات داعش در منطقه داعش منطقه استخدام در منطقه آزاد بندر انزلی استخدام منطقه آزاد بندر انزلی رتبه در منطقه چیست رتبه منطقه چیست منظور از رتبه در منطقه چیست خودرو در منطقه آزاد ارس ماشین در منطقه آزاد ارس قیمت خودرو در منطقه آزاد ارس فروش خودرو در منطقه آزاد ارس ارزانترین خودرو در منطقه ازاد ارس اجاره خودرو در منطقه آزاد ارس واردات خودرو در منطقه آزاد ارس انواع خودرو در منطقه ازاد ارس خودرو ارزان در منطقه آزاد ارس شرایط خودرو در منطقه آزاد ارس فرصت طلایی آسیای شرقی و بهبود جایگاه ایران در منطقه

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۹۹
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها