freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


زنگ پایان حضور «بان کی مون» در سازمان ملل در حالی نواخته می شود که انتقادات بیشماری به عملکرد وی در این سازمان وارد است.

قاعده بازی« بان‌کی مون»؛ از همکاری سری با اسرائیل تا سرپوشی کشتار برای یک مُشت دلار!به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «بان کی مون» به عنوان هشتمین دبیر کل سازمان ملل متحد از یکم ژانویه 2007 میلادی (یازدهم دی ماه 1385) بر صندلی ریاست دبیرخانه این نهاد بین المللی نشست تا با مدیریت ابزارهای سازمان ملل به رفع چالش‌ها و بحران‌های بین المللی اقدام کند.

اما با اوج گیری بحران های جهانی انتقادها به عملکرد این دبیر کل افزایش یافت و بسیاری از تحلیلگران، مواضع وی در قبال تحولات بین المللی را تابعی از مواضع قدرت های بزرگ ارزیابی کردند.

عملکرد ضعیف سازمان ملل در بحران های یمن و سوریه، حذف نام عربستان از فهرست ناقضان حقوق کودکان، تاثیرپذیری از لابی های قدرت در تصمیم گیری های مهم، گزارش های یکسویه و جانبدارانه از وقایع جهانی، موضع گیری های متناقض بر اساس استانداردهای مبهم یا دوگانه، بی توجهی به بحران هایی چون آوارگی پناهجویان و ... مهمترین محورهای انتقادی درباره عملکرد سازمان ملل در چند سال گذشته بوده است که در این گزارش به آن می پردازیم.

مواضع «بان کی مون» درباره سوریه

ادامه اقدامات تروریست ها در سوریه و حمایت کشورهای عربی و غربی از تروریست ها و سکوت سازمان ملل در قبال اقدامات کشورهای عربی و غربی از دیگر مواضع خصمانه ریاست این سازمان در سال 2013 بود و البته اینگونه رفتارها در  حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه به بهانه هدف قرار دادن تاسیسات هسته ای در سال 2007 هم مشاهده شد.

اما در همان مقطع ، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای، به موضع‌گیری خصمانه دبیر کل سازمان ملل درباره اقدامات تروریست‌ها در سوریه دمشق، واکنش نشان داد و در بیانیه ای با همین مضمون اعلام کرد؛« مواضع بان کی مون به دور از منشور سازمان ملل است. سازمان ملل در دوره بان کی مون از نقش خود در یافتن راهکار عادلانه برای مشکلات بین المللی عاجز مانده است.


کشتار در غزه و اتهام معکوس
 آخرین تجاوز نظامی اسرائیل به نوار غزه به آگوست سال 2014  (تابستان 93) باز می گردد، طی این جنگ 50 روزه بیش از 2 هزار و 200 فلسطینی کشته شدند که 557 نفر آنها کودک بودند. شمار زخمی های این حمله ها بیش از 11 هزار نفر بوده است.

البته بان کی مون با وجود کشتار فلسطینی‌ها در نوار غزه در پی گزارشی در این رابطه، گروه‌های فلسطینی را به انبار کردن سلاح و پرتاب راکت به اسرائیل متهم کرد که با وجو کشتار بی رحمانه اسرائیلی‌ها حیرت آور است.


کشتار یمن و چرخش تاسف بار آقای بان!  آغاز رفتارهای جنون آمیز آل سعود در منطقه و حمله به یمن که منجر به کشته شدن هزاران انسان بیگناه در سال 2015 شد متاسفانه بار دیگر بان کی مون را در سکوتی پر ابهام قرارداد.

البته بان کی مون در جریان حملات رژیم آل سعود به یمن با انتقاد از اقدامات غیرانسانی ائتلاف سعودی در یمن، اعلام داشت که این ائتلاف به دلیل کشتار کودکان بی‌گناه، در لیست سیاه سازمان ملل قرارگرفته است. همچنین در گزارش سازمان ملل آمده است که 785 کودک در یمن بر اثر حملات رژیم عربستان جان خود را از دست دادند که ائتلاف نظامی به رهبری عربستان مسئول 60 درصد از این موارد بوده است. اما این موضع گیری دیری نپایید و سیاست دبیرکل این سازمان چرخشی تاسف بار داشت.

قاعده‌بازی« بان‌کی مون»؛ از همکاری سِری با اسرائیل تا سرپوشی کشتار برای یک مُشت دلار!

عربستان سعودی موفق شد با راهبرد همیشگی خود یعنی "دیپلماسی دلار" و تقدیم 100میلیون دلار به سازمان ملل فقط در مدت 4 روز ، نام خود را از لیست سیاه کشورهایی که دست به کشتار کودکان می‌زنند، خارج کند.

دیپلماسی دلار این بار توانست روح تاسیس سازمان ملل را که مدعی پاسداشت آزادگی و برابری و اخلاق مداری است مخدوش کند و به این ترتیب در بیانیه ای مجدد بان کی مون دبیرکل سازمان ملل از حذف نام عربستان از این لیست خبر داد.

به این ترتیب، نام سعودی‌ها تنها برای 4 روز به‌خاطر کشتار کودکان یمنی در لیست سیاه سازمان ملل قرار داشت.

استفان دوجاریک، سخنگوی بان کی مون، در توضیح این اقدام اعلام کرد: «دبیر کل که در انتظار یافته‌های بررسی مجدد است، فعلاً نام ائتلاف سعودی را از ضمیمه گزارشِ یمن حذف کرده است.» تا از این طریق سیاست های پشت پرده سازمان ملل در زمان ریاست بان کی مون بیش از پیش ملموس شود.

قاعده‌بازی« بان‌کی مون»؛ از همکاری سِری با اسرائیل تا سرپوشی کشتار برای یک مُشت دلار!

تاثیرآشکار لابی های قدرت بر تصمیم های دبیر کل

 هانی زاده، کارشناس مسایل بین الملل درباره عملکرد بان کی مون در مقام دبیری سازمان ملل گفت: آقای بان کی مون ضعیف ترین دبیرکل سازمان ملل متحد در طول 6 دهه گذشته است. امسال آخرین سال دبیرکلی بان کی مون است و عملکرد ایشان طی ماه های اخیر ثابت کرد که زیر تاثیر لابی صهیونیستی و پترو دلارهای سعودی است.

وی با اشاره به این موضوع که بان کی مون در 10 سال گذشته کارنامه پرچالشی از خود باقی گذاشت، اظهار کرد: قرار دادن نام عربستان در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودک و حذف فوری نام این کشور از این فهرست، اشتباه بزرگ بان کی مون بود که ثابت کرد وی اراده لازم برای تصمیم گیری های بزرگ را ندارد. همچنین، سکوت دبیر کل سازمان ملل در خصوص کشتارهای رژیم آل سعود در یمن، کشتارهای رژیم صهیونیستی در فلسطین و دخالت های آشکار در مسایلی که به حوزه سازمان ملل ارتباطی ندارد، همگی حکایت از این موضوع دارد که آقای بان کی مون زیر تاثیر بازیگران و قدرت های منطقه ای و فرا منطقه ای عمل می کند.

واکنش به فاجعه منا

واکنش در قبال فاجعه منا سازمان ملل را در آزمون بزرگ دیگری قرار داد. درپی فاجعه منا و بی تدبیری رژیم عربستان هزاران نفر از مسلمان جهان کشته شدند که این مسئله باعث به راه افتادن موجی از انتقادها از مقامات سعودی در نحوۀ مدیریت مناسک حج گردید. سازمان ملل تنها در قبال این موضوع ابراز ناراحتی کرد و با پیام تسلیتی به خانواده های قربانیان، تعبیری جدیدی از دفاع حقوق بشر ارائه داد.

قاعده بازی« بان‌کی مون»؛ از همکاری سری با اسرائیل تا سرپوشی کشتار برای یک مُشت دلار!

بازی با  مفهوم حقوق بشر سیاست‌های منفعلانه دبیرکل کره‌ای سازمان ملل ادامه داشت و حتی سازمان تحت نظر وی دستی در گزارشات غرض ورزانه درباره حقوق بشر داشت. گزارشاتی که  به اعتقاد بسیاری از کارشناسان کاملا جهت دار تهیه می شوند. نمونه این مسئله گزارش اخیر این سازمان علیه جمهوری اسلامی با مخوضوع حقوق بشر است که قاسمی،سخنگوی وزارت امور خارجه درباره آن تاکید می‌کند: چنین  گزارش‌هایی اصولا و بطور ماهیتی  ایرادات مبنایی دارند و به همین دلیل از نگاه جمهوری اسلامی ایران فاقد اعتبار می‌باشند.

همکاری سِری «بان کی مون» با رژیم صهیونیستی و آمریکا

اسناد منتشر شده توسط سایت افشاگر ویکی لیکس نشان می دهد دبیرکل سازمان ملل متحد برای جلوگیری از اقدام شورای امنیت علیه رژیم صهیونیسستی با این رژیم همکاری های سری داشته است.

قاعده بازی« بان‌کی مون»؛ از همکاری سری با اسرائیل تا سرپوشی کشتار براییک مُشت دلار!
توافق دوگانه اما مسیر منفعلانه بان کی مون نه تنها به موارد برشمرده شده منتهی می‌شود که به اعتقاد برخی وی حتی در روند توافق هسته ای ایران و 5+1 سیاست دوگانه‌ای را پیگیری می‌کرد.

هانی زاده در همین زمینه می گوید: درباره پرونده هسته ای ایران و سند برجام طبیعی است که آقای بان کی مون موضع گیری داشته باشد، اما دبیر کل سازمان ملل مواضع ضد و نقیضی در این مورد دارد. در گزارش قبلی بان کی مون، ایران متهم شده بود که به تعهدات برجام عمل نکرده است و در گزارش جدید هم موضوع موشکی ایران به پرونده هسته ای ربط داده شده است که این مساله در حوزه اختیارهای دبیرکل سازمان ملل نیست و نشان می دهد که ایشان اشراف کاملی بر سند برجام ندارد.

قاعده‌بازی« بان‌کی مون»؛ از همکاری سِری با اسرائیل تا سرپوشی کشتار برای یک مُشت دلار!

محمد جواد جمالی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دررابطه مواضع بان کی مون مبنی بر موضوع موشکی ایران در پرونده هسته ای ایران می گوید: متاسفانه دبیر کل سازمان ملل همواره آلت دست اعضای دائمی شورای امنیت به ویژه آمریکا است.
قاعده بازی« بان‌کی مون»؛ از همکاری سری با اسرائیل تا سرپوشی کشتار برای یک مُشت دلار!

با همه این تفاسیر، سکوت و در مواردی وارونه جلوه دادن حقایق از سوی بان کی مون نشان می‌دهد که دبیر کل سازمان ملل در ۱۰ سال گذشته تنها ابزاری در دست قدرت های بزرگ بوده است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۵۲:۲۳ دیده شده : ۱۷۸بار نویسنده : admin

با اسرائیل سر جنگ نداریم ما با اسرائیل سر جنگ نداریم ما با اسرائيل سر جنگ نداريم هاشمی با اسرائیل سر جنگ نداریم هاشمی رفسنجانی ما با اسرائیل سر جنگ نداریم هاشمی ما با اسراییل سر جنگ نداریم جنگ با اسرائیل جنگ اسرائیل با ایران جنگ اسرائیل با حماس جنگ اسرائیل با اعراب جنگ اسرائیل با غزه جنگ اسرائیل با فلسطین جنگ اسرائیل با لبنان جنگ اسرائیل با سوریه جنگ اسرائيل با ايران انیمیشن جنگ با اسرائیل با ارتش اسرائیل می مانم مبارزه با اسرائیل عاشق مبارزه با اسرائیل عاشقان مبارزه با اسرائیل من عاشق مبارزه با اسرائیل هستم ما عاشق مبارزه با اسرائیل هستیم مقابله با اسرائیل کمپین مبارزه با اسرائیل جنبش مبارزه با اسرائیل من عاشق مبارزه با اسرائیلم من عاشق مبارزه با اسرائیل حق با اسرائیل است حق با اسرائیل است یا فلسطین حق با فلسطین است یا اسرائیل ارتباط با اسرائیل ارتباط با اسرائيل ارتباط داعش با اسرائیل ارتباط اسرائیل با اجنه ارتباط بارسلونا با اسرائیل ارتباط عربستان با اسرائیل شواهد ارتباط اسرائیل با فراماسونری ارتباط احمدی نژاد با اسرائیل آشنایی با اسرائیل آشنایی با کشور اسرائیل آشنایی با ارتش اسرائیل رابطه با اسرائیل رابطه اسرائیل با داعش روابط ایران با اسرائیل رابطه اسرائیل با روسیه رابطه آذربایجان با اسرائیل روابط شاه با اسرائیل روابط ترکیه با اسرائیل رابطه اسرائیل با عربستان رابطه اسرائیل با کردستان عراق رابطه بارسلونا با اسرائیل تماس با اسرائیل همکاری با اسرائیل همکاری ایران با اسرائیل همکاری مسی با اسرائیل یک مشت پر عقاب قسمت 12 یک مشت دروغ یک مشت دروغ گلشیفته فراهانی يك مشت دروغ یک مشت دروغ+دانلود یک مشت دروغ بازیگران یک مشت دروغ و توهم فيلم يك مشت دروغ دانلودفیلم یک مشت دروغ داستان فیلم یک مشت دروغ نقد فیلم یک مشت دروغ یک مشت پر عقاب یک مشت پر عقاب بازیگران يک مشت پر عقاب یک مشت پر عقاب+دانلود یک مشت پر عقاب آپارات یک مشت پر عقاب داستان یک مشت پر عقاب ویکی پدیا یک مشت پر عقاب ویکی فیلم یک مشت پر عقاب یک مشت دلار یک مشت دلار دانلود يك مشت دلار به خاطر یک مشت دلار بخاطر يك مشت دلار بخاطر یک مشت دلار بیشتر برای یک مشت دلار بیشتر بازیگر یک مشت دلار دانلودفیلم یک مشت دلار فیلم بخاطر یک مشت دلار یک مشت گدای عرب از راه رسیدند یک مشت گدای عرب از راه رسیدن يك مشت گدای عرب از راه رسيدند يک مشت گدای عرب از راه یک مشت گدای عرب از راه يك مشت گداي عرب یک مشت گدای عرب از شعر یک مشت گدای عرب شعر یک مشت گدای عرب از راه رسیدند یک مشت تمشک یک مشت تمشک سیلونه کتاب یک مشت تمشک نقد یک مشت تمشک نویسنده یک مشت تمشک دانلود کتاب یک مشت تمشک رمان یک مشت تمشک دانلود یک مشت تمشک دانلود رایگان یک مشت تمشک نقد کتاب یک مشت تمشک یک مشت یادداشت يك مشت يادداشت یک مشت نور سرد يك مشت نور سرد یک مشت نور سرد از کیست نویسنده یک مشت نور سرد دفتر شعر یک مشت نور سرد دفتر شعر یک مشت نور سرد از کیست یک مشت خاک یک مشت خاک مجاز یک مشت خاکستر محرمانه عکس یک مشت خاک یک مشت از خاک مجاز آلبوم یک مشت خاک وبلاگ یک مشت خاک خبر یک مشت خاک ایسنا سریال یک مشت پر عقاب بازیگران بازیگران فیلم یک مشت پر عقاب اسامی بازیگران سریال یک مشت پر عقاب اسامی بازیگران یک مشت پر عقاب نام بازیگران سریال یک مشت پر عقاب دلار کانادا دلار کانادا به تومان دلار کانادا ریال دلار کانادا در تورنتو دلار کانادا حواله دلار کانادا به پول ایران دلار کانادا به دلار امریکا دلار کانادا به ریال ایران دلار کانادا بانک مرکزی دلار کانادا مثقال دلار استرالیا دلار استرالیا به افغانی دلار استرالیا به تومان دلار استرالیا در بازار تهران دلار استرالیا قیمت دلار استرالیا به ایران دلار استرالیا به پول ایران دلار استرالیا صرافی سفیر دلار استرالیا به دلار امریکا دلار به تومان صرف دلار به تومان دلار به ریال ایران دلار به ریال عربستان دلار به ريال ايران دلار به ریال عمان تبدیل دلار به تومان دلار كانادا به تومان قیمت دلار به تومان ایران دلار دولتی دلار دولتی برای مسافران دلار دولتی برای دانشجویان دلار دولتی برای سفر دلار دولتی برای سفر به ترکیه دلار دولتی دانشجویی دلار دولتی برای مسافران کربلا دلار دولتی بانک مرکزی دلار دولتی سفر زمینی دلار دولتی امروز دلار آمریکا دلار آمریکا به کانادا دلار آمریکا قیمت روز دلار آمریکا به ریال دلار آمریکا در بازار آزاد دلار آمریکا ویکی پدیا دلار آمریکا در بازار دلار آمریکا علیه شیعه دلار آمریکا و فراماسونری دلار آمریکا به لیر ترکیه دلار آمريكا دلار امریکا به تومان دلار آزاد دلار آزاد لحظه ای دلار آزاد امروز دلار آزاد بازار تهران دلار آزاد در ایران دلار آزاد قیمت روز دلار آزاد در بازار تهران دلار آزاد نرخ دلار آزاد در بازار دلار آزاد آنلاین نرخ دلار استرالیا به افغانی نرخ دلار استراليا به افغاني قيمت دلار استراليا به افغاني نرخ دلار کانادا به تومان تبديل دلار كانادا به ريال نرخ دلار کانادا به ریال دلار کانادا به ریال قیمت دلار کانادا به تومان دلار هنگ کنگ دلار هنگ کنگ در بازار دلار هنگ کنگ امروز دلار هنگ کنگ صرافی تبدیل دلار هنگ کنگ به تومان قیمت دلار هنگ کنگ در بازار تبدیل دلار هنگ کنگ به ریال ارزش دلار هنگ کنگ قيمت دلار هنگ کنگ قیمت دلار هنگ کنگ در بازار آزاد یک مشت گدای عرب قاعده‌بازی« بان‌کی مون»؛ از همکاری سِری با اسرائیل تا سرپوشی کشتار برای یک مُشت دلار!

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۶۲
  • تعداد حاضران : ۲۶۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها