freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بسیاری از افراد علاقه دارند که کارهای هیجان‌انگیز انجام دهند، فارغ از این‌که آن فعالیت در نظر دیگران چقدر ترسناک یا خطرناک باشد.

اگر درباره اسکی بر روی یک سطح شیب‌دار در کوه بشنوید آیا آن کار را انجام می‌دهید؟ آیا گشت‌وگذار در شهری ناشناخته‌ای که مردمش به زبان دیگری سخن می‌گویند برای شما هیجان‌انگیز است؟ آیا از کارهای تکراری هرروزه خودتان خسته شده‌اید؟

پس احتمالاً در آزمایشی که روانشناسان به‌اصطلاح «هیجان خواهی» (sensation-seeking) می‌گویند نمره بالایی کسب خواهید کرد.

جین جوزف، استاد دپارتمان علوم اعصاب در دانشگاه کارولینای جنوبی دراین‌باره می‌گوید: «در کل این رفتار به فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که شخص در جست‌وجوی انجام کارهایی است که در ازای انجام آن پاداشی دریافت کند. فارغ از نوع ریسکی که برای انجام آن متحمل می‌شود.»

به زبانی دیگر، او می‌گوید که موضوع درباره ریسک نیست. بلکه در مورد پاداش است. پاداشی که خواستنش بر ریسک انجام آن برتری دارد.

در اینجا ۱۶ موردی را ذکر کرده‌ایم که در بین افراد ریسک‌پذیر مشترک است.

۱- همه افراد در طیفی از این هیجان‌طلبی قرار می‌گیرند؛ اما بعضی بیشتر از دیگران ریسک‌ها را تا حدی به خاطر پاداش نادیده می‌گیرند تا حدی که گویا بیشتر مجذوب ریسک هستند تا خودِ پاداش.

risk

۲-این موارد ۴ زیرمجموعه از هیجان‌طلبی است: طالب تجربه (خواستن حس جدید یا تجربه‌ی ذهنی)، ماجراجویی، عدم تحمل ملالت و مهارگسیختگی (مانند لذت بردن از مهمانی‌های ماجراجویانه)

۳-تمام فعالیت‌های هیجان طلبانه خطرناک نیستند (و تمام کسانی که ریسک‌پذیر هستند چنین ویژگی‌های شخصیتی ندارند)

۴-افراد جوان معمولاً نمره بیشتری درزمینه‌ی هیجان‌طلبی نسبت به افراد سن بالاتر کسب می‌کنند.

۵- و مردان به‌طورکلی نمره بالاتری در این زمینه نسبت به زنان کسب می‌کنند.

risk

۶- ما نمی‌دانیم میزان هیجان‌طلبی در افراد چقدر شایع است اما «جوزف» می‌گوید که پیدا کردن این افراد در محیط دانشگاه‌ها و کالج‌ها چندان سخت نیست.

۷- روانشناسانی مانند «جوزف» در این زمینه علاقه دارند که تحقیق کنند چون به گفته آن‌ها یکی از قوی‌ترین شاخص‌ها برای پیشگویی میزان مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی است.

۸- این موضوع وقتی مشکل‌ساز می‌شود که هیجان‌طلبی با ضرورت منفی (negative urgency) ترکیب شود. این اصطلاحی برای توضیح رفتاری از مردم است که اعمال غیرقابل‌پیش‌بینی در مواجه با اقدامات منفی انجام می‌دهند.

risk

۹- اسکن مغز افرادی که میزان هیجان‌طلبی زیادی دارند در هنگام آزمایش شبیه‌سازی کمتر جواب‌گو هستند. شاید به همین دلیل باشد که آن‌ها به دنبال تجربیات دست‌اول به‌جای شبیه‌سازی هستند.

۱۰-هیجان‌طلبان بیشتر به سفرهای ماجراجویانه و ورزش‌های افراطی علاقه‌مند هستند.

risk

۱۱- همچنین آن‌ها کمتر به سمت عقاید مرسوم مذهبی گرایش دارند.

۱۲- این افراد در آزمایش‌هایی همچون تست دارو، هیپنوتیزم یا اختلالات احساسی،  بیشتر شرکت می‌کنند.

risk

۱۳- افراد با نمره بالا در این زمینه معمولاً گرایش به شغل‌هایی دارند که همراه با خطر باشد.

risk

۱۴- کارآفرین‌ها معمولاً افرادی هستند که در این آزمایش نمره بالایی کسب می‌کنند.

۱۵- «جوزف» بر این عقیده است که بالا بودن میزان وظیفه‌شناسی باعث می‌شود به بعضی از افراد هیجان‌طلب درزمینه‌ی تعدیل درجه ریسک اقدامات خود کمک کند.

۱۶- این روانشناس امیدوار است که روزی برسد تا پژوهش‌ها راهی را پیشنهاد بدهند که به افرادی با این ویژگی‌ها کمک کنیم تا بتوانند به سمت ریسک‌های کمتر خطرناک ولی با پاداش بیشتر بروند.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲:۱۹ دیده شده : ۸۷بار نویسنده : admin

افرادی که لاغر شدند عکس افرادی که لاغر شدند خاطرات افرادی که لاغر شدند افراد چاقی که لاغر شدند افراد چاقي كه لاغر شدند افراد چاق که لاغر شدند افراد مشهوری که لاغر شدند تجربیات کسانی که لاغر شدند افرادی که با رژیم لاغر شدند داستان کسانی که لاغر شدند افرادی که یک بیضه دارند مشکلات افرادی که یک بیضه دارند افرادی که چشم برزخی داشتند کسانی که چشم برزخی داشتند افرادی که لاغر کردند عکس افرادی که لاغر کردند افراد چاقی که لاغر کردند عکس کسانی که لاغر کردند افرادی که چشم برزخی دارند کسانی که چشم برزخی دارند اسامی کسانی که چشم برزخی دارند اسامی افرادی که چشم برزخی دارند عکس کسانی که چشم برزخی دارند نام کسانی که چشم برزخی دارند افرادی که مسلمان شدند کسانی که مسلمان شدند افرادی که تازه مسلمان شدند اولین افرادی که مسلمان شدند افراد مشهوری که مسلمان شدند افراد معروفی که مسلمان شدند افراد مهمی که مسلمان شدند افراد سرشناسی که مسلمان شدند اولین کسانی که مسلمان شدند داستان کسانی که مسلمان شدند افرادی که زنده شدند کسانی که زنده شدند افرادی که دوباره زنده شدند کسانی که دوباره زنده شدند افرادی که مردند و زنده شدند خاطرات کسانی که زنده شدند داستان کسانی که زنده شدند افرادی که بعد از مرگ زنده شدند افرادی که پس از مرگ زنده شدند افرادی که مردند و دوباره زنده شدند افرادي كه لاغر شده اند کسانی که لاغر شده اند عکس افرادی که لاغر شده اند افراد چاقی که لاغر شده اند افراد چاق که لاغر شده اند افراد چاقي كه لاغر شده اند عکس کسانی که لاغر شده اند تصاویر کسانی که لاغر شده اند تجربه کسانی که لاغر شده اند داستان کسانی که لاغر شده اند افرادی که یک کلیه دارند کسانی که یک کلیه دارند افرادی که مادرزادی یک کلیه دارند مشکلات کسانی که یک کلیه دارند کسانی که مادرزادی یک کلیه دارند روزه برای کسانی که یک کلیه دارند تغذیه افرادی که یک کلیه دارند رژیم غذایی افرادی که یک کلیه دارند کسانی که فقط یک کلیه دارند رژیم غذایی برای افرادی که یک کلیه دارند ریسک پذیری ریسک پذیری چیست ریسک پذیری به انگلیسی ریسک پذیری مدیران ریسک پذیری شرکت ریسک پذیری بانک ریسک پذیری در مدیریت ریسک پذیری Pdf ریسک پذیری بانکها ریسک پذیری در کارآفرینی ریسک پذیر ریسک پذیر بودن ریسک پذیر به انگلیسی ریسک پذیری مدیریت پرسشنامه ریسک پذیری مدیران مقاله ریسک پذیری مدیران تعریف ریسک پذیری شرکت ریسک پذیری بانکی ریسک پذیری مدیریتی در آن نفس که بمیرم در آن نفس که بمیرم ستار در آن نفس که بمیرم سید خلیل در آن نفس که بمیرم Mp3 در آن نفس که بمیرم در آرزوی تو باشم ستار آواز در آن نفس که بمیرم در آرزوی تو باشم در آن نفس که بمیرم در آرزوی تو باش آهنگ در آن نفس که بمیرم در آن نفس که بمیرم در آرزوی تو در آن نفس که بمیرم درآرزوی تو باشم Mp3 در آن شب سرد پاییز در آن شب سرد پاییزی آهنگ درآن شب سرد پاییز دانلود درآن شب سرد پاییز دانلود آهنگ درآن شب سرد پاییز افرادی که لاغر شده اند ۱۶ موردی که افراد ریسک‌ پذیر در آن مشترک هستند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۸۸
  • تعداد حاضران : ۱۷۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها