freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از عصرایران، برخی از بهترین روش ها برای زیر کنترل داشتن دیابت شامل ترک سیگار، مراجعه مرتب به یک متخصص تغذیه، بررسی گاه به گاه شرایط پاها، حفظ یک سبک زندگی فعال، توجه به سلامت چشم ها، دنبال کردن فعالیت های ورزشی، مصرف وعده های غذایی کم حجم‌تر، افزایش مصرف فیبر و بسیاری موارد دیگر می شوند.

به رغم این واقعیت که دیابت یک بیماری فراگیر مدرن محسوب می شود و میلیون ها نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهد، هیچ درمانی برای آن وجود ندارد و بر همین اساس پس از ابتلا به این بیماری مدیریت درست آن ضروری است.

دیابت تغییری اساسی در زندگی شخصی فرد ایجاد می کند و در همین راستا، تلاش و کوشش برای حفظ کیفیت بالای زندگی نیاز است. انجام این کار به طور کامل امکان پذیر است اما درک این که دیابت چه می تواند انجام دهد، برای زیر کنترل داشتن آن چه کاری باید انجام دهید، و کدام انتخاب های سبک زندگی و رژیم غذایی باید مد نظر قرار بگیرند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

عوارض جانبی دیابت همه چیز از قدرت بینایی و التهاب مفاصل تا سلامت کلیه و فرآیند گوارش را تحت تاثیر قرار می دهند. از این رو، اجرای یک طرح سبک زندگی جامع بسیار مهم است. در ادامه قصد داریم برخی از بهترین روش های موثر در زیر کنترل نگه داشتن دیابت و جلوگیری از هر گونه تاثیر منفی بیشتر بر زندگی فرد را ارائه کنیم.

ترک سیگار

اگرچه موقعیت های استرس زا به طور معمول موجب می شوند تا مردم بیشتر سیگار بکشند، اما این کار برای بیماران مبتلا به دیابت، به ویژه دیابت نوع 2، بسیار مضر است. سیگار کشیدن موجب تنگی رگ های خونی می شود که گردش خون خوب به اندام ها را محدود می سازد. افزون بر این، مطالعات صورت گرفته در زمینه سیگار کشیدن نشان داده اند که این کار مقاومت به انسولین را افزایش می دهد و دقیقا مخالف آن چیزی است که برای بیماران مبتلا به دیابت خوب است.

دنبال کردن الگوهای ورزشی

شاید فکر کنید از رژیم ورزشی خوب و پایداری برخوردار هستید، اما یادداشت برداری درباره عادات ورزشی برای چند هفته به شکل گیری یک گزارش و سابقه ملموس برای کمک به ایجاد تغییرات جسمانی در سبک زندگی که به واقع به آن نیاز دارید، منجر خواهد شد.

کنار گذاشتن فست فود

پختن غذا در خانه بهترین انتخاب برای بیماران مبتلا به دیابت است. این بیماران باید خوردن فست فودها یا صرف غذا در رستوران را کنار بگذارند تا بر میزان شکر، نمک، و کالری دریافتی از وعده های غذایی خود نظارت داشته باشند. این مساله برای حفظ قند خون متعادل در این بیماران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فست فود می تواند حاوی نمک زیادی باشد و مطالعات جدید نشان داده اند که مصرف یک رژیم غذایی با نمک بالا خطر بیماری های قلبی و عروقی را در بیماران مبتلا به دیابت افزایش می دهد. همچنین، فست فود حاوی چربی های اشباع و کالری های پنهان است که به چاقی منجر می شود. درست کردن وعده های غذایی در خانه از نظر اقتصادی و صرفه جویی پول نیز انتخاب بهتری است.

بررسی شرایط بینایی

دیابت می تواند به طور جدی سلامت بینایی بیمار را تحت تاثیر قرار دهد و نابینایی یکی از جدی‌ترین عوارض جانبی و از جمله شایع‌ترین عوارض جانبی دیابت بلند مدت است. بر همین اساس، بیماران مبتلا به دیابت باید به طور مرتب با مراجعه به چشم پزشک شرایط بینایی خود را زیر نظر داشته باشند که شاید بهترین روش برای پیشگیری از بروز رتینوپاتی (اختلالا شبکیه) باشد، در شرایطی که تاثیر دیابت بر سیستم های محیطی فرد به عنوان شاخصی از این که تا چه اندازه در رسیدگی و مدیریت بیماری موفق عمل کرده است نیز اندازه گیری می شود.

کاهش نوشیدن قهوه

ایجاد تغییر در روال فعالیت های صبحگاهی در نگاه نخست شاید چیز کوچکی به نظر برسد، اما می تواند تاثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی یک بیمار مبتلا به دیابت داشته باشد. فنجان های قهوه جذاب در کافی شاپ ها اغلب حاوی شکر فراوان هستند که می تواند نوسانات انسولین و گلوکز در بدن را موجب شود. بهتر است با استفاده از یک ماگ مسافرتی قهوه را در خانه درست کرده تا بر میزان شکر مصرفی هنگام آغاز روز کنترل داشته باشید.

فعال باقی بمانید

فعال بودن شاید روشن‌ترین انتخاب سبک زندگی برای بیماران مبتلا به دیابت باشد. دیابت جریان خون به اندام های بدن را کند می کند و یک سبک زندگی کم تحرک و چاقی می تواند شرایط آن را وخیم‌تر سازد. حفظ یک سبک زندگی فعال شما را در فرم بهتری نگه خواهد داشت، سوخت و ساز بدن را بهبود می بخشد، و فرآیندهای جذب انسولین را افزایش می دهد و از این رو، آثار دیابت را کمتر احساس خواهید کرد.

استفاده از یک گام شمار

همانند ردیابی عادات ورزشی برای بررسی و تنظیم آنها به درستی، استفاده از یک گام شمار تصویر روشنی از این که در طول روز چه میزان حرکت می کنید، ارائه می کند. اگر آمار و ارقام شما بسیار پایین است، این کار می تواند انگیزه بیشتری برای پیاده روی، استفاده از پله یا دویدن پس از ساعات کاری را ایجاد کند که همگی به بهبود تصویر کلی سلامت شما کمک می کنند.

مصرف میوه ها وسبزیجات جدید

بدن هر فردی به شیوه ای متفاوت به مواد غذایی مختلف واکنش نشان می دهد و این مساله به طور ویژه درباره میوه ها و سبزیجات که از عناصر غذایی مهم برای بیماران مبتلا به دیابت محسوب می شوند، درست است. پس از مصرف میوه ها و سبزیجات جدید می توانید قند خون خود را بررسی کرده و دریابید بدن چگونه به این انتخاب های غذایی جدید واکنش نشان می دهد. بر همین اساس، شما می توانید یک برنامه غذایی که مفیدتر است و به حفظ پایدار سطوح قند خون کمک می کند را تهیه کنید.

افزایش مصرف فیبر

فیبر بخشی اساسی و ضروری از یک رژیم غذایی دیابتی است. فیبر نامحلول به انجام روان فرآیند های گوارشی و تسهیل جذب مواد مغذی کمک می کند، در شرایطی که فیبر محلول می تواند سطوح کلسترول خون را کاهش داده و مدیریت گلوکز خون را بهبود ببخشد. از این رو، هر دو نوع فیبر باید به رژیم غذایی روزانه افراد مبتلا به دیابت اضافه شوند و مقدار بین 25 تا 40 گرم در روز توصیه شده است. فیبر احساس سیری در فرد ایجاد می کند و از این رو احتمال کمتری دارد تا هوس خوردن تنقلات و میان وعده هایی سرشار از قندهای ناسالم و خطرناک را تجربه کنید.

آدامس جویدن

آدامس جویدن دهان شما را مشغول نگه می دارد و گرسنگی را فرو می نشاند. از نظر روانی، عمل جویدن آدامس می تواند هوس و تمایل ما به غذا خوردن را کاهش دهد، اما باید از آدامس های بدون قند استفاده کنید، اگرچه ممکن است برخی از شیرین کننده های مصنوعی در این آدامس ها تاثیر منفی بر دستگاه گوارش شما داشته باشند.

استفاده از بشقاب های کوچک‌تر

یکی دیگر از ترفندهای روانی به منظور آماده کردن وعده های غذایی توسط افراد مبتلا به دیابت استفاده از بشقاب های کوچک‌تر است. از این طریق، کنترل خود بر حجم غذا را حفظ کرده و درک بهتری از سطوح کالری و قند دریافتی خواهید داشت.

انجام پژوهش

پیش از آن که به یک رستوران بروید یا محصولات جدیدی را به فهرست خرید خود اضافه کنید، با اختصاص اندکی زمان درباره آنها پژوهش کنید. از این طریق می توانید با گزینه های مخصوص افراد مبتلا به دیابت که در یک رستوران ارائه می شوند و یا این که در یک فروشگاه مواد غذایی از چه محصولاتی باید دوری کنید، بیشتر آشنا می شوید.

آزمایش قند خون به طور مرتب

بسیاری از بیماران مبتلا به دیابت برنامه ای را برای بررسی قند خون تعیین می کنند، اما اغلب این کار را پیش یا پس از وعده های غذایی انجام می دهند. با گسترش آزمایش ها در طول روز می توانید تصویر بهتری از واکنش های بدن خود به غذا و میزان جذب گلوکز داشته باشید و بر همین اساس سبک زندگی خود را به درستی تنظیم کنید.

بررسی شرایط پاها

مشکلات مربوط به گردش خون در اندام ها، به ویژه پاها، در میان بیماران مبتلا به دیابت شایع است. این می تواند به بی حسی منجر شود و از این رو متوجه بریدگی ها و خراش ها نشوید. این نوع از آسیب عصبی جزئی می تواند خطرناک باشد و به عفونت یا مسائل جدی‌تر پا منجر شود که گاهی اوقات حتی نیاز به قطع عضو نیز وجود دارد. شرایط پاهای خود را هر روز بررسی کنید و درباره تغییرات آشکار در حس یا گردش خون یادداشت برداری کنید. در مراجعه بعدی به پزشک این یادداشت ها را با وی به اشتراک بگذارید.

مصرف وعده های غذایی کوچک‌تر

با گسترش وعده هایی غذایی خود به 5 یا 6 وعده در روز به جای سه وعده غذایی بزرگ در زمان های معین، بدن شما در زمینه فرآیندهای گوارشی فعال باقی می ماند که حساسیت به انسولین را افزایش می دهد. افزون بر این، مواجهه با افزایش و کاهش شدید قند خون در صورت گسترش دریافت کالری و قند در طول روز کمتر پیش می آید. مراجعه به یک کارشناس تغذیه روشی ایده آل برای تنظیم یک برنامه غذایی و سفارشی سازی آن بر اساس نیازهای ویژه شما محسوب می شود. پژوهش های جدید نشان داده اند که یک صبحانه پر انرژی و شامی کم انرژی می تواند به کاهش هایپرگلیسمی (افزایش قند خون) در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲:۱۳ دیده شده : ۶۲بار نویسنده : admin

کنترل دیابت کنترل دیابت با داروهای گیاهی کنترل دیابت بارداری کنترل دیابت نوع دو کنترل دیابت در بارداری کنترل دیابت نوع 2 کنترل دیابت بارداری با تغذیه کنترل دیابت نوع 1 کنترل دیابت بدون دارو کنترل دیابت با انسولین درمان دیابت با داروهای گیاهی درمان دیابت با داروی گیاهی درمان ديابت با داروهاي گياهي درمان+ديابت+با+گياهان+دارويي درمان دیابت با گیاهان داروی کنترل دیابت با گیاهان دارویی راههای درمان دیابت با داروهای گیاهی درمان قطعی دیابت با داروهای گیاهی درمان دیابت بارداری با داروهای گیاهی کنترل دیابت بارداری در طب سنتی کنترل دیابت بارداری بعد از زایمان کنترل دیابت بارداری با طب سنتی کنترل دیابت بارداری با رژیم كنترل ديابت بارداري راههای کنترل دیابت بارداری روش کنترل دیابت بارداری کنترل دیابت نوع دوم درمان دیابت نوع دو درمان ديابت نوع دو درمان ديابت نوع دوم درمان دیابت نوع دو با جراحی درمان قطعی دیابت نوع دو درمان گیاهی دیابت نوع دوم درمان قطعی دیابت نوع دوم درمان گیاهی دیابت نوع دو كنترل ديابت در بارداري کنترل دیابت در دوران بارداری راههای کنترل دیابت در بارداری كنترل ديابت نوع 2 درمان دیابت نوع 2 درمان ديابت نوع 2 درمان دیابت نوع 2 با طب سنتی درمان دیابت نوع 2 در طب سنتی درمان دیابت نوع 2 در ترکیه درمان دیابت نوع 2 طب سنتی راههای کنترل دیابت نوع 2 درمان قطعی دیابت نوع 2 درمان دیابت بارداری با تغذیه درمان دیابت نوع 1 درمان ديابت نوع 1 درمان دیابت نوع 1 در ایران درمان دیابت نوع 1 در ژاپن درمان دیابت نوع 1 در کودکان درمان دیابت نوع 1 در طب سنتی درمان دیابت نوع 1 در ترکیه درمان دیابت نوع 1 با طب سوزنی درمان دیابت نوع 1 با سلولهای بنیادی درمان دیابت بدون دارو درمان دیابت بدون مصرف دارو درمان دیابت با انسولین درمان دیابت بارداری با انسولین کتابچه درمان دیابت با انسولین خرید ماشین با ۱۵ میلیون روش دانلود از یوتیوب روش دانلود از یوتیوب با دانلود منیجر روش دانلود از یوتیوب در اندروید روش دانلود از یوتیوب با موبایل روش دانلود از یوتیوب بدون نرم افزار روش دانلود از یوتیوب با گوگل کروم روش دانلود از یوتیوب با ای دی ام روش هک کردن تلگرام روش هك كردن تلگرام روش حذف اکانت تلگرام آموزش حذف اکانت تلگرام نحوه حذف اکانت تلگرام طریقه حذف اکانت تلگرام نحوه حذف اكانت تلگرام آموزش حذف اكانت تلگرام روش حذف کامل اکانت تلگرام نحوه ی حذف اکانت تلگرام نحوه حذف اکانت در تلگرام طریقه حذف اکانت در تلگرام روش تحقیق روش تحقیق چیست روش تحقیق کیفی روش تحقیق توصیفی تحلیلی روش تحقیق در علوم اجتماعی روش تحقیق توصیفی روش تحقیق کمی روش تحقیق همبستگی روش تحقیق کتابخانه ای روش تحقیق در معماری روش بازی پوکمون روش استفاده از کاندوم روش استفاده از کاندوم زنانه روش استفاده از کاندوم زنانه به صورت تصویری روش استفاده از کاندوم تاخیری روش استفاده از کاندوم به صورت تصویری روش استفاده از کاندوم زنانه با عکس روش استفاده از کاندوم زنانه همراه با عکس روش استفاده از کاندوم+عکس روش استفاده از کاندوم مردانه تصویری روش استفاده از کاندوم با عکس روش های خودکشی روش های خودکشی بدون درد روش های خودکشی آسان روش های خودکشی با قرص روش های خودکشی بی درد روش های خودکشی راحت روش های خودکشی+قرص روش های خودکشی سریع روش های خودکشی ناموفق روش های خودکشی طنز روش هک اینستاگرام نحوه هک اینستاگرام روش هک اکانت اینستاگرام روش های هک اینستاگرام روش هک پیج اینستاگرام روش هک پسورد اینستاگرام بهترین روش هک اینستاگرام روش هك كردن اینستاگرام روش هک ایدی اینستاگرام روش هک رمز اینستاگرام روش های جلوگیری از بارداری روش های جلوگیری از بارداریpdf روش های جلوگیری از بارداری اورژانسی روش های جلوگیری از بارداری در دوران عقد روش های جلوگیری از بارداری طبیعی روش های جلوگیری از بارداری در مردان روش های جلوگیری از بارداری در دوران نامزدی روش های جلوگیری از بارداری به صورت طبیعی روش های جلوگیری از بارداری برای مردان روش های جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی روش بستن کراوات روش بستن کراوات با عکس روش بستن کراوات دو گره روش بستن کراوات سه گره روش بستن کراوات تصویری روش بستن کراوات ایتالیایی روش بستن کراوات مثلثی روش بستن کراوات به صورت تصویری روش بستن کراوات ساده روش بستن كراوات دو گره کنترل دیابت با ۱۵ روش

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۹۶
  • تعداد حاضران : ۲۴۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها