freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


گروهی از محققان دانشگاه بوستون آمریکا موفق به کشف روشی جدید برای درمان پرخوری اجباری شدند.

به طور کلی، افرادی که از این نوع از اختلال در غذا خوردن که پرخوری اجباری نامیده می شود، رنج می برند، حجم زیادی از مواد غذایی را در مدت زمان بسیار کوتاه مصرف می کنند و نکته اینجاست که هیچ کنترلی بر تمایل و اشتهای سیری ناپذیر خود برای غذا خوردن ندارند و اغلب خود را مورد ملامت قرار داده و به دلیل این عادت ناخوشایند، از حضور در میان سایر افراد سر باز می زنند.

هم اکنون میلیون ها انسان در سراسر کره زمین، از این اختلال رنج می برند که اگر به خوبی درمان نشود، می تواند منجر به بروز چاقی و بیماری های مرتبط با آن شود.

حال بر اساس نتیجه مطالعاتی که اخیراً توسط محققان صورت گرفته است، می توان با فعال کردن گیرنده هایی در بدن این افراد، این اختلال را درمان و تحت کنترل درآورد. این گیرنده TAAR1 نام دارد و در سال 2001 کشف شد.

محققان برای دستیابی به این یافته، آزماشی را بر روی فردی که به اختلال پرخوری مبتلا بود و عادت به خوردن شرینی و غذاهایی با طعم شکلات داشت، انجام دادند. در این آزمایش مشخص شد که ترکیبی از گیرنده TAAR1 و آگونیست RO5256390 می تواند عادت غذاخوردن در این فرد را کنترل کند.

به گفته آنتونیو فراگود، RO5256390 مانع از وسوسه فرد به خوردن غذاهای شیرین، شکلاتی و در کل، پرخوری اجباری می شود. 

پژوهشگران بر این عقیده اند که TAAR1 نقشی همانند ترمز را در کنترل رفتارهای اعتیاد گونه ایفا می کند و زمانی که TAAR1 فعال شود، این ترمز نیز فعال می شود و مانع از بروز رفتار پرخوری اجباری در افراد شده و کنترل آن توسط شخص امکان پذیر می شود.

پیترو کوتون، محقق و از متصصان آزمایشگاه تحقیقاتی LAD در این خصوص عنوان می کند: "روش های درمانی کنونی از اثر بخشی مناسبی برخوردار نیستند و بسیار مبهم و گنگ هستند. اما نتایج این تحقیق، دریچه های جدیدی را به سوی تولید داروهایی جدید و اثر بخش برای درمان اختلالاتی از این قبیل خواهد گشود. "

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۲:۵۸ دیده شده : ۱۲۰بار نویسنده : admin

به چه روشی درس بخوانیم حسین به روشیان مراسم خواستگاری به روشی جدید دانلود مراسم خواستگاری به روشی جدید آلینجا تخفیف به روشی متفاوت تخفیف به روشی متفاوت به چه روشی حامله شویم به چه روش باردار شویم کشف حجاب به روشی جدید تزیین کیک به روشی ساده تزیین کیک به روش ساده تزيين كيك به روش ساده تزیین کیک به روش ساده در خانه تزیین کیک خانگی به روش ساده تزیین کیک تولد به روش ساده آموزش تزیین کیک به روش ساده تزيين كيك تولد به روش ساده تزیین کیک به روشهای ساده تزئین کیک به روش ساده اموزش خوشنویسی به روشی نو درمان پرخوری درمان پرخوری عصبی درمان پرخوری روانی درمان پرخوری کودکان درمان پرخوری و چاقی درمان پرخوری عصبی چیست درمان پرخوری شبانه درمان پرخوری کاسکو درمان پرخوری در بارداری درمان پرخوری در طب سنتی درمان پرخوری عصبی با دارو درمان پرخوري عصبي درمان دارویی پرخوری عصبی راههای درمان پرخوری عصبی درمان گیاهی پرخوری عصبی درمان بیماری پرخوری عصبی روان درمانی پرخوری عصبی راه درمان پرخوری عصبی درمان پرخوري رواني درمان پرخوري كودكان درمان پرخوری در کودکان درمان پرخوری با طب سنتی دستیابی محققان به روشی جدید برای درمان پرخوری

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۶۶
  • تعداد حاضران : ۲۱۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها