freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش در این جام جم آنلاین به نقل از تبیان ، می خواهیم چهار ارتباط رنگ موها با سلامتی تان را بیان کنیم.

رنگ موهایتان می تواند خطر سرطان پوست را پیش بینی کند

تنها حدود یک تا دو درصد از جمعیت جهان موهای قرمز دارند، اما در عین حال 16 درصد از مبتلایان به ملانوم (سرطان پوست بدخیم) موقرمزها هستند.

تحقیقات نشان می دهد انواع ژن های خاص که با موهای قرمز و همچنین کک و مک مرتبط هستند، باعث پیشرفت سریع سرطان پوست تا 42 درصد می شوند که این اتفاق با جهش های ژنی رخ می دهد. این حالت دقیقا مانند آن است که شما 21 سال کامل در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.

رنگ موهایتان حساسیت شما به درد را بیان می کند

موقرمزها در مورد درد نیز بدشانس هستند. یک بررسی نشان داده است که افراد دارای موی قرمز بیشتر از بقیه از دندانپزشکی ترس دارند که البته حق با آن هاست، زیرا به نظر می رسد تنوع ژنی مرتبط به قرمزی موهایشان، آن ها را به انواع خاصی از بی حس کننده ها مقاوم کرده است. بنابراین با وجود تزریق آمپول بی حس کننده، باز هم هنگام عمل دندانپزشکی درد دارند.

لذا موقرمزها به دوز بیشتری از بی حس کننده ها نیاز دارند، احتمالا به این دلیل که تنوع ژنی آن ها چگونگی متابولیزه کردن داروها را تغییر داده است.

رنگ موهایتان ممکن است خطری برای بینایی شما داشته باشد

با افزایش سن، بینایی به آرامی در اثر دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD) کاهش می یابد. در AMD به طور معمول بینایی تار می شود و بعد از 60 سالگی و همچنین با سیگار کشیدن خطر ابتلا به این مشکل دو برابر می شود.

اما به نظر می رسد رنگ مو نیز در این میان نقشی دارد. افراد با موهای بلوند و قرمز که در دوران نوجوانی در معرض تابش متوسط تا زیاد نور خورشید قرار گرفته اند (بیش از دو ساعت در روزهای تابستان)، نسبت به افرادی که کمتر در معرض نور آفتاب در این مرحله از زندگی بوده اند، با احتمال بیشتری به AMD مبتلا می شوند.

همچنین بررسی ها نشان داده اند که تا کنون هیچ افزایش AMDدر میان افرادی با موهای تیره مشاهده نشده است.

رنگ موهایتان ممکن است احتمال ابتلا به پارکینسون را افزایش دهد

ثابت شده است که خطر ابتلا به پارکینسون در میان موقرمزها بیشتر از مو مشکی ها است. به ویژه در افرادی که قبل از 70 سالگی به این بیماری دچار می شوند، ژن خاص موقرمز ها اثرگذار است.

هرچند که هنوز دلیل دقیقی برای این موضوع کشف نشده است، اما محققان این فرضیه را قبول دارند که ملانین (رنگدانه) که به پوست و مو رنگ می دهد، ممکن است به سموم متصل شده و فرد را از پارکینسون نجات دهد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۴:۲۱ دیده شده : ۷۶بار نویسنده : admin

سوره کوثرچه ارتباطی بابرترین بانودارد ارتباطیعنی چه سلامتی با ورزش سلامت با ورزش سلامتی بدن با ورزش رابطه سلامتی با ورزش رازهای سلامتی با ورزش ارتباط سلامتی با ورزش شعار سلامتی با ورزش سلامت بدن با ورزش سلامت قلب با ورزش سلامتی و تندرستی با ورزش سلامتی با میوه ها سلامتی با معرفتا سلامتي با معرفتا به سلامتی با معرفتا به سلامتی همه بامعرفتا سلامتی همه با معرفتا سلامتی باحال سلامتی باحال شاخ سلامتي باحال سلامتی باحال 93 سلامتی های باحال متن سلامتی باحال سلامتي هاي باحال اس سلامتی باحال به سلامتي باحال اسمس سلامتی باحال سلامتی با تغذیه سالم سلامتی با تغذیه سلامت با تغذیه سلامت تغذیه با هزینه کمتر راز سلامتی با تغذیه سلامت پوست با تغذیه سلامتی با طبیعت سلامت با طبیعت ندای سلامت با طبیعت برنامه سلامت با طبیعت سلامتی با عکس سلامتی همراه با عکس به سلامتی با عکس متن سلامتی با عکس جملات سلامتی با عکس متن به سلامتی با عکس جملات به سلامتی با عکس مطالب به سلامتی با عکس متن ب سلامتی با عکس به سلامتی همراه با عکس سلامتی با گیاهان دارویی راز سلامتی با گیاهان دارویی سلامت پوست با گیاهان دارویی سلامتی با داروهای گیاهی سلامت با داروهای گیاهی سلامتی با مراما به سلامتی با مراما سلامتی همه بامراما رنگ موهایتان چه ارتباطی با سلامتی تان دارند؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۳
  • تعداد حاضران : ۱۴۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها