freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کد خبر: 1364443/1  زمان: 21:33  1395/07/20  بازدید: 1,811

در حساس ترین مصافِ هفته چهارم رقابت های مقدماتی جام جهانی در آسیا، دو تیم ایران و کره جنوبی عصر امروز در حضور هشتاد هزار مشکی پوش مقابل هم صف آرایی کردند که در پایان ایران موفق شد با تک گل سردار آزمون کره را شکست دهد.

به گزارش "ورزش سه"، این دیدار از جنبه های مختلف حساسیت داشت. از یک سو دیدار در شب عاشورا که از سوی برخی بیش از حد به آن پرداخته شد و از نگاه فوتبالی هم که دیدار این دو تیم همیشه جذابیت های خاص خود را داشته و دارد. پیش از آغاز بحث اصلی باید از هشتاد هزار هوادارِ فهیم تشکر کنیم که با رعایت موازین در این بازی حاضر شدند و به تشویق تیم ملی پرداختند و از همین حالا باید در نظر داشته باشیم جریمه ای شاید سنگین از سوی ای اف سی انتظار ما را خواهد کشید! اما امروز در مستطیل سبز چه گذشت؟!

 

کارلوس کی روش همانند دیدارهای قبل تیمش را با سیستم 4-2-3-1 و 3 تغییر نسبت به بازی با ازبکستان به میدان فرستاده بود. تاکتیک امروز تیم ملی ایران در حمله استفاده از کناره ها و سانتر و در نهایت استفاده از قدرت سرزنی سردار آزمون برای رسیدن به گل بود و تاکتیک ویژه تیم ملی برای خنثی کردن حملات کره جنوبی پرسینگ شدید بود. پرسینگی که از یک سوم دفاعی کره آغاز میشد. در زمین کره عناصر هجومی ما بیشتر با یارگیری به پرس می پرداختند اما هرچه توپ بیشتر به دروازه نزدیک میشد حلقه پرس تنگ تر میشد که در اکثر مواقع این پرس جواب می داد و توپ در اختیار ما قرار می گرفت.

 

کارلوس کی روش برای رسیدن به اهدافش در حمله حساب ویژه ای روی نفوذها و سانترهای رامین رضاییان و حرکات تکنیکی علیرضا جهانبخش در راست باز کرده بود و این دو نیز با کمک اشکان دژاگه سمت راست ایران را به نقطه قوت تیم تبدیل کردند. جهانبخش بارها با تکنیک نابش کره ای ها را آزار داد و چند باری نیز فرصت شوتزنی پیدا کرد که هر بار به نحوی این توپ ها راهی به دروازه پیدا نکردند. مدافع راست تیم ملی کشورمان یعنی رامین رضاییان نیز یکی از روزهای خوبش را سپری کرد و بارها با نفوذ و سانتر های زیبایش برای مهاجان موقعیت سازی کرد.  او بیش از هر بازیکن دیگری در تیم ما پاس داد و با 2 توپ گیری یکی از روزها خوبش را ثبت کرد. تک گل تیم ملی کشورمان نیز روی سانتز زمینی او و ضربه آزمون به دست آمد. در چپ هم وحید امیری با جنگندگی خاصی توپ را دنبال می کرد و گاها در حمله به سردار اضافه میشد. ستاره تیم ملی که این فصل با پرسپولیس در اوج قرار دارد یکی از بهترین بازیکنان زمین بود. او 2 پاس کلیدی داد و با پرسی مثال زدنی که به 3 توپگیری ختم شد، کمک شایانی به کارلوس کی روش در رسیدن به این پیروزی کرد.

 

 

اما جدا از بازیکنان ما در خط حمله، عناصر دفاعیِ ما نیز روز خوبی را پشت سر گذاشتند و موفق شدند با پرس نود دقیقه ایِ اجازه خلق حتی یک موقعیت هم به چشم بادامی ها ندهند تا علیرضا بیرانوند با خیال راحت و مثل آب خوردن یک کلین شیت دیگر ثبت کند. سعید عزت اللهی و احسان حاج صفی که وظیفه دفاعی خط هافبک را برعهده داشتند بسیار خوب هم از پس این وظیفه برآمدند و با قراردادن هافبک های کره در پرسینگ آن ها را وادار به اشتباه می کردند و توپ را تصاحب می کردند. احسان حاج صفی باتوجه به عادت همیشگی متمایل به چپ بازی کرد و یاور محمدی در دفاع و امیری در حمله بود و نود دقیقه بی وقفه جنگید. هافبک دفاعی جوان و لژیونرمان نیز علاوه بر کارهای دفاعی در حمله هم مشارکت بسیار خوبی داشت و با بازیسازی های به موقع و با دقت، آهنگ خوبی به خط حمله داده بود. او در دقیقه 23 با پی ریزی یک حمله زیبا پایه گذار گل تیم ملی کشورمان شد.

 

چهار بازیکن خط دفاع ایران هم امروز با ارائه عملکردی بی نقص نقش پررنگی در چهارمین کلین شیت متوالی در مقدماتی جام جهانی داشتند. سید جلال حسینی و مرتضی پور علی گنجی با هماهنگی خاصی حملات کره ای ها را خنثی کردند و اجازه ندادند حتی یک شوت روانه دروازه بیرانوند شود. محمدی در چپ و رضاییان در راست به خوبی از عهده وظایف خود بر آمدند. البته وظایف رضاییان بیشتر هجومی بود و محمدی فعالیت بیشتری در دفاع داشت. باید در نظر داشت چشم بادامی ها  از حضور لژیونرهایی نامدار نظیر سان هیونگ مین ستاره تیم تاتنهام در ترکیبش بهره می بردند و نگاهی دیگر به لژیونرهای این تیم، کار خط دفاع تیممان را ارزشمندتر می کند.

 

سردار آزمون تک مهاجم تیم کشورمان با گلزنی در این بازی هشتمین گلش مقدماتی جام جهانی را به ثمر رساند و رکورد فوق العاده 16 گل در 18 بازی ملی را به دست آورد اما امروز می توانست با عملکردی بهتر و در با ارائه بازی گروهی بهتر، به گلزنی دیگر بازیکنان نیز کمک کند. او تا دقیقه 70 به خوبی در جنگ های تن به تن شرکت می کرد اما در ادامه ضعف بدنی اش آشکار شد و وضوح قابل دیدن بود. شاید اشتباهات فردی اش نیز مربوط به همین خستگی بود که سبب می شد عصب و عضله اش هماهنگی را از دست بدهند که همین عامل منجر به چند اشتباه شد.

 

در کل میتوان گفت تیم ملی ایران امروز برتری کاملا محسوسی نسبت به کره جنوبی داشت و جوانان کارلوس کی روش با ارائه یک بازی شناور و به دست آوردن 9 موقعیت موفق شدند اشتلیکه و شاگردانش را به طور کامل مغلوب کنند. همچنین با پرسی مثال زدنی و بی وقفه نود دقیقه کره ای ها را در رسیدن به دروازه ناکام بگذارند. حالا ما نزدیک چهار سال است از هیچ تیم آسیایی شکست نخورده ایم، کره را 4 بار پشت سرهم برده ایم، در جدول ده امتیازی هستیم و بلیط روسیه را برای خود رزرو کرده ایم. البته رسیدن به روسیه در گرو خودداری از غرور در ملی پوشان و حمایت همه جانبه مسئولین و هواداران از این تیم ِ دوست داشتنی است.

 

محمد همتی


منبع : ورزش 3 ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۰:۱۳ دیده شده : ۹۸بار نویسنده : admin

دربی آسیا آووکادو را چگونه بخوریم آووكادو را چگونه بخوريم میوه آووکادو را چگونه بخوریم شوهرم را چگونه تحریک کنم شوهرم را چگونه ارضا کنم شوهرم چگونه تحریک کنم شوهر خود را چگونه تحریک کنم همسرم را چگونه ارضا کنم؟ شوهرم را چگونه ارضا كنم شوهرم رو چگونه تحریک کنم شوهرم رو چطور تحریک کنم چگونه شوهرم را بیشتر تحریک کنم چگونه میتوانم شوهرم را تحریک کنم زن را چگونه بکنیم زنان را چگونه بکنیم زن را چگونه بكنيم زن را چگونه بکنيم زن حامله را چگونه بکنیم زن خود را چگونه بکنیم زن چاق را چگونه بکنیم زن چگونه بکنیم زنان چگونه بکنیم چگونه زن رو کنیم خاویار را چگونه بخوریم دختر را چگونه بکنیم دختر را چگونه بكنيم دختر را چگونه بکنيم دوست دختر را چگونه بکنیم دختر چگونه بکنیم دوست دختر خود را چگونه بکنیم چگونه دختر را بکنیم که حامله نشود چگونه یه دختر را بکنیم؟ چگونه باید دختر را بکنیم چگونه دختر را شهوتی کنیم کندر را چگونه بخوریم کندر چگونه بخوریم زمان را چگونه مدیریت کنیم زمان را چگونه مديريت كنيم زمان خود را چگونه مدیریت کنیم زمان چگونه مدیریت کنیم تحقیق در مورد زمان را چگونه مدیریت کنیم چگونه زمان خودرا مدیریت کنیم رائفی پور چگونه زمان خود را مدیریت کنیم 1 دانلود چگونه زمان خود را مدیریت کنیم رائفی پور تحقیق زمان را چگونه مدیریت کنیم تحقیق درباره زمان را چگونه مدیریت کنیم زن را چگونه حامله کنیم زنان را چگونه حامله کنیم دختر را چگونه حامله کنیم زن را چگونه حامله كنيم چگونه زنها را حامله کنیم زن چگونه حامله کنیم زن را چگونه باردار كنيم چگونه زن را حامله کنیم تصویری چگونه زنی را حامله کنیم چگونه یک زن را حامله کنیم زن را چگونه ارضا کنیم زنان را چگونه ارضا کنیم زن را چگونه تحریک کنیم دختر را چگونه ارضا کنیم زن را چگونه شهوتی کنیم زن را چگونه ارضا کنيم زن را چگونه ارضا كنيم زن خود را چگونه ارضا کنیم زن را چگونه زود ارضا کنیم چگونه زنها را ارضا کنیم دختر را چگونه شهوتی کنیم دختر را چگونه تحریک کنیم دختر را چطور شهوتی کنیم دختر باکره را چگونه ارضا کنیم چگونه یه دختر را شهوتی کنیم چگونه دوست دختر را شهوتی کنیم چگونه دختر را با حرف شهوتی کنیم دربی آسیا را چگونه بردیم؟ (یادداشت)

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۷
  • تعداد حاضران : ۲۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها