freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


در فواصل زمانی کوتاه اما پیوسته درس بخوانید. آمار نشان داده که ذهن انسان در زمان‌های کوتاه و مکرر بسیار متمرکزتر از زمان‌های طولانی عمل می‌کند؛ بنابراین حتی اگر فقط ده دقیقه برای درس خواندن فرصت دارید، نگران نباشید. هم‌چنین بهتر است پس از هر ده دقیقه درس خواندن به خودتان استراحت بدهید.

از آن‌جا که مغز انسان به منظور «ساخت پروتئین» و تجدید نیرو به زمان نیازمند است، این روش کارایی بسیاری دارد. زمان استراحت به مغز فرصت جذب آموخته‌ها را می‌دهد. درس خواندن برای مدت‌زمان طولانی نه‌تنها کسالت‌آور است، بلکه باعث خستگی، ایجاد استرس و گیج شدن می‌شود، درنتیجه قدرت یادگیری را کاهش می‌دهد.

با خیالی آسوده استراحت کنید. اگر زمان اجازه می‌دهد به منظور تجدید قوا، یک روز کامل را به استراحت بگذرانید. مثلاً هر یک ماه یک‌بار، مخصوصاً بعد از دادن یک آزمون کانون، یک استراحت یک‌روزه یا نصفه‌روزه به خود بدهید. با این کار ممکن است احساس عذاب وجدان کنید و مرتباً با خود بگویید: «باید امروز را هم درس می‌خواندم» و زمان گران‌بهایی را که به استراحت تخصیص داده‌اید، با استرس سپری کنید؛ اما فراموش نکنید که در حالت استرس مغز اطلاعات جدید را جذب نمی‌کند. یک روز را به فراغت بگذرانید و احساس بدی از درس نخواندن خود نداشته باشید. فقط سعی کنید در این یک روز بیش‌تر به فعالیت‌های سبک بدنی و ورزشی و نشاط‌آور و خواب بپردازید.

وضعیت جسمی خود را در نظر بگیرید. در زمان‌هایی که خسته، عصبانی، حواس‌پرت و شتاب‌زده هستید درس نخوانید. زمانی که مغز انسان در حالت آرامش است، مانند یک اسفنج اطلاعات را جذب می‌کند، برعکس زمانی که استرس دارید، تلاش شما برای یادگیری بی‌فایده است؛ زیرا در چنین حالتی مغز اطلاعات را دفع می‌کند. هیچ گاه در زمانی که فکر شما به چیزهای دیگری مشغول است، خود را مجبور به درس خواندن و یادگیری نکنید. این کار چیزی جز اتلاف وقت نیست. به همین دلیل همیشه توصیه می‌کنیم که به حواشی کنکور و نتیجه‌ی کنکور و درکل موارد استرس‌زا فکر نکنید.

درس‌ها را در همان روز مرور کنید. زمانی که چیز جدیدی یاد می‌گیرید، سعی کنید در همان روز نکات مهمش را دوره کنید. با گذشت چند روز، برای یادآوری آن مطالب به تلاش بیش‌تری نیاز خواهید داشت. به هر حال یک مرور سریع در انتهای روز، باعث ماندگاری بیش‌تر در مغز و یادآوری آسان‌تر مطالب خواهد بود. مخصوصاً در مورد درس‌های اختصاصی و مطالب سنگین، مرور و حل کردن چند تمرین، چند ساعت بعد از تدریس، بسیار مفید خواهد بود.

مرحله به مرحله پیش بروید. ممکن است باور نداشته باشید که همیشه از کل به جزء و از بزرگ به کوچک رسیدن، روش کارایی در امر یادگیری در سنین مختلف است. در زمان درس خواندن ابتدا سعی کنید یک درک کلی از مطلب داشته باشید؛ سپس وارد جزئیات شوید. با این روش امکان موفقیت شما بیش‌تر می‌شود.

میزان خستگی مغزتان را در نظر داشته باشید. کاملاً طبیعی است که گاهی مغز انسان بر اثر خستگی، مطالب را فراموش کند. به جای عصبانی شدن، سعی کنید چنین حالتی را پیش‌بینی کنید و با آن کنار بیایید.

تصور کنید که مغز شما لایه‌های اطلاعات را به ترتیب روی هم می‌چیند. با قرار گرفتن اطلاعات جدید در سطوح بالا، اطلاعات لایه‌های پایین‌تر کهنه شده و به‌آسانی قابل دسترس نخواهند بود؛ بنابراین به فراخوانی شما دیرتر جواب می‌دهند. مرور کردن تنها روش جلوگیری از چنین پیشامدی است. تست زدن بعد از خواندن مطلب هم یک نوع مرور محسوب می‌شود.

با برنامه‌ریزی مناسب، درس خواندن را به عادت تبدیل کنید. عموماً اگر ساعات مشخصی از روز را برای درس خواندن برنامه‌ریزی کنید، خیلی زود به آن عادت خواهید کرد. بدون تخصیص ساعات مشخصی از روز، ممکن است هیچ گاه وقت درس خواندن پیش نیاید.

ناامیدی دشمن یادگیری است. افرادی که دائماً خود را به دلیل کندی در یادگیری سرزنش می‌کنند، حتی اگر پیشرفتی مناسب و قوه‌ی یادگیری بالایی داشته باشند، همواره در استرس به سر می‌برند. در مقابل افرادی که به خود و سرعت یادگیری‌شان اطمینان دارند، حتی اگر از هوش و استعداد کم‌تری نسبت به گروه قبل برخوردار باشند، نتیجه‌ی کارشان بهتر است؛ زیرا این افراد انرژی خود را صرف نگرانی و حساسیت‌های بی‌مورد نکرده، آهسته و پیوسته پیش می‌روند.

تمام موارد بالا شرایط ایده‌آل برای مطالعه‌اند و لازم نیست همه‌ی این شرایط مهیا باشند تا شما درس بخوانید. یادتان باشد کسانی در شرایطی کاملاً متضاد با این‌ها به بهترین موفقیت‌ها رسیده‌اند.

خودِ درس خواندن اصل است، پس هیچ گاه اصل موضوع را فراموش نکنید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰:۱ دیده شده : ۹۴بار نویسنده : admin

ده روش برای لاغری ده روش لاغری ده راه لاغری ده روش برای معذرت خواهی ده راه معذرت خواهی ده روش برای آغاز دوستی ده روش برای درس خواندن ده روش کارآمد برای درس خواندن ده روش درس خواندن ده روشنفکر برتر جهان روش دهدهی دیویی روش دهدهی روشن دهانات روشن دهانات الجزيرة روشن دهان روشن ده دهانات روشن وخيال دهان روشن ذهبي دهانات روشن شامواه دهانات روشن 2013 دهانات روشن 2014 دهانات روشن للممرات درس خواندن درس خواندن در تابستان دوم دبیرستان درس خواندن به انگلیسی درس خواندن برای کنکور درس خواندن آسان است درس خواندن در آلمان درس خواندن در خارج از کشور درس خواندن صحیح درس خواندن پسر آبادانی درس خواندن در تابستان درس خواندن به انگلیسی چه میشود درس خواندن به زبان انگلیسی معنی کلمه درس خواندن به انگلیسی در حال درس خواندن به انگلیسی درس خوانده به انگلیسی ترجمه درس خواندن به انگليسي درس خواندن برای کنکور ارشد درس خواندن برای کنکور پزشکی درس خواندن برای کنکور در تابستان درس خواندن برای کنکور در ماه رمضان درس خواندن برای کنکور 94 درس خواندن برای کنکور ارشد معماری نحوه درس خواندن برای کنکور کارشناسی ارشد روش درس خواندن برای کنکور ارشد برنامه درس خواندن برای کنکور درس خواندن آسان است شبکه سلامت درس خواندن آسان است رادیو اقتصاد درس خواندن آسان است از شبکه سلامت سایت درس خواندن اسان است برنامه درس خواندن اسان است کتاب درس خواندن آسان است برنامه درس خواندن آسان است شبکه سلامت برنامه رادیویی درس خواندن اسان است برنامه ی درس خواندن آسان است شرایط درس خواندن در آلمان شرایط درس خواندن در خارج از کشور مزایای درس خواندن در خارج از کشور مشکلات درس خواندن در خارج از کشور درس خواندن در خارج کشور درس خواندن خارج کشور درس خواندن صحيح نحوه درس خواندن صحیح روشهای درس خواندن صحیح اموزش درس خواندن صحیح راههای درس خواندن صحیح روش درس خواندن صحیح برای کنکور شیوه ی درس خواندن صحیح کلیپ درس خواندن پسر آبادانی فیلم درس خواندن پسر ابادانی درس خواندن در تابستان برای کنکور روش درس خواندن در تابستان روش درس خواندن در تابستان برای کنکور مشاوره برای درس خواندن در تابستان برنامه ریزی برای درس خواندن در تابستان بهترین برنامه برای درس خواندن در تابستان بهترین برنامه ریزی برای درس خواندن در تابستان نحوه درس خواندن برای کنکور در تابستان ده روش نه خه ده ده روش کارآمد برای درس خواندن

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۸۳
  • تعداد حاضران : ۲۱۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها