freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۲۵۳۰

۵۸  بازدید

ماهنامه بازاریاب بازارساز - سحر توکلی:

دلتان می خواهد یک فروش را از دست بدهید؟

یک اشتباه شگفت انگیز هست که می تواند این لطف را در حق یک فروشنده بکند! متاسفانه این تنها راه از دست دادن فروش نیست. موارد زیادی هستند که باعث می شوند ارتباط ارزشمند فروشنده با مشتری به راحتی از بین برود. در ادامه به تعدادی از این موارد اشاره شده است:

اشتباهات احمقانه در فروش

1. از پای درآمدن از خستگی

فروشنده ای بسیار پر انرژی روزی می گفت که حین یکی از فروش های تلفنی اش خوابش گرفته درست در حالی که فروشنده در حال صحبت کردن بوده است. شاید کم پیش بیاید که فروشنده در جلسه حضوری یا تلفنی با مشتری به خواب فرو برود اما موارد زیادی از خستگی و بی انرژی بودن فروشندگان هنگام برخورد با مشتری گزارش می شود.

2. توهین به مشتری

فروشنده ای بود که از مشتری عنوان شغلی اش را پرسیده بود. این پرسش به هیچ وجه پرسش قابل قبولی نیست. چرا؟ برای اینکه می توانست جوابش را از منشی شرکت بگیرد و به این صورت زمان را ذخیره کند و موقع صحبت با آن شخص به جای عنوان شغلی اش، سوال بهتری بپرسد.

این فروشنده غیرحرفه ای بعد از اینکه از مشتری می پرسد که شغلش چیست، ادامه می دهد: «ما معمولا به افراد رده بالاتری از شما خدمات مان را معرفی می کنیم.» مطمئن باشید که این فروشنده باید قید فروش در آن سازمان را به کلی بزند.

3. جزییات را اشتباه متوجه شدن

شاید شنیده باشید که انسان دوست دارد که نامش را بشنود. حقیقتی است زیرا انسان وقتی نامش برده می شود بهتر گوش می دهد و به همین دلیل است که فروشندگان به تلفظ نام مشتریان دقت می کنند. درست نوشتن نام ها هم مهم است. شاید فکر کنید که این دیگر مثل آب خوردن است. فروشنده دیگری بود که نام مشتری اش را در یکی از ارائه های فروشش اشتباه نوشته بود. از بخت بد این فروشنده، نام مشتری با تغییری اندک تبدیل به یک فحش زننده شده بود! این فروشنده هم باید قید مشتری خود را بزند.

4. ترک زود هنگام محل کار

داستان باورنکردنی دیگر درباره نماینده فروشی است که وسط ارائه فروش ول می کند و می رود. در میانه ارائه متوقف می شود و می گوید: «واقعا فکر کنم نمی خوام ادامه بدم.» سپس این خانم محترم کیفش را بر می دارد و می رود. همین.

5. جلوی صحبت مشتری را گرفتن

اشتباه بعدی که دوست دارم به اشتراک بگذارم زمانی اتفاق افتاد که خود من و یک نماینده فروش با هم یک فروش تلفنی مشترک داشتیم. داشتیم به یک مشتری خیلی محافظه کار کالایی را وی فروختیم. در نتیجه او هم داشت می پرسید. سوال پشت سوال. حدودا داشت سوال دوازدهم را می پرسید که ناگهان فروشنده رک و پوست کنده به مشتری گفت: «نیازی نیست اینو بدونی!»

اگر دنبال راهی سریع و آسان برای از دست دادن یک مشتری می گردید، همین عبارت را به کار ببرید. اگر واقعا فکر می کنید این رفتارها خیلی هم بد نیستند، متاسفانه باید بدانید که شما آدم این کار نیستید و با اطمینان می شود گفت اگر این طرز فکر شماست، خودتان می توانید به این احمقانه ترین ها کلی در آینده اضافه کنید.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱:۵۸ دیده شده : ۱۳۴بار نویسنده : admin

اشتباهات احمقانه اشتباه احمقانه 8 اشتباه احمقانه در فروشگاه اینترنتی چه بفروشیم چه محصولی در فروشگاه اینترنتی بفروشیم فروشگاه در بانه فروشگاه بانه در تهران فروشگاه موبایل در بانه فروشگاه تلویزیون در بانه فروشگاه اینترنتی در بانه فروشگاه لباس در بانه فروشگاه سیسمونی در بانه فروشگاه گوشی در بانه فروشگاه پوشاک در بانه فروشگاه سونی در بانه همکاری در فروش همکاری در فروش محصولات اینترنتی همکاری در فروش فایل همکاری در فروش 5040 همکاری در فروش دیجی کالا همکاری در فروش کارت شارژ همکاری در فروش شارژ همکاری در فروش اینترنتی همكاري در فروش همکاری در فروش برمودا همكاري در فروش كارت شارژ همکاری در فروش کارت شارژ ایرانسل همکاری در فروش کارت شارژ اینترنتی همکاری در فروش کارت شارژ بدون سرمایه همکاری در فروش کارت شارژ رایگان همکاری در فروش کارت شارژ و پرداخت قبوض بهترین سیستم همکاری در فروش کارت شارژ سایت همکاری در فروش کارت شارژ اسکریپت همکاری در فروش کارت شارژ همکاری در فروش شارژ ایرانسل همکاری در فروش شارژ Ussd همکاری در فروش شارژ با سود بالا همکاری در فروش شارژ موبایل همکاری در فروش شارژ تلفن همراه همکاری در فروش شارژ همراه اول همکاری در فروش شارژ رایگان همکاری در فروش شارژ رایتل موفقیت در فروش موفقیت در فروشندگی موفقیت در فروش اینترنتی موفقیت در فروش تلفنی موفقیت در فروش بیمه عمر موفقیت در فروش بیمه موفقيت در فروش موفقیت در فروش و بازاریابی موفقیت در فروش ملک موفقیت در فروش املاک استخدام در فروشگاه شهروند استخدام در فروشگاه شهروند 95 شرایط استخدام در فروشگاه شهروند استخدام در فروشگاه های شهروند استخدام صندوقدار در فروشگاه شهروند استخدام فروشگاه شهروند استخدام فروشگاه شهروند 93 استخدامی فروشگاه شهروند استخدام در فروشگاه زنجیره ای شهروند استخدام صندوقدار فروشگاه شهروند استخدام در فروشگاه های زنجیره ای استخدام در فروشگاه های زنجیره ای تهران استخدام در فروشگاه های زنجیره ای کوروش استخدام در فروشگاه های زنجیره ای شهروند استخدام در فروشگاه های زنجیره ای جانبو استخدام در فروشگاه های زنجیره ای 95 استخدام در فروشگاه های زنجیره ای در کرج استخدام در فروشگاه های زنجیره ای اتکا استخدام در فروشگاه های زنجیره ای رفاه استخدام در فروشگاه های زنجیره ای رشت فاجعه در فروشگاه فاجعه در فروشگاه فیلم فيلم فاجعه در فروشگاه سینمایی فاجعه در فروشگاه دانلود فیلم فاجعه در فروشگاه فیلم سینمایی فاجعه در فروشگاه دانلود فیلم فاجعه در فروشگاه دوبله فارسی دانلود فیلم فاجعه در فروشگاه 2012 دانلود فيلم فاجعه در فروشگاه دانلود فیلم فاجعه در فروشگاه بدون سانسور همکاری در فروش اینترنتی لباس همکاری در فروش اینترنتی کتاب همکاری در فروش اینترنتی موبایل همکاری در فروش اینترنتی لوازم خانگی همکاری در فروشگاه اینترنتی همكاري در فروش اينترنتي همکاری در فروش فروشگاه اینترنتی همکاری در فروش شارژ اینترنتی اشتباهات احمقانه در فروش

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۴۱
  • تعداد حاضران : ۱۷۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها