freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۳۶۲۷۲۶

۵۰  بازدید

روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» در ابتدای این روستا یکی از دلایلی باشد که گردشگران سرزیارت را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند.

وب‌سایت عصر ایران: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» در ابتدای این روستا یکی از دلایلی باشد که گردشگران سرزیارت را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند.


«چشمه قلقلک» و محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری روستایی

روستای «سرزیارت» مقصدی دیگر از روستاهای جاده چالوس است که پیشنهاد می‌شود سفر کوتاه به آن داشته باشید. هرچند این روستا به دلیل زیبایی‌های طبیعی و بکر خود مورد علاقه گردشگران بسیاری است اما  بخش عمده‌ای از شهرت این روستا مربوط به سیل تابستان گذشته است که توانست چندین روستا از جمله سرزیارت را تخریب کند، به همین دلیل تا مدتی پس از وقوع این سیل برخی برای دیدن آثار به جا مانده از سیل شدید راهی سرزیارت می‌شدند. اما این روستا با داشتن چشمه‌ای منحصر به فرد در میان روستاهای جاده چالوس گردشگران بسیاری را به خود دیده است.

برای رسیدن به سرزیارت باید راهی جاده چالوس شوید و با دیدن تابلوی «خوزنکلا» مسیر خود را تغییر داده و وارد جاده فرعی شوید. اما قبل از ورود به روستای خوزنکلا جاده فرعی دیگری خواهید دید که باید وارد آن شوید. جاده‌ای که به روستای سرزیارت می‌رسد، جاده‌ای زیبا و پرپیچ و خمی‌ است که چشم انداز آن جاده اصلی چالوس است. پس از پشت سر گذاشتن چند روستا، تابلو روستای سرزیارت به چشم می‌خورد.


«چشمه قلقلک» و محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری روستایی

جالب است بدانید که روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، به طوری که اگر فصل بهار یا تابستان به این روستا بروید مردمان بومی با سیب، آلو، گوجه سبز، توت فرنگی ، آلبالو ، گیلاس از شما پذیرایی خواهند کرد. البته اگر از طرفداران گیاهان دارویی هستید، بهتر  است پونه‌های وحشی سرزیارت  که عطر بسیار خوبی دارند را امتحان کنید.

هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» در ابتدای این روستا یکی از دلایلی باشد که گردشگران سرزیارت را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. چشمه قلقلک نام چشمه‌ای کوچک در روستای سرزیارت است که در کنار جاده ورودی قرار گرفته است. آب این چشمه بسیار سرد است به طوری که شما در فصل زمستان شاید تنها چند لحظه بتوانید دست خود را درون آب قرار دهید.

نکته جالب این است هر چند دقیقه یکبار از قسمت‌های مختلف چشمه آب جوشیده و یا به اصطلاح قلقل کرده و حباب‌هایی به سطح آب می‌آیند. سال‌های گذشته چشمه به صورت روباز در کنار جاده قرار داشت اما در یک یا دو سال اخیر شورای روستا  این چشمه را پوشانده و تنها از پشت میله های نصب شده می‌توانید جوشیدن چشمه را شاهد باشید، البته در کنار چشمه شیر آبی تعبیه شده تا گردشگران و یا رهگذران از آب چشمه استفاده کنند.


منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳:۶ دیده شده : ۶۶بار نویسنده : admin

چشمه قلقلک برای توسعه رزق دعا برای توسعه رزق دعا برای توسعه رزق و روزی ذکر برای توسعه رزق دعایی برای توسعه رزق ورزش برای توسعه و صلح آموزش برای توسعه پایدار آموزش توسعه پایدار کتاب آموزش برای توسعه پایدار دهه آموزش برای توسعه پایدار جزوه آموزش برای توسعه پایدار آموزش توسعه پایدار محیط زیست دانلود کتاب آموزش برای توسعه پایدار اجلاس جهانی آموزش برای توسعه پایدار نمونه سوالات آموزش برای توسعه پایدار اسکن کتاب آموزش برای توسعه پایدار دعا توسعه رزق دعای توسعه رزق دعای توسعه رزق وروزی وادای قرض دعاء لتوسعة رزق دعا جهت توسعه رزق از امام جواد دعای توسعه رزق و روزی تئاتر برای توسعه سیاستهایی برای توسعه وسازماندهی تولید مثال برای توسعه بازار مثال برای استراتژی توسعه بازار مثال استراتژی توسعه بازار بیمه توسعه برای موتور سیکلت بیمه موتورسیکلت توسعه قیمت بیمه توسعه موتور سیکلت قیمت بیمه توسعه برای موتور سیکلت نرخ بیمه توسعه موتور سیکلت پیشنهادات برای توسعه گردشگری پیشنهاد برای توسعه گردشگری گردشگری ایران گردشگری ایرانیان گردشگری ایرانگردی گردشگری ایران و جهان گردشگری ایران اندروید گردشگری ایرانی گردشگری ایران Pdf گردشگری ایران Ppt گردشگری ایران در تابستان گردشگری ایران و ترکیه گردشگری تهران گردشگري تهران گردشگری تهران در ایام نوروز گردشگری تهران و حومه گردشگری تهران 93 گردشگری تهران نوروز 93 گردشگری تهران شهرداری گردشگری تهران 94 گردشگری تهران در زمستان گردشگری تهران در ایام نوروز 94 گردشگری سلامت گردشگري سلامت گردشگری سلامت+pdf گردشگری سلامت چیست گردشگری سلامت مشهد گردشگری سلامت در مشهد گردشگری سلامت در ترکیه گردشگری سلامت ترکیه گردشگری سلامت+مقاله گردشگری سلامت شیراز گردشگری اردبیل گردشگری اردبیل سرعین گردشگري اردبيل گردشگری اردبيل گردشگری استان اردبیل نقشه گردشگری اردبیل جاهای گردشگری اردبیل سازمان گردشگری اردبیل نقاط گردشگری اردبیل اماکن گردشگری اردبیل گردشگری اصفهان گردشگري اصفهان گردشگری اصفهان طبیعت گردشگری اصفهان هتل گردشگری اصفهان البرز گردشگری اصفهان همایش گردشگران اصفهان نقشه گردشگری اصفهان مناطق گردشگری اصفهان تور گردشگری اصفهان گردشگری تبریز گردشگری تبریز شهرداری نقشه گردشگری تبریز جاذبه گردشگری تبریز سازمان گردشگری تبریز تورهای گردشگری تبریز مکانهای گردشگری تبریز بانک گردشگری تبریز تور گردشگری تبریز مراکز گردشگری تبریز گردشگری همدان گردشگری همدان هتل مناطق گردشگری همدان جاذبه گردشگری همدان همایش گردشگری همدان نقشه گردشگری همدان مناطق گردشگري همدان سازمان گردشگری همدان گردشگری در همدان اماکن گردشگری همدان گردشگری در ایران گردشگری در ایران و جهان گردشگری در ایران مقاله گردشگری در ایران چگونه است گردشگری در ایران+pdf گردشگري در ايران گردشگران در ایران صنعت گردشگری در ایران آمار گردشگری در ایران گردشگری مشهد گردشگری مشهد اردهال مناطق گردشگری مشهد نقشه گردشگری مشهد جاذبه گردشگری مشهد سازمان گردشگری مشهد گردشگری در مشهد همایش گردشگری مشهد تور گردشگری مشهد راهنمای گردشگری مشهد گردشگری گیلان گردشگری گیلان عکس گردشگري گيلان مناطق گردشگری گیلان گردشگری استان گیلان جاذبه گردشگری گیلان نقشه گردشگری گیلان جاهای گردشگری گیلان سازمان گردشگری گیلان مکانهای گردشگری گیلان چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۴۳
  • تعداد حاضران : ۱۵۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها