freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


در حالی که ما انسان‌ها می‌توانیم تجربیات و تخصص خود را از طریق زبان با یکدیگر به اشتراک بگذاریم، ربات‌ها هم این پتانسیل را دارند تا مهارت‌هایی را که آموخته‌اند، با انتقال اطلاعات روی شبکه به یکدیگر منتقل کنند. در "رباتیک ابری" محققان گوگل به دنبال این هستند تا با ایجاد همکاری در بین ربات‌ها، مهارت‌های آن‌ها را سریع‌تر ارتقا دهند.

مغز انسان دارای میلیاردها سلول عصبی است و بین آنها تعداد نامحدودی اتصال برقرار است. هنگامی که ما انسان‌ها مشغول فکر کردن و یادگیری هستیم، سلول‌های عصبی با یکدیگر وارد ارتباط می‌شوند و مسیرهای خاصی که مرتبط با رفتار پاداشی است در طول زمان تقویت خواهند شد. از این رو احتمال دارد که این مسیرها در آینده برای آموزش و شکل‌دهی به اقدامات ما انتخاب شوند.

یک شبکه‌ی عصبی مصنوعی همین ساختار را در یک مقیاس کوچک‌تر دارد. ممکن است وظیفه‌ای به ربات داده شود و او با استفاده از حدس و خطا، بهترین راه انجام آن را پیدا کند. اوایل، رفتار آن‌ها از نظر ناظر خارجی ممکن است کاملا تصادفی به نظر برسد. اما پس از تلاش ربات‌ها در امتحان کردن راه حل‌های مختلف، آن‌ها یاد خواهند گرفت که چطور راه حل نزدیک‌تر به هدف را انتخاب کنند و به این ترتیب، توانایی‌های آن‌ها به طور مستمر بهبود پیدا خواهد کرد.

اما این فرآیند در حین موثر بودن، وقت‌گیر هم است. در اینجا رباتیک ابری از راه می‌رسد تا در زمان صرفه‌جویی کند. از این رو، به جای این که هر ربات به شکل جداگانه تحت آزمایش قرار بگیرد، ربات‌ها تجربه‌های خود را به صورت جمعی در اختیار یکدیگر قرار می‌دهند. برای مثال یک ربات به ربات دیگر آموزش می‌دهد که چطور کار ساده‌ای مانند در باز کردن را انجام دهد یا جسمی را جابه‌جا کند. در فواصل زمانی معین، ربات‌ها آنچه را که یاد گرفته‌اند به سرور آپلود می‌کنند. ضمن این که آخرین نسخه از یادگیری آن موضوع را هم دانلود می‌کنند تا به این وسیله هر ربات به تصویر جامع‌تری از تجربه‌های فردی خود دست پیدا کند.

با استفاده از آموزش مبتنی بر ابر، تیم تحقیقاتی گوگل سه نوع آزمایش مختلف را انجام داد تا به ربات‌ها آموزش دهد تا از بین راه‌های مختلف، دقیق‌ترین و کارآمدترین روش را انتخاب کند.

نخست این که، چند ربات مجزا با اتصال به یک شبکه‌ی عصبی مشترک، اقدام به باز کردن در با سعی و خطا کردند. همان طور که ویدیوی زیر نشان می‌دهد، در ابتدا به نظر می‌رسید که ربات فاقد مهارت است و کورکورانه به دنبال راهی می‌گردد که به هدف نزدیک‌تر باشد.

پس از چند ساعت، ربات توانست به دستگیره برسد و در را باز کند. این بار ربات می‌دانست که کدام راه حل به یک نتیجه‌ی موفق ختم می‌شود. بدون این که لازم باشد تا مدلی صراحتا به آن‌ها بگوید که چه کار کنند.

در آزمایش دوم، محققان یک مدل پیش گویانه را بررسی کردند. یک سینی پر از اشیای روزمره به ربات‌ها داده شد تا با محتویات آن بازی کنند. با هر فشار و تماسی که به اشیا وارد می‌کردند، بخشی از درک علت و معلولی خود را توسعه می‌دادند. یک بار دیگر ربات‌ها، یافته‌های خود را به اشتراک گذاشتند تا درک علت و معلولی خود را بهبود دهند و اقدامات منجر به نتیجه را پیش‌بینی کنند.

با استفاده از یک رابط کامپیوتر که منطقه‌ی آزمایش را نشان می‌داد، محققان از ربات‌ها خواستند که با کلیک روی یک شی آن را انتخاب کنند و سپس روی مکان مورد نظر کلیک کنند تا شی به آن نقطه جابه‌جا شود. به این ترتیب ربات‌ها توانستند تا بر اساس تجربیات به اشتراک گذاشته شده، بهترین راهکار را برای رسیدن به هدف انجام دهند.

در نهایت، تیم از راهنمای انسان برای آموزش دسته‌ی دیگری از ربات‌ها استفاده کرد تا در بسته را باز کنند. هر ربات از نظر فیزیکی، توسط یک محقق به سمت هدف منتقل می‌شد و پس از آن به تنهایی زنجیره‌ای از همان کارها به شکل یک فرآیند مشخص، برای باز کردن در انجام می‌داد.

سپس به ربات‌ها اجازه داده شد که از حدس و خطا برای بهبود این فرآیند استفاده کنند. برای هر ربات شرایط، تغییرات جزیی پیدا می‌کرد. از این رو وقتی به صورت جمعی وارد فعالیت شدند بهتر توانستند تغییرات ایجاد شده را مدیریت کنند.

شاید بپرسید که فایده‌ی این کارها چیست؟ در شبکه‌های عصبی، هر چه تعداد داده‌ها بیشتر باشد، ربات‌ها بهتر می‌توانند به شکل هم‌زمان یاد بگیرند و آموزش دهند. از این رو می‌توانند عملکرد بهتری از یک ربات تنها نشان دهند. بنابراین افزایش سرعت این روند، می‌تواند ربات‌ها را برای انجام کارهای پیچیده‌تر آماده کند.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲:۵۹ دیده شده : ۵۱بار نویسنده : admin

گوگل به زبان فارسی گوگل ارث به زبان فارسی گوگل به زبان فارسي سایت گوگل به زبان فارسی گوگل مپ به زبان فارسی ترجمه گوگل به زبان فارسی تبدیل گوگل به زبان فارسی دانلود گوگل به زبان فارسی نقشه گوگل به زبان فارسی Google Earth به زبان فارسی گوگل به چه معناست کلمه گوگل به چه معناست گوگل به چه معنا است گوگل به زبان انگلیسی دانلود گوگل کروم به زبان انگلیسی تغییر زبان گوگل به انگلیسی سایت گوگل به زبان انگلیسی گوگل کروم به زبان انگلیسی صفحه اصلی گوگل به زبان انگلیسی دانلود گوگل ارث به زبان انگلیسی تبدیل زبان گوگل به انگلیسی تنظیم زبان گوگل به انگلیسی تغیر زبان گوگل به انگلیسی گوگل به زبان کردی گوگل به زمانی کوردی وبلاگ رسمي گوگل به زبان فارسي گوگل به هم ریخته گوگل به زبان عربی گوگل به کوردی گوگل به زبان کوردی گوگل به كوردي گوگل بهم ریخته ربات های تلگرام ربات های تلگرام پورن ربات های تلگرام+18 ربات های تلگرام چیست ربات هاي تلگرام معرفی ربات های تلگرام بهترین ربات های تلگرام شماره ربات های تلگرام ربات های مخفی تلگرام ساخت ربات های تلگرام ربات های پورن تلگرام ربات های فارسی تلگرام ربات ها ربات های مبارز ربات های هکر تلگرام ربات هایپرلینک تلگرام ربات های ضداسپم لیست تمامی ربات های تلگرام لینک ربات های تلگرام تمام ربات های تلگرام ربات های مبارز قسمت اخر ربات های مبارز بازی ربات های مبارز شبکه پویا ربات های مبارز شبکه ی پویا ربات های مبارز پویا ربات های مبارزه کارتون ربات های مبارز فیلم ربات های مبارز انیمیشن ربات های مبارز ببعی آشپزی یاد میدهد که به انگلیسی در صورتی که به انگلیسی از وقتی که به انگلیسی همانطور که به انگلیسی معنی که به انگلیسی که به زبان انگلیسی طوری که به انگلیسی وقتی که به انگلیسی در حالیکه به انگلیسی از آنجایی که به انگلیسی کشورهایی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند کشورهای که به زبان انگلیسی صحبت می کنند آیا میدانید که به زبان انگلیسی که به اینگلیسی که بهم بگه عزیزم که به مژگان شکند قلب همه صف شکنان که به مژگان شکند قلب همه كه به مژگان شكند خسرو شیرین دهنان که به مژگان شکند که به مژگان شکند که به عربی کلمه که به عربی که به انگیلیسی که به طبع آن که به دیدنت فقیرم نظری کن ای توانگر که به دیدنت فقیرم که به خوابم ماهی آمد شب پیشین که به خوابم ماهی آمد دهند المصري حجم دهنده حجم دهنده لب حجم دهنده مو حجم دهنده لب فولیپس حجم دهنده صورت حجم دهنده اندام تناسلی مردان حجم دهنده سينه زنان حجم دهنده كير حجم دهنده اندام تناسلی زنان حجم دهنده الات مردان می دهند تا رسوا کنند می دهند می دهند و رسوا میکنند می دهند تا گرفتار کنند شراب می دهند هان حجم دهنده میبلین کجا نذری می دهند دخترانی که میدهند كجا نذري مي دهند یارانه راکی می دهند شتاب دهنده شتاب دهنده استارتاپ شتاب دهنده سرن شتاب دهنده دیموند شتاب دهنده ها شتاب دهنده مپس شتاب دهنده ذرات شتاب دهنده تک شتاب دهنده آواتک شتاب دهنده شریف پرهیزش دهند حجم دهند شتاب دهند گوگل به ربات ها یاد می‌دهد که به یکدیگر آموزش دهند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۸۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۱
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها