freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، متن یادداشت حسین جابری انصاری در مورد جنایت اخیر عربستانی‌ها در صنعا که در  کانال تلگرام وی  منتشر شده است به شرح زیر است :

در رویداد خونین بمباران مجلس عزاء در صنعا پایتخت یمن، از سوی جنگنده های متجاوز عربستان؛ صدها یمنی بی پناه و مظلوم دیگر، قربانی تجاوز و بی خردی سیاستمداران عربستان شده اند. عربستان بر خلاف جهت حرکت عقربه های زمان و در آرزوی بازگشت یمن به وضعیت گذشته، یک سال و نیم است که خود را گرفتار جنگی مستقیم با مردم یمن کرده است.

سودای جنون آمیز عربستان البته هیچگاه محقق نخواهد شد و یمن از میانه خون و آتش، ققنوس وار خارج شده و به آینده قدم خواهد گذاشت؛ هر چند در هنگامه این زایش و تحول تاریخی، بخشی از حجر و بشر و شجرش در آتش خشم و جهل و کینه میراث خواران بوجهل و بوسفیان خواهد سوخت.
 
این نخستین جنگ از این قبیل نیست که در تاریخ روی می دهد، قاعدتا آخرینش نیز نخواهد بود. "باربارا تاکمن" نویسنده و مورخ آمریکایی در کتاب ارزشمند خود بنام "تاریخ بی خردی از تروا تا ویتنام" از این جنگ ها و سرنوشت محتوم شکست برای آغازکنندگانش به تفصیل گفته و در آغازین فراز کتاب خود دردمندانه نوشته است:

"پیروی حکومت ها از سیاست های مغایر با منافع خویش یکی از پدیده های مشهود سراسر تاریخ صرف نظر از زمان و مکان است. انسان ظاهرا در حکومت بیش از هر رشته دیگر از فعالیت های بشری بی کفایتی نشان می دهد. خرد که ... داوری بر پایه تجربه و عقل سلیم و اطلاعات موجود است، در این رهگذر کمتر به کار می افتد و اغلب سرخورده و ناکام می ماند. چرا زمام داران این همه برخلاف عقل و منافع خردمندانه خویش عمل می کنند؟ چرا شعور چنین به ندرت وارد کار می شود؟" *

تاریخ بی خردی سیاستمداران در دوران معاصر ما دو نمونه بزرگ دیگر نیز داشته است، جنگ افغانستان و جنگ لبنان. اتحاد جماهیر شوروی سابق با همه قدرت خود نتوانست از جنگ افغانستان پیروز بیرون آید. اسرائیل نیز با همه قدرت نمایی و برخورداری از حمایت گسترده قدرتهای جهانی و دوستان پنهان منطقه ای خود نتوانست از جنگ لبنان پیروز بیرون آید.

جنگ یمن نیز مشمول قاعده مندی موجود در تاریخ بی خردی انسان است و سیاستمداران عربستان همچون اقران خود در برابر ایمان و ایستادگی مردم یمن در این معرکه سرنوشت ساز، نتایج "قدرت ضعف" و "ضعف قدرت" را لمس کرده و شکست محتوم را تجربه خواهند کرد.

کشتار اخیر صنعا نماد شکست عربستان در جنگ یمن است و نتایج اولیه ای که در پی داشته تنها به مثابه نوک کوه یخ واقعیتی است، که از دل جنگ جاری؛ در برابر عربستان و همه سر بر خواهد آورد. این سنت الهی و درس تاریخ و از جمله اموری است که دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

"... کَم مِن فِئَةٍ قَلیلَةٍ غَلَبَت فِئَةً کَثیرَةً بِإِذنِ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ مَعَ الصّابِرین... چه بسیار گروه‌های کوچکی که به فرمان خدا، بر گروه‌های عظیمی پیروز شدند! و خداوند، با صابران و استقامت‌کنندگان است." **

عربستان در یمن در هر دو جبهه جنگ و سیاست به بن بست رسیده و اینک می بایست یکی از دو گزینه بد و بدتر فراروی خود را انتخاب کند: یا همانند اسرائیل در لبنان شکست را پذیرفته، فرار را بر قرار ترجیح داده و به سیاست عقیم و جنگ بی حاصل خود پایان دهد یا همچون اتحاد جماهیر شوروی در افغانستان به جنگ فرسایشی موجود ادامه داده و دیر یا زود محصول سیاست ها و کشته های سیاستمداران خود را درو کند.

"تاجداران یک دنده و خشک مغز" عربستان که مطابق تعابیر "تاکمن"، "چهار گونه سوء حکومت" یعنی "استبداد و ظلم، جاه طلبی بیش از حد، بی کفایتی و انحطاط، و بالاخره بی خردی و اصرار در کژاندیشی" *** را یک جا با هم جمع کرده اند، هنوز حق انتخاب دارند؛ اما نه برای همیشه. چه کسی می داند شاید آنان همین روزها و شب ها " تاریخ بی خردی" را بعنوان کتاب بالینی خود انتخاب کرده و با درس آموزی از عبرت های تاریخ، خود و عربستان را از حق انتخاب محدود موجود محروم نکنند.
 انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۹:۰ دیده شده : ۸۴بار نویسنده : admin

کشتار خونین مکه كشتار خونين مكه کشتار خونین داعش کشتار خونین گلپایگان کشتار خونین رامهرمز کشتار خونین مصر سیاست سیاست نامه سیاست روز سیاست های زنانه سیاستمدار سیاست گذاری سیاست ایران سیاستگذاری عمومی سیاستمدار اتریشی سیاست خارجی سیاست نامه Pdf سیاست نامه نظام الملک سیاست نامه قوچانی سياست نامه Pdf سیاست نامه دانلود سیاست نامه خراسانی سیاست نامه یا سیرالملوک سیاست نامه نویسی سیاست نامه چیست سیاست روز ایران سیاست روز دنیا سیاست روز افغانستان سیاست روز ایران وجهان سیاست روز در ایران سیاست روز در افغانستان سیاست روز جهان سیاست روز ارومیه سياست روز افغانستان سیاست های زنانه برای جذب مردان سیاست های زنانه نی نی سایت سیاست های زنانه در همسرداری سیاست های زنانه در زندگی زناشویی سیاست های زنانه شوهرداری سیاست های زنانه در نی نی سایت سیاست های زنانه در جذب مردان سیاست های زنانه در شوهرداری سياست هاي زنانه ني ني سايت سیاستمدار اتریشی قرن نوزدهم سیاستمداران ایران سیاستمدار کیست سیاستمداران همجنسگرای جهان سیاستمداران بزرگ دنیا سیاستمداران جهان سیاستمدار فرانسوی سیاستمداران ایرانی اسرائیل سیاستگذاری ائمه جمعه سیاستگذاری فرهنگی سیاستگذاری سلامت سیاستگذاری اقتصادی سیاستگذاری علم و فناوری سیاست گذاری چیست سیاست گذاری انرژی سیاستگذاری آموزشی سیاست ایرانی سیاست ایران در قبال داعش سیاست ایران در قبال سوریه سیاست ایران در مقابل آمریکا سیاست ایران و امریکا سیاست ایران در یمن سیاست ایران در مقابل داعش سیاست ایران در قبال یمن سیاست ایران در قبال افغانستان سیاستمدار اتریشی مت سیاستمدار اتریشی قرن 19 سياستمدار اتريشي برجسته ترین سیاستمدار اتریشی سیاست خارجی ایران سیاست خارجی افغانستان سیاست خارجی ترکیه سیاست خارجی چیست سیاست خارجی امریکا سیاست خارجی افغانستان Pdf سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران سیاست خارجی روسیه سیاست خارجی روحانی است یا هست است اثيكا مستشفى است اثيكا است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است كبش معنى است في المعجم کشتار خونین صنعا نماد بی‌خردی و سیاست عقیم عربستان است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۹۱
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها