freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۰۶۰۵

۱۰۸  بازدید

وب‌سایت سفره خونه: چلو صرفا به برنجی که به روش آبکش تهیه شده گفته میشود و پلو همه برنجها و کته رو هم شامل میشود.

چلو آبکش:

برای تهیه برنج ابتدا باید کاملا اون رو پاک کرد که مبادا داخلش سنگ یا فضله موش باشه . سپس باید شست . برنج رو موقع شستن چنگ نباید زد .موقع شستن مقداری از نشاسته برنج خارج میشه . تا وقتی که آب زلال بشه معمولا 3 بار شسته میشه .

رمز و راز ها و فوت و فن تهیه یک پلو یا چلوی خوشمزه و خوش قد و بالا 

سپس برنج رو با مقداری نمک داخل ظرف بزرگی خیس کرد تا برنج پس از خیس خوردن و زیاد کردن حجم , جاش تنگ نباشه . هنگام خیس کردن برنج نمک یادتون نره .برنج خیس کرده بدون نمک هنگام پخت زود شکفته میشه و برنج پس از آماده شدن نرم و خمیر میشه .

البته بعضی برنجها رو باید یک شب قبل خیس کرد و بعضی رو 3 الی 4 ساعت قبل که  این به نوع برنج و تازگی و کهنگی برنج بستگی داره . برنج های کهنه رو میشه از قبل خیس کرد و با خیس کردن خیلی کیفیت بهتری پیدا میکنند البته اگه دیر خیس شوند و مدت کمی داخل آب بوده باشند هنگام پخت آب بیشتری طلب میکنند تا ری کنند ( زیاد کردن حجم برنج " ری " نام داره ) . ولی برنج های تازه با خیس کردن زیاد کیفیت خودشون رو از دست میدهند و باید مدت کمی در آب مانده باشند و هنگام پخت هم اب کمتری برای پختن طلب میکنند .

هنگام تهیه برنج آبکش :

موقع جوشاندن برنج توی آب اون میتونین دو قاشق آبلیمو یا سرکه بریزین تا رنگش سفید بشه و قد بکشه . بعضی ها ازحلقه های پیاز استفاده میکنن . بعضی نیز در پایان کار وقتی میخوان برنج رو آبکش کنن کمی یخ توی برنج می ریزن تا بهتر قد بکشه . برخی آشپزهای خبره و قدیمی از مقدار کمی زاج کوبیده استفاده میکنن . که در صورت تهیه چلو برای اینکه برنج سفیدتر بشه یک قطعه کوچک زاج (به اندازه یک فندق) را کوبیده در آب برنج و یا نصف شیشه ماست را بتدریج بعد از ریختن برنج داخل ظرف می ریزن . بعد آبکش میکنن.

قابلمه ای که برنج توش میجوشه باید جای کافی برای جوشاندن برنج داشته باشه . توی آبش میتونین از کمی روغن ( یک قاشق ) استفاده کنین تا برنج بهتر قد بکشه و بهم نچسبه و دانه دانه بشه . بعد از آبکش کردن بهتره قابلمه ای که برای دم کردن برنج در نظر گرفته شده جا دار باشه و روغن هم داغ باشه . برنج رو هم کله قندی یا هرمی داخل قابلمه میریزن . یعنی وسط قابلمه برنج بیشتری ریخته میشه .

این کمک میکنه که حرارت از اطراف قابلمه که برنج کمتری داره به مرکز قابلمه و تمام محتوای برنج برسه و بخار داخلش بپیچه تا زودتر و بهتر دم بکشه .حالا پس از کشیدن برنج روی نون ته دیگ یا سیب زمینی ته دیگ , برای دم کردن برنج - اول بذارین جسم قابلمه داغ بشه و خیلی کوتاه شعله رو زیاد کنین تا بخار توی قابلمه بپیچه و بخار کنه  بعد شعله اونو کم کنین و آب و روغن رو به هه جای برنج اضافه کنین و بعد دمکنی روش بذارین . از کنار اجاق گاز کنار نرید!! قدیمی ها هنگام استفاده در فابلمه های رویی یا آلومینیمی دست شون رو خیس میکردن و به جدار بیرون قابلمه میزدن اگه صدا میداد وقت گذاشتن دمکنی بود !اگه برنج توی مدت طولانی دم بکشه بهتره تا اینکه عجله کنین و ته دیگ تون بسوزه و برنج تون بوی سوخته بگیره .

نکات :

برای داشتن پلو سفید و قد کشیده باید اول از همه در نظر داشت که نوع برنج خیلی مهمه . از برنج مرغوب استفاده کنید . بعد اینکه برنج تازه و برداشت محصول همون سال نباشه . برنج کهنه تر کیفیت بهتری خواهد داشت . دانه های برنج باید باریک و یکدست باشه و داخلش دانه های شکسته و خردد شده نداشته باشه و رنگ همه یکدست باشه . داخلش دونه سفید و گرد نداشته باشه .

رمز و راز ها و فوت و فن تهیه یک پلو یا چلوی خوشمزه و خوش قد و بالا 
برنج رو موقع خرید برای اینکه بدونین معطره - توی کف دست میریزین و از نزدیک بهش با نفس دهان می دمین ! در همون حال میشه عطر برنج رو حس کرد و معمولا یکدانه اون رو زیر دندان میجون . زیر دندون باید سفت و محکم باشه اگه چند تکه خرد شد برنج بدی نیست میشه وقت گذاشت و امتحانش کرد ! و اگه خردتر و درواقع پودر شد به امتحان از طریق پخت هم نمی ارزه .برای شناخت برنج باید با کته اون رو امتحان کرد . برنجی که آب زیاد ببره کیفیتش بهتره . اگه هنگام تهیه کته برنج به اصطلاح دون در اومد بطوریکه با آبکش از نظر قد و دانه فرقی نداشت برنج خوبی به شمار میره .کیفیت و کهنگی برنج حرف اول رو میزنه . کیفیت برنجهای دیگه هم به نحوه پختش بستگی داره . برای برنج های نه چندان مرغوب معمولا با کمتر ریختن اب و کمتر جوشاندن میشه برنج خوبی تهیه کرد . به هرحال با چند بار امتحان میشه به نحوه تهیه بهتر اون دست یافت.

اندازه اب برای تهیه برنج با روشهای متفاوت :

برای پخت در قابلمه : معمولا برای هر پیمانه برنج که قبلا خیس نخورده باشه ... دو پیمانه آب سرد

برای هر پیمانه برنج که خیس خورده باشه .. یک پیمانه آب سرد

برای پخت توی پلوپز : چون قبلا آب رو میجوشانین , آب به میزان هر پیمانه برنج ... یک و نیم پیمانه آب لازمه .

هنگام خیس کردن برنج باید حتما نمک بهش اضافه بشه که موقع پخت وا نره و زیادی شکفته نشه .
 

برای تهیه کته :

معمولا برای کته مقدار آب کمتری ( از آنچه که گفته شد ) میریزم و وقتی آبش رو کشید - اگه برنج دون و زنده بود - خیلی کم دوباره آب میدم روش ..( مثلا نصف پیمانه آب ) .... اینطوری مقدار آب از دستم در نمیره .

پخت کته به تجربه زیادی بستگی داره . و اساسا نوع برنج در پخت اون دخیله . این تجربه به همان نوع برنج مربوط میشه . هر برنجی که خریداری میشه با برنج قبل یا بعدی فرق داره . کته رو نمیشه به امان خدا ول کرد . باید هنگام کشیدن آب بالا سرش باشین .البته برنج های اعلا آب زیادتر میبرن و ریسک خمیر شدنشون هم کمتره .

رمز و راز ها و فوت و فن تهیه یک پلو یا چلوی خوشمزه و خوش قد و بالا
 

برنج های خارجی خوش پخت ریسک کمتری دارن و معمولا قدکش هستندو وا نمیرن . بیشترین مشکل برمیگرده به برنج محصول تازه که زود له میشه . برنج های خوب باید کهنه باشند . ضمنا وقتی برنج ها از محصول های متفاوت مخلوط میشه برنج خرد شده و بد درمیاد . حتی اگه مخلوط بشه باید نوع برنج شباهت داشته باشه و از نظر کهنگی و نو بودن هم شباهت داشته باشه .

ولی به هرحال اگه آب رو کمتر از معمول بریزین چاره داره . اینطوری کته ها تون رو با چلو اشتباه میگیرن ولی از اینکه ته دیگ نداره میفهمن که کته هستش !! .. رمزش در کم ریختن آب و ایستادن بالا سر کته هستش . وقتی داره آبش کشیده میشه اگه زنده باشه ( فقط کمی ) اب بریززید و دمکنی رو کمی زودتر ( قبل از به سرو صدا افتادن برنج ته قابلمه ) بذارید و حرارت رو کم کنید و بعد از بیست دقیقه الی نیسماعت برنج کته حاضره .
 

برای تهیه ته دیگ جهت کته :

در مورد ته دیگ کته ها وقتی اب برنج تموم شد و خواستی دم کنی بزنی پلو را خالی کن توی ظرف دیگر و قابلمه را بشور و ته قابلمه روغن را بریز و هر چیزی که خواستی ته دیگ کنی را بزار و پلو را بریز توی قابلمه من همیشه این کار را میکنم چه یک پیمانه پلو چه 10 پیمانه برنج بخواهم کته کنم .
 

مقدار نمک به ازای نصف تعداد پیمانه های برنج با قاشق چای خوری نمک بریزید . یعنی اگر 4 پیمانه برنج دارید نصف آن دو میشود که دو ق چ نمک لازم دارد .

مقدار روغن به ازای تعداد پیمونه های برنج، با قاشق سوپخوری روغن لازم دارید . یعنی برای 4 پیمانه برنج 4 ق سوپخوری روغن بریزید .

من از مقدار روغن کم میکنم و کمی ماست اضافه میکنم .

هنگام تهیه انواع چلوهای مخلوط باید کمی برنج را زودتر یا زنده تر از معمولا بردارید .
 

در مورد نوع برنج :

اگر برنج را ابکش کردین و بعد از پخت یک قاشق از برنج را در یک بشقاب بریزید و خوب در مورد شکل انها دقت کنید برنجی که بعد از پخت کمی حالت نیم دایره است و یک طرف ان خط دار مثل میگوی پاک کرده و نازک هم هست به ان می گویند محلی و مزه خوبی هم دارد .

اما برنج هاشمی عطر ندارد و فقط قد دارد برای همین انرا حتما با برنج محلی مخلوط 30 درصد می کنند که عطر محلی داشته باشد و درضمن پخت قد قیافه و مزه خوبی داشته باشد اما از نظر قیمت حدودا این دو برنج فقط 100 تومان با هم فرق دارند  . اما بعضی از سود جویان  از چند نوع برنج مخلوط می کنند که در این صورت باید از رنگ  و یا جنس انها از هم تشخیص داد.

رمز و راز ها و فوت و فن تهیه یک پلو یا چلوی خوشمزه و خوش قد و بالا
 

شهر فریدونکنار شهر کوچکی است و برنج مرغوبی دارد اما تشخیص ان کار راحتی است . برنج باید یک دست باشد . یک مشت برنج را در دست خود بگیرید و فشار دهید . هنگام فشار صدای ضعیف مثل بلور یا شیشه شسته را بدهد و  و رنگ ان شفافتر از همه برنج ها است  و همینطور در زیر دندان به شدت هم سفت است .

اما برنج امل رنگش معمولا بیشتر به کرم است و وقتی در دست فشار می دهید دست شما کمی رنگ آرد می گیرد ( چون نشاسته بیشتری دارد ) و معمولا هم عطر کمتری دارند ولی پخت خوبی دارند . برنج شهر بابل برعکس است عطر و مزه فوق العاده ای دارد ولی خیلی قد نمی کشد  .برنج شهر ساری کمی رنگش کبود وقد کوتاه دارد .

بعضی وقتها برنجی را دارید ابکش می کنید می بینید یکی وارفته ولی یکی هنوز جای جوشیدن دارد در این صورت باید متوجه شوید که یک نوع برنج را با چند نوع دیگر مخلوط کردند چون بوی خوبی موقع فروش و توی گونی دارد اما موقع پخت زود شفته می شود اسمش در مازندران برنج امراللهی است و  مزه خوبی دارد

اما برنج رمضانی و فجر و خزر در یک سطح هستند که شبیه به برنج هاشمی هستند منتها برنج خزر کمی رنگش به سرخی می زند و قیمت این سه نوع در یک اندازه هستند ولی هاشمی گرانتر است .  و بعضی وقتها تا40 الی 50 درصد انها را با هاشمی مخلوط می کنندچون در پخت به یک اندازه می جوشند و شکل هم را دارند فقط قبل از پخت کمی رنگها با هم فرق دارد .

رمز و راز های یک ته دیگ خوشمزه و طلایی و برشته .

رمز و راز ها و فوت و فن تهیه یک پلو یا چلوی خوشمزه و خوش قد و بالا 

رمز یک ته دیگ طلایی و برشته و خوشمزه در مقدار کافی روغن و نیز زعفران و نیز در تهیه آن با حرارت کم در طی مدت طولانی نهفته است.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۵۹:۳۸ دیده شده : ۶۱بار نویسنده : admin

راز و نیاز با خدا راز و نیاز با خدا صوتی راز و نیاز با خداوند راز و نیاز با خدا از زبان بلبل راز و نياز با خداي مهربان راز و نیاز با خدا در شب قدر راز و نیاز با خدا بعد از نماز راز و نیاز با خدا در ماه رمضان راز و نیاز با خدا به زبان ساده راز و نیاز با خدا به زبان انگلیسی راز و نیاز راز و نیاز علیزاده رازها و نیازها رازها و نیازها تلویزیون اندیشه رازها و نیازها با خدا رازها و نیازها میبدی راز و نیاز در فیس بوک راز و نیاز علیزاده دانلود راز و نیاز حسین علیزاده نت راز و نیاز علیزاده آلبوم راز و نیاز علیزاده دانلود آهنگ راز و نیاز علیزاده دانلود آلبوم راز و نیاز علیزاده قطعه راز و نیاز علیزاده راز و نیاز شوشتری علیزاده راز و نیاز استاد علیزاده راز و نیاز عاشقانه با خدا صوتی دانلود فایل صوتی راز و نیاز با خدا دانلود راز و نیاز با خدا صوتی فایل صوتی راز و نیاز با خدا راز و رمز موفقیت دکتر هلاکویی راز و رمز راز و رمز قورمه سبزی راز و رمز خورش قیمه راز و رمز شوهرداری راز و رمز خانه داری راز و رمزهای قرآن راز و رمز ته چین مرغ راز و رمزهای ناگفته ذهن راز و رمز کتلت راز و جرگلان راز و جرگلان خراسان شمالی شهرستان راز و جرگلان فرمانداری راز و جرگلان فرماندار راز و جرگلان منطقه راز و جرگلان اخبار راز و جرگلان جمعیت راز و جرگلان طبیعت راز و جرگلان آموزش پرورش راز و جرگلان راز وایبر راز های وایبر دانلود راز وایبر راز های مخفی وایبر رمز و راز وایبر راز مخفی وایبر برنامه راز وایبر راز ورمز وایبر دانلود برنامه راز وایبر راز و رمزهای وایبر راز و نياز با خداوند راز و نیاز با خدا شعر راز و رمز قورمه سبزی خوشمزه راز و رمزهای قورمه سبزی راز و رمز قورمه سبزي راز و رمز خورش قورمه سبزی راز و رمز یک قورمه سبزی خوشمزه راز رمز قورمه سبزی راز و رمز قرمه سبزي راز و رمز پخت قورمه سبزی راز و رمز یه قورمه سبزی خوشمزه O Antagonista O Antagonista Youtube O Antagonista Fora Do Ar O Antagonista Lula Preso O Antagonista Wiki O Antagonista Vivo O Antagonista Cris Duclos O Antagonista Papa O Antagonista Facebook O Antagonista Brasil O Accent O Accent Circonflexe O Accent Grave O Accent Aigu O Accentata O Accent Alt Code O Accento O Accent Circonflexe Alt Code O Accent Circumflex O Accent French O Athletik O Athletik Cost O Athletik Owners O Athletik Coupon Code O Athletik Price O Athletik Reviews O Athletik Coupon O Athletik Instagram O Athletik Login O Athletik Espn O Aja Ya Kan O Aja Ya Kan Lirik O Aja Ya Kan Mp3 O Aja Ya Kan Lyrics O Aja Ya Kan Young Lex O Aja Ya Kan Instrumental O Aja Ya Kan Artinya O Adjectives O Adjectives To Describe A Person O Adjectives In Spanish O Adjectives In French O Adjectives To Describe Food O Adjectives To Describe Mom O And M O And M Manual O And M Hair O And M India O And M Meaning O And M Costs O And M Profiler O And M Grand Final 2016 O And M Salon O And M Contract O And A O And A Level O And A Fx O And A Blood Type Compatibility O And A Level Notes O And A Show O And A Wiki O And A Level Means O And A News O And A Bobo O A R O A R Songs O A R Shattered O A R Peace O A R I Go Through O A R Music O A R Shattered Lyrics O A R Of A Revolution O A R Peace Lyrics O A R Go Through Lyrics O And P O And P Test O And P Pecos O And P Edge O And P Smethwick O And P Medical Abbreviation O And P Nannies O And P Labs O And P Jobs O And P In Motion O Aja Ya Kan Lyric Young Lex Lirik Lago O Aja Ya Kan Lirik Lgu O Aja Ya Kan Liriklagu Young Lex O Aja Ya Kan Oh Aja Ya Kan Lirik O Aja Kan Lirik Yong Lex O Aja Ya Kan Lirik You Lex O Aja Ya Kan Lirik Young Lex Oh Aja Ya Kan Lirik قد و وزن قد و وزن مناسب قد و وزن مدل های معروف قد و وزن کودک 12 ماهه قد و وزن کودک یازده ماهه قد و وزن امیر محمد متقیان قد و وزن کودک قد و وزن الناز گلرخ قد و وزن نوزاد قد و وزن مناسب برای خانمها قد و وزن مناسب برای کودک قد و وزن مناسب برای مدلینگ قد و وزن مناسب برای پسر 9 ساله قد و وزن مناسب برای نوجوانان قد و وزن مناسب کودکان قد و وزن مناسب برای کودک 5 ساله قد و وزن مناسب برای کودک 3 ساله قد و وزن مناسب کودک 15 ماهه قد والیبالیست های زن ایرانی قد والیبالیست های زن ایران قد و وزن مدل های معروف دنیا قد و وزن مانکن های معروف قد و وزن مانکن های معروف زن قد و وزن نوزاد 12 ماهه قد و وزن كودك يازده ماهه قد و وزن کودک 11 ماهه قد و وزن نوزاد 11 ماهه قد و وزن بچه 11 ماهه قد و وزن نوزاد یازده ماهه قد و وزن بچه یازده ماهه قد و وزن نرمال کودک یازده ماهه قد و وزن نرمال کودک 11 ماهه قد و وزن نرمال نوزاد 11 ماهه قد و وزن کودک دو ساله قد و وزن کودک سه ساله قد و وزن کودک هشت ماهه قد و وزن کودک 18 ماهه قد و وزن کودک یک ساله قد و وزن کودک 3 ساله قد و وزن کودک 21 ماهه قد و وزن نوزاد 2 ماه قد و وزن نوزاد سه ماهه قد و وزن نوزاد 4 ماهه قد و وزن نوزاد ٦ ماهه قد و وزن نوزاد 6 ماهه قد و وزن نوزاد 5 ماهه قد و وزن نوزاد دو ماهه قد و وزن نوزادان قد و وزن نوزاد 8 ماهه بالاترین بالاترین سود بانکی بالاترین لول کلش بالاترین سود بانکی 95 بالاترین داغ بالاترین مدل گوشی سامسونگ بالاترین تلگرام بالاترین پول جهان بالاترین سود صندوق سرمایه گذاری بالاترین لینکهای تازه بالا روم بالا روم دانلود بالا روم بالا روم شهرام ناظری بالا بردن سرعت اینترنت بالا بردن سرعت اینترنت گوشی بالا بردن سرعت اینترنت مخابرات بالا بردن سرعت اینترنت همراه اول بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل بالا بردن سرعت اینترنت کامپیوتر بالا بردن سرعت اینترنت در ویندوز 10 بالا بردن سرعت اینترنت Adsl بالا بردن سرعت اینترنت در ویندوز 7 بالا بردن سرعت اینترنت اندروید بالا سينه دمبل بالا سينه دمبل موازي قفسه بالاسينه دمبل بالاسینه دمبل موازی بالا سينه دمبل فلاي پرس بالا سينه دمبل حركت بالا سينه دمبل پرس بالاسينه دمبل موازي پرس بالا سينه دمبل موازی حركت قفسه بالا سينه دمبل بالا بردن فشار خون بالا بردن فشار خون اورژانسی برای بالا بردن فشار خون برای بالا بردن فشار خون چه بخوریم روش بالا بردن فشار خون بالا بردن سریع فشار خون راه بالا بردن فشار خون برای بالا بردن فشار خون چه باید کرد راههای بالا بردن فشار خون پایین براي بالا بردن فشار خون بالا شهر تهران بالا شهر تهران کجاست؟ بالا شهر تهران كجاست؟ بالا شهر تهران اسم معرفی بالا شهر تهران مناطق بالا شهر تهران دختر بالا شهر تهران عکس بالا شهر تهران زنان بالا شهر تهران تصاویر بالا شهر تهران بالا بردن کیفیت عکس بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ بالا بردن کیفیت عکس اندروید بالا بردن کیفیت عکس به صورت آنلاین بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ برای چاپ بالا بردن کیفیت عکس با فتوشاپ بالا بردن کیفیت عکس های قدیمی بالا بردن کیفیت عکس در فتوشاپ Cs5 بالا بردن کیفیت عکس اسکن شده در فتوشاپ بالا بردن کیفیت عکس برای اندروید بالا ترين بالا بردن اعتماد به نفس بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان بالا بردن اعتماد به نفس کودکان بالا بردن اعتماد به نفس در دانش آموزان بالا بردن اعتماد به نفس در نوجوانان بالا بردن اعتماد به نفس در سخنرانی بالا بردن اعتماد به نفس کودک بالا بردن اعتماد به نفس در كودكان بالا بردن اعتماد به نفس كودكان بالا بردن اعتماد به نفس در بچه ها بالا نیامدن ویندوز 7 بالا نیامدن ویندوز 7 در لپ تاپ بالا نیامدن ویندوز 7 بعد از نصب بالا نیامدن ویندوز 7 صفحه سیاه بالا نیامدن ویندوز 7 بعد از نصب Xp بالا نیامدن ویندوز 7 در لب تاپ بالا نیامدن ویندوز 7 بعد از اجرای اکتیویتور بالا نیامدن ویندوز 7 صفحه ابی بالا نیامدن ویندوز 7 بعد از نصب کارت گرافیک بالا نیامدن ویندوز 7 بعد از کرک راز و رمزهای تهیه «پلو»ی خوشمزه و خوش قد و بالا

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۴۳
  • تعداد حاضران : ۱۶۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها