freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


عزاداری شیعیان نیجریه در شهر فونتوا در روز عاشورای حسینی به خاک و خون کشیده شد.

به گزارش خبرنگار سیاست‌خارجی باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته همزمان با برگزاری مراسم عاشورا در کشورهای مختلف جهان، عزاداری شیعیان نیجریه در شهر فونتوا در ایالت کادونا این کشور با خشونت ارتش و نیروهای امنیتی، به خاک و خون کشیده شد و تعدادی از شهروندان نیجریه‌ای به شهادت رسیدند.

به گفته رسانه‌های محلی، ارتش نیجریه در حالی به عزاداران حسینی حمله‌ور شد و از گاز اشک‌آور و گلوله‌های جنگی استفاده کرد که آنان به شکلی صلح‌آمیز مشغول اجرای مراسم بودند. 

نیجریه

کمیسیون حقوق‌بشر اسلامی در واکنش به این حادثه اعلام کرد: نیروهای نظامی دولت نیجریه، شامگاه دوشنبه و در شب تاسوعای حسینی نیز دست‌کم 15 عضو جنبش اسلامی نیجریه را در کادونا بازداشت کرده بودند.

این در حالی است که مقامات دولتی در ایالت کادونا در ادامه سرکوب شیعیان، جنبش اسلامی نیجریه که شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر آن است را نیز غیرقانونی اعلام کرده و مجازات‌های سنگینی چون حبس طولانی مدت و پرداخت جرایم نقدی برای افرادی که با این جنبش همکاری داشته باشند، در نظر گرفته است.

نیجریه

شیعیان نیجریه همواره مورد ظلم و سرکوب ارتش و نیروهای امنیتی این کشور قرار دارند. ارتش نیجریه سال گذشته هم در حمله به مرکز اسلامی این کشور، نزدیک به 1000 نفر از شیعیان را کشته و شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر آن‌ها را با وجود مجروحیت شدید بازداشت کرد. شیخ زکزاکی همچنان در بازداشت است و گفته می‌شود که یکی از چشمانش نابینا شده است.

نیجریه

قاسمی در این بیانیه تأکید کرده که لازم است اقدامات وحشیانه و خشونت‌بار نيروهای افراطی و وابستگان به محافل وهابی که متأسفانه در برخی موارد با حمایت یا بی‌تفاوتی نیروهای پلیس نیجریه همراه بوده است عليه شيعيان و عزاداران حسینی متوقف و عاملان آن در اسرع وقت دستگیر و به دست عدالت سپرده شوند. وی همچنین مسئوليت دولت نیجریه در حفاظت از عزاداران حسينی و حفظ امنيت مراسم آن‌ها را مورد تأكيد قرار داد.

حسن هانی‌زاده کارشناس سیاسی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به کشتار شیعیان نیجریه در روز عاشورا اظهار داشت: ارتش این کشور طی سال‌های گذشته و بویژه پس از افزایش شمار شیعیان در نیجریه که تعداد آن‌ها به 14 میلیون نفر می‌رسد، با کمک وهابی‌های جنایتکار سعودی و دریافت رشوه فشارهای زیادی را به شیعیان نیجریه‌ای وارد آورده‌اند.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه شیعیان نیجریه از اعتقادات بالایی نسبت به اهل بیت(ع) برخوردار هستند و به همین دلیل وهابیت جنایتکار با پرداخت رشوه به برخی فرماندهان ارتش این کشور، آنان را وادار به کشتار شیعیان مخصوصاً در مراسم تاسوعا و عاشورا می‌کند، تأکید کرد: عربستان هم در کشتار سال گذشته شیعیان نیجریه‌ نقش داشته و هم در سال جاری در حال سرکوب و قتل عام مردم یمن است، چراکه وهابیت به شدت از گسترش تشیع در جهان دچار نگرانی شده و با پرداخت رشوه به برخی از شخصیت‌های مسئله‌دار در آفریقا و آسیا سعی می‌کند جمعیت شیعیان را کاهش دهد.

پشت‌پرده کشتار شیعیان نیجریه در روز عاشورا کیست؟

وی افزود: عربستان سعودی اکنون به شدت در سطح منطفه و جهان به دلیل انزوای سیاسی در حال تحرک است و با پرداخت رشوه سعی می‌کند به نوعی به اتباع اهل بیت(ع) در کشمیر، هند، پاکستان، عراق ،سوریه، افغانستان و نیجریه فشار بیاورد.

هانی‌زاده گفت: در روزهای اخیر و مخصوصاً در روزهای ماه محرم، عربستان و شبکه‌های تلویزیونی این کشور به شکل گسترده‌ای در حال جریان‌سازی‌ علیه مراسم تاسوعا و عاشورا بودند و شبکه رسمی تلویزیون رسمی عربستان نسبت به گسترش مذهب شیعه در سوریه و یمن هشدار داد و برنامه‌های ساختگی در این کشورها پخش کرد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۳۴:۷ دیده شده : ۱۵۲بار نویسنده : admin

شیعیان نیجریه شيعيان نيجريه شیعه نیجریه رهبر شیعیان نیجریه تعداد شیعیان نیجریه شیعیان در نیجریه سایت شیعیان نیجریه کشتار شیعیان نیجریه آمار شیعیان نیجریه وضعیت شیعیان نیجریه رهبر شيعيان نيجريه جمعيت شيعيان نيجريه شیعه در نیجریه شیعه های نیجریه رهبران شیعه نیجریه شیعه شدن مردم نیجریه جمعیت شیعیان نیجریه در روزهای آخر اسفند در روزهای آخر اسفند شفیعی در روزهای آخر اسفند فرهاد در روزهاي آخر اسفند در روزهای آخر اسفند وقتی بنفشه ها را در روزهای آخر اسفند تئاتر در روزهای آخر اسفند رحمانیان در روزهای آخر اسفند فرهاد دانلود در روزهای آخر اسفند کوچ بنفشه های مهاجر در روزهای آخر اسفند شعر در روز چقدر کالری بسوزانیم در روز چقدر باید کالری بسوزانیم چقدر با تردمیل در روز باید کالری بسوزانیم در روز چقدر کالری مصرف کنیم؟ در روز چقدر كالري مصرف كنيم در روز چقدر کالری مصرف کنم در روز چقدر باید کالری مصرف کنیم در طول روز چقدر کالری مصرف کنیم در روز چقدر ورزش کنیم چقدر در روز ورزش کنیم تا لاغر شویم در روز چقدر آب بنوشیم در روز عاشورا چه گذشت در روز عاشورا در کربلا چه گذشت روز عاشورا چه گذشت روز عاشورا در كربلا چه گذشت انچه در روز عاشورا گذشت در روزهای اول بارداری چی بخوریم در روزهای اول بارداری چه کنیم در روزهای اول بارداری در روزهای اول بارداری چه چیزهایی بخوریم در ماه اول بارداری چه بخوریم در ماه اول بارداری در ماه اول بارداری چه باید کرد؟ در ماه اول بارداری چه کنیم در هفته اول بارداری در ماه اول بارداری چی بخوریم در روز خواب دیدن خواب دیدن در روز جمعه خواب دیدن در روز تعبیر دارد خواب دیدن در روز شنبه دیدن خواب در روز اول ماه روز قیامت را در خواب دیدن روزه در قرآن روزه در قرآن کریم روزه خواری در قرآن کفاره روزه در قرآن احکام روزه در قرآن روزه گرفتن در قرآن وجوب روزه در قرآن مبطلات روزه در قرآن روزه داری در قرآن اهمیت روزه در قرآن روزه در بارداری روزه در بارداری نی نی سایت روزه در بارداري روزه گرفتن در بارداری روزه داری در بارداری روزه در دوران بارداری روزه در اوایل بارداری روزه در زمان بارداری احکام روزه در بارداری تاثیر روزه در بارداری عاشورا و تاسوعا عاشورا و تاسوعای حسینی عاشورا و تاسوعا چیست عاشورا و تاسوعاي حسيني عاشورا و تاسوعا چه روزی است عاشورا و تاسوعا حسینی عاشورا و تاسوعا چند شنبه است عاشورا و تاسوعا 93 عاشورا و تاسوعا به چه معناست عاشورا و تاسوعا تسلیت عاشورا تاسوعا 95 عاشورا تهران عاشورا 88 تهران خیریه امدادگران عاشورا تهران امدادگران عاشورا تهران عاشورا 88 تهران درگیری تظاهرات عاشورا تهران برنامه عاشورا تهران عاشورا در بازار تهران مراسم روز عاشورا تهران حوادث روز عاشورا تهران عاشورا 88 عاشورا 88 بهبهان عاشورا 88 نیروی انتظامی عاشورا 88 زیر پل کالج عاشورا 88 اپارات عاشوراء 88 واقعیت عاشورا 88 شهدای عاشورا 88 عاشوراء ٢٠١٦ عاشورا ده عاشورا ده کجاست دهه عاشورا دهم عاشورا جزیره آشوراده روز دهم عاشورا روز ده عاشورا عاشورا در دهلران عاشورا درس می دهد منطقه عاشورا ده عاشورا چیست عاشورا چيست چیستی عاشورا واقعه عاشورا چیست زیارت عاشورا چیست پیام عاشورا چیست معنی عاشورا چیست گردان عاشورا چیست فلسفه عاشورا چیست فرهنگ عاشورا چیست عاشورا ۹۵ عاشورا سال 95 عاشورای سال 95 عاشورا 2016 عاشوراء 2016 پشت‌پرده کشتار شیعیان نیجریه در روز عاشورا

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۳۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها