freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


زمانی‌که بالون آزمایشی Airlander - بزرگ‌ترین هواگرد جهان - در یک پرواز آزمایشی در هفته‌های گذشته در کاردینگتون با کاهش ناگهانی ارتفاع روبه‌رو شد حتماً دلیلی وجود دارد که چنین اتفاقی برای بالون‌های هوای گرم روی نمی‌دهد. در ادامه زومیت شما را با سوختی جایگزین آشنا خواهد کرد.

بالون Airlander

بالون‌های هوای گرم با هلیوم که یک گاز خنثی و سبک‌تر از هوا است پر می‌شوند و مخرب‌ترین اثرشان این است که باعث می‌شوند صدای شما کمی نازک شود. برخلاف هیدروژن به‌عنوان سبک‌ترین عنصر، که برخی اوقات ویژگی خطرناک آن یعنی انفجاری بودنش حین قرار گرفتن در معرض شعله موجب اشتعال می‌شود یا شاید گاهی تنها نور آفتاب منجر به واکنش آن شود و برخی اوقات نیز تنها برای مصارف سرگرمی و آتش‌بازی از آن استفاده می‌شود.

باید یادآور شد که عالی‌ترین ویژگی هیدروژن این است که زمانی‌که می‌سوزد آب استخراج می‌گردد و برخلاف سوخت‌های معمولی یک گاز گلخانه‌ای نیست. بنابراین از هیدروژن می‌توان به‌عنوان یک منبع عظیم اغواکننده در صنعت خودرو به جهت پتانسیل فوق‌العاده‌اش در مسیر صحیح استفاده کرد.

البته این گاز بایستی به‌طور ایمن جابه‌جا شود که مطمئناً کار سختی نبوده اما انجام آن ارزان نیست. هیدروژن باعث خوردگی و شکستن فلزات می‌شود که این امر نگه‌داری آن را سخت می‌کند اما می‌توان با یک مخزن فیبرکربن تحت فشار درون خودرو آن را حمل کرد که در این شرایط حتی در صورت بروز تصادف شدید نیز مشکلی پیش نخواهد آمد. مشکل دیگر نشت کردن آن است که در پی آن نمی‌توان خودروهای امروزی با منبع هیدروژنی را درون گاراژ پارک کرد زیرا اگر نشتی کمی هم داشته باشند در فضای بالای گاراژ تجمع می‌کنند و کافی است کلید یا سوئیچ چراغی روشن گردد که بر اثر آن انفجاری رخ می‌دهد.

این‌ها مسائل و مشکلات زمان گذشته بودند و امروزه خودروهای با پیل‌های سوختی هیدروژنی ثابت کرده‌اند که می‌توان از هیدوژن در سلامت کامل استفاده کرد. حالا برای تبدیل این سوخت رویایی به سوخت مصرفی امروزی تنها در کشور انگلستان بیش از هشت جایگاه جهت دسترسی آسان فراهم شده است که مراحل مورد نیاز ساخت مخازن نگه‌داری آن‌ها کار زمان‌بری بوده است.

شاید بدین خاطر وسایل نقلیه با سلول‌های سوختی هیدروژنی آنچنان که باید پیشرفتی نکرده‌اند. وسایل نقلیه‌ای مشاهده شده‌اند که به‌جای استفاده از هیدوژن خام در پیل سوختی آن‌را از زیست‌اتانول موجود تهیه می‌کنند که به نظر ایده‌ی جالبی می‌آید.

ایده‌ی پیل سوختی e-Bio نیسان در حال حاضر در یک ون در حال آزمایش است و برای آمریکای جنوبی جایی‌که اتانول در اکثر جایگاه‌های سوخت فروخته می‌شود قرار است توسعه یابد. بنابراین معضل اول از میان برداشته می‌شود: مخزن آن را هرجایی می‌توان دوباره پر کرد. جابه‌جایی آن از سوخت‌های مایع دیگر سخت‌تر نیست بنابراین نیازی به مخزن تحت فشار فیبرکربن گران قیمت هم نیست و تنها با یک مخزن ۳۰ لیتری می‌توان مسافتی معادل ۴۰۲ کیلومتر را پیمود.

استفاده از این تکنولوژی مشکلاتی را هم در پی دارد. استفاده از اتانول در یک پیل سوختی گاز گلخانه‌ای آزاد می‌کند. اما محققان در آزمایشگاه‌ها عنوان می‌کنند که این اثر با رشد محصولاتی که اتانول از آن‌ها به‌دست می‌آید خنثی می‌شود و مشخصاً از سوخت‌های فسیلی این امر حاصل نمی‌شود. همچنین به دلیل این‌که آن محصولات از نوع مواد غذایی هستند (مانند نیشکر) و اتانول یک فرآورده‌ی فرعی آن‌هاست نیازی به استفاده‌ی غیرطبیعی از زمین‌های کشاورزی دیگر مانند زیست‌سوخت‌های دیگر نیست.

همچنین اتانول توان بسیار زیادی تولید نمی‌کند. در حال حاضر، پیل موجود در ون توسعه یافته‌ی نیسان ۵ کیلووات توان تولید می‌کند که چیزی معادل ۷ اسب‌بخار یا مشابه خودروهای کارتینگ رنتال است. به‌جای پر کردن مخزن در زمان اتمام سوخت، تمام مدت در توان ۷ اسب‌بخار باقی می‌ماند تا باتری را شارژ کرده و زمانی‌که به آن نیاز دارید، بتوانید از حداکثر توانش استفاده کنید که این محدوده‌ای وسیع‌تر از رانندگی عادی را برایتان فراهم می‌آورد.

اما همچنان پیل قدرتمند به یک سوخت‌رسانی اضافی در جایگاه سوخت نیاز دارد. این موارد در مقایسه با مسائل هیدروژن جزئی به نظر می‌آیند. به نظر می‌رسد آینده‌ی سوخت‌ها از آن جایگزین دیگری باشد که پتانسیل عظیمی دارد.

نظر شما در ارتباط با اتانول به‌عنوان یک سوخت جایگزین چیست؟

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲:۴ دیده شده : ۶۳بار نویسنده : admin

اتانول سوخت پاک آینده سوخت هایبرید سوخت هایبریدی سوخت هیبرید چیست سوخت هايبريد سوخت های فسیلی سوخت های فسیلی و برق سوخت های فسیلی در ایران سوخت های فسیلی چیست سوخت های فسیلی و هسته ای سوخت های فسیلی در گذشته و حال سوخت های فسیلی در گذشته سوخت های فسیلی انرژی خورشیدی سوخت های فسیلی مزایا و معایب سوخت های فسیلی+مقاله سوخت های زیستی سوخت های زیستی چیست؟ سوخت های زیستی در ایران سوخت های زیستی+pdf سوخت های زیستی مایع سوخت های زیستی Ppt سوخت های زیستی جلبکی سوخت های زیستی جامد سوخت های زیستی ویکی پدیا سوخت های زیستی اپارات سوخت هایبرد چیست سوخت های جامد سوخت های جامد موشک موشک های سوخت جامد ایران راکت های سوخت جامد انواع سوخت های جامد مشعل های سوخت جامد موتور های سوخت جامد سوخت های جامد و مایع مسابقات موشک های سوخت جامد سوخت های جایگزین سوخت های جایگزین بنزین سوخت های جایگزین در صنعت سیمان سوخت های جایگزین نفت سوخت های جایگزین در اتومبیل سوخت های جایگزین خودرو انجمن سوخت های جایگزین سوخت های جایگزین سوخت فسیلی سوختهای پاک جایگزین بنزین جایگزینی سوخت های فسیلی سوخت هایبریدی چیست سوخت های پاک سوخت های پاک خودرو سوخت های پاک چیست سوخت هاي پاك انواع سوخت های پاک تحقیق سوخت های پاک پایان نامه سوخت های پاک تحقیق در مورد سوخت های پاک سوخت های تجدید پذیر انرژی های تجدید پذیر مقاله انرژی های تجدید پذیر Pdf انرژی های تجدیدپذیر در ایران انرژی های تجدید پذیر Ppt انرژی های تجدید پذیر چیست انرژی های تجدید پذیر و ناپذیر انرژی های تجدید پذیر مهر انرژی های تجدیدپذیر ایران انرژی های تجدیدپذیر دانشگاه تهران سوخت های فسیلی و برقی مصرف سوخت های فسیلی و برق مصرف سوخت هاي فسيلي و برق مصرف سوخت هاي فسيلي و برق در رايانه مصرف درست سوخت های فسیلی و برق نکات مربوط به سوخت های فسیلی و برق تحقیق درباره ی سوخت های فسیلی و برق نکات مربوط به مصرف درست سوخت های فسیلی و برق مصرف سوخت های فسیلی و برق در ایران زمان آدمها را دگرگون میکند می کند می کند به انگلیسی می کند یا میکند می کند انگار چشمش طلوع میکند آن آفتاب پنهانی کمیسر متهم میکند عسل چاق می کند؟ هربی پرواز می کند ذرت چاق می کند؟ ژله چاق می کند؟ تقدیم میکند به انگلیسی هدف وسیله را توجیه میکند به انگلیسی چه فرقی می کند به انگلیسی می کند انگار چشمش باز غوغایی دگر شعر می کند انگار چشمش باز غوغایی دگر طلوع ميكند آن آفتاب پنهاني شعر طلوع میکند آن آفتاب پنهانی طلوع میکند آن آفتاب پنهانی زسمت مشرق جغرافیای عرفانی کمیسر متهم میکند کامل کمیسر متهم میکند 1 کمیسر متهم میکند دانلود کمیسر متهم میکند (دوبله فارسی) کمیسر متهم میکند 2 کمیسر متهم میکند قسمت دوم کمیسر متهم میکند اهنگ فیلمهای کمیسر متهم میکند کمیسر مولدوان متهم میکند عسل چاق میکند یا لاغر عسل چاق ميكند ؟ آیا عسل چاق می کند فیلم هربی پرواز می کند دانلود هربی پرواز می کند دانلود فیلم هربی پرواز میکند بازیگران فیلم هربی پرواز می کند دانلود فیلم سینمایی هربی پرواز میکند سینمایی هربی پرواز می کند فیلم سینمایی هربی پرواز می کند دانلود رایگان فیلم هربی پرواز می کند پخش آنلاین فیلم هربی پرواز می کند آیا ذرت چاق می کند ایا ذرت بوداده چاق می کند آیا ژله چاق می کند؟ ژله صورت را چاق میکند آیا ژله صورت را چاق می کند؟ اتانول آینده سوخت ها را دگرگون می کند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۶۷
  • تعداد حاضران : ۱۸۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها