freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سید بهادر میررحیمی متخصص داروسازی بالینی و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت و گو باخبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: کدئین نوعی از مشتقات مورفین است که میزان اعتیاد به آن از سایر مشتقات مورفین کمتر می باشد و از آن به صورت خوراکی استفاده می شود.

میر رحیمی با اشاره به این نکته که از کدئین برای کاهش دردهای مزمن و درمان سرفه استفاده می شود، ادامه داد: کدئین در بزرگسالان تنها در صورت بروز دردهای مزمن در بیماری هایی نظیر سرطان توصیه می شود و از آنجایی که داروهای بهتر و کم خطری برای کاهش درد وجود دارد، باید از مصرف این دارو برای درد های متوسط و میگرن در طولانی مدت پرهیز شود.

وی عنوان کرد: در صورتی که درد بیمار با مصرف داروهای گروه استروئید مانند استامینوفن و بروفن کاهش پیدا نکرد، مصرف کدئین در کوتاه مدت و کمتر از سه ماه توصیه می شود.

این داروساز بالینی اظهار داشت: سرکوب سیستم عصبی مغز به دو صورت کاهش هوشیاری به خصوص در سالمندان و سرکوب سیستم تنفسی مغز که از خاصیت ضد سرفه بودن کدئین ها ناشی می شود را می توان از عوارض این داروها دانست.

وی بیان کرد: کند شدن حرکات روده و بروز یبوست به خصوص در سالمندان، کاهش فشار خون و امکان بروز سکته قلبی در مبتلایان به مشکلات قلبی زمینه ای و بروز مشکلات تنفسی به خصوص در کودکان و بیماران قلبی نیز از عوارض کدئین ها هستند.

میر رحیمی اذعان داشت: بروز مشکلات صفراوی و اعتیاد بیمار به کدئین در صورت مصرف طولانی مدت آن را هم می توان از مضرات کدئین ها به شمار آورد.

وی در خصوص مصرف کدئین در کودکان بیان کرد: به طور کلی مصرف داروهای ضد سرفه از هیچ نوعی برای کودکان توصیه نمی شود، چرا که مصرف این داروها باعث سرکوب سیستم تنفسی و احتمال مرگ در کودکان زیر 2 سال می شود و افراد زیر 6 سال نیز باید در مصرف کدئین و داروهای ضد سرفه احتیاط کنند.

این متخصص داروسازی بالینی کاهش سطح هوشیاری و بروز خواب آلودگی را از دیگر عوارض مصرف کدئین در کودکان دانست و افزود: مصرف کدئین در کودکان به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا منجر به ناتوانی کودک در برقراری ارتباط با دیگران و کاهش سطح هوش آنها می شود.

وی با تاکید بر اینکه سالمندان بالای 65 سال باید از مصرف کدئین پرهیز کنند، گفت: مصرف این داروها در سالمندان مشکلاتی نظیر کاهش سطح هوشیاری و به دنبال آن زمین خوردن و شکستگی استخوان به خصوص در مبتلایان به پوکی استخوان، کند شدن حرکات روده و بروز یبوست، تشدید مشکل پروستات در مردان سالمند و بروز عوارض تنفسی در این افراد به وجود می آورد.

میررحیمی تاکید کرد: مصرف کدئین در سالمندان به دلیل کاهش کارکرد کلیه و دفع آن می تواند به تجمع آن در بدن و بروز مسمومیت در آنها انجامد.

این داروساز بالینیی افزود: زنان باردار و شیرده نیز باید از مصرف کدئین خود داری کنند، زیرا مصرف این دارو توسط آنها کودک را در معرض کدئین و بروز خط مرگ قرار می دهد.

وی تصریح کرد: بهتر است بیماران درصورتی که مجبور به مصرف کدئین شدند، تحت نظر پزشک این دارو را مصرف کنند و سطح هوشیاری آنها در هنگام استفاده از کدئین سنجیده شود.

میررحیمی یادآور شد: مصرف استامینوفن همراه با کدئین می تواند باعث بروز مشکلات کبدی در بیماران شود.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۲:۹ دیده شده : ۷۸بار نویسنده : admin

کوچک در جدول کوچک در جدول کلمات نیزه کوچک در جدول زبان كوچك در جدول اپرای کوچک در جدول کشتی کوچک در جدول نگاه کوچک در جدول گربه کوچک در جدول زبان کوچک در جدول قایق کوچک در جدول کوچک در پرسشکده کوچک درخت درخت کوچک ژاپنی درختان کوچک درختچه کوچک درخت کوچک من درخت کوچک من به باد درختان کوچک چینی درخت کوچک زیبای من درخت كوچك من درختچه کوچک ژاپنی دروغگوهای کوچک زیبا دروغگوهای کوچک زیبا بازیگران دروغگوهای کوچک زیبا Secret دروغگوهای زیبای کوچک دروغگوهاي كوچك زيبا دروغگوی زیبای کوچک سریال دروغگوهای کوچک زیبا دانلود سریال دروغگوهای کوچک زیبا دانلود دروغگوهای زیبای کوچک کتاب دروغگوهای زیبای کوچک درمان کوچک شدن بیضه ها درمان كوچك شدن بيضه ها راه درمان کوچک شدن بیضه ها راه های درمان کوچک شدن بیضه درمان گیاهی کوچک شدن بیضه ها درمان کوچک شدن کلیه درمان کوچک شدن کلیه در طب سنتی درمان كوچك شدن كليه درمان گیاهی کوچک شدن کلیه ها راه درمان کوچک شدن کلیه راههای درمان کوچک شدن کلیه روش درمان کوچک شدن کلیه درمان گیاهی کوچک شدن کلیه درمان برای کوچک شدن کلیه راه درمان کوچک شدن کلیه ها دریل کوچک دریل کوچک حکاکی دریل کوچک دستی دریل کوچک رومیزی دریل کوچک ماکیتا دریل کوچک و ارزان کوچکترین دریل کوچکترین دریل برقی پایه دریل کوچک دریل شارژی کوچک درمان کوچک شدن بیضه درمان کوچک شدن بیضه چپ درمان كوچك شدن بيضه راه درمان کوچک شدن بیضه درمان گیاهی کوچک شدن بیضه درمان كوچك بودن كير درمان كوچك شدن كير افراد دست چپ افراد چپ دست مشهور خصوصیات افراد دست چپ ویژگی افراد دست چپ مشخصات افراد دست چپ خصوصيات افراد دست چپ هوش افراد دست چپ آیا افراد چپ دست باهوش ترند؟ ویژگیهای افراد چپ دست مشهورترین افراد چپ دست افراد مشهور چپ دست افراد مشهور چپ دست ایرانی افراد مشهور چپ دست دنیا اسامی افراد معروف چپ دست افراد معروف چپ دست ایرانی خصوصيت افراد چپ دست ويژگي افراد چپ دست خصوصیات اخلاقی افراد چپ دست ویژگی های افراد دست چپ خصوصیات شخصیتی افراد چپ دست ويژگي هاي افراد چپ دست ویژگی شخصیتی افراد چپ دست خصوصیات مردان چپ دست خصوصیات افراد چپ دست و راست دست خصوصیات افراد دست راست ویژگی افراد راست دست مشخصات افراد راست دست افرادچپ دست خصوصیات افراد چپ دست ویژگی افراد چپ دست هوش افراد چپ دست خصوصيات افراد چپ دست مشخصات افراد چپ دست افراد دست و دلباز کدئین بمبی کوچک در دست افراد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۳۲
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها