freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


تنبل‌های درختی (Sloth)، پستانداران نواحی گرمسیری هستند که غالبا در آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می‌شوند.

تنبل‌های درختی (Sloth)، پستانداران نواحی گرمسیری هستند که غالبا در آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می‌شوند. آن‌ها از پنجه‌های بلند خود برای آویزان شدن از شاخه‌های درختان بلند استفاده می‌کنند و از برگ درختانی تغذیه می‌کنند که رسیدن به آن‌ها از عهده هر حیوانی برنمی‌آید. برای تنبل‌های درختی، راه رفتن بر روی زمین به دلیل بلندی طول پنجه‌هایشان (که بین ۸ تا ۱۰ سانتی‌متر است) بسیار سخت و تا حدی غیر ممکن است!‌ به همین دلیل آن‌ها بیشتر زمان زندگی خود را بر روی شاخه‌های درختانی که برایشان حکم خانه دارد می‌گذرانند. به طور کلی دو نوع تنبل درختی داریم: تنبل دو انگشتی و تنبل سه انگشتی. تنبل‌های دو انگشتی جثه بزرگتری نسبت به تنبل‌های سه انگشتی دارند و به غیر از این مورد، این دو گروه جانور از دیگر جهات بسیار به یکدیگر نزدیک‌اند. تنبل‌ها جثه‌ای به اندازه یک سگ معمولی دارند (طولی حدود ۵۸ تا ۶۸ سانتی‌متر) و حدود ۸ کیلوگرم وزن دارند.

هزاران سال پیش، تنبل‌های درختی بسیار بزرگتر بودند. طبق گزارشات باغ وحش  سن دیگو،  تنبل‌های درختی در ابتدا جثه‌ای به اندازه یک فیل داشتند که نسل اینگونه از تنبل‌ها حدود ده هزار سال پیش منقرض شد.

عادت‌های معمول یک تنبل درختی

اجداد این حیوانات در آمریکای شمالی می‌زیسته‌اند اما تنبل‌های درختی فعلی بیشتر در آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می‌شوند. تنبل‌های درختی عاشق بالا رفتن از درختان بلند در جنگل‌های بارانی هستند. آن‌ها دوست دارند تا بر روی شاخه‌های درخت، همانند یک توپ جمع شده و بخوابند و بعضی از تنبل‌ها نیز به صورت آویزان از شاخه درختان بلند استراحت می‌کنند.
به طور کلی زندگی تنبل‌های درختی بین دو حالت در حال چرخش است: خوابیدن بر روی درخت و خوردن برگ درخت! این حیوانات تنها برای دفع غذا یا شنا کردن از درخت پایین می‌آیند.

تنبل درختی را بشناسیم

تنبل‌های درختی روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ ساعت می‌خوابند که این مسئله وقت بسیار کمی برای انجام فعالیت‌های دیگر در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد اما طبق تحقیقات اخیر در آلمان، این نتیجه حاصل شده که تنبل‌های درختی به اندازه انسان‌ها به خوابیدن نیاز دارند اما خودشان بر افزایش ساعت خوابیدنشان اصرار می‌ورزند. تنبل‌های درختی تنها هستند و به زندگی اجتماعی اعتقادی ندارند. اجتماعی‌ترین حالت تنبل‌های درختی این است که یکی از تنبل‌ها بر روی شاخه درختی بخوابد که تنبل دیگری هم بر روی شاخه‌ای دیگر از همان درخت خوابیده است!

رژیم غذایی تنبل‌های درختی

تنبل‌های درختی تنها از برگ درختان تغذیه می‌کنند. برگ‌هایی که تنبل‌ها می‌خورند بسیار سخت است و هضم کردن آن‌ها به هیچ وجه آسان نیست. تنبل‌ها معده‌ای چهار قسمتی دارند که عمل هضم را برایشان راحت‌تر کند. هضم کردن غذایی که تنبل‌ها می‌خورند به قدری سخت است که ممکن است یکی از وعده‌های غذایی آن‌ها یک ماه بعد هضم شود! جالب است بدانید که این رژیم غذایی مبتنی بر برگ چندان هم مفید و انرژی‌زا نیست در نتیجه تنبل‌ها هیچوقت انرژی کافی از غذایی که می‌خورند بدست نمی‌آورند و این دقیقا می‌تواند یکی از دلایلی باشد که آرام و آهسته بودن تنبل‌های درختی را توجیه کند.

تنبل درختی را بشناسیم

وضعیت بقا

تنبل سه انگشتی قد کوتاه، در لیست صد حیوان برتر در حال انقراض وجود دارد و نسل این جانور شدیدا در خطر انقراض است. اینگونه از تنبل‌ها تنها در یکی از جزایر خلیج پاناما یافت می‌شوند.

حقایقی جالب درباره تنبل‌های درختی

 • نام علمی آن‌ها "Bradypus" است که یک واژه  یونانی به معنای "Slow Feet" است که به صورت «حیوانی که آهسته قدم برمی‌دارد» ترجمه می‌شود. این اسم کاملا منطقی است چراکه تنبل‌ها جزو آهسته‌ترین حیوانات روی زمین هستند.

 • تنبل‌ها به قدری آهسته هستند که مسافتی معادل ۱.۸ تا ۲.۴ متر را در یک دقیقه طی می‌کنند.

 • تنبل‌ها به قدری آهسته‌اند که بر روی بدنشان جلبک رشد می‌کند و به همین دلیل ظاهر بسیاری از آن‌ها سبز رنگ است

 • تنبل درختی را بشناسیم

 • تنبل‌ها شناگران ماهری هستند و می‌توانند نفس خود را به خوبی حبس کنند. آن‌ها همیشه برای شنا کردن خود را از بالای شاخه درخت به درون آب می‌اندازند.

 • تنها ۲۵٪ از بدن تنبل‌های درختی را ماهیچه تشکیل داده است. به همین دلیل اگر تنبل‌ها سردشان شود، بدن آن‌ها قادر نیست تا با لرزیدن خود را گرم کند! نکته مثبت اینجاست که محل اصلی زندگی تنبل‌ها هوای گرمسیری دارد و همچنین بدن تنبل‌ها از خز پوشیده شده است.

 • تنبل‌ها تنها هفته ای یک بار عمل دفع را انجام می‌دهند.

 • عقاب، مار و پلنگ، شکارچیان اصلی تنبل‌ها هستند.

 • اگر یک تنبل درختی در حالیکه از شاخه درختی آویزان باشد جان خود را از دست دهد، پس از مرگ هم همچنان بر روی شاخه درخت آویزان خواهد ماند!

 • تنبل درختی را بشناسیم

 • تنبل سه انگشتی تقریبا می‌تواند سر خود را ۳۶۰ درجه بچرخاند.

 • تنبل‌های درختی اکثر فعالیت‌های خود را شبانه انجام می‌دهند.

 • تنبل‌های درختی ماده، ۱۰ ماه باردار خواهند بود و در هر نوبت زایمان تنها یک فرزند به دنیا می‌آورند.

 • تنبل‌های درختی می‌توانند تا ۴۰ سال عمر کنند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۳۸:۱۷ دیده شده : ۶۷بار نویسنده : admin

تنبل درختی تنبل درختي عکس تنبل درختی حیوان تنبل درختی را بهتر بشناسیم خمینی را بهتر بشناسیم لاجوردی را بهتر بشناسیم را بهتر بشناسيم مردان را بهتر بشناسیم خلخالی را بهتر بشناسیم زنان را بهتر بشناسیم خدا را بهتر بشناسیم داعش را بهتر بشناسیم مردها را بهتر بشناسیم مردان را بشناسیم چگونه مردان را بشناسیم مردان را بیشتر بشناسیم چطور مردان را بشناسیم چگونه شخصیت مردان را بشناسیم کتاب چگونه مردان را بشناسیم چگونه مردان را بهتر بشناسیم دانلود کتاب چگونه مردان را بشناسیم چگونه مردان دروغگو را بشناسیم خدا را بشناسیم چگونه خدا را بشناسیم چطور خدا را بشناسیم چرا باید خدا را بشناسیم کتاب چگونه خدا را بشناسیم خدا را چگونه بهتر بشناسیم چگونه خدا را بیشتر بشناسیم خدا را بیشتر بشناسیم چرا خدا را بشناسیم خود را بشناسیم چگونه خود را بشناسیم مزاج خود را بشناسیم طبع خود را بشناسیم کودک خود را بشناسیم چطوری خود را بشناسیم احساس خود را بشناسیم استعداد خود را بشناسیم چگونه طبع خود را بشناسیم چگونه مزاج خود را بشناسیم زنان را بشناسیم زنان را بشناسيم چگونه زنان را بشناسیم زنان را بیشتر بشناسیم ذهن زنان را بشناسیم کتاب چگونه زنان را بشناسیم چگونه شخصیت زنان را بشناسیم دانلود کتاب زنان را بشناسیم زنان شهوتی را چگونه بشناسیم چگونه زنان را بهتر بشناسیم داعش را بشناسیم رهبر داعش را بهتر بشناسیم گروه داعش را بشناسیم ساختار تشکیلاتی داعش را بشناسیم گروه داعش را بهتر بشناسیم داعش را بیشتر بشناسیم داعش را چگونه بشناسیم تکفیری های داعش را بشناسیم خودمان را بشناسیم چگونه خودمان را بشناسیم چطور خودمان را بشناسیم خودمان را بهتر بشناسیم چگونه خودمان را بهتر بشناسیم؟ چگونه می توانیم خودمان را بشناسیم چطوری خودمان را بشناسیم چگونه طبع خودمان را بشناسیم چرا باید خودمان را بشناسیم چگونه مزاج خودمان را بشناسیم زنها را بشناسیم چگونه زنها را بشناسیم زنها را بهتر بشناسیم زنها را بیشتر بشناسیم چگونه زنها را بهتر بشناسیم بورس را بشناسیم چگونه بورس را بشناسیم صرع را بشناسیم صرع را بهتر بشناسیم تنبل درختی را بشناسیم

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
 • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
 • تعداد نظرات : ۸۱۴۵
 • تعداد حاضران : ۱۸۱
 • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها