freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


شرکت سینمایی دیزنی پس از آن که سال گذشته اعلام کرد قصد ساخت شخصیت‌های رباتیک از روی کاراکترهای انیمیشن خود را دارد، امسال نخستین رباتش را رونمایی کرد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از engaget، ربات دیزنی هنوز نوزاد است و نام درست و حسابی‌ای برایش انتخاب نکرده‌اند اما احتمالا همان «ببر رباتیک» دیزنی خواهد شد. همان ببری که در «کارتن پوه» دیده‌ایم یا در دیگر کارتون‌ها روی یک پایش یا روی دمش می‌جهد و سرخوش این سو و آن‌ سو می‌رود.

مهندسان بخش تکنولوژی در دیزنی رباتی یک‌پا و اعجاب‌آور ساخته‌اند که می‌تواند لی‌لی کنان این‌سو و آن‌ سو برود و نیازی به کمک کسی هم نداشته باشد. البته این ربات تا زمین‌خوردن تنها 19 جهش فاصله دارد اما در همین 19 جهش نیز می‌تواند در جهات مختلف حرکت کند.

راز موفقیت در حفظ تعادل این ربات یک‌پا بهره‌گیری از مکانیزمی به نام LEAP است. این مکانیزم که نام کامل آن فنرهای جهنده الاستیکی و موازی‌ است، به همراه موتورهایی که با ایجاد فشار در فنرهای جهات مختلف و به‌کار انداختن پیستون‌های بادی جهت اعمال نیرو را تعیین می‌کنند، امکان حرکت در جهت‌های مختلف را به آن می‌دهد.

دیزنی راه زیادی برای این‌ که از این ربات تازه به دنیا آمده اسباب‌بازی بسازد، در پیش دارد اما همین اندازه پیشرفت نیز تا به‌ حال در دنیای ربات‌های جهنده بی‌نظیر است چراکه این ربات حتی می‌تواند از پله‌های کوتاه هم بالا برود. تا زمانی که بتوانید در اسباب‌بازی فروشی‌ها دوست سرخوش و شنگول پوه را بخرید، می‌توانید از دیدن ویدئوی منتشر شده از نخستین راه‌ رفتن عمومی این ربات، لذت ببرید.

دیزنی نخستین ربات خود را ساخت

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۴۴:۵۰ دیده شده : ۸۳بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۵۴
  • تعداد حاضران : ۱۸۳
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها