freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یک فوق تخصص قلب کودکان گفت: بیماری افزایش فشارخون یا پرفشاری خون کودکان به‌ ندرت اتفاق می‌افتد اما متاسفانه در اکثر موارد، افزایش فشارخون در کودکان بدون علامت اختصاصی است.

به گزارش ایسنا، احمد قاسم پور گلی، اظهار کرد: بیماری افزایش فشارخون یا پرفشاری خون کودکان به‌ندرت اتفاق می‌افتد ولی شناسایی آن بسیار مهم است؛ زیرا معمولا افزایش فشارخون در کودکان، نوع ثانویه است و یک عامل یا یک بیماری مهم، مانند بیماری کلیوی، بیماری مادر زادی قلب و عروق و بیماری غدد درون‌ریز فرد را تهدید می‌کند.

 وی با تاکید بر اینکه علائم و نشانه‌های پرفشاری خون در کودکان بستگی به بیماری زمینه‌ای وی دارد، گفت: متأسفانه در اکثر موارد افزایش فشارخون در کودکان بدون علامت اختصاصی است به همین جهت والدین از این بیماری بی‌خبرند. اندازه‌گیری فشارخون باید جزو معاینه روتین سالیانه باشد و مسلم آن است که کودکان چاق بیشتر در معرض افزایش فشارخون هستند.

این پزشک شاغل در مرکز آموزشی - درمانی قدس قزوین تشریح کرد: علائم شایع فشارخون، شامل سردرد، حالت منگی، خون‌دماغ، بی‌اشتهایی، تغییرات بینایی و تشنج است. برخی عوامل و شرایط باعث افزایش ریسک ابتلا به پرفشاری خون در کودکان می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها توده بدنی بالا است و این خود متأثر از سبک زندگی، عادت غذایی و زمینه ژنتیک است. کم‌تحرکی وزندگی آپارتمانی و مصرف غذاها و تنقلات پرانرژی، زمینه را برای چاقی و افزایش فشارخون فراهم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برای درمان فشارخون بالا در کودکان، درصورتی‌که نوع آن ثانویه باشد، یعنی به‌علت یک بیماری زمینه‌ای، پرفشاری خون ایجادشده باشد، ابتدا باید بیماری اصلی مانند درمان بیماری کلیوی، برخی تومورها با منشأ عصبی و غدد درون‌ریز یا بیماری عروق و ... را درمان کرد.

قاسم پورگلی، با اشاره به اینکه بیماری فشارخون بالا در کودکان (نوع اولیه) با اقداماتی شامل مصرف کم‌ نمک، کاهش وزن، مصرف مواد حاوی پتاسیم به مقدار کافی و تغییر سبک زندگی به زندگی سالم، قابل‌پیشگیری است، گفت: نکته مهم دیگر توجه به عفونت ادراری در کودکان و پیشگیری و درمان مناسب آن است، زیرا بیشترین علت فشارخون بالا (نوع ثانویه) در کودکان، آسیب کلیه به علت عفونت ادراری است.

وی اظهار کرد: اساس و پایه درمان فشارخون بالا در کودکان تغییر سبک زندگی با تغییرات در رژیم غذایی و ورزش منظم است. در کودکان چاق، قدم اول کاهش وزن است. مصرف میوه‌های تازه، سبزیجات تازه، فیبر کافی، محصولات لبنی کم‌چرب، کاهش مصرف سدیم (نمک)، مصرف غلات کامل، ماکیان و ماهی، آجیل و کاهش مصرف گوشت قرمز و نوشابه‌های حاوی قند و شیرینی‌ها، بسیار مهم است.

این فوق تخصص قلب کودکان اعلام کرد: اخیرا ثابت‌شده که مصرف مقدار کافی مواد غذایی حاوی پتاسیم در کاهش فشارخون حتی از عدم مصرف سدیم (نمک) موثرتر است.

به گفته وی، فعالیت فیزیکی منظم هوازی برای حداقل ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در بیشتر روزها و کاهش بی‌حرکی به کمتر از دو ساعت در روز در کاهش فشارخون بسیار موثر است.

این فوق تخصص قلب کودکان ادامه داد: درمان دارویی در فشارخون بالا در کودکان وقتی مورد پیدا می‌کند که یا یک عامل زمینه‌ای مانند بیماری کلیوی وجود داشته باشد یا به تمهیدات فوق پاسخ مناسب ندهد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۵:۲۲:۲۰ دیده شده : ۷۱بار نویسنده : admin

قانون تشخیص ضرورت در کودکان عفونت ادراری در مورد عفونت ادراری کودکان عفونت ادراری در کودکان دختر عفونت ادراری در کودکان پسر عفونت ادراری در کودکان زیر یک سال عفونت ادراری در کودکان زیر 2 سال عفونت ادراری در کودکان درمان کودکان در کربلا كودكان در كربلا کودکی در کربلا کودکان حاضر در کربلا کودکان در حماسه کربلا نقش کودکان در کربلا کودکان شهید در کربلا کودکان در واقعه کربلا کودکان کربلا کودکان کربلا چه کسانی بودند كودكان در حماسه كربلا کودکان حاضر در حماسه کربلا نقش کودکان در حماسه کربلا دیگر کودکان در حماسه کربلا کودکان حماسه کربلا کودکانی که در حماسه کربلا حاضر بودند کودکانی که در حماسه کربلا بودند کودکانی که در حماسه کربلا حضور داشتند کودکانی که در حماسه کربلا تب در کودکان تب در کودکان زیر دو سال تب در کودکان 4 ساله تب در کودکان 2 ساله تب در کودکان زیر یکسال تب در کودکان نشانه چیست تب در کودکان 3 ساله تب در کودکان یک ساله تب در کودکان 6 ساله تب در کودکان زیر 2 سال یبوست در کودکان یبوست در کودکان 4 ساله یبوست در کودکان و درمان آن یبوست در کودکان زیر یک سال یبوست در کودکان زیر 2 سال یبوست در کودکان 2 ساله یبوست در کودکان شیرخوار يبوست در کودکان یبوست در کودکان زیر دو سال یبوست در کودکان یک ساله اسهال در کودکان اسهال در کودکان زیر یک سال اسهال در کودکان یک ساله اسهال در کودکان زیر 2 سال اسهال در کودکان شیرخوار اسهال در کودکان زیر دو سال اسهال در کودکان زیر شش ماه اسهال در کودکان 6 ماهه اسهال در کودکان سه ساله اسهال در کودکان 8 ماهه تشنج در کودکان تشنج در کودکان بدون تب تشنج در کودکان زیر یک سال تشنج در کودکان زیر دو سال تشنج در کودکان با تب تشنج در کودکان چیست تشنج در کودکان و درمان آن تشنج در کودکان فلج مغزی تشنج در کودکان یک ماهه تشنج در کودکان Pdf پرخاشگری در کودکان پیش دبستانی پرخاشگری در کودکان پرخاشگری در کودکان 2 ساله پرخاشگری در کودکان دبستانی پرخاشگری در کودکان 3 ساله پرخاشگری در کودکان ابتدایی پرخاشگری در کودکان 4 ساله پرخاشگری در کودکان 5 ساله پرخاشگری در کودکان استثنایی پرخاشگری در کودکان سه ساله استفراغ در کودکان استفراغ در کودکان یک ساله استفراغ در کودکان 2 ساله استفراغ در کودکان زیر 2 سال استفراغ در کودکان شیرخوار استفراغ در کودکان زیر یک سال استفراغ در کودکان 5 ساله استفراغ در کودکان 6 ساله استفراغ در کودکان دو ساله استفراغ در کودکان بالای دو سال مننژیت در کودکان مننژیت در کودکان چیست مننژيت در كودكان عوارض مننژیت در کودکان واکسن مننژیت در کودکان مننژیت مغزی در کودکان تب مننژیت در کودکان مننژیت ویروسی در کودکان تشخیص مننژیت در کودکان مننژیت باکتریال در کودکان ضرورت تشخیص به‌موقع فشارخون در کودکان

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۰۵
  • تعداد حاضران : ۲۵۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها