freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


 اسب‌ها نمی‌توانند از طریق دهان، نفس بکشند؛ آنها برای نفس کشیدن، تنها از سوراخ‌های بینی خود استفاده می‌کنند.


دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
آخال تک اسبی با نژاد ترکمن است که عنوان زیباترین اسب جهان را به خود اختصاص داده است.

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
در سن لوییس آرژانتین به تازگی تکنیکی برای رام کردن اسب‌ها و وفادار کردن آنها استفاده می‌شود که نظر بسیاری را به خود جلب کرده است زیرا شباهت زیادی به یوگای انسان‌ها دارد!

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
مغولستان، کشوری است که تعداد اسب‌هایش، از انسان‌ها بیشتر است!

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
در استرالیا، سالانه حدود بیست سانحه‌ی منجر به فوت برای سوارکاران رخ می‌دهد.

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
برخی از مردم از بیماری «hippophibia» رنج می‌برند؛ این بیماری، ترس از حیوانات سم‌دار مانند اسب، الاغ و قاطر است.

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
اسب‌ها از طعم شیرین خوراکی‌ها لذت می‌برند و به طور معمول، خوراکی‌هایی که طعمی تلخ یا ترش داشته باشند را دوست ندارند. آنها سیب و هویج و جو را بسیار دوست دارند.

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
رشد دندان‌های اسب هرگز متوقف نمی‌شود. اسب‌ها دایم در حال نشخوار علف‌ هستند و به دلیل سابیده شدن دندان‌هایشان بر روی هم، به طور مداوم، دندان‌ها در حال رشد هستند.

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
هر گوش اسب، دارای شانزده ماهیچه است که به اسب قابلیت این را می‌دهد که گوش خود را 180 درجه بچرخاند. اگر اسبی را دیدید که گوش خود را به سمت پایین گرفته است، بدانید که آن حیوان در آرامش به سر می‌برد.

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
نژادهای مختلف اسب بسته به شرایط محیط و زندگی‌شان بین 15 تا 40 سال عمر می‌کنند اما طول عمر «پونی»ها نسبت به سایر اسب‌ها بیشتر است و حدود پنجاه سال عمر می‌کنند.

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
وقتی پوست اسب به رنگ صورتی درمی‌آید به این معنی است که پوست حیوان آفتاب سوخته شده است. سرطان پوست در اسب‌ها هم دیده می‌شود.

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
اسب‌ها حافظه‌ی بلندمدت قوی‌ای دارند به خصوص مکان‌هایی که از آن ترسیده باشند را خوب به خاطر می‌آورند. حتی پس از یک جدایی طولانی‌مدت، مربیان خود را به خاطر می‌آورند.

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
پیرترین اسبی که تابه حال زندگی کرده بیلی پیر نام داشته است، او 62 سال عمر کرده و در سال 1822 مرده است.

دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
اسب‌ها دارای هفت گروه خونی هستند (A.C.D.K.P.Q.U) گروه خونی دیگری هم در بین اسب‌ها دیده می‌شود که فراگیر بین‌المللی نیست و به آن گروه خونی T می‌گویند.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۵۲:۲۹ دیده شده : ۱۱۲بار نویسنده : admin

دانستنیهای جالب دانستنیهای جالب دنیا دانستنیهای جالب دنیا با عکس دانستنیهای جالب همراه با عکس دانستنیهای جالب علمی دانستنیهای جالب پزشکی دانستنیهای جالب قرانی دانستنیهای جالب ریاضی دانستنیهای جالب و خواندنی دانستنیهای جالب ورزشی دانستنيهاي جالب دنيا دانستنیها جالب دنیا دانستنیهای جالب جهان دانستنیهای جالب روز دنیا دانستنیهای جالب از دنیا دانستنيهاي جالب علمي دانستنیها جالب علمی دانستنیهای جالب علم فیزیک دانستنیهای جالب و علمی دانستنیهای جالب علم دانستنیهای جالب و عجیب علمی دانستنيهاي جالب پزشكي دانستنیهای جالب ریاضیات دانستنيهاي جالب رياضي دانستنیهای جالب در مورد ریاضی دانستنیها جالب ریاضی دانستنيهاي جالب و خواندني دانستنیهای جالب خواندنی دانستنيهاي جالب ورزشي دانستنیهای جالب ورزش دانستنیهای جالب شیمی دانستنیهای جالب در شیمی از دنیای مجازی خسته ام خسته ام از این دنیای مجازی از دنیای بازیگران چه خبر از دنياي بازيگران چه خبر از دنیای بازیگران ایرانی چه خبر از دنیای شما سه چیز از دنیای شما سه چیز را دوست دارم از دنیای شما سه چیز محبوب من است از دنیای شما سه چیز نزد من محبوب است حضرت زهرا از دنیای شما سه چیز را دوست دارم از دنیای سیاست چه خبر از دنیای مجازی خسته شدم از دنیای مجازی متنفرم از دنیای هنرمندان چه خبر چه خبر از دنیای هنرمندان ایرانی از دنیای مجازی چه خبر از دنیای بازیگران خبر از دنیای بازیگران خبرهای جدید از دنیای بازیگران خبرهای جدید از دنیای بازیگران ایرانی اخبار جدید از دنیای بازیگران دنیایی از همه چیز دنیای همه چیز دنیایی از دنیاهای همه چیز اسبها همچنان میتازند فیلم اسبها همچنان میتازند اسبها ی زیبا عکس اسب ها ی زیبا اسبها چگونه می خوابند اسبها درشکه را کشیده اند اسبها چگونه حیواناتی هستند اسبها عرب اسبها روسری نمی بندند اسبها عکس عکسهای اسبها عکس اسبها ز با اسبها درشکه را کشیدند اسبها گریه می کنند دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۰۵
  • تعداد حاضران : ۲۵۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها