freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از اسپیس، ماموریت اگزومارس که در 14 مارس آغاز شده در واقع متشکل از دو فضاپیمای متصل به نامهای مدارگرد گازی تریس و فرودگر شیاپارلی به سمت مریخ است.

انتظار می‌رود این دو فضاپیما در روز 16 اکتبر(25 مهر) از هم جدا شوند و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود فرودگر شیاپارلی سه روز بعد روی سطح مریخ خواهد نشست.

اگرچه فرودگر شیاپارلی روی سطح مریخ فرود خواهد آمد اما مدارگرد گاز تریس دور مدار سیاره سرخ خواهد چرخید و به بررسی اتمسفر این سیاره خواهد پرداخت.

در این ویدئوی جدید جزئیات فرامین فرود فضاپیما شرح داده شده که شامل جدا کردن پوسته محافظ فضاپیما، استقرار حسگرهای نزولی فضاپیما، چتر ترمز و رانشگر برای فرود کنترل شده است.

فرودگر شیاپارلی قرار است در منطقه ای از مریخ موسوم به "مریدیانی پلانوم" نزدیک خط استوای مریخ فرود خواهد آمد.

برای تضمین این فرود طبق برنامه باشد، حسگرهای فرودگر روی ارتفاع آن بالای سطح مریخ نظارت خواهند کرد. هنگامیکه که فرودگر به فاصله دو متری بالای سطح مریخ رسید، مدتی ثابت خواهد ماند و پیشرانه را کاهش داده و روی سطح مریخ می افتد.

بارگذاری فرامین فرود در فضاپیمای اگزومارس یک نقطه عطف مهم در تدارک شیاپارلی برای فرود روی مریخ بوده است. این فرامین در دو مرحله یکی در سوم اکتبر و دیگری در هفتم اکتبر بارگذاری شدند.

این فرودگر پس از فرود ایمن روی سیاره سرخ به بررسی سرعت وزش باد و مسیر آن در مریخ، میزان رطوبت، سطح فشار، دمای هوا و دیگر مسائل خواهد پرداخت. سپس اندازه گیری های انجام شده توسط شیاپارلی به مدارگرد تریس ارسال خواهد شد. هدف اصلی این ماموریت هموار کردن مسیر ماموریت دیگری به مریخ است که در سال 2018 انجام خواهد شد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۳۸:۲۳ دیده شده : ۶۰بار نویسنده : admin

فضاپیمای اروپایی فضاپیمای اروپایی روزتا فضاپیمای اتحادیه اروپا در مریخ آب وجود دارد آیا در مریخ آب وجود دارد در مریخ چه میگذرد در مریخ عجیب در مریخ مریخ در 5 شهریور مریخ در آسمان مریخ در کنار ماه مریخ در پنجم شهریور مریخ در 5 شهریور 93 مریخ در اسمان شب تصاویر عجیب در مریخ موجودات عجیب در مریخ شی عجیب در مریخ موجودی عجیب در مریخ رویت موجودی عجیب در مریخ مريخ در 5 شهريور رویت مریخ در 5 شهریور کره مریخ در 5 شهریور دیدن مریخ در 5 شهریور مشاهده مریخ در 5 شهریور سیاره مریخ در 5 شهریور درخشش مریخ در 5 شهریور تصاویر مریخ در 5 شهریور مریخ در آسمان ایران مریخ در آسمان 5 شهریور مریخ در آسمان امشب مکان مریخ در آسمان دیده شدن مریخ در آسمان ایران دیدن مریخ در آسمان رویت مریخ در آسمان موقعیت مریخ در آسمان کره مریخ در کنار ماه دیدن مریخ در کنار ماه مریخ کنار ماه قرار گرفتن مریخ در کنار ماه ماه و مریخ در کنار هم مریخ پنجم شهریور کره مریخ در پنجم شهریور مشاهده مریخ در پنجم شهریور مریخ 5 شهریور 93 5 شهریور 93 مریخ در آسمان کره مریخ در 5 شهریور 93 رویت مریخ در 5 شهریور 93 دیده شدن مریخ در 5 شهریور 93 فضاپیمای اروپا در مریخ فرود تاریخی خواهد داشت

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۲۷
  • تعداد حاضران : ۲۰۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها