freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از انجام مقدمات لازم برای ایجاد رشته‌ ایمنی‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.

دکتر یوسف پریدار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: راه‌اندازی رشته‌های جدید در دانشگاه تابع تعداد و رتبه‌ علمی اعضای هیأت‌علمی است؛ هم‌اکنون برای افزودن رشته‌ ایمنی‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد در حال رایزنی با وزارت بهداشت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس معیارهای وزارت بهداشت برای راه‌اندازی هر رشته‌ کارشناسی ارشد در دانشگاه باید حداقل دو عضو هیأت‌علمی در آن رشته وجود داشته باشد و حداقل درجه علمی یکی از آن‌ها بالاتر از دانشیاری باشد که در این زمینه یکی از اعضای هیأت‌علمی گروه ایمنی‌شناسی دانشگاه طی دو یا سه ماه آینده به مرتبه‌ استادی ارتقاء پیدا می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ادامه داد: همچنین یکی دیگر از اعضای هیأت‌علمی این گروه به‌زودی به مرتبه‌ دانشیاری می‌رسد که در این صورت شرایط تأیید این رشته از سوی وزارت بهداشت احراز می‌شود؛ اگر این تغییرات صورت گیرد به احتمال زیاد این رشته از سال آینده به رشته‌های موجود دانشگاه افزوده شده و پذیرش دانشجو در آن آغاز می‌شود.

فعال‌سازی آموزشکده سلامت شوش در صورت تأمین فضای فیزیکی

پریدار همچنین با اشاره به این‌که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز تأسیس تعدادی آموزشکده سلامت در سراسر کشور را صادر کرده است، تصریح کرد: در سال گذشته مجوز ایجاد آموزشکده سلامت در دانشگاه علوم پزشکی دزفول اخذ شد؛ اما هنوز این مرکز فعال نشده است.

وی خاطرنشان کرد: آموزشکده‌های سلامت می‌توانند تا مقطع کاردانی بر اساس نیاز دانشگاه و منطقه نیروهای مورد نیاز در رشته‌های مختلف را تربیت کنند؛ به‌طور مثال اگر دانشگاه به نیروی کمک‌پرستار نیاز داشته‌ باشد، برای تأمین آن طی یک دوره زمانی 6 ماهه تعدادی کمک‌پرستار تربیت و وارد سیستم بهداشت و درمان می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان این‌که قرار است این آموزشکده در شهر شوش راه‌اندازی شود، گفت: فرماندار شوش قول‌هایی برای همکاری داده است و در صورت تأمین فضای فیزیکی این آموزشکده، مقدمات فعال‌سازی آن انجام خواهد شد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲:۱۲ دیده شده : ۷۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۲۷
  • تعداد حاضران : ۲۰۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها